TEATRY - URSYNÓW

W dzielnicy Ursynów działa wiele teatrów w których można obejrzeć na żywo wiele spektakli. Przedstawienia dramatyczne, opera, operetka, balet, pantomima, teatr plastyczny to rodzaje widowisk teatralnych dostępne w teatrach zlokalizowanych na terenie Ursynowa. Teatr sceniczny, bulwarowy, ogródkowy, uliczny, szkolny, lalkowy, muzyczny informacje o nich znajdziecie w naszym Portalu. Rodzinne wyjście do teatru? Premiera spektaklu teatralnego? Nie musisz już szukać daleko
Bądź pierwszy i dodaj swoją firmę do tej branży
1929
A może tak spędzić wolny czas z rodziną i wyjść wspólnie do teatru? Obejrzeć spektakl i spędzić miłą niedzielę? Na taką formę spędzania wolnego czasu zapraszają teatry zlokalizowane na terenie Dzielnicy Ursynów. Teatr jest formą rozrywki, w którym aktorzy przedstawiają na żywo krótkie historie podczas gry aktorskiej, śpiewu, dzięków, ruchu i tańca. Spektakl teatralny odnosi się zazwyczaj do wydarzenia, które jest przedstawiane przed publicznością na żywo.

Idąc do jednego z teatrów na Ursynowie, możemy obejrzeć spektakl komediowy, możemy zobaczyć teatr pantomimy, a nawet obejrzeć z dziećmi teatr lalkowy. Elementy dekoracyjne na scenie w teatrze, zwane inaczej scenografią, mają za zadanie wzmocnić przekaz aktorski i bezpośrednie doświadczenia emocjonalne widzów.

Współczesne teatry wywodzą się z teatrów starożytnej Grecji. Pierwsze teatry odbywały się w Grecji na festiwalach ku czci Dionizosa. Przedstawienia teatralne odbywały się na scenach w półokrągłych obiektach zbudowanych w zboczach gór. Aktorzy nosili na twarzach maski odpowiadające grającej postaci, a każdy z aktorów mógł grać kilka ról podczas jednego spektaklu.

Rodzaje spektakli teatralnych w teatrach na terenie Ursynowa:

  • Teatr dramatyczny - przedstawienie dramatyczne wykonywane jest przez aktorów na scenie przed publicznością, polega ono na wywołaniu dużych emocji u widzów. Dramat często idzie w parze z muzyką i tańcem.

  • Teatr muzyczny - współczesne przedstawienia muzyczne polegają na połączeniu muzyki, dialogu i tańca.

  • Teatr komediowy - w przedstawieniach komediowych podstawowym atrybutem jest humor, którym opowiada się przedstawianą historię.

  • Teatr tragedii - przedstawienie związane z tragedią nawiązuje do genezy dramatu. Tragedia jest przedstawieniem akcji poważnej często ze smutnym zakończeniem.

  • Opera - wybrane przedstawienia operowe dla wymagającej publiczności.

  • Operetka - przedstawienia operetkowe mają mniej skomplikowaną fabułę od opery.

  • Balet - w balecie przedstawiana jest historia poprzez taniec aktorów.

  • Pantomima - przedstawienia pantomimy opierają się na geście, mimice i ruchu, nie ma w nich mowy i dialogów.

  • Lalkowy - przedstawienia lalkowe, zwane też marionetkowe, opierają się na pokazywaniu ruchów lalek, które trzyma schowany za zasłoną aktor. Są to główne przedstawienia dla dzieci.


Jaka jest cena biletów do teatru na terenie Dzielnicy Ursynów?
Cena biletu do teatru zależy od rodzaju przedstawienia, rodzaju biletu i kategorii miejsca, zaczyna się od około 40 złotych przy spektaklach dla dzieci, poprzez około 110 złotych przy biletach standardowych, aż do około 240 złotych i więcej za przedstawienia klasy premium.

Podany cennik w teatrach na Ursynowie jest przykładowy i może się znacznie różnić w rzeczywistości.
 
baner
baner
baner
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin