PIEKARNIE - URSYNÓW

W dzielnicy Ursynów istnieje szereg piekarni. W każdej z nich można zamówić świeże pieczywo żytnie, pszenne, ciemne, razowe, z ziarnami. Nie ma nic lepszego niż pyszna i świeżutka bułka na śniadanie. W naszym Portalu znajdą Państwo wykaz piekarni zlokalizowanych na terenie Ursynowa. Chrupiący rogal? Pieczywo tostowe? Chleb pszenny? Zamów prosto z piekarni.
Bądź pierwszy i dodaj swoją firmę do tej branży
3578
Kto z nas nie lubi zjeść świeżego pieczywa na śniadanie, chrupiące bułki, świeże rogale, smaczne bagietki i jeszcze ciepły chleb, a to wszystko prosto z piekarni na Ursynowie. Pieczywo w piekarni jest pieczone i sprzedawane tego samego dnia, stąd tak pyszny i świeży smak różniący się od chlebów leżących na półce sklepowej dłużej. Chleb, bułki, rogale czy bagietki są pieczone w małych partiach na bieżąco, w zależności od zapotrzebowania.

Pieczywo jest nazwą ogólną wyrobów wypiekanych z różnych rodzajów mąk (pszennej, żytniej, orkiszowej) z dodatkiem wody, soli, a także w zależności od rodzaju pieczywa z mleka, jaj, zakwasu lub droższy, oraz dodatków - ziaren słonecznika, żurawinę, pestek dyni, sezamu, maku i innych.

W piekarniach i sklepach firmowych z pieczywem zlokalizowanych na terenie Dzielnicy Ursynów dużą uwagę poświęca dbaniu o naturalny wypiek pieczywa i braku konserwantów, po to, aby pieczywo było zawsze chrupiące i zdrowe. Niestety takie zdrowe chleby czy bułki mają krótki okres trwałości i przydatności do spożycia, więc najlepiej jeść je od razu.

Jakie są rodzaje pieczywa?

  • Pieczywo pszene - ten rodzaj pieczywa wypiekany jest z mąki pszennej, o jaśniejszym lub ciemniejszym zabarwieniu

  • Pieczywo żytnie - ten rodzaj pieczywa wypiekany jest z mąki żytniej jasnej lub mąki żytnej ciemnej

  • Pieczywo mieszane - ten rodzaj pieczywa wypieka się z mieszanki mąk żytnej i pszennej.

  • Pieczywo bezglutenowe - ten rodzaj pieczywa jest wytwarzany z mąk niezawierających glutenu, takich jak mąka migdałowa, z pestek dyni, gryczana, ryżowa i wiele innych.


Chleb jest jednym z najstarszych produktów spożywczych w historii ludzkości. Najstarsze archeologiczne dowody naukowe pokazują, że już około 14 500 lat temu wypiekano chleb w prostym piecu, można powiedzieć, że były to pierwsze piekarnie.

Wypiekane w piekarniach na Ursynowie chleby, bułki, rogale i inne odmiany pieczywa, są pokarmem uniwersalnym i można używać ich do większości potraw. Chleb można smarować masłem, można go namaczać w sosach czy zupach, można go polewać różnymi słodkimi i pikantnymi pastami do smarowania, można robić tosty z chleba tostowego, a przede wszystkim robić z nich różnego rodzaju kanapki. Kanapki z chleba i bułek, to najbardziej popularna i rozpowszechniona potrawa z pieczywa. Z pieczywa, w zasadzie z zeschniętych bułek robi się również bułkę tartą, która jest używana jako panierka do różnego rodzaju potraw.

Ile kosztuje chleb pszenny w piekarniach na Ursynowie?
Cena chleba pszennego zależy od rodzaju, dodatków i wielkości, ceny zaczynają się od około 2,80 złotych w górę.

Jaki jest koszt chleba żytniego w piekarni na terenie Ursynowa?
Koszt chleba żytniego zależy od tego, czy ma jakieś dodatki i jakiej jest wielkości, ceny zaczynają się od około 4,50 złotego i wyżej.

Jaka jest cena chleba bezglutenowego w piekarni działającej na terenie Dzielnicy Ursynów?
Ceny chlebów bezglutenowych zależą od rodzaju i gramatury pieczywa, ceny zaczynają się od około 6 złotych w górę.

Ile kosztuje chleb tostowy w ursynowskich piekarniach?
Koszt pieczywa tostowego zależy od rodzaju i wielkości chleba, ceny zaczynają się od około 2,50 złotych i wyżej.

Ile kosztuje chleb orkiszowy w piekarni na Ursynowie?
Cena chleba orkiszowego zależy od dodatków i gramatury, ceny zaczynają się od około 8 złotych w górę.

Jaka jest cena bułki grahamki w piekarniach na terenie Ursynowa?
Ceny bułek grahamek zaczynają się od około 0,80 groszy i więcej.

Powyższe ceny pieczywa są cenami szacunkowymi, ponieważ każda piekarnia zlokalizowana na Ursynowie ma swój własny cennik uzależniony od rodzaju pieczywa, dodatków, gramatury i wielu innych aspektów.
 
baner
baner
baner
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin