Na warszawskim Mokotowie trwa budowa nowej sieci ciepłowniczej, która zasili powstające osiedle. W ramach kolejnego etapu robót, od 19 marca do 1 kwietnia, prace będą prowadzone w rejonie wejścia do ogrodów działkowych. W związku z tym fragment ulicy Augustówka zostanie czasowo zamknięty.
Zmiany w organizacji ruchu.
Prace rozpoczną się w środę, 19 marca, o godzinie 8:00. Zamknięty zostanie około 100-metrowy odcinek ulicy Augustówka – od bramy ogrodów działkowych w kierunku Antoniewskiej.
Trasy objazdowe.
Kierowcy będą mogli ominąć zamknięty fragment, korzystając z objazdu prowadzącego od skrzyżowania Wiertniczej, Powsińskiej, Nałęczowskiej i Augustówki ulicami Powsińską i Czerniakowską oraz aleją Becka – dalej przez aleję Polski Walczącej do Antoniewskiej.
Dodatkowo, w rejonie skrzyżowania ulic Augustówka i Zawodzie trwa budowa ronda. Osoby chcące dojechać do ulicy Augustówka na odcinku między ulicą Zawodzie a pętlą autobusową powinny skorzystać z objazdu prowadzącego ulicami Statkowskiego i Gołkowską.
Zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej
Wjazd na pętlę autobusową przy Elektrociepłowni Siekierki zostanie tymczasowo zamknięty. W związku z tym autobusy linii 130 i Z-8 będą wjeżdżać na pętlę w przeciwnym kierunku niż zwykle. Z kolei autobusy przegubowe obsługujące linię 162 zostaną przekierowane na mniejszą pętlę, która dotychczas pełniła funkcję parkingu.
To jeden z artykułów powiązanych z branżą - usługi budowlane Mokotów