WODOCIĄGI, KANALIZACJA - URSYNÓW

W dzielnicy Ursynów działa szereg firm zajmujących się kompleksowym wykonaniem sieci oraz instalacji wodno-kanalizacyjnych. Sieci wodociągowe, sieci kanalizacyjne, przepompownie ścieków, przyłączanie do sieci wodno-kanalizacyjnej to tylko część usług, jakie oferują firmy zlokalizowane na terenie Ursynowa. Przyłączanie sieci kanalizacyjnych? Przepompownie ścieków? Nie musisz już szukać daleko.
Bądź pierwszy i dodaj swoją firmę do tej branży
2195
Kiedy powstawały bloki na terenie Dzielnicy Ursynów, przede wszystkim opracowywano sieć i rozmieszczenie wodociągów i kanalizacji, które miały zapewniać wodę i odpływ z bloków i całych osiedli mieszkaniowych do miejskich kanałów. Zastanawiasz się, czym jest wodociąg i kanalizacja? Jakie są definicję i ich funkcje? Postaramy się je przybliżyć.

Czym są wodociągi?
Wodociągi mają za zadanie dostarczać wodę mieszkańcom za pomocą specjalnie zaprojektowanych systemów pomp i rur, które znajdują się pod ziemią. Jakość usługi musi obejmować ciągłość dostaw, ciśnienie oraz jakość wody. Za te rzeczy odpowiadają wodociągi miejskie.

Są różne systemy wodociągowe, na przykład pobierające wodę z różnych miejsc po oczyszczeniu, jak z wód gruntowych czy powierzchniowych. Po zużyciu wody w mieszkaniu ścieki są odprowadzane do systemu kanalizacyjnego i oczyszczane w oczyszczalni ścieków.

Jakość wody pitnej ma wymiar mikrobiologiczny i fizykochemiczny - istnieje wiele parametrów świadczących o jakości wody. W wodociągach miejskich woda powinna zdezynfekowana, najczęściej odbywa się to poprzez chlorowanie lub użycie światła ultrafioletowego.

Czym jest kanalizacja?
Kanalizacja to system rur i sposób transportowania ścieków z domów i budynków do oczyszczalni ścieków. Kanały ściekowe to rury prowadzące z budynków do podziemnych magistral transportujących ścieki do oczyszczalni. Rury pionowe inaczej zwane włazami, najczęściej betonowe, łączą magistralę z powierzchnią. Włazy kanalizacyjne służą do kontroli i konserwacji rur kanalizacyjnych oraz jako środek do odprowadzania gazów.

Projekt kanalizacji sanitarnej na Ursynowie musiał uwzględniać populację, która będzie obsługiwana przez przewidywany okres eksploatacji kanalizacji i średnią produkcję ścieków na mieszkańca.

Jaka jest cena, przyłącza do sieci wodociągowej, na terenie Dzielnicy Ursynów?
Ceny przyłączy sieci wodociągowych w zależności od lokacji zaczynają się od około 1200 złotych aż do około 3000 złotych i więcej.

Jaka jest cena podłączenia instalacji kanalizacyjnej do punktu poboru wody na Ursynowie?
Ceny podłączenia instalacji kanalizacyjnej do punktu poboru wody zaczynają się od około 40 złotych aż do 140 złotych.

Ile kosztuje wydanie warunków technicznych przebudowy sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie Ursynowa?
Koszt wydania warunków technicznych przebudowy sieci wod-kan wynosi około 270 złotych.

Jaka jest cena wykonania szamba betonowego na Ursynowie?
Cena wybudowania szamba zależy od jego wielkości i pojemności, zaczyna się od około 1500 złotych za pojemność 4000 litrów, poprzez około 2700 złotych za pojemność 10 000 litrów, aż do około 3000 złotych za pojemność 12 000 litrów.
 
baner
baner
baner
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin