> Wydarzenia

Masz informację o aktualnościach i wydarzeniach niekomercyjnych w Warszawie i okolicach? Napisz do nas na adres reklamawarszawa@gmail.com a my je opublikujemy w naszym Portalu.

Wydarzenia niekomercyjne (kulturalne, charytatywne, wolne od opłat itd.) zamieszczane są bezpłatnie.

Wydarzenia komercyjne (imprezy zamknięte, imprezy okolicznościowe, płatne) mogą zamieszczać tylko firmy, które mają wykupiony w naszych Portalach jeden z wpisów płatnych.

I Mistrzostwa w pływaniu o Puchar Burmistrza Marek
    06-06-2023   Marki
    Źródło: Informacja z Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci ze szkół uczęszczające na naukę pływania do MCER, uczestników Szkółki Pływackiej MCER oraz dzieci trenujące w Sekcji Pływackiej MKS Marcovia Marki do udziału w „I Mistrzostwach MCER w pływaniu o Puchar Burmistrza Miasta Marki”, które odbędą się w sobotę 17 czerwca 2023 roku.

Start o godzinie 9:00 na Pływalni MCER, ul. Wspólna 40 w Markach. Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest rejestracja i wypełnienie zgłoszenia online.

Zgłoszenia można dokonać do dnia 14 czerwca 2023 roku.

Serdecznie zapraszamy!

Informujemy, że w związku z organizacją I Mistrzostw MCER w pływaniu  w dniu 17 czerwca 2023 roku, pływalnia MCER będzie nieczynna w godzinach 8:00 – 16:00

Lato 2023 w Józefowie - zapisy
    06-06-2023   Józefów
    Źródło: Informacja z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie zaprasza do zapoznania się z ofertą wakacyjnych zajęć, spotkań i wydarzeń przygotowaną dla dzieci od 6 r.ż. oraz dla młodzieży 12+.

W tym roku wakacyjny program dla dzieci i młodzieży nawiązuje do hasła naszego Ośrodka – „Naturalnie z kulturą”. Chcielibyśmy, aby od najmłodszych lat uczestnicy wydarzeń w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie czerpali naturalną radość ze spędzania czasu wolnego z kulturą. Program inspirowany jest przyrodą oraz twórczym wypoczynkiem. Łączymy edukację z artystyczną i międzypokoleniową zabawą (bardzo mile widziani są opiekunowie oraz starsze rodzeństwo). W klimatyzowanej sali widowiskowej zobaczycie fajne filmy, pokazy naukowe i przyrodnicze, spektakle teatralne. Czekają na was rozmaite warsztaty artystyczne. To będą 2 miesiące pełne atrakcji, zapraszamy!

W ofercie znajdują się zajęcia bezpłatne oraz płatne. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, bardzo prosimy o wcześniejsze powiadomienie mailowe w przypadku rezygnacji z danych zajęć. Brak zgłoszenia będzie równoznaczny z wypisaniem uczestnika z listy wszystkich zajęć.

Program dofinansowany w ramach zadań Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Józefowa na 2023 rok.

Warszawski Miesiąc Równości - wystawka książek na Żoliborzu
    06-06-2023   Żoliborz
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Żoliborz

W nawiązaniu do miejskiej inicjatywy, która realizowana jest w czerwcu - Czerwiec – Warszawski Miesiąc Równości, zaprezentujemy wystawkę książek poświęconych - równemu traktowaniu, prawom człowieka, promowaniu równości i solidarności oraz otwartości na innych ludzi i szacunku do drugiego człowieka, bez względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.

Publikacje są dostępne w zbiorach Czytelni Naukowej nr XVI i Czytelni Pod Sowami w Dzielnicy Żoliborz.

Wartości, na których bazuje Warszawski Miesiąc Równości, są zgodne z wartościami zawartymi w Polityce różnorodności społecznej, przyjętej przez Radę m.st. Warszawy w 2022 r. To bycie otwartym na innych ludzi, zrozumienie dla perspektyw różnych od własnej, solidarność i włączanie.

Dotyczy to również szeroko rozumianej kultury i jej udziału w upowszechnianiu oraz wspieraniu postaw antydyskryminacyjnych.

Od 02 do 30 czerwca 2023
Czytelnia Naukowa nr XVI
pl. Inwalidów 3
Warszawa Żoliborz
Telefon 22 832 23 68
czytelnia@bpzoliborz.pl

Spotkanie z prof. Andrzejem Draganem na Woli
    02-06-2023   Wola
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola zaprasza na spotkanie autorskie z prof. Andrzejem Draganem.

Podczas spotkania porozmawiamy o nagich małpach, sztucznej inteligencji, sztuce, artyzmie, życiu i fizyce. Przewidziano również czas na pytania od publiczności.

Andrzej Dragan jest profesorem fizyki teoretycznej, o którego teoriach debatują naukowcy na całym świecie. Nie dość, że jest znanym naukowcem, jego zainteresowania rozciągają się również na różne dziedziny artystyczne. Jest laureatem wielu nagród za swoje osiągnięcia w dziedzinie nauki, fotografii, filmu i muzyki. Śmiało można go nazwać człowiekiem renesansu.

Jako nastolatek działał w grupach crackerskich, w latach 90. komponował muzykę na komputerach Amiga pod pseudonimem „Dreamer”. Jego talent artystyczny objawił się również w fotografii i filmie. Stworzył portrety znanych osób, takich jak Jan Peszek, Mads Mikkelsen, Jerzy Urban czy David Lynch. Ponadto, zajmuje się nagrywaniem filmów krótkometrażowych, teledysków i spotów reklamowych.

W 2020 roku Dragan we współpracy z profesorem Arturem Ekertem opublikował pracę pt. „Kwantowa zasada względności”, która może być uznana za jedno z największych przełomów w dziedzinie teorii kwantowej od czasów Einsteina. Ponadto, jest autorem dwóch książek: „Unusually Special Relativity” wydanej przez World Scientific Publishing w 2021 roku oraz „Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi”.

Jeśli jesteś osobą ze szczególnymi potrzebami i chciałbyś wziąć udział w spotkaniu, prosimy o przesłanie zgłoszenia do 6 czerwca na adres e-mail: dostepnosc@bpwola.waw.pl

15 czerwca 2023, czwartek
18:00
Aleja Solidarności 90, Warszawa Wola
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 21
Telefon - 22 529 09 40
email - bd21@bpwola.waw.pl

Dzień Dziecka i Dzień Kaczora Donalda - zabawa we Włochach
    02-06-2023   Włochy
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 22 w Dzielnicy Włochy proponuje dzieciom w dniach 1 – 30 czerwca 2023 w godzinach pracy Biblioteki zadania do pracy samodzielnej związane tematycznie z Dniem Dziecka i Dniem Kaczora Donalda.

Mali Czytelnicy będą mogli kreatywnie spędzić czas, korzystając z przygotowanych przez nas materiałów.

Wstęp wolny.

Rozpędzona Radosna - piknik sąsiedzki w Wilanowie
    02-06-2023   Wilanów
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wilanów

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wilanów zaprasza na piknik sąsiedzki pod nazwą "Rozpędzona Radosna".

Spotkajmy się i wspólnie spędźmy czas. Poznajmy się lepiej, porozmawiajmy i pobawmy. Będzie wesoło, jak na ul. Radosną przystało, kreatywnie, aktywnie i kolorowo.

Na bibliotecznym stoisku będą na Was czekać:

 • warsztaty pierwsza biblioteczna przygoda Koziołka Matołka,
 • koziołkowa fotobudka
 • i dużo dobrej literatury.

Piątek, 2 czerwca, godz. 14:30. Międzypokoleniowe Centrum Edukacji ul. Radosna 11 w Wilanowie

Czekamy na Was!

Prezentacja twórczości Jerzego Nowosielskiego w Wesołej
    01-06-2023   Wesoła
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wesoła

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła zaprasza na prezentację twórczości prof. Jerzego Nowosielskiego w kościele i kaplicy z prelekcją Zofii Łukomskiej-Chojeckiej – autorki przewodnika po kaplicy i kościele.

Spotkanie będzie miało miejsce podczas Święta Parafii Opatrzności Bożej w Warszawie Wesołej 4 czerwca 2023 (niedziela), godz. 15:00. Miejsce: Parafia Opatrzności Bożej, ul. Piotra Skargi 2, 05-075 Warszawa Wesoła

Dla uczestników spotkań mamy publikację Zofii Łukomskiej-Chojeckiej ,,Jerzy Nowosielski w Wesołej: przewodnik po kościele i kaplicy parafii pw. Opatrzności Bożej w Warszawie-Wesołej”.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu “Rok Jerzego Nowosielskiego w Wesołej”.

Organizatorzy projektu:

 • Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy,
 • Parafia pw. Opatrzności Bożej w Wesołej,
 • Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

Współorganizatorzy projektu:

 • Urząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy,
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Dzień Zielonego Konstantego w Wawrze
    01-06-2023   Wawer
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer

Od ponad dwudziestu lat, w pierwszą sobotę czerwca, w Bibliotece w Aninie w dzielnicy Wawer odbywa się „Dzień Zielonego Konstantego”. Wydarzenie jest jedną z najważniejszych dat w kalendarzu Biblioteki, ponieważ honoruje Patrona Wypożyczalni dla dorosłych nr 87, która znajduje się w siedzibie głównej Biblioteki Wawerskiej przy ul. Trawiastej 10.

Wydarzenie jest adresowane do miłośników twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, mieszkańców Warszawy i Dzielnicy Wawer oraz społeczności Anina, w którym mieszkał Konstanty Ildefons Gałczyński.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bowiem w 2023 roku mija 70 rocznica śmierci Poety, a jednocześnie żegnamy Kirę Gałczyńską, córkę Poety, pisarkę i propagatorkę jego twórczości, która odeszła w grudniu zeszłego roku.

W programie:

 • 14.00 – przywitanie gości, złożenie kwiatów w 70. rocznicę śmierci Poety pod kamieniem upamiętniającym pobyt Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Aninie.
 • 14.15 – „Twórczość Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego” wykład Piotra Prasuły, kustosza z Muzeum Literatury.
 • 15.30 – „Czytanie Gałczyńskiego” – czytelnicy zaprezentują na scenie ulubione wiersze Poety przy akompaniamencie utworów muzycznych w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie.
 • 16.30- Koncert poetycko-muzyczny do poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w wykonaniu : Adam Tkaczyk – śpiew, gitara, Anna Starowicz – skrzypce.
 • 14.00-18.00 - Wystawa przybliżająca życie i twórczość Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Kiermasz książek Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Kiry Gałczyńskiej. Gałczyński dzieciom – warsztaty literacko-plastyczne dla najmłodszych czytelników. Przejazd zabytkową dorożką uliczkami Anina z przewodnikiem śladami Poety.

Projekt finansuje Dzielnica Wawer m. st. Warszawy

Dzień Dziecka z Elizą Piotrowską na Ursynowie
    01-06-2023   Ursynów
    Źródło: Informacja z Ursynowskiego Centrum Kultury Alternatywy

Centrum Kultury Alternatywy w Dzielnicy Ursynów serdecznie zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na familijne spotkanie z Elizą Piotrowską – pisarką, poetką i ilustratorką, autorką ponad 200 książek, w tym niezwykle popularnego cyklu o Cioci Jadzi.

Podczas spotkania porozmawiamy m.in. o dzieciństwie dawniej i dziś, a inspiracją będzie dla nas książka „Ciocia Jadzia w PRL-u”. Przeczytamy również wspólnie zabawne wiersze z „Pierwszej książki mojego dziecka”. Nie zabraknie prowadzonych przez animatorów zabaw i konkursów z nagrodami. Po spotkaniu będzie można zakupić książki i zdobyć autograf autorki.

Wydarzenie odbywa się w ramach XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (1-7 czerwca), a jego współorganizatorem jest Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Spotkanie dla dzieci od 3 lat

1 czerwiec 2023
Godzina 18:00
Ursynowskie Centrum Kultury Alternatywy
Indiry Gandhi 9

Słoneczna Zakładka 2023 - rozdanie nagród w Ursusie
    31-05-2023   Ursus
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ursus

Szanowni Państwo, miło nam powiadomić, że spośród 144 uczestników jury Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego “Słoneczna Zakładka 2023/Sunshine bookmark 2023” z tegorocznym tematem „Bajkowo u Fredry” wyłoniło 36 laureatów. Konkurs zorganizowała Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus wraz ze szkołą Early Stage angielski dla dzieci i młodzieży (filia w Ursusie).

