> Wydarzenia

Masz informację o aktualnościach i wydarzeniach niekomercyjnych w Warszawie i okolicach? Napisz do nas na adres reklamawarszawa@gmail.com a my je opublikujemy w naszym Portalu.

Wydarzenia niekomercyjne (kulturalne, charytatywne, wolne od opłat itd.) zamieszczane są bezpłatnie.

Wydarzenia komercyjne (imprezy zamknięte, imprezy okolicznościowe, płatne) mogą zamieszczać tylko firmy, które mają wykupiony w naszych Portalach jeden z wpisów płatnych.

Marki - włącz się na wakacje
    01-07-2022   Marki
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Mieście Marki

Po raz kolejny Biblioteka Publiczna Miasta Marki dołącza do wakacyjnych weekendowych spotkań na terenie naszego miasta! Zapraszamy 2 i 3 lipca od godziny 14:00 do Parku Wolontariuszy przy ul. Sportowej w Markach!

W programie - 2 lipca:

 • 14:30 – przedstawienie Teatru Maska - Teatr Edukacji i profilaktyki pt. "Baśń dla małych łakomczuszków – tajemnica zdrowych brzuszków" – bajka promująca zdrowy styl życia. Mawia się , że jesteśmy tym co jemy. Warto przeanalizować jakie potrawy lądują na naszych talerzach, a szczególnie talerzach najmłodszych, ponieważ odpowiednia dieta gwarantuje właściwy rozwój dziecka. Wiadomo także, że ważną rolę odgrywa ruch, a aktywności fizycznej potrzebujemy jak pożywienia i powietrza. Jak w ciekawy sposób nakłonić dzieci do uprawiania sportu, a także do sięgnięcia po owoce czy warzywa? Zapraszamy wszystkich łakomczuszków na spektakl!! Widowisko przeznaczone jest dla przedszkolaków oraz uczniów klas 0 – III szkoły podstawowej. Czas trwania spektaklu: ok. 45 min.
 • Wspólne tworzenie papierowego muralu o tematyce zdrowego odżywiania się, który później zostanie wywieszony w bibliotece przy ul. Lisa Kuli.

W programie - 3 lipca:

 • Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym do zapisywania się do biblioteki i wzięcia udziału w akcji "Mała Książka - Wielki Człowiek. Każde z tych dzieci, biorących udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą - kartę małego czytelnika, oraz torbę z logo naszej biblioteki. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem z niespodzianką.
 • Ponadto będzie możliwość wykonania prac plastycznych oraz wysłuchania utworów literatury dziecięcej.  

Zarówno 2 jak i 3 lipca odbędzie się także kiermasz książek dla dzieci i młodzieży w języku angielskim. Zachęcamy do zakupu pięknie ilustrowanych wydań.  

Serdecznie zapraszamy do namiotu biblioteki! Do zobaczenia przy Sportowej w Markach!

Turniej szachowy w Józefowie
    01-07-2022   Józefów
    Źródło: Informacja z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie

W sobotę 16 lipca 2022 roku, o godzinie 17:00 w Klubie Hydrofornia, rozpocznie się Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie z okazji rocznicy Bitwy pod Grunwaldem 1410 roku.

Celem turnieju jest upamiętnienie wydarzenia historycznego, promocja gry w szachy oraz wyłonienie najlepszej drużyny "Bitwy pod Grunwaldem".

Turniej przeznaczony jest dla wszystkich chętnych, niezależnie od poziomu gry. W zawodach mogą uczestniczyć drużyny złożone z maksymalnie 4 zawodników. Drużynę mogą tworzyć grupa znajomych, rodzina, szkoła, firma, klub szachowy, itp.

Dodatkowych informacji udziela Tadeusz Popis, trener sekcji szachowej przy Miejskiego Ośrodka Kultury Józefów pod numerem telefonu - 505 381 209.

Zielone żywopłoty wokół szkół i przedszkoli na Żoliborzu
    30-06-2022   Żoliborz
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Żoliborz

Ponad 1000 sadzonek roślin aktinidii ostrolistnej, dławisza okrągłolistnego oraz akebii pięciolistkowej stworzy długowieczne żywopłoty wokół żoliborskich placówek edukacyjnych. Od wiosny realizowany jest projekt z Budżetu Obywatelskiego 2022 "840 metrów żywopłotu wokół żoliborskich szkół i przedszkoli". Zagłosowano na niego 1084 mieszkańców dzielnicy Żoliborz.

Do projektu przystąpiło łącznie 12 placówek edukacyjnych z Żoliborza, po 4 przedszkola, szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe. 10 placówek biorących udział w akcji obsadziło już ogrodzenia swoich placówek roślinami pnącymi. Do końca czerwca posadzono łącznie 840 pnączy odmian: aktinidii ostrolistnej "Weiki", dławisza okrągłolistnego "Hercules" i akebii pięciolistkowej. Kolejnych 150 akebii pięciolistkowych posadzonych zostanie do końca wakacji, natomiast placówka - Zespół Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego, ul. A. Felińskiego 13 finalizuje właśnie proces wyboru wykonawcy.

Rośliny pnące mają także skutecznie chronić ściany przed graffiti i bazgrołami. Oprócz wartości estetycznych, rośliny pomagają oczyszczać powietrze miejskie, są naturalnymi bariera mi dźwiękochłonnymi oraz zwiększają powierzchnię biologicznie czynną.

 • Nie wszystkie szkoły i przedszkola z Żoliborza mogły zostać beneficjentem tego projektu. Warunkiem przeprowadzenia projektów z budżetu obywatelskiego jest ich realizacja na terenie będącym własnością miejską. Niestety nie wszystkie nasze placówki oświatowe spełniają to kryterium - mówi Renata Kozłowska, zastępca burmistrza Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Wiceburmistrz zachęca do wzięcia udziału w głosowaniu 9 edycji budżetu obywatelskiego, które trwa tylko do 30 czerwca.

 • Na Żoliborzu pod głosowanie poddanych jest 31 pomysłów. 9 z nich dotyczy realizacji nasadzeń nowych drzew i krzewów, pielęgnacji już istniejącej zieleni oraz ochrony zwierząt żyjących w mieście. Nie brakuje także tematów edukacyjnych – dodaje.
Praca z osobami z niepełnosprawnościami - szkolenie na Woli
    30-06-2022   Wola
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami na bezpłatne szkolenie dotyczące potrzeb oraz sposobu pracy z osobami z niepełnosprawnościami.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 30 czerwca 2022 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży numer 73, przy ulicy Żytniej 64 na Woli.

Uczestnicy dowiedzą się z jakimi trudnościami muszą borykać się osoby ze szczególnymi potrzebami,  jak im pomóc, jak z nimi rozmawiać jak ich inspirować.

Szkolenie przeprowadzą doświadczeni edukatorzy ze Stowarzyszenie "Otwarte Drzwi". Szkolenie odbywa się w ramach projektu Azymut na wolontariat.

Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 22 631 63 45 lub mailowo - monika.bader@bpwola.waw.pl.

Dyskusyjny Klub Książki Latynoamerykańskiej we Włochach
    23-06-2022   Włochy
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej we Włochach

Już w najbliższy poniedziałek, 27 czerwca 2022 o godzinie 18:00, Wypożyczalnia nr 28, przy ulicy 1 Sierpnia 36a w dzielnicy Włochy, zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Latynoamerykańskiej.

Podczas spotkania porozmawiamy o najnowszej publikacji Martina Caparrosa "Dziadkowie".

Na spotkaniu gościć będziemy tłumaczkę książki, panią Martę Szafrańską-Brandt.

Do zobaczenia w Wypożyczalni nr 28!

Warsztaty tradycyjnego hafciarstwa w Wilanowie
    23-06-2022   Wilanów
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Wilanowie

Wraz ze Stowarzyszeniem Binduga i Stowarzyszeniem Odrodzenie Urzecza, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wilanów zaprasza do wzięcia udziału w darmowym warsztacie z hafciarstwa z nadwiślańskiego Urzecza. Warsztat poprowadzi mistrzyni hafciarstwa i oficjalna depozytariuszka tego dziedzictwa, wpisanego na listę Ministerstwa Kultury, Pani Grażyna Leśniak.

Zajęcia poprzedzi multimedialna prelekcja o historii stroju i haftu z Urzecza. Uczestnicy warsztatów otrzymają wszystkie niezbędne materiały do rękodzieła.

Warsztaty tradycyjnego hafciarstwa z nadwiślańskiego Urzecza odbędą się w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Wilanów przt ulicy Kolegiackiej 3, 27 czerwca w poniedziałek, o godzinie 17:00 w Sali Działań Twórczych.

Obowiązują zapisy pod numerem 22 423 57 55 lub mailem -  wilanow@bibliotekawilanowska.pl.

Liczba miejsc ograniczona!

Wakacyjny Wieczór Bajek w Wesołej
    22-06-2022   Wesoła
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wesoła

W najbliższy poniedziałek 27 czerwca 2022 roku, o godzinie 17:30 w Bibliotece w Zielonej, przy ulicy Podleśnej 38 w dzielnicy Wesoła odbędzie się podwodno-wakacyjny wieczór bajek.

Na spotkaniu będziemy odkrywać morskie głębiny, mamy więc i kolejną prośbę o przygotowanie ubrań na zmianę, gdyż zwiedzając dno oceanu, jest duża szansa na przemoczenie skarpet, butów a nawet koszulek. A może po prostu – jak pogoda dopisze – przyjdziecie w kąpielowych strojach?

Impreza będzie plenerowa, przy bocznym wejściu do Biblioteki Publicznej w Wesołej. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne zapisy. Pozwoli nam to lepiej przygotować się na długo wyczekiwane spotkanie z najmłodszymi Czytelnikami. Zapisy pod numerem 785 502 029.

PORT Festiwal Artystyczny w Wawrze
    22-06-2022   Wawer
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer

W środę 22 czerwca 2022 roku, o godzinie 16.30 w Kulturotece w Falenicy, przy ulicy Walcowniczej 3 w dzielnicy Wawer, rozpocznie się Festiwal Artystyczny PORT.

Organizatorem wydarzenia jest PORT – Pracownia Oświatowa Rozwoju Twórczego. Dzieci wspólnie z nauczycielami przygotowały występy oraz rękodzieło na kiermasz.

W programie między innymi:

 • Spektakl teatralny uczniów klas 1-3 "Gdzie ta Wiosna?";
 • Spektakl teatralny uczniów klas 5-7 "Dziady";
 • Kabarety;
 • Kiermasz.

Serdecznie zapraszamy!

My Spirit Sang All Day - koncert chóralny na Ursynowie
    21-06-2022   Ursynów
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Ursynów

W poniedziałek 21 czerwca 2022 roku, od godziny 19:30 do godziny 21:00 w Ursynowskim Centrum Kultury Alternatywy, przy ulicy Indiry Gandhi 9 w dzielnicy Ursynów, odbędzie się multimedialny koncert chóralny pod nazwą "My Spirit Sang All Day".

Zapraszamy na Multimedialny Koncert Chóralny "My Spirit Sang All Day" - oratorium złożone z najbardziej emocjonalnych utworów XX i XXI w. okraszonych interludiami elektronicznymi oraz improwizacjami wokalnym. Program uzupełniony jest o projekcje wideo, grę świateł oraz cytaty wokalne wskazujące na kontekst narracji.

Chór Kameralny Invicta zadaje pytania o współczesną kondycję człowieka, o to jak postrzega miłość, postrzeganie swojego miejsca na tym globie i wśród ludzi, dotyka spraw eschatologicznych. Nie pozostaniecie obojętni! Jak inaczej mówić o emocjach - jak nie językiem dźwięków i śpiewu?

Występują:

 • Dominika Czyrkowska
 • Aleksandra Grochólska
 • Katarzyna Martynowicz
 • Inka Hołownia
 • Anna Rutka
 • Anna Wiesiołek
 • Monika Jeremicz
 • Anna Kornacka
 • Barbara Martynowicz
 • Karolina Szczawińska
 • Agata Dunaj
 • Sławomir Kozłowski
 • Maga Siarkiewicz
 • Michał Zimniewicz
 • Paweł Grochólski
 • Marcin Wroniak
 • Tomasz Cepiel

W programie:

 • Goodnight dear heart - D. Forrest
 • Lacrimosa - J. Alvarez
 • Locus iste - A. Bruckner
 • Stabat Mater - Z. Kodaly
 • Song for the Athene - J. Tavener
 • Alleluja - R. Manuel
 • Libera me - L. Bardos
 • Hymn to the virgin - B. Britten
 • Death on the hills - E. Elgar
 • Gdzie mi się podziały - St. Wieczowicz
 • Do kraju tego - J. Świder
 • My Spirit sang all day - G. Finzi
 • Dona nobis pacem - W. Kilar
 • Reveta stohne Dnipr - ukr.

