> Wydarzenia

Masz informację o aktualnościach i wydarzeniach niekomercyjnych w Warszawie i okolicach? Napisz do nas na adres reklamawarszawa@gmail.com a my je opublikujemy w naszym Portalu.

Wydarzenia niekomercyjne (kulturalne, charytatywne, wolne od opłat itd.) zamieszczane są bezpłatnie.

Wydarzenia komercyjne (imprezy zamknięte, imprezy okolicznościowe, płatne) mogą zamieszczać tylko firmy, które mają wykupiony w naszych Portalach jeden z wpisów płatnych.

Zabawy z modeliną w Mareckim Ośrodku Kultury
    21-07-2021   Marki
    Źródło: Informacja z Mareckiego Ośrodka Kultury

W środę 28 lipca, o godzinie 12.00 zapraszamy dzieci od 6 do 12 lat na zabawy z modeliną w Mareckim Ośrodku Kultury.

Zabawy z modeliną poprowadzi Aleksandra Sarnowska i jest cyklem spotkań "Letniej Pracowni w Markach"

28.07.21 (środa)
Godzina 12.00
Obowiązują zapisy
Koszt zajęcia - 5 złotych

Konkurs "Melduję się w Markach i wygrywam"
    21-07-2021   Marki
    Źródło: Informacja z Urzędu Miasta Marki

Do czwratku 30 grudnia 2021 roku możesz wziąć udział w konkusie "Melduję się w Markach i wygrywam".

Mieszkasz w Markach? Jeszcze nie jesteś zameldowany? Ten konkurs jest dla Ciebie. Teraz możesz wygrać atrakcyjne nagrody!

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
Wystarczy zameldować się w Markach na pobyt stały pomiędzy do 30 grudnia 2021 roku i złożyć formularz konkursowy. Następnie wypełniony i podpisany formularz zostawiamy w Wydziale Spraw Obywatelskich w pokoju nr 16. Zgłoszenia nie kompletne i nie spełniające wymogów regulaminu nie biorą udziału w konkursie.

Co 50. nowo meldujący się uczestnik konkursu otrzyma gadżet promocyjny miasta Marki o wartości do 100 zł. Gadżet promocyjny zostanie wręczony w Urzędzie Miasta Marki po uprzednim umówieniu telefonicznym. Nie zwlekaj zamelduj się i wypełnij zgłoszenie już dziś!

Regulamin konkursu oraz karty zgłoszeniowe można pobrać ze strony Urzędu Miasta Marki lub bezpośrednio w siedzibie urzędu – Wydział Spraw Obywatelskich pokój nr 16.

Wakacje w mieście Marki
    21-07-2021   Marki
    Źródło: Informacja z Urzędu Miasta Marki

Nie musisz się nudzić, gdy zostajesz w Markach. Za nami trzy tygodnie wakacyjnych atrakcji, jakie miasto zaproponowało na tegoroczne wakacje.

Wakacje w Markach upływają pod znakiem nie tylko pięknej pogody, ale i atrakcji w parku miejskim przy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Niezmiennie dużą popularnością cieszy się kino letnie pod chmurką. Filmy wyświetlane są co czwartek od 20.30. Królują filmy familijne i animowane. Każdy weekend to atrakcje warsztatowe w przestrzeni parkowej.

Cykl „Marki Włącz się na wakacje” rozpoczyna się w porze poobiedniej, o godzinie 14.00 i trwa  do 18.00. To idealny czas, by wybrać się na rodzinny spacer – najlepiej do parku miejskiego. Dominuje ekologia. W czasie dotychczasowych warsztatów dzieci zrobiły karmniki, poidełka dla ptaków, domki dla owadów, budki lęgowe, mini ziołowe ogródki i doniczki samo nawadniające. Nie zabrakło animacji. Dzieci mogły także obejrzeć przedstawienie teatralne, zapisać się do biblioteki czy spróbować swoich sił w sportowych potyczkach. Chętni stworzyli też jednoplanszowe komiksy. Nie zabrakło także odwiedzin zwierzaków – były lamy, kozy i pieski. Rodzice w czasie, gdy dzieci się bawią, mogą odpocząć w zaciszu drzew, napić się kawy i lemoniady.

To nie koniec wakacji i nie koniec atrakcji – zapraszamy na kolejne weekendy i czwartkowe seanse kinowe. Nie może Was zabraknąć.

Partnerami akcji są Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne, Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, MKS Marcovia Marki, Wodociąg Marecki oraz Biblioteka Miejska w Markach.

Wszystkie imprezy odbywają się zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego.

Bieg Tropem Wilczym w Markach
    21-07-2021   Marki
    Źródło: Informacja z Urzędu Miasta Marki

W niedzielę 15 sierpnia 2021 roku, o godzinie 12.00, odbędzie się Bieg Tropem Wilczym. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów, ktore rozpoczynają się od 21 lipca i potrwają do 31 lipca.

Tradycyjnie już Miasto Marki wspólnie z Fundacją Wolność i Demokracja organizuje projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Zawody odbywają się na dwóch dystansach:
honorowym - 1 963 metrów
dodatkowym - 6,6 kilometra

Marecka trasa biegu wiedzie przez tereny zadrzewione znajdujące się wokół stawu zwanego Meksyk przy ulicy Grunwaldzkiej. Trasa, na której występują liczne różnice w wysokości terenu, zbiorniki wodne oraz ciekawa szata roślinna, zaspokoi nawet najbardziej wymagających biegaczy.

15.07.21 (niedziela)
Godzina 12.00
Udział w biegu jest bezpłatny - obowiązują zapisy
Limit uczestników wynosi 250 osób.

LOTTO Poland Bike Marathon w Markach
    21-07-2021   Marki
    Źródło: Informacja z Urzędu Miasta Marki

W niedzielę 29 sierpnia 2021 roku, o godzinie 10:00 zapraszamy do Pustelnika na ulicę Grunwaldzką, w okolicach "zwałki" na LOTTO Poland Bike Marathon.

Ten kolarski cykl wyścigów rozgrywany przede wszystkim w województwie mazowieckim. W niedzielę 29 sierpnia peleton amatorów na rowerach górskich, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, zawita do Marek. Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów znajdzie się w Pustelniku, w najbliższym sąsiedztwie ul. Grunwaldzkiej na wysokosci dawnej zwałki.

Start i meta oraz sektory startowe znajdą się na polanie tuż obok samej góry.

Ruszamy na północny zachód w kierunku Jeziora Zegrzyńskiego. Cała runda Fan i Mini oraz początek i końcowe kilometry dystansu Max mieszczą się w obrębie Lasów Drewnickich między Nieporętem a Markami. Decydująca walka na mocno interwałowej pętli Max rozegra się na Uroczysku Białobrzegi w trójkącie Rynia-Fort Beniaminów-Białobrzegi. To miejsce znane również z etapu w Radzyminie.

Startujemy - po okrążeniu góry chwila po asfalcie i niemal na dobre znikamy w leśnych ostępach. Na czwartym kilometrze przecięcie drogi wojewódzkiej 632, a zaraz potem (5km) dłuższy odcinek po nasypie dawnej kolejki wąskotorowej wzdłuż rzeczki Czarna. Po przecięciu szutrówki na 8km, kontynuacja jazdy zielonym szlakiem obok Kopalń przez Złodziejską Górę. Na 10km rozjazd grupy: Max udaje się na swoją rundę, a Mini podąża dalej przepięknymi pejzażowymi szlakami przecinając od czasu do czasu niewielkie, ale dość techniczne pagórki. Napotkamy je bezpośrednio za rozjazdem (11-12km), a następnie między 14 a 15 km oraz nieco dłuższa sekcja (20-23km) na obrzeżach Rezerwatu Puszczy Słupeckiej w okolicy Rancza Bena. W międzyczasie dwa techniczne single: pierwszy przed dojazdem do Gajówki Struga, a drugi po powtórnym przejechaniu nasypu kolejki i przekroczeniu rzeczki Czarnej. Po jego pokonaniu na szutrze (22km) na kolarzy będzie czekał bufet. Kilometr dalej powrotne przecięcie drogi wojewódzkiej nr 632 i wjeżdżamy na bardzo trudny, techniczny odcinek po zielonym szlaku.

Na końcówce, między 25 a 28km trasa również wiedzie technicznymi singlami (nieco podobne do tych w Legionowie, choć nie aż tak wymagające). Ostatnie 3km to szerokie, sympatyczne dukty leśne zwieńczone szybką żwirówką na dojeździe do „Zwałki”. Na deser stromy podjazd – nie jest bardzo długi, ale po pokonaniu kilkudziesięciu kilometrów, dla wielu może okazać się prawdziwą Golgotą. Na górze czeka panorama stolicy, a na dole finisz. Na tej specyficznej końcówce poznamy prawdziwych „twardzieli”.

Identycznie wygląda końcówka dystansu Max, lecz wcześniej trzeba zaliczyć dużą, prawie 20km pętlę wokół Uroczyska Białobrzegi, gdzie teren faluje prawie bez ustanku i jest kilka konkretnych górek do pokonania. To bardzo (jak na Mazowsze) pofałdowany obszar w trójkącie Białobrzegi, Rynia, Beniaminów, co rusz naszpikowany interwałowymi podjazdami, m.in. wśród historycznych fortów i bunkrów. Runda Max jest bardzo „charakterna”, a niektórzy mieli okazję poznać ją na dystansie Max w Radzyminie. Kolejność pokonywania kolejnych przeszkód jest trochę inna, ale ogólny klimat bardzo zbliżony. Wymaga zarówno siły i wytrzymałości, jak i sporych umiejętności technicznych. Na rundę wjeżdżamy przez liczący 3km łącznik w okolicy Wólki Radzymińskiej i pokonujemy go w obie strony. A na rundzie kolejno: forty Beniaminów, Dąb Jan Kazimierz (ponoć pamiętający czasy tego króla), leśne jeziorka koło Ryni, następnie pagórki wokół Parowu Karskiego oraz mocno interwałowa jazda po wzniesieniach Uroczyska Białobrzegi i wreszcie bunkry w Białobrzegach. Ostatni długi podjazd w Dąbkowiźnie tuż przed wjazdem na łącznik. Po tym wszystkim powrót na rundę Mini, a następnie do mety identycznie jak krótszy dystans.

Proporcje różnych nawierzchni pozostały praktycznie bez zmian: 90% stanowią ścieżki i dukty leśne, resztę pozostałe, czyli: żwir, trawa, piasek i asfalt (ok.3km). Ogólny charakter trasy jest wytrzymałościowy (na pętli Max bardziej interwałowy - czasem dość mocno), ale na mareckim szlaku znajdziemy też sporo chwil wytchnienia, podjazdy nie są bardzo długie, podłoże dość twarde i sporo frajdy dla zawodników lubujących się w technicznych singlach (zwłaszcza na dystansie Max).

Życzę dobrej zabawy i tradycyjnie już połamania szprych!- mówi Marek Gronowski, koordynator tras Poland Bike.

Godziny pracy Biura Zawodów:
Sobota - 28.08.2021 roku w godzinach 14.00-17.30
Niedziela - 29.08.2021 roku od godziny 8.30, w tym:
godzina 8.30-9.45 (zapisy dystans MINI CROSS)
godzina 8.30-11.00 (zapisy dystans FAN)
godzina 8.30-12.15 (zapisy dystans MINI/MAX)

Dystans MINI CROSS:
Start o godzinie 10:00

Dystans FAN
Start o godzinie 11.15

Dystans MINI/MAX
Start o godzinie 12.30

Na stronie organizatora można obejrzeć mapę tras oraz zapoznać się dodatkowymi szczegółami wyścigu.

29.07.2021 (niedziela)
Marki
ul. Grunwaldzka

Koncert Zespołu Świdermajer Orkiestra w Józefowie
    20-07-2021   Józefów
    Źródło: Informacja z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie

W niedzielę 8 sierpnia 2021 roku, o godzinie 18.00, na scenie plenerowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie wystąpi zespół "Świdermajer Orkiestra". W razie niesprzyjającej pogody koncerty zostaną przeniesione do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Zespół po raz pierwszy zagra w pomniejszonym, czteroosobowym składzie. Podczas koncertu zaprezentuje utwory z dwóch płyt w odświeżonej aranżacji. Nie zabraknie takich kawałków jak: „Zima”, „Budynki drewniane” czy „Wiosna”. Za perkusją zasiądzie Bartek Sędek, grający dotychczas w Świdermajer Orkiestra na akordeonie.

Świdermajer Orkiestra to folk-rockowa grupa Świdermajer Orkiestra swoją muzyką rozsiewa pozytywną energię i wzbudza uśmiecha u każdego bez wyjątku. Znakomite teksty – nie tylko członków zespołu, ale też takich mistrzów jak Gałczyński – ilustruje muzyka, w której odnajdziemy elementy bluesa, reggae, rocka a także etno-folku.

Dwie gitary, bas, bębny, prosty zestaw perkusyjny i tuzin „przeszkadzajek” zabierają słuchaczy w niebanalną podróż po Otwocku, zatopionym w okolicznych lasach i łąkach, nad szumiącym nurtem Świdra, pośród słynnej drewnianej architektury. To zanurzenie w lokalnym mikroświecie jest ważne, ale nie czyni twórczości grupy hermetyczną. Wręcz przeciwnie.

Przekaz ich piosenek pozostaje szalenie uniwersalny i ich wspólnym mianownikiem jest zachwyt oraz refleksja nad życiem. W swoim dorobku orkiestra ma występy przed takimi gwiazdami jak Mela Koteluk, Skubas, Ewelina Flinta czy Lao Che.

Skład zespołu:

 • Marcin Michalczyk – gitara
 • śpiew, Radek Zagajewski – gitara
 • Piotrek Kostrzewa – bas
 • Bartek Sędek – perkusja.

Muzycy współpracujący:

 • Maciej Łabudzki – perkusja
 • Tomek Garboliński – conga
 • przeszkadzajki, Marcin Kałuski – gitara
 • Maciek Czarnecki – saksofon.

W 2015 r. zespół wydał swoją debiutancką płytę z  jedenastoma piosenkami tekstowo osadzonych w klimacie rodzimego Otwocka. Dwa lata później ukazał się drugi album pt. “Prowincja”. Na płycie wystąpili gościnnie Bolek Błaszczyk (Grupa MoCarta) i Piotr Rychlec (Zakopower).

Utwory takie jak “Zapach Prowincji” czy “Zima” pozwoliły zaistnieć kapeli na antenie “Trójki” Polskiego Radia czy telewizji TVP Polonia.  W kwietniu 2020 roku miała miejsce oficjalna premiera najnowszego singla zespołu zatytułowanego „Wiosna”.

Koncert odbywa się z uwzględnieniem aktualnych zaleceń GIS

08.08.21 (niedziela)
Godzina 18.00
Scena Plenerowa MOK
Wstęp wolny

Spotkanie informacyjne na temat programu Czyste Powietrze w Józefowie
    20-07-2021   Józefów
    Źródło: Informacja z Urzędu Miasta Józefów

We wtorek 20 lipca 2021 roku, o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie informacyjne na temat programu "Czyste Powietrze". Spotkanie odbędzie się w sali Rady Miasta Józefowa (Budynek B) przy ul. Kardynała Wyszyńskiego 1 w Józefowie.

Rada Miasta Józefowa zaprasza wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem środków na wymianę źródła ciepła oraz przeprowadzeniem termomodernizacji swojego domu do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym m.in. programu „Czyste Powietrze”.

Celem spotkania jest przybliżenie mieszkańcom podstawowych informacji dotyczących programu, przedstawienie zasad jego funkcjonowania, a także szeregu informacji związanych z całym procesem prawidłowego składania wniosków o dofinansowanie oraz aspektów technicznych związanych z realizacją działań podlegających dofinansowaniu.

20.07.21 (wtorek)
Od godziny 18.00 do godziny 20.00
Sala Rady Miasta Józefowa
Ulica Kardynała Wyszyńskiego 1
Obowiązują limity (25 osób) i wcześniejsze zgłoszenia

Wspólne Śpiewanie Piosenek Powstańczych w Józefowie
    20-07-2021   Józefów
    Źródło: Informacja z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie

W niedzielę 1 sierpnia 2021 roku, o godzinie 17.00 Urząd Miasta Józefów i Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie zapraszają na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych z zespołem "Mokka".

Wspólne śpiewanie odbędzie się na Skwerze przy Pomniku „Łączniczki”. W razie niesprzyjającej pogody wydarzenie zostanie przeniesione do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury Józefów.

W czasie wojen żołnierzom zawsze towarzyszyły piosenki. Nie inaczej było w czasie Powstania Warszawskiego.

W 77. rocznicę Powstania spotkajmy się, aby uczcić pamięć powstańców śpiewając te same piosenki, które podnosiły ich na duchu w trudnych chwilach.

Organizatorami są Urząd Miasta Józefowa i Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.

01.08.2021 roku (niedziela)
Godzina 17.00
Skwer przy Pomniku „Łączniczki”
Wstęp wolny

Koncert Piosenek Retro w Józefowie - Lata 20-te, Lata 30-te
    20-07-2021   Józefów
    Źródło: Informacja z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie

W niedzielę 25 lipca 2021 roku, o godzinie 18.00, na scenie plenerowej Miejskiego Ośrodka Kultury Józefów odbędzie się koncert piosenek retro z cyklu Letnie Koncerty Ogrodowe w Józefowie.

Najbardziej znane i lubiane piosenki lat 20-tych oraz późniejszych z repertuaru ówczesnych gwiazd zarówno kina, rewii oraz kawiarenek i estrad,  bawią i wzruszają do łez kolejne pokolenia. Najpiękniejsze melodie rewiowe  i  piosenki  lat 20 – tych z repertuaru Hanki Odronówny, Toli Mankiewiczówny, Zuli Pogorzelskiej, Aleksandra Żabczyńskiego, Mieczysława Fogga, Eugeniusza Bodo w wykonaniu Zespołu IMPRESJA.

Stare przeboje, które obecnie przeżywają swój renesans rozbrzmiewają w pięknych aranżacjach, oprawione w stylowe stroje i  barwne słowo wiążące, wprowadzające słuchaczy w klimat przedwojennych kin, kulisy artystycznego i prywatnego życia ówczesnych gwiazd ekranu.

Całość koncertu opatrzona jest specjalnym słowem wiążącym, które wprowadza słuchaczy w świat przedwojennych kawiarenek i kabaretów uchylając także rąbka tajemnicy osobistych losów każdej z przypominanych na koncercie postaci. A to wszystko nierozerwalnie z kontekstem wydarzeń historycznych, które silnie splatały się z osobistymi losami gwiazd  międzywojennej Warszawy.

Dodatkowym walorem są piękne stroje retro wszystkich wykonawców. Koncert w wykonaniu Zespołu IMPRESJA w składzie:

 • Wiktoria Oleksińska – wokal
 • Rafał Kuźma – wokal
 • Paweł Łukasik – altówka
 • Artur Łukasik – kontrabas
 • Joanna Błażej-Łukasik – fortepian
 • słowo wiążące, manager zespołu.

Współorganizatorem koncertu jest Polska Fundacja Kultury i Rozwoju

Koncert odbywa się z uwzględnieniem aktualnych zaleceń GIS

25.07.2021 rok (niedziela)
O godzinie 18.00
Scena plenerowa Miejskiego Ośrodka Kultury Józefów - w razie niesprzyjającej pogody koncert zostanie przeniesiony do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Wstęp wolny

77. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego na Żoliborzu
    19-07-2021   Żoliborz
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Żoliborz

Powstańcy Warszawscy oraz Rada i Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zapraszają na obchody 77. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego

Program uroczystości:

29-30.07.2021 roku:

 • Społeczna akcja sprzątania grobów Powstańców „Żywiciela” na Cmentarzach Wawrzyszewskim oraz Powązkowskim.

31.07.2021 roku:

 • Godzina 10:00 - pomnik „Żołnierzom Żywiciela” na skwerze „Żywiciela” (park im. Żołnierzy „Żywiciela” przy ul. ks. J. Popiełuszki)- złożenie wieńców.
 • Około godziny 11:00 - złożenie wieńców i kwiatów pod płytą upamiętniającą poległych żołnierzy IV Batalionu OW PPS im. Jarosława Dąbrowskiego (ul. Suzina).

1.08.2021 roku:

 • Godzina 10:00 - pierwsze strzały - symboliczne złożenie kwiatów w miejscu rozpoczęcia Powstania Warszawskiego (ul. Krasińskiego).
 • Godzina 17:00 - spotkanie w Godzinę „W” – oddanie hołdu Powstańcom przy kwaterze „Żywiciela”. Spotkanie Powstańców, ich rodzin i sympatyków.

15.08.2021 roku:

 • Godzina 13:00 - msza święta w intencji poległych w walkach o Dworzec Gdański, Kościół Stanisława Kostki (ul. Hozjusza 2).
 • Około godziny 14.00 - uroczystość przed pomnikiem poległych w walkach o Dworzec Gdański (u zbiegu ulic Mickiewicza i gen. Zajączka).

14.09.2021 roku:

 • Godzina 14.00- odsłonięcie pomnika „Nieśmiertelnik Marymoncki” - skwerek w pobliżu budynku Klaudyny 26 c

30.09.2021 roku

 • Msza Św. w Kościele Św. St. Kostki w intencji poległych i zmarłych po wojnie żołnierzy Żywiciela oraz ludności cywilnej

Apelujemy o przestrzeganie rygorów sanitarnych. Prosimy, aby podczas uroczystości nosili Państwo maseczki i zachowywali bezpieczny dystans od innych uczestników uroczystości - 1,5m.

Kino Plenerowe na Placu Grunwaldzkim na Żoliborzu
    19-07-2021   Żoliborz
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Żoliborz

W sobotę 24 lipca 2021 roku, o godzinie 21.00, na Placu Grunwaldzkim na Żoliborzu odbędzie się kolejny pokaz firmu w ramach Kina Plenerowego. Tym razem odbędzie się pokaz filmu "John Wick 3".

Na fimy w ramach Kina Plenerowego zaprasza Rada i Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

24.07.21 (sobota)
Plac Grunwaldzki
Godzina 21.00
Wstęp wolny

Artystyczne Popołudnia w Parku Sady Żoliborskie
    19-07-2021   Żoliborz
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Żoliborz

W środę 23 lipca 2021 roku w Parku Sady Żoliborskie (w obrębie ulic: Braci Załuskich, Sady Żoliborskie i Tołwińskiego) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Artystyczne Popołudnia w Sadach Żoliborskich".

Na spotkanie zaprasza Rada i Zarząd Dzielnicy Żoliborz.

Rozkład imprez:
Od godziny 17.00 do 19.30 - strefa animacji artystycznej i ekologicznej (zabawy ruchowe, działania plastyczne i sensoryczne)
O godzinie 18.00 - Koncert:
Aleksandra Borkiewicz - sopran & Przyjaciele śpiew,
wiolonczela, instr. klawiszowy
Przeboje muzyki operetkowo - musicalowej

23.07.21 (środa)
W godzinach 17.00-19.30
W Parku Sady Żoliborskie

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora w Bibliotece na Woli
    17-07-2021   Wola
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej na Woli

20 lipca 2021 roku, w godzinach od 9.00 do 12.00 w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy odbędą się konsultacje dla seniorów z obsługi komputera i urządzeń mobilnych.

Porady są bezpłatne.

Organizatorem jest wypożyczalnia dla dorosłych i młodzieży numer 80.

Dzień Otwarty w Męskiej Szopie na Woli
    17-07-2021   Wola
    Źródło: Informacja z Wolskiego Centrum Kultury

W sobotę 07 sierpnia 2021 roku, o godzie 12.00 w sąsiedzkiej stolarni na Woli "Męska Szopa" przy Działdowskiej 6 odbędzie się dzień otwarty.

Dowiecie się, co można zrobić wspólnie z rodzicami w sąsiedzkiej stolarni Męska Szopa i jak zaprojektować osiedle mając do dyspozycji różne pozornie niepotrzebne materiały.

To w sobotę – a w niedzielę zapraszamy na warsztaty ze starych gier podwórkowych. Przyjdźcie z Babcią i Dziadkiem! Na ten dzień zaplanowaliśmy warsztat dla dziewczynek o architektce osiedla Koło, Helenie Syrkus.

07.08.21 (sobota)
Godzina 12
Sąsiedzka stolarnia
Działdowska 6
Wstęp wolny

14 Przejazd Świeczkowy na Woli
    17-07-2021   Wola
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Wola

W niedzielę 01 Sierpnia 2021 roku zapraszamy na tradycyjny już rowerowy „Przejazd Świeczkowy”. Jest to już 14. edycja kameralnej imprezy w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Zachęcamy do zabrania ze sobą świeczek (w szczególności „tealight”) i zapałki by na wybranych miejscach pamięci mogił powstańczych i miejsc związanych z działaniami wojennymi zostawić płomień pamięci.

Celem przejazdu od ponad dekady jest przejazd rowerami śladem walk powstańczych. Co roku jesteśmy w innym rejonie miasta. Nasz płomień dobrych serc zjechał już Targówek, Pragę Północ, Śródmieście, Wolę, Mokotów, Ochotę. Odkrywamy miejsca nieznane i zapomniane, tam gdzie mało kto dociera. Od 2020 roku poznajemy zakątki Dzielnicy Wola, która jest szczególnie doświadczona przez działania wojenne. Spotkamy się również w nowym miejscu – na rondzie księdza Mieczysława Krygiera.

Jak zawsze będziemy mieli kilka flar, opaski powstańcze i flagi narodowe. Jednak zachęcamy do zabrania ich ze sobą (duże, małe, przypięte do roweru itp.) – będzie to piękny gest solidarności z Powstańcami. Wiele grup społecznych chce przeżyć ten wyjątkowy czas we wspólnocie, dlatego każdy element ubioru związany z powstaniem i barwami narodowymi jest ważny –  barwy polityczne i inne aspekty są nieważne.

Program 14 Przejazdu Świeczkowego – 1 sierpnia 2021:

 • 16.15-16.55 - Zgrupowanie na Rondzie księdza Mieczysława Krygiera – skrzyżowaniu ulic Redutowej/Górskiej/Jana Olbrachta – przygotowanie oprawy okolicznościowej flagi, flary, opaski.
 • 17.00 - Godzina W – minuta ciszy na Rondzie Ks. M. Krygiera.
 • 17.20 - Start 14. Przejazdu Świeczkowego szlakiem bohaterskiej Woli. Przywitanie uczestników. Czas trwania przejazdu to ok. 2 – 2,5 godziny.
 • Stacje:
  • WOLSKA 174/176, CEMNTARZ POWSTAŃCÓW WARSZAWY
  • WOLSKA RÓG REDUTOWEJ
  • CERKIEW – PARAFIA PRAWOSŁAWNA ŚW. JANA KLIMAKA NA WOLI
  • WOLSKA 122/124 RÓG ELEKCYJNEJ
  • KRZYŻ PRZY NASYPIE KOLEJOWYM – AL. PRYMASA TYSIĄCLECIA/UL. GÓRCZEWSKA
  • GÓRCZEWSKA 45
  • SOKOŁOWSKA 5
  • WOLSKA 55
  • FABYKA FRANASZKA, UL. WOLSKA 43/45
  • WOLSKA 27/29, PAŁACYK BIERNACKICH – KLASZTOR KARMELITANEK
  • MŁYNARSKA RÓG WOLSKIEJ
  • WOLSKA 40, KAMIEŃ, PAŁACYK MICHLERA (POT. PAŁACYK MICHLA)
  • SKWER WANDY LURIE – DZIAŁDOWSKA 8
 • 20.00 - Orientacyjne zakończenie imprezy połączone z integracją – Skwer Wandy Lurie

Twórcy i organizatorzy:

 • Marcin Czajkowski
 • Jerzy Pawlonek

Opracowanie trasy i słowo przewodnie:

 • Andrzej Chybowski

Partnerzy:

 • Wolskie Centrum Kultury
 • Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Kolonii Wawelberga
Artur Gotz z zespołem: WOLA 44 - Koncert
    17-07-2021   Wola
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Wola

W czwartek 5 siepnia 2021 roku, o godzinie 19.00 w Ogrodzie Społecznym na Woli odbędzie się koncert Artura Gotza z zespołem: WOLA 44.

“Wola 44” to poetycki koncert, który zostanie zaprezentowany premierowo w 77 rocznicę rozpoczęcia rzezi Woli. Projekt będzie w metaforyczny sposób opowiadał o Powstaniu Warszawskim, a w szczególności przypomni straszne momenty na Woli podczas eksterminacji ludności cywilnej.

Do tej tragicznej historii będą nawiązywały piosenki do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Czesława Miłosza z muzyką Zygmunta Koniecznego, fragmenty „Pamiętnika z Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego z muzyką Mateusza Pospieszalskiego, a także premierowy utwór do wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z muzyką Artura Gotza. Ważnym elementem koncertu będzie hymn Woli, czyli “Pałacyk Michla”, który został stworzony przez poetę-żołnierza Józefa “Ziutka” Szczepańskiego.

Poza pieśniami zaprezentowane zostaną fragmenty wypowiedzi Powstańców oraz ludności cywilnej, która przeżyła rzeź Woli. Cytaty świadków historii staną się doskonałym uzupełnieniem znakomitej literatury i muzyki, która stworzy teatr piosenki. Prostota formy znakomicie uwydatni siłę poetyckiej treści. Z tego niezwykłego spotkania z pewnością nikt nie wyjdzie obojętny.

Rzeź Woli stanowiła bezpośrednią realizację rozkazu Adolfa Hitlera, nakazującego zburzenie Warszawy i wymordowanie wszystkich jej mieszkańców. W trakcie masakry, której punkt szczytowy przypadł w dniach 5–7 sierpnia 1944, zamordowano od 30 tys. do 65 tys. polskich mężczyzn, kobiet i dzieci. Niewkluczone, że była to największa jednostkowa masakra ludności cywilnej dokonana w Europie w czasie II wojny światowej, a zarazem największa w historii jednostkowa zbrodnia popełniona na narodzie polskim.

Pomysłodawcą, reżyserem i głównym wykonawcą jest Artur Gotz – wokalista, który nagrał trzy płyty, zagrał ponad 550 koncertów w Polsce, Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie, aktor scen Warszawy i Łodzi, tytułowy bohater powieści „Idol” Marty Fox, mieszkaniec Woli, zafascynowany tematyką Powstania Warszawskiego.

Scenariusz, reżyseria, wokal:

 • Artur Gotz

Muzycy:

 • Dawid Ludkiewicz (klawisze)
 • Łukasz Jerzykowski (gitara basowa)
 • Kuba Mikulski (instrumenty perkusyjne)

Aktorki:

 • Hanka Brulińska
 • Karina Seweryn

Realizacja dźwięku:

 • Krzysztof Palczewski

Producentem jest Fundacja Kultury i Sportu 44 w Warszawie, partner projektu - Wolskie Centrum Kultury.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

05.08.21 (czwartek)
Godzina 19.00
Ogród Społeczny
Wstęp wolny - ilość miejsc ograniczona - obowiązują wejściówki

Koncert plenerowy – Zavoyama Quartet na Woli
    17-07-2021   Wola
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Wola

W najbliższą niedzielę 18 lipca 2021 roku, o godzinie 18.30 w Parku im. Edwarda Szymańskiego na Woli, w pobliżu fontann multimedialnych odbędzie się koncert plenerowy grupy Zavoyama Quartet.

W lipcowe i sierpniowe niedziele o 18:30 w parku Szymańskiego można posłuchać cyklu koncertów "Pałace Czarów": muzyki klasycznej, operetkowo-musicalowej, bałkańskiej czy acoustic fusion.

Projekt Koncerty Wakacyjne edycja III  – Pałace Czarów realizowany z dotacji Dzielnicy Wola m.st. Warszawy przez Stowarzyszenie Akademia Łucznica

18.07.21 (niedziela)
Godzina 18.30
Park im. Edwarda Szymańskiego

Dyskusyjny Klub Książki Latynoamerykańskiej w Bibliotece we Włochach
    16-07-2021   Włochy
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy

19 lipca 2021 roku, w poniedziałek o godzinie 18.00, w wypożyczalni numer 28, przy ulicy 1 Sierpnia 36A na II piętrze w Dzielnicy Włochy odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Latynoamerykańskiej.

Tym razem porozmawiamy o argentyńskiej powieści pt. "Ziemiożerczyni" autorstwa Dolores Reyes.

Czekamy w Wypożyczalni nr 28 na wszystkich chcących porozmawiać o literaturze.  

19.07.21 (poniedziałek)
Godzina 18.00
Wypożyczalnia numer 28
Ulica 1 Sierpnia 36A

"O dobrym wychowaniu" przedstawienie interaktywne dla dzieci na Włochach
    16-07-2021   Włochy
    Źródło: Informacja z Domu Kultury Włochy

18 lipca 2021 roku, w niedzielę, między godzinami 12.30 a 13.30 w Artystycznym Domu Animacji przy ulicy ks. J. Chrościckiego 14 na Włochach odbędzie się przedstawienia interaktywne dla dzieci.

"Dziecko widzem i aktorem" jest to przedstawienie interaktywne połączone z etiudą marionetkową. Podczas spektaklu do działań około teatralnych aktorzy włączają dziecięcą publiczność w celu przygotowania i realizacji mini przedstawienia o dobrym wychowaniu. Dla dzieci jest to dodatkowa atrakcja a także możliwość do sprawdzenia swoich umiejętności aktorskich.

Spektakl został przygotowany przez grupę artystyczną występującą pod nazwą Teatr Złoty Dukat, która powstała na przełomie 1997 i 1998. Jej założycielami są utalentowani ludzie, którym temperamentu, poczucia humoru, zdolności aktorskich może pozazdrościć niejeden artysta.

Zespół tworzy wiele zdolnych i pomysłowych osób, którzy wcielając się w postaci bajkowe, pomogą każdemu dziecku przenieść się w jego wymarzony świat.

18 lipca 2021 roku (niedziela)
Od godziny 12.30 do 13.30
Artystyczny Dom Animacji
Ulica ks. J. Chrościckiego 14
Wstęp wolny

Szanty we Włochach
    16-07-2021   Włochy
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Włochy

21 lipca 2021 roku, o godzinie 19.30 w Parku imieniem Marka Kotańskiego na terenie Dzielnicy Włochy, a w razie niepogody do Okęckiej Sali Widowiskowej na warsztaty muzyczne m.in. z nauki śpiewania, emisji głosu, ćwiczeń scenicznych, gry na instrumentach klasycznych oraz instrumentach perkusyjnych pod kierunkiem muzyków na co dzień grających w zespole szantowym Zejman&Garkumpel.

Spotkania przeznaczone dla wszystkich chętnych, w tym również dla osób z niepełnosprawnościami, które podzielają zainteresowania wokalno-muzyczne.

21.07.2021
Godzina 19.30
Park im. Marka Kotańskiego

następne >
 
budowadomowjednorodzinnych
KANCELARIA PRAWNA Radca Prawny Sławomir Momot Adwokat Anna Wypych Knieć
Centrum Medycyny Sportowej
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin