> Wydarzenia

Masz informację o aktualnościach i wydarzeniach niekomercyjnych w Warszawie i okolicach? Napisz do nas na adres reklamawarszawa@gmail.com a my je opublikujemy w naszym Portalu.

Wydarzenia niekomercyjne (kulturalne, charytatywne, wolne od opłat itd.) zamieszczane są bezpłatnie.

Wydarzenia komercyjne (imprezy zamknięte, imprezy okolicznościowe, płatne) mogą zamieszczać tylko firmy, które mają wykupiony w naszych Portalach jeden z wpisów płatnych.

„Mała książka – wielki człowiek” - Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka w Biblotece na Targówku!
    02-10-2021   Targówek
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek

Biblioteka Publiczna na Targówku bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Mała książka – wielki człowiek”, skierowanym do dzieci z roczników urodzonych w latach 2021-2017.

Każde dziecko dostanie podczas pierwszej wizyty w bibliotece Wyprawkę Czytelniczą (książkę „Pierwsze czytanki dla…” i spakowany wraz z książką przewodnik dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”, a dodatkowo kartę Małego Czytelnika).

Reguły gry, są bardzo proste, kiedy Mały Czytelnik zawita do biblioteki i pożyczy przynajmniej jedną pozycję, za każdym razem otrzyma na własną kartę nalepkę ze zwierzątkiem. Jeśli uzbiera 10 nalepek, otrzyma dyplom, naklejkę „Superczytelnik” i mały czytelniczy upominek!

W projekcie biorą udział poniższe filie Biblioteki w dzielnicy Targówek:

 • Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 12 - ulica Radzymińska 121
 • Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 40 - ulica Suwalska 11
 • Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 52 - ulica Rembielińska 6a
 • Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 53 - ulica Bazyliańska 6
 • Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 - ulica Krasnobrodzka 11
 • Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 - ulica Smoleńska 94
 • Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 49 - ulica Księcia Ziemowita 16
 • Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 85 - ulica Jórskiego 41
 • Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 - ulica Kondratowicza 23
Garażówka sąsiedzka na Wilnie - na Targówku
    02-10-2021   Targówek
    Źródło: Informacja z Centrum Kultury i Aktywności w Targówku

Stowarzyszenie Mieszkańców Za Torami oraz Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek serdecznie zaprasza w sobotę 2 października 2021 roku, od godziny 12:00 na Sąsiedzką Garażówkę.

Garażówka odbędzie się na osiedlu mieszkaniowym Wilno na Targówku Fabrycznym od godziny 12:00, do godziny 16:00. W programie prezentacje lokalnych punktów usługowych i stowarzyszeń oraz animacje dla dzieci.

Garażówka sąsiedzka to także wspaniała okazja, aby przyjrzeć szafy przed jesienną zmianą garderoby, przekazać sąsiadom już przeczytane książki oraz zabawkami, z których wyrośli najmłodsi i innymi zbędnymi rzeczami, które innym mogą sprawić wiele przyjemności.

W godzinach od 12:00 do 16:00 Julka z LSW Targówek zachęci do wspólnego przygotowywania ekonotesów oraz niezwykłych wyklejankek.

Od godziny 13:00 do 15:00 zapraszamy całe rodziny na estradowe szaleństwa, turnieje, animacje artystyczne, interaktywne gry z publicznością oraz wspólne gry, opracowane przez Centrum Kultury i Aktywności z Siarczanej, Lokalny System Wsparcia Targówek i Hufiec ZHP Praga Północ imieniem Wigierczyków.

Animatorzy oraz wolontariusze przypomną, nauczą i zagrają z wami w takie zabawy podwórkowe, w jakie grało się kiedyś - gra w klasy, w kapsle czy w gumę oraz wiele innych. Dzieci będą miały wyjątkową możliwość zaobserbować, jak kiedyś bawili się ich rodzice.

Ponadto w ramach finału programu finansowanego z Budżetu Obywatelskiego i tworzonego w Centrum Kultury i Aktywnośći „Gimnastyka dla Mieszkańców – aerobik, płaski brzuch” zachęcamy wszystkie uczestniczki, uczestników oraz wszystkich zainteresowanych do finałowych zajęć – „Taneczny aerobik”. Dla dzieci w tym czasie wykonane zostanie stoisko, gdzie będą mogły szaleć podczas tworzenia Slimów z Ciocią Maliną.

Wstęp na imprezę jest gratisowy, nie obowiązują również zapisy. Miejsca zajmujemy według kolejności przyjścia, aż do ich wykorzystania limitu.

Organizatorami wydarzenia są: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Zarząd Dzielnicy Targówek, Rada Dzielnicy Targówek, Centrum Kultury i Aktywności, Stowarzyszenie Mieszkańców „Za Torami”

2.10.2021 (sobota)
Od godziny 12:00

Syrenka Warszawska - Wystawa w Domu Kultury Zacisze
    02-10-2021   Targówek
    Źródło: Informacja z Domu Kultury Zacisze

Do 12 grudnia 2021 roku można oglądać w Domu Kultury Zacisze trzy wystawy, które mają jeden motyw przewodni, mianowicie - Syrenkę Warszawską. Na wystawę zaprasza Dom Kultury Zacisze na Targówku oraz Muzeum Narodowe w Warszawie.

Wystawy:

 • Krystyna Krahelska - opowieść o dziewczynie, która oddała swoją twarz Syrence Warszawskiej
 • Czy wiesz ile jest Syrenek w Warszawie? - zbiór fotografii z wizerunkiem Syrenki Warszawskiej w przestrzeni miejskiej autorstwa Moniki Gligi
 • Syrenka Warszawska w oczach dziecka - wystawa prac uczestników sekcji Malarstwa Domu Kultury Zacisze

Ekspozycja przedstawia najistotniejsze etapy z życia Krystyny Krahelskiej i jej związek z godłem Warszawy. Dziś myślimy o Krahelskiej dzięki pomnikowi Syrenki Warszawskiej, do którego pozowała rzeźbiarce Ludwice Nitschowej przed wybuchem II wojny światowej. Rzeźba z twarzą Krystyny od 1939 roku wciąż ozdabia brzeg Wisły, zapisując się w panoramę Stolicy. Krystyna Krahelska w swoim krótkim życiu dała się również poznać jako etnografka, poetka, wokalistka, harcerka, łączniczka, a także sanitariuszka. W Warszawie Krystyna Krahelska zaangażowała się w działalność podziemną Związku Walki Zbrojnej. 28 lipca 1944 roku pod pseudonimem "Danuta" została przydzielona jako sanitariuszka do plutonu 1108, wchodzącego w skład dywizjonu "Jeleń".

Prezentacji towarzyszą zbiór fotografii „Czy wiesz ile jest Syrenek w Warszawie?” autorstwa Moniki Gligi przedstawiający wydarzenie wykorzystania wizerunku Syrenki Warszawskiej w przestrzeni miejskiej oraz ekspozycja prac „Syrenka Warszawska w oczach dziecka” powstała w Pracowni Malarskiej prowadzonej przez Bogusławę Ołowską.

Partnami wystawy są Mazowsze Serce Polski, Szkoła Podstawowa numer 212 im. Krystyny Krahelskiej, Archiwum Państwowe - Archiwum Akt Nowych

Wstęp wolny.

Zdrowy i Aktywny Senior - Warsztaty w Domu Kultury Zacisze
    02-10-2021   Targówek
    Źródło: Informacja z Domu Kultury Zacisze

We wtorek 5 października 2021 roku, o godzinie 13.15, Dom Kultury Zacisze w dzielnicy Targówek, zachęca wszystkich seniorów, którym zależy na życiu w zdrowiu i zadowoleniu długie lata, na pierwsze spotkanie sekcji Zdrowy i Aktywny Senior.

Tematem spotkania będą zmiany zachodzące wraz z wiekiem i ich nacisk a żywienie.

Podstawowe zagadnienia, które zostaną omówione to:
co to jest zdrowie i od czego zależy?
jakie przemiany zachodzą w organizmie wraz z wiekiem?
jakie elementy odzizałują na podniesienie procesu starzenia?
jakie przemiany występują w obrębie przewodu pokarmowego i jakie pokarmowe konsekwencje ze sobą niosą?

5.10.2021 (wtorek)
Dom Kultury Zacisze
Ulica Blokowa 1

Fun Run – Przygoda z Mapą na Ursynowie
    01-10-2021   Ursynów
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Ursynów

2 października 2021 roku, w sobotę od godziny 10:30 serdecznie zapraszamy do Parku Kultury w Powsinie, przy ulicy  Maślaków 1 na zawody w biegu na orientację pod nazwą "Fun Run - Przygoda z Mapą - Ursynów".

"Fun Run - Przygoda z Mapą - Ursynów" to otwarte zawody w biegu na orientację dla pojedyńczych osób w dowolnym wieku, grup znajomych i rodzin. Dostępne będą trasy o różnym poziomie trudności, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie! Start i meta znajdują się przy amfiteatrze.

Biegacze i biegaczki będą mogli wypróbować swoje siły na jednej z czterech specjalnie opracowanych tras, podzielonych pod kątem odległości i trudności. Ścieżki prowadzą przez teren parkowy oraz parkowo-leśny. Nie ma ograniczeń wiekowych. Ponadto w wydarzeniu wezmą zawodnicy w biegu na orientację reprezentujący Ursynowsko-Natolińskie Towarzystwo Sportowe, którzy zaznajomią z zasadami biegu osoby początkujące.

Bieg na orientację polega na ukończeniu oznaczonej na mapie drogi w jak najszybszym terminie. Trasę, jaką należy ukończyć oznaczają w danym obszarze punkty kontrolne, których pozycja wskazywana jest na mapie kołami. Zawodnicy uwierzytelniają przebycie drogi przy współpracy profesjonalnego chipa elektronicznego, który w ułamku sekundy zapisuje obecność zawodnika na poszczególnych punktach kontrolnych.

Zawody rozegrane zostaną w następujących kategoriach:

 • Kategoria Rodzinna - długość dystansu około 1 kilometra
 • Kategoria Początkujący - długość dystansu około 1 kilometra
 • Kategoria Odważni - długość dystansu około 2 kilometrów
 • Kategoria Zuchwali - długość dystansu około 3 kilometrów
 • Kategoria Profesjonaliści - długość dystansu około 4 kilometrów

Na mecie na każdego z uczestników będzie czekał pamiątkowy medal i symboliczny upominek.

„Fun Run - Przygoda z Mapą - Ursynów” to zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Impreza organizowana jest ze środków finansowych Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy i we współpracy z Parkiem Kultury w Powsinie.

2.09.2021 (sobota)
Park Kultury w Powsinie
Ulica Maślaków 1
Obowiązują zapisy
Start jest bezpłatny
Obowiązuje limit 200 uczestników

Musical „Marie Curie” w Kinotece Pałacu Kultury i Nauki
    30-09-2021   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana

6 listopada w sobotę (projekcja VIP) oraz 7 listopada 2021 roku w niedzielę, w rocznicę urodzin Marii Skłodowkiej-Curie (projekcja dla wszystkich), zapraszamy do Kinoteki w Pałacu Kultury i Nauki w dzielnicy Śródmieście, na projekcję koreańskiego Musicalu "Marie Cirie" - czyli polska noblistka oczami Koreańczyków.

Wydarzenie jest jednym z punktów Koreańskiej Jesieni w Warszawie. Głównym organizatorem pokazów jest Centrum Kultury Koreańskiej, a partnerami wydarzenia są Kinoteka oraz Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Musical „Marie Curie” opowiada historię życia cenionej również w Korei polskiej noblistki, skupiając się nie tylko na jej osiągnięciach i efektach pracy naukowej, lecz także na innych aspektach, które towarzyszyły jej sukcesom.
Scenariusz musicalu autorstwa Se Eun Choun łączy w sobie prawdziwe wydarzenia i fikcyjne postaci. Jedną z nich jest Anna Kowalska, przyjaciółka Marii. Musical dużo uwagi poświęca ich relacji oraz przeciwnościom, z jakimi naukowczyni musiała mierzyć się jako kobieta w ówczesnych realiach.

Maria Skłodowska-Curie to bohaterka wielu książek, opracowań i filmów – historia jednej z najwybitniejszych Polek i naukowczyń podbija serca ludzi na całym świecie. Jej postać zainspirowała również Koreańczyków, którzy stworzyli wyjątkowy musical pt. „Marie Curie”. Pierwsze pokazy odbywały się już w 2018 roku, a dwa lata później doczekał się też nowej, udoskonalonej adaptacji. Na początku listopada, w ramach Koreańskiej Jesieni w Warszawie, specjalną projekcję tej wersji musicalu organizuje Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie.

Rezerwacja biletów rozpocznie się w połowie października na stronie internetowej Centrum Kultury Koreańskiej.

"Przerwa na wspólne czytanie!" - oddaj głos na Bibliotekę Śródmieście
    29-09-2021   Śródmieście
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Śródmieście

Do  niedzieli 31 października 2021 roku trwa głosowanie w akcji "Przerwa na wspólne czytanie!".

Głosując na Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Śródmieście, możecie pomóc lokalnej i ukochanej bibliotece nagrody, między innymi fantastyczne nagrody książkowe.

Nagrody, którymi są zestawy książek oraz możliwość spotkania autorskiego z Panem Michałem Rusinkiem, trafią do trzystu bibliotek, które otrzymają największą ilosć głosów.

Serdeznie zapraszamy do udziału!

"Piwnica Poetów" - Eda Ostrowska w Piwnicy pod Regałami
    29-09-2021   Śródmieście
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Śródmieście

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st Warszawy serdecznie zaprasza 29 września 2021 roku w środę, o godzinie 18:00 do Piwnicy pod Regałami przy ulicy Świętojańskiej 5 na kolejne spotkanie z cyklu "Piwnica Poetów".

Tym razem gościem Adama Wiedemanna będzie Eda Ostrowska.

Ze względu na obowiązujące limity uczestników, obowiązują zapisy na wydarzenie.

Zapraszamy serdecznie!

29.09.2021 (środa)
Godzina 18:00
Piwnica pod Regałami
Ulica Świętojańska 5

Wokół Ikony - Cykl spotkań