Członkowie jury zgodnie stwierdzili, że prace, które zostały zgłoszone w tym roku do konkursu „Słoneczna Zakładka 2023” prezentowały wysoki poziom kreatywności oraz różnorodności stylów i form. Jury konkursowe w 8 kategoriach przyznało 26 nagród głównych oraz 10 wyróżnień. Zwycięzcom składamy gratulacje, doceniając oryginalność i atrakcyjność ich prac.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za nadesłane prace i udział w konkursie oraz życzymy dalszego ciekawego rozwoju na drodze wrażliwości, niepohamowanej wyobraźni i ekspresji plastycznej.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom tegorocznego konkursu „Słoneczna Zakładka 2023/Sunshine bookmark 2023” nastąpi na scenie widowiskowej w Parku Hassów w Dzielnicy Ursus w Warszawie podczas Pikniku z okazji Dnia Dziecka 3 czerwca w godzinach 14.30 – 18.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników.

Archipelag wysp szczęśliwych - premiera książki na Targówku
    31-05-2023   Targówek
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek zaprasza 31.05.23 do Czytelni Naukowa nr I (ul. św. Wincentego 85 na Targówku) na premierę książki Sylwii Chrabałowskiej pt. „Archipelag wysp szczęśliwych. Przewodnik odważnego życia na własnych zasadach” (Wydawnictwo Moc Media).

O książce - Każdy tworzy swoją szczęśliwą wyspę i chce budować lepszy świat. Z innowacyjnym poradnikiem szybciej pokonasz bariery i zaczniesz skuteczniej działać. Łączy on w sobie treści dotyczące rozwoju osobistego oraz przedsiębiorczości. Możesz go potraktować jako kurs do samodzielnej realizacji krok po kroku. Pierwszy etap podróży z „Archipelagiem…” to droga do samej siebie. Drugi – rejs na własną wyspę szczęśliwą.

„Archipelag wysp szczęśliwych. Przewodnik odważnego życia na własnych zasadach” to:

 • mapa drogowa, która krok po kroku prowadzi przez zakamarki duszy ku światu zgodnemu z wartościami serca,
 • akumulator odwagi do wypłynięcia na niezbadane wody ku nowej rzeczywistości, którą zaczniesz tworzyć w zgodzie ze sobą,
 • książka-cegiełka Fundacji Moc Kobiet.

Sylwia Chrabałowska - fundatorka i prezeska Fundacji Moc Kobiet, założycielka wydawnictwa Moc Media, doktorantka w Kolegium Zarządzania i Finansów SGH, mentorka, wykładowczyni i autorka kursów zawodowych, promotorka dialogu i społecznie odpowiedzialnego biznesu.

Warsztaty Fotografii Terapeutycznej w Śródmieściu
    31-05-2023   Śródmieście
    Źródło: Informacja ze Staromiejskiego Domu Kultury w Dzielnicy Śródmieście

Staromiejski Dom Kultury w dzielnicy Śródmieście zaprasza na dwa spotkania warsztatowe 17.6 i 18.6.2023 roku. Każdy trwa 4 godziny (10.00-14.00). Można skorzystać z dwóch lub jednego. Na warsztaty możesz ze sobą zabrać osobę towarzyszącą: dziecko (powyżej 11 roku życia), przyjaciela/przyjaciółkę, współmałżonka i innych.

Podczas każdego ze spotkań zapoznasz się z kilkoma technikami fotografoterapeutycznymi, wyodrębnionymi przez Judy Weiser i szeroko stosowanymi w naszym kraju przez fotografoterapeutów, coachów i terapeutów, m.in. przez Joannę Szelugę i Aleksandrę Skwara z Akademii Górnośląskiej.

Przekonasz się, jak bardzo uniwersalnym językiem jest fotografia i jak bardzo zatrzymuje Cię w chwili obecnej, wspierając uważne życie. Poczujesz, że fotografia rozwija i pomaga w uświadomieniu i nazwaniu potrzeb oraz emocji. Nauczysz się czytać zdjęcia i usłyszysz, jak inni czytają Twoje fotografie. Doświadczysz ogromnego znaczenia gratulowania/nagradzania innych, czyli pełnienia roli facylitatora w fotografii terapeutycznej i fotografoterapii.

Sobota 17.06. – „Uważne patrzę na siebie” - Spotkanie poświęcone jest portretowi i autoportretowi w fotografoterapii, samorozwoju. Pracować będziemy z użyciem wcześniej przygotowanych autoportretów, selfie. Przed nami wiele prób, doświadczeń siebie, wspólnych refleksji w nowym lub głębszym spojrzeniu na siebie w perspektywie czasu i przestrzeni. Czeka nas praca indywidualna (wykonanie autoportretu oczywistego) i późniejsza praca w grupie tzw. „aleja (auto)portretów”. Idąc aleją odczujesz rolę fotografoterapii na sobie oraz innych uczestnikach oraz przećwiczysz tzw. "clean language". Również zapoznamy się z symbolicznym portretem wykonanym za pomocą cyjanotypii i reyografii.

Niedziela 18.06 – „Jestem w drodze”. Drugie spotkanie będzie próbą określenia i nazwania aktualnego celu (małego lub dużego) i znalezienia odpowiedzi na temat, w którym miejscu swojej drogi jestem dzisiaj, a w którym miejscu chcę być jutro? Poszukamy drogowskazów ułatwiających odczytanie potrzeb i celów z pomocą fotografii terapeutycznej. Wykorzystamy do tego pracę w parach m.in. krótki plener fotograficzno-fotografoterapeutyczny. Każdy wybierze zdjęcia symbolizujące jego cel. Będziemy pracować z użyciem różnych fotografii oraz z zastosowaniem wybranych technik fototerapeutycznych i fotografii terapeutycznej (praca indywidualna oraz w grupie).

WARSZTATY PROWADZI:

 • Karolina Kozyra-Ignut - fotografka, historyk sztuki (UKSW),foto-terapeutka, i absolwentka podyplomowych studiów Fotografia w terapii i rozwoju osobistym w Katowicach (GWSH); posiadająca doświadczenie w pracy z dorosłymi oraz dziećmi i młodzieżą. Swoją przygodę z fotografią terapeutyczną rozpoczęła w przestrzeniach SDK w 2019 roku; samo medium fotograficzne i jego wyjątkową moc doskonali od lat ‘90. ubiegłego wieku; warsztaty z fotografii terapeutycznej prowadzi od wiosny 2022 roku.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

 • Termin spotkań to 17 i 18.06:

Są dwie możliwości:

 • 1) Wybór jednego terminu sobota lub niedziela (w godz. 10.00-14.00)
 • 2) Skorzystanie z całego weekendu: sobota + niedziela (w godz. 10.00-14.00)

Miejsce: Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2, Warszawa Śródmieście

ZAPISY do dnia 11.06.2023. Kontakt do koordynatorki kursu: malgorzata.graczyk@sdk.pl, tel. 501 754 916

Biblioteka literacko i plastycznie - warsztaty w Rembertowie
    30-05-2023   Rembertów
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Rembertów

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Rembertów zaprasza na rodzinne warsztaty z cyklu „Biblioteka literacko i plastycznie”, które odbędą się w czerwcu w bibliotece przy ul. Gawędziarzy 8 w Rembertowie.

Każde zajęcia zaczynamy od czytania ciekawej lektury, która następnie staje się inspiracją do rozmaitych działań twórczych. Spotkania pozwolą nie tylko miło i ciekawie spędzić czas, ale również pobudzić wyobraźnię i umiejętności manualne dzieci.

Na zajęcia zapraszamy 1 i 15 czerwca,  o godz. 17:00.

Wstęp wolny.

Południowo-Praskie Prezentacje - piknik na Pradze Północ
    30-05-2023   Praga Południe
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Praga Południe

Zapraszamy serdecznie na piknik Południowo-Praskie Prezentacje!

W programie:

 • prezentacja NGO z całej dzielnicy Praga-Południe,
 • animacje dla dzieci,
 • warsztaty dla małych i dużych
 • oraz występy teatralne na scenie.

Szukajcie także naszego stoiska! Wydarzenie odbędzie się 18 czerwca 2023 r. w godz. 12.00-17.00 na pikniku w parku Obwodu Praga AK (róg ul. Grochowskiej i Podskarbińskiej na Pradze-Południe).

Nocny Dzień Dziecka na Ochocie
    30-05-2023   Ochota
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota

W ten jeden dzień w roku Park Szczęśliwicki na terenie dzielnicy Ochota wypełni się pięcioma żywiołami: ziemią, ogniem, wodą, powietrzem  i dziećmi!

To na nie czekają wyjątkowe nocne przeżycia! Ta noc skrywa moc atrakcji dla młodszych i starszych dzieci - pokazy cyrkowe  i taneczne, animacje i warsztaty, ogromne bańki, świetliste ryby, ognista kaskaderka  i szczudlarze, powietrzna zjeżdżalnia  i kino plenerowe, jazzowa dobranocka dla najmłodszych, a to wszystko splecione gigantycznymi roślinami, które magicznie ożyły i szykują się do tańca!

Jeśli chcecie ich wszystkich spotkać, tej nocy nie wolno spać! Bierzcie latarki i chodźcie na Nocny Dzień Dziecka!

PROGRAM:

 • 18:00-20:00 - warsztaty i animacje, eksplozja kolorów
 • 20:00-21:30 - pokazy cyrkowe Fundacji Sztukmistrze. pokazy Grupy Tańca Irlandzkiego Treblers oraz tancerzy breakdance z OKO
 • 21:15-21:45 - Jazz dla dzieci - Cztery Żywioły Jazzu (3+)
 • 21:30-21:50 - kino plenerowe „Skafander Klingerta” (9+)
 • 21:50-22:45 - „Pędy” - spektakl plenerowy Teatru Sztuka Ciała
 • 22:45-23:00 - fireshow w wykonaniu Fundacji Sztukmistrze

Nocny Dzień Dziecka w Parku Szczęśliwiskim na Ochocie
2 czerwca (piątek) 2023 r.
18:00 - 23:00
Park Szczęśliwicki

WSTĘP WOLNY.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Burmistrzyni Dzielnicy Ochota Dorota Stegienka.

Piknik Sąsiedzki na Służewcu w dzielnicy Mokotów
    29-05-2023   Mokotów
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Mokotów

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXIII w dzielnicy Mokotów wraz ze Stowarzyszeniem W Stronę Marzeń, Przedszkolem nr 330 oraz Partnerstwem dla Mokotowa „Mój Służewiec” zaprasza na Piknik Sąsiedzki – Dzień Sąsiada.

Bawimy się w środę (31 maja) na placu za budynkiem Biblioteki nr XXXIII (al. Niepodległości 19) od 14:00 do 18:00.

Ognisko pracy pozaszkolnej działające przy Szkole Podstawowej nr 175 przygotowało warsztaty plastyczno-rękodzielnicze. Stowarzyszenie W Stronę Marzeń zapewni animacje plastyczne i nie tylko.

Nasi bibliotekarze z Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr XXXIII na Mokotowie przygotują modelowanie masy solnej, malowanie kredą po chodniku, kreatywne pomysły na wykorzystanie rolek po papierze, kącik planszówek, kącik wymiany roślin oraz sąsiedzką wymianę rzeczy.

Nie ominą Was zabawy chustą animacyjną, kącik szachowy, balonowe cuda czy malowanie kamieni z Przedszkolem nr 330, a także wiele, wiele więcej!

ZAPRASZAMY!

Kulturalnie w Parku Herberta - koncert na Bielanach
    29-05-2023   Bielany
    Źródło: Informacja z Bielańskiego Ośrodka Kultury

Bielański Ośrodek Kultury zaprasza do Parku im. Zbigniewa Herberta w dzielnicy Bielany na rodzinny koncert interaktywny Kapeli Rodziny Niwińskich.

Wyliczanki, tańce w kręgu i parach, gonitwy i zręcznościowe zmagania to tylko niektóre elementy tradycyjnych zabaw wiejskich, w których śpiew i ruch odgrywają kluczową rolę. Przygotowaliśmy zabawy adresowane do najmłodszych, takie jak: Kokoszka, Mak, Pan Zelman, a także tańce – zabawy z Mazowsza takie jak mazurek, trojak czy poleczka. To okazja do kontaktu z żywą muzyką i możliwość poznania polskiej muzyki tradycyjnej.

Zabawom towarzyszy akompaniament skrzypiec, harmonii, klarnetu, bębna obręczowego, barabanu – instrumentów typowych dla dawnych, mazowieckich kapel.

Skład kapeli:

 • Mateusz Niwiński- skrzypce, śpiew, tańce, zabawy;
 • Agnieszka Niwińska-bęben obręczowy, baraban, śpiew, tańce zabawy;
 • Marysia Niwińska- skrzypce, śpiew, tańce, zabawy;
 • Witek Niwiński- bęben obręczowy, baraban, śpiew, tańce , zabawy
 • Piotr Dorosz- harmonia trzyrzędowa, śpiew;
 • Aleksander Kwietniak- klarnet, śpiew.
Dni Białołęki 2023
    29-05-2023   Białołęka
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Białołęka

Zapraszamy na największe święto dzielnicy Białołęka. Bądźcie z nami 16-18 czerwca 2023 r. Zaplanowaliśmy aż 3 dni zabawy, koncertów, animacji i pokazów dla mieszkańców dzielnicy i wszystkich innych warszawiaków, którzy mają ochotę świętować z nami.

Dni Białołęki, to największe święto dzielnicy, obchodzone co roku w czerwcu. W 2023 r. zaplanowaliśmy aż 3 dni zabawy, koncertów, animacji i pokazów dla mieszkańców dzielnicy i wszystkich innych warszawiaków, którzy mają ochotę świętować z nami.

W tym roku aż 2 dni koncertów w Parku Picassa! Różnorodność artystyczna zadowoli fanów różnych stylów muzycznych.

Koncertowy weekend rozpocznie Kuba Badach – wokalista jazzowy i kompozytor, laureat nagrody Fryderyka. Później na scenie pojawią się Wilki, które zaprezentują bardziej rockowe brzmienia. Zespół rozpoczął działalność w 1991 roku, ma na koncie 8 albumów studyjnych, więc grono jego fanów to już kolejne pokolenie.

W sobotni wieczór również w Parku Picassa pojawi się młoda wokalistka Bryska. Popularność przyniósł jej utwór „Panika”, który dostał się do Gorącej 20 Radia Eska. Zwieńczeniem drugiego dnia Dni Białołęki będzie koncert Grubsona. Najbardziej znany utwór rapera to „Na szczycie”, który jako pierwszy w historii polskiej muzyki miał ponad milion wyświetleń w serwisie YouTube.

O dobrą formę przed latem zadba New Age Fitness. Joga, krav maga, zumba to tylko niektóre z zajęć, które poprowadzą trenerzy z centrum sportowego. Podczas zajęć z kalisteniki w nowej strefie street workout instruktorzy przez cały dzień będą pokazywać jak ćwiczyć z własnym ciałem. Najmłodsi będą mogli poszaleć na dmuchanej zjeżdżalni, pomalować buźkę w kąciku zabaw. Animatorzy zadbają też żeby wyczarować ze skręcanych balonów kształty i zwierzątka o jakich zamarzą najmłodsi. W strefie będzie też można wygrać karnety do klubu oraz sali zabaw i do parku trampolin.

W ciągu dnia zapraszamy do strefy food trucków na bogactwo smakołyków z całego świata. Quesadille, naleśniki, churrosy czy plyndze zawsze znajdą swoich amatorów, a pyszne lody przyjemnie schłodzą po treningu.

Odległe kultury poznamy nie tylko dzięki smakom, ale też muzyce. Ritmo Bloco przeniesie nas na brazylijski sambodrom. Grupa bębniarzy nie tylko zagra, ale też zaprosi na warsztaty gry na bębnach.

Ostatni dzień święta dzielnicy, to tradycyjnie piknik rodzinny w Parku Henrykowskim. To okazja do poznania białołęckich organizacji pozarządowych, które zaprezentują swoje działania. Ale to nie wszystko. Będą pokazy eksperymentalne z Szalonym Naukowcem, zabawy muzyczne z „Zuzanną Żyrafą”, występy cyrkowe, warsztaty modelarskie i malarski oraz spektakl teatralny dla dzieci. Na zakończenie tego dnia na scenie wystąpi Sydney Polak, który tworzy muzykę z pogranicza reggae, hip-hopu i folku, a publiczności znany jest z piosenek „Chomiczówka” i „Otwieram wino”.
Wieczór impro

Świętowanie zakończymy ,,Wieczorem Komedii Improwizowanej” w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Głębockiej 66. Wystąpią: grupa Ad Hoc, zespół ImproBand wraz z Wojciechem Tremiszewskim. Ad Hoc było jedną z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją teatralno-komediową. Członkowie tworzą spektakle na scenie na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów. A skoro każdy z widzów ma wpływ na to co wydarzy się na scenie to zapraszamy Was do odbioru bezpłatnych wejściówek o 9 czerwca od godz. 18 w kasach BOK (ul. van Gogha 1, tel. 22 300 48 00 wew. 1 oraz ul. Głębocka 66, tel. 22. 300 48 00 wew. 2).

Bądźcie z nami! Do zobaczenia!

WSTĘP BEZPŁATNY!

Dzień Dziecka z Biblioteką na Bemowie
    26-05-2023   Bemowo
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo

Przybij piątkę, zrób zdjęcie na pamiątkę! W placówkach bibliotecznych w dzielnicy Bemowo (poza Czytelnią nr XVII) postacie bajkowe będą zapraszać dzieci na wyjątkowe atrakcje. Zajrzyjcie do nas w godzinach 15-17, przybij bajkową piątkę i zrób sobie zdjęcie.

W Czytelni nr XVII, ul. Powstańców Śląskich 17, każde dziecko, które 1 czerwca odwiedzi placówkę i wypożyczy dowolną pozycję ze zbiorów czytelni, otrzyma w prezencie film, który wybierze sobie ze specjalnie przygotowanego na tę okazję “Prezentowego koszyka filmowego”. Więcej info: tel. 22 666 17 69.

W Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży nr 29, ul. Konarskiego 6, w godz. 14.00-16.30 odbędą się zabawy na polanie. Będą skakanka, kręgle, bilard, badmington, puszczanie baniek, chusta Klanza. Wstęp wolny.

W Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 113, ul. Powstańców Śląskich 108A, w godzinach 10:00-16:00 dzieci zostaną obdarowane zwierzakiem skręconym z balona oraz będą mogły zrobić tatuaż brokatowy.

W Wypożyczalni dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży nr 119, ul. Gen. T. Pełczyńskiego 28C, zapraszamy na “Niespodziankę w baloniku” dla najmłodszych czytelników. Więcej info: tel. 22 304 82 80.

W Wypożyczalni dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży nr 142 w Galerii Bemowo, przyjdź porozrabiać w bibliotece! W godzinach 10-16.30 zorganizujemy Dzień Urwisa!! Największe książkowe łobuziaki: Koszmarny Karolek, Pippi, Mikołajek i inni zapraszają do wspólnego rozrabiania. Całkowicie bezkarnie! Wstęp wolny. Więcej info: tel. 22 569 71 60.

W Wypożyczalni dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży nr 143, ul. Sternicza 98, w godzinach 17:30 -18:15 odbędzie się spektakl pacynkowy “Czerwony Kapturek”. Zapraszamy dzieci małe i duże! Spektakl poprowadzi Karolina Kowalczyk – absolwentka Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Wstęp wolny. Czas trwania ok. 45 min.

W Wypożyczalni dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży nr 141, ul. Batalionów Chłopskich 87, przygotujemy dla dzieci loterię książkową z darów od naszych czytelników. Więcej info: tel. 22 400 41 37.

XIV Bieg Ząbkowski
    26-05-2023   Ząbki
    Źródło: Informacja z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkach

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że już ponad 400 osób zgłosiło się do XIV Biegu Ząbkowskiego w dn. 28.05.2023r. Przypominamy, że zapisy online są aktywne do czwartku 25.05. do godz. 12.00.

Miło nam również przedstawić Państwu współorganizatorów i sponsorów XIV Biegu Ząbkowskiego:

 • Organizator – MOSiR Ząbki
 • Współorganizator – Powiat Wołomiński
 • Partner – Lasy Państwowe
 • Patronat Medialny – Radio Super Nova

Sponsorzy:

 • Agencja Ochrony Osób i Mienia S1 Group Sp. z o.o.
 • Drukarnia Benedysiuk
 • Machowicz Budownictwo – Grupa Machowicz w Ząbkach
 • Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach Sp. z o.o.
 • Praska Giełda Spożywcza S.A.
 • PWiK w Ząbkach Sp. z o.o.
 • Straż Miejska w Ząbkach
 • UKS Szabla Ząbki

Ważna sprawa organizacyjna. Osoby, zgłoszone do Biegu, które nie dokonały płatności prosimy o jak najszybszą wpłatę. Osoby, które zgłosiły się do Biegu a wiedzą już, że nie będą uczestniczyły nim (dot. wszystkich kategorii wiekowych) o informację meilową z rezygnacją (na adres: joanna.szerszeniewska@mosir-zabki.pl). Bardzo ułatwi nam to pracę Biura Zawodów.

następne >
 
budowadomowjednorodzinnych
KANCELARIA PRAWNA Radca Prawny Sławomir Momot Adwokat Anna Wypych Knieć
Centrum Medycyny Sportowej
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin