Rakowiecka ponownie połączy się z Puławską. Od piątku, 29 listopada, budowniczy nowego torowiska otworzą przejazd między Wiśniową a Puławską. Rozpoczną się jednocześnie prace na skrzyżowaniu z aleją Niepodległości.
Na Rakowieckiej, między Puławską a aleją Niepodległości, powstaje nowa linia tramwajowa. Na skrzyżowaniu z Puławską zamontowano już rozjazdy, a główne roboty między Puławską a Sandomierską są na finiszu – na sporym odcinku szyny zostały już ułożone. W pozostałej części ulicy trwa modernizacja instalacji podziemnych.
Od piątku, 29 listopada, od godziny 22:00 kierowcy jadący ze Śródmieścia będą mogli skręcić w prawo w Rakowiecką. Na odcinku Rakowieckiej między Puławską a Wiśniową ruch będzie odbywał się w obu kierunkach – po jednym pasie w każdą stronę. Wyjazd z Rakowieckiej na Puławską będzie możliwy wyłącznie w prawo.
W niedzielę, 1 grudnia, o godzinie 22:00 Rakowiecka zostanie zamknięta między aleją Niepodległości a Kazimierzowską. Na fragmencie od Kazimierzowskiej do Wiśniowej ruch zostanie ograniczony.
Zamknięty odcinek Rakowieckiej można będzie ominąć, korzystając z alei Niepodległości, wybierając dojazd do ulic Stefana Batorego lub Madalińskiego. Trasy autobusów pozostaną bez zmian.
Dojazd do posesji znajdujących się na zamkniętym fragmencie będzie możliwy od strony Wiśniowej, a mieszkańcy będą mogli przejeżdżać przez plac budowy.
Zamknięcie Rakowieckiej na skrzyżowaniu z aleją Niepodległości pozwoli na rozpoczęcie robót na odcinku do Kazimierzowskiej. Budowa węzła rozjazdowego, która wymusi poważniejsze zmiany w organizacji ruchu w alei Niepodległości, planowana jest na wiosnę. W pierwszej kolejności zamknięta zostanie jezdnia w kierunku centrum.
To jeden z artykułów powiązanych z branżą - usługi budowlane Mokotów.