Otrzymane zgłoszenie wymagało natychmiastowego działania. Funkcjonariusze musieli działać błyskawicznie, aby pomóc młodemu chłopcu przechodzącemu kryzys emocjonalny. Dzięki ich szybkim i zdecydowanym akcjom, chłopiec trafił pod opiekę odpowiednich specjalistów.
Wczoraj, w godzinach popołudniowych, warszawscy policjanci zostali powiadomieni o 16-letnim chłopcu, który znajdował się w stanie kryzysu emocjonalnego. Funkcjonariusze nie mieli czasu na wahanie. Z pełną świadomością zagrożenia życia młodego chłopca, natychmiast wysłano patrole z Śródmieścia oraz funkcjonariuszy z Komisariatu Rzecznego.
Dzięki szybkiemu działaniu policjantów, chłopiec został uratowany, a następnie przekazany pod opiekę przybyłych ratowników medycznych. Pogotowie przewiozło go do szpitala, gdzie miał przejść dalsze badania, w asyście policji.
W sytuacjach, gdy ktoś przeżywa kryzys emocjonalny, kluczowa jest rozmowa z bliską osobą. Pozwala to tej osobie wyrazić swoje uczucia i zmierzyć się z problemami. Ważne jest, aby rozmowa była pełna zrozumienia i empatii, ponieważ może to mieć działanie kojące, a nawet terapeutyczne.
Podczas rozmowy z osobą przeżywającą kryzys emocjonalny, warto kierować się poniższymi zasadami:
- Mów spokojnie i łagodnie.
- Zadaj pytania: Jak mogę Ci pomóc? Co sprawi, że poczujesz się lepiej? Co dotąd pomagało Ci radzić sobie z trudnościami?
- Pamiętaj, że taka osoba potrzebuje wsparcia, a nie osądzania. Okazuj zrozumienie.
- Zaproponuj swoją pomoc i uwagę.
- Spróbuj pomóc uwolnić ją od negatywnych myśli, np. proponując wspólne wyjście na siłownię lub wycieczkę rowerową.
- Zaproponuj możliwe rozwiązania kryzysu, np. wizytę u specjalisty – możesz zaoferować towarzystwo, jeśli to pomoże zwiększyć poczucie bezpieczeństwa.
- Jeśli nie wiesz, jak zareagować, skontaktuj się z telefonami pomocowymi, aby uzyskać wskazówki od specjalistów, jak pomóc osobie w kryzysie emocjonalnym.