Zapraszamy na tę nowoczesną, multimedialną podróż po duszy Człowieka!

Przed wydarzeniem zapraszamy na wprowadzenie w narrację koncertu!

Czas trwania około 80 minut

Bezpłatne wejściówki można pobrać w recepcji „Alternatyw” oraz online. Wstęp wolny.

21.06.2022
Godzina 19:30
Ursynowskie Centrum Kultury Alternatywy
Indiry Gandhi 9
Wstęp darmowy

Piknik Czerwiec 76 w Ursusie
    21-06-2022   Ursus
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ursus

W niedzielę, 26 czerwca 2022 roku, od godziny 14:00 do godziny 22:00, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus zaprasza do Parku Czechowickiego na wyjątkowe wydarzenie - piknik Czerwiec 76.

W programie między innymi gry rekonstrukcyjne, wystawy wyjątkowych samochodów, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz liczne zabawy i animacje. My również przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieci – spotkajmy się na stoisku Biblioteki Publicznej Dzielnicy Ursus.

Dodatkowo, na scenie, o godzinie 15:00, nastąpi wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Słoneczna Zakładka 2022" pod tytułem "Świat w literaturze Marii Konopnickiej/Perception of the world in the works of Maria Konopnicka".

26.06.2022
Godzina 14:00
Park Czechowicki w Ursusie

Piknik Wielokulturowy na Targówku
    20-06-2022   Targówek
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek

Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek serdecznie zaprasza 20 czerwca w poniedziałek, w godzinach 17:00-19:00 na Piknik Wielokulturowy, który obchodzimy co roku z okazji Dnia Uchodźcy. Wydarzenie jest podsumowaniem projektu realizowanego przez CKiA „Dzieciństwo w różnych kulturach” dofinansowanego z środków Funduszu Edukacji Kulturalnej Urzędu m.st. Warszawy.

Projekt ma na celu integrację społeczności lokalnej oraz społeczności cudzoziemskiej. Podczas wydarzenia poruszane będą tematy nawiązujące do dzieciństwa i tradycji wielu kultur. Działania animacyjne, które odbędą się w trakcie pikniku będą punktem wyjścia do podjęcia dialogu o różnorodności kulturowej.

W programie:

 • Występ artystyczny w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 58 im. Tadeusza Gajcego.
 • Koncert zespołu ukraińskiego Malwa.
 • Klaudia Cituk i uczestnicy z The Voice of Powiat - Powiatowe Centrum Kultury Fabryczka.
 • Warsztaty kulinarne - pieczenie chleba i przygotowanie zupy solianki.
 • Stanowisko plastyczno – animacyjne dla najmłodszych do twórczego tworzenia wielkiego graffiti, na którym zostaną namalowane flagi różnych państw przy pomocy pędzli i kolorowych farb.
 • Twórcze warsztaty - robienia lalek wielokulturowych, decupage, tworzenia biżuterii, lampionów, podróżnicze i stolarskie.
 • Gra terenowa – zadania w grze inspirowane będą zabawami z dzieciństwa przygotowane we współpracy z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 58.
 • Książka za grosik.

Partnerami projektu są: Szkoła Podstawowa nr 58 im. T. Gajcego, Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 49 na Targówku, Stowarzyszenie Vox Humana, Polskie Forum Migracyjne, Fundacja Inna Przestrzeń, Stowarzyszenie Praktyków dramy STOP-KLATKA.

Zapewniamy mnóstwo dobrej zabawy i śmiechu.

Wstęp wolny. Nie obowiązują zapisy.

20.06.22 (poniedziałek)
Godzina 17:00
Centrum Kultury i Aktywności na Targówku
Siarczana 6

Spotkanie z Iryną Matsko w Śródmieściu
    20-06-2022   Śródmieście
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Śródmieście

Już w najbliższy wtorek, 21 czerwca o godzinie 17:00 zapraszamy na Bajkozabawy z Iryną Matsko, znaną w Ukrainie autorką książek dla dzieci i dorosłych, dyplomowaną bajarką, ilustratorką, wydawczynią, laureatką ukraińskich literackich nagród i konkursów ilustratorskich.

Na gry, czytanie i zabawy z żabkami zapraszamy dzieci w wieku 4-7 lat.

Spotkanie odbędzie się w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 7 z Oddziałem dla Dzieci (Mediateka MDM) przy ulicy Marszałkowskiej 55/73 w dzielnicy Śródmieście.

21.06.22 (wtorek)
Godzina 17:00
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży 55/73
Marszałkowska 55/57
Wstęp bezpłatny

12 opowieści o Ja - wernisaż wystawy w Rembertowie
    17-06-2022   Rembertów
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Rembertów

W poniedziałek 20 czerwca 2022 roku, o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Rembertów, przy ulicy Gawędziarzy 8 odbędzie się wernisaż wystawy wernisaż przygotowanej przez Annę Sadowską, Grażynę Sobieską oraz rembertowskiego fotografa Romana Kalinowskiego. Wydarzeniu będą towarzyszyły miniwarsztaty literackie połączone z fotograficzną sesją portretową.

Wystawa jest efektem warsztatów przeprowadzonych w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym nr 2, inspirowanych międzynarodowym projektem "STORYMAKERS. MANY VOICES. MANY LIVES". Bohaterki ekspozycji uczestniczyły w warsztatach tworzenia opowieści oraz w spotkaniu z artystą fotografem. Efektem działań jest 12 zdjęć-portretów dziewcząt, które dopasowały do fotografii własne poetyckie wizytówki. Na wystawie prezentowane będą zarówno zdjęcia, jak i wiersze nastolatek uczestniczących w akcji artystycznej. Autorzy ekspozycji postanowili zaktywizować również gości wydarzenia. W trakcie wernisażu będzie możliwość zrobienia sobie portretu fotograficznego i napisania wiersza.

Roman Kalinowski, rembertowski fotograf dokumentujący życie kulturalne i społeczne naszej dzielnicy, na początku czerwca zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie Grand Press Photo 2022 w kategorii Documentary Project. Wystawa „12 opowieści o Ja”, której wernisaż odbędzie się w Bibliotece 20 czerwca, jest związana tematycznie z cyklem zdjęć zatytułowanym "Daleko od domu", nagrodzonym w konkursie Grand Press Photo.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w sali widowiskowej biblioteki do 21 lipca 2022 roku.

20.06.22 (poniedziałek)
Godzina 18:00
Sala widowiskowa Biblioteki Publicznej w Rembertowie
Gawędziarzy 8

Spotkanie z Joanną Kołczykowską na Pradze Południe
    17-06-2022   Praga Południe
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Praga Południe

W środę 22 czerwca 2022 roku, o godzinie 17:00 w Bibliotece w Terminalu Kultury Gocław , przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24, w dzielnicy Praga Południe, odędzie się spotkanie z Joanną Kołaczkowską.

Gościem kolejnego spotkania z cyklu "Otwarta głowa" będzie Joanna Kołaczkowska, członkini kabaretu Hrabi, od lat jedna z najpopularniejszych artystek polskiej sceny kabaretowej.

Spotkanie poprowadzi Marcin Kozłowski.

22.06.22 (środa)
Godzina 17:00
Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24
Terminalu Kultury Gocław na Pradze Południe

Spotkanie autorskie z Wojciechem Rogacinem na Ochocie
    16-06-2022   Ochota
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota

We wtorek 21 czerwca 2022 roku, o godzinie 17:00 w Bibliotece Pod Skrzydłami, przy ulicy Grójeckiej 109 w dzielnicy Ochota odbedzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Rogacinem, autorem głośnej biografii "Zełenski".

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Wołodymyr Zełenski, prezydent walczącej Ukrainy od kilku miesięcy jest na ustach wszystkich. Budząc podziw całego świata został w Kijowie mimo zagrożeń i przewodzi swemu krajowi w walce z rosyjską agresją. W pierwszej wydanej w Polsce biografii „Zełenski” wydanej przez wydawnictwo Wielka Litera Wojciech Rogacin pokazuje historię historia życia Zełenskiego. To fascynujący zapis dojrzewania do roli, o którą jeszcze kilka miesięcy temu nikt by ukraińskiego prezydenta nie podejrzewał.

Od jego lat dziecięcych, przez szkolne i studenckie, po wielką karierę popularnego komika i aktora komediowego do przywódcy państwa, które odważnie przeciwstawiło się rosyjskiej agresji.
Prezydent, który stał się mężem stanu oraz symbolem walki o wartości demokratyczne, podziwiany i już naśladowany przez polityków na całym świecie.

Co ukształtowało Zełenskiego? Jaki wpływ na jego postawę miało dzieciństwo w Krzywym Rogu, jego rodzina, pochodzenie, a także żona Ołena? Jakimi zasadami się kieruje? Dlaczego dziś tak doskonale potrafi prowadzić politykę informacyjną walczącej Ukrainy?

Wojciech Rogacin jest dziennikarzem od 30 lat zajmującym się sprawami zagranicznymi, w tym krajami byłego ZSRR. Obecnie jest redaktorem naczelnym Polski Times, wcześniej był korespondentem zagranicznym m.in. w Gazecie Wyborczej i Newsweeku, dla którego relacjonował wojnę w Iraku.

Podczas wydarzenia będzie możliwość nabycia książki autora.

Na wydarzenie zaprasza Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy.

21.06.22 (wtorek)
Godzina 17:00
Bibliotece Pod Skrzydłami na Ochocie
Grójecka 109

Spacer ornitologiczny po Mokotowie
    16-06-2022   Mokotów
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Mokotów

W sobotę 25 czerwca 2022 roku, w godzinach od 11:00 do 13:00, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Mokotów, przy ulicy Tynieckiej 40a serdecznie zaprasza na spacer ornitologiczny po Mokotowie. Spacer odbywa się w ramach projektu "Z natury wzięte" i finansowane jest z Funduszu Edukacji Kulturalnej 2022.

Jak wygląda miasto, w którym mieszkają ptaki? Zapraszamy na spacer sąsiedzki po okolicy z Patrycją i Bartkiem Woźniakami. Na spacerze porozmawiamy o miejskich ptakach lęgowych, tych często spotykanych, ale też tych rzadkich. Pouczymy się głosów ptaków, które są codziennie naszymi towarzyszami, dzięki czemu łatwiej będzie obserwować i badać otaczającą nas miejską zieleń. Mamy nadzieję, że uda się zobaczyć kilka niespodziewanych gatunków, usłyszeć młode sowy, jak również inne ptaki mieszkające w parkach, które trudno zobaczyć, natomiast bardzo łatwo usłyszeć.

Na spacer obowiązują zapisy, pod numerem telefonu 22 646 46 49 lub adresem mailowym - mbddim@bpmokotow.waw.pl.

Patrycja i Bartek Woźniak są biologami. Od 13 lat zajmują się ekologią populacji dzikich ptaków drapieżnych w lasach Sobiborskich. Prowadzą również badania nad sikorami oraz nad komunikacją i behawiorem zgrupowania płazów. Są założycielami Grupy Badawczej Sobibor, która bada i dokumentuje lokalne ptactwo.

Projekt „Z natury wzięte” to cykl przedsięwzięć edukacyjno-artystycznych, których celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do uważnego oglądania, słuchania, poznawania natury, prowokowania do refleksji. Projekt jest realizowany od czerwca do września i zakłada organizację spotkań z twórcami książek, warsztaty, spacery po okolicy.

25.06.22 (sobota)
Godzina 11:00
Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI na Mokotowie
Tyniecka 40a

Skrzydlaty Odlot - spetkakl na Bielanach
    15-06-2022   Bielany
    Źródło: Informacja z Bielańskiego Ośrodka Kultury

W niedzielę 19 czerwca 2022 roku, o godzinie 12:30 w Parku im. Zbigniewa Herberta w dzielnicy Bielany odbędzie się bezpłatny spektakl dla dzieci pod tytułem "Przebój lata czyli Skrzydlaty odlot". Spektakl odbędzie się w ramach cyklu "Kulturalnie w Parku Herberta".

Spektakl jest przeznaczony dla dzieci od lat 3.

Zapraszamy dzieci na spektakl w wykonaniu Teatru Kultureska. "Przebój lata, czyli Skrzydlaty Odlot" to pełen dobrego humoru spektakl musicalowy dla dzieci, możliwy do wystawienia w plenerze. To muzyczno-teatralna "rewia dla oka dziecka", dzięki przepięknym kolorowym kostiumom. Autorska historia oraz komicznie zbudowane postaci wciągną dzieci w dobrą zabawę. Spektakl pełen jest wyjątkowych piosenek – w 60 minutowym spektaklu znajduje się ich aż 10! Wszystkie piosenki są śpiewane przez aktorów na żywo.

A wszystko zaczęło się na dachu…Tam spotkali się ze sobą Gołąb Gienio, Papuga Pelagia i Sowa Sonia. Te wesołe ptaki postanowiły spełnić swoje marzenia i zbudować teatr! Jak to jednak zrobić, jeżeli nie mają pieniędzy… Czy żeby to osiągnąć muszą dolecieć aż do słońca – bo, jak głosi legenda, gdy dotkną słońca zdobędą wszelkie bogactwa? Czy też warto wziąć udział w konkursie na Przebój Lata?

19.06.22 (niedziela)
Godzina 12:30
Park Herberta na Bielanach
Wstęp wolny

Maluchy na poduchy - zajęcia na Białołęce
    15-06-2022   Białołęka
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka

We wtorek 21 czerwca 2022 roku, o godzinie 10:30 w Bibliotece Zielona, przy ulicy Berensona 38 w dzielnicy Białołęka odbędą się czerwcowe zajęcia dla dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat.

Podczas zajęć będziemy czytać, lepić, rysować, pokonywać tor przeszkód. Przygotowaliśmy też mnóstwo niespodzianek dla naszych Maluchów.

Szykuje się wspaniała zabawa!

21.06.22 (wtorek)
Godzina 10:30
Biblioteka Zielona
Berensona 38

Budowanie relacji - warsztaty na Bemowie
    14-06-2022   Bemowo
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo

We wtorek 14 czerwca 2022 roku, o godzinie 17:30 w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży nr 29, przy ulicy Konarskiego 6 w dzielnicy Bemowo, odbędą się warsztaty dla dorosłych pod nazwą "Budowanie relacji".

Zapraszamy na warsztaty dla dorosłych poświęconych budowaniu relacji. Jedną z podstaw udanych relacji w domu i pracy jest dobra komunikacja.

Udział w warsztacie pozwoli na nabranie umiejętności, która pozwolą:

 • unikać typowych blokad komunikacyjnych,
 • zadbać o wzajemne zrozumienie,
 • skutecznie dbać o własne granice.

Zajęcia poprowadzi Konrad Sobczyk, doświadczony mediator, trener i superwizor mediacji, który podkreśla, że jego zadaniem w pracy mediatora jest odczytać i zrozumieć jakie informacje niesie ze sobą konflikt, a następnie pomóc przełożyć tę wiedzę na rozwiązania, które będą służyć stronom konfliktu w domu, czy w pracy.

Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem 22 665 95 88.

Projekt jest realizowany w ramach budżetu obywatelskiego 2022.

14.06.22 (wtorek)
Godzina 17:30
Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży nr 29
Konarskiego 6

Zdrowe Ząbki - piknik rodzinny
    14-06-2022   Ząbki
    Źródło: Informacja z Urzędu Miasta Ząbki

W niedzielę 19 czerwca 2022 roku, o godzinie 17:00 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ząbkach odbędzie się piknik rodzinny pod nazwą "Zdrowe Ząbki". Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Burmistrza Miasta Ząbki.

Nie zabraknie różnorodnych stoisk prozdrowotnych, konkursów z nagrodami, występów na scenie. Będą dmuchańce dla dzieci i food trucki, a od godziny 17:00 koncert zespołu Jacpot Band.

Impreza dofinansowana z wygranej w konkursie "Rosnąca Odporność".

19.06.22 (niedziela)
Godzina 17:00
MOSiR Ząbki

następne >
 
budowadomowjednorodzinnych
KANCELARIA PRAWNA Radca Prawny Sławomir Momot Adwokat Anna Wypych Knieć
Centrum Medycyny Sportowej
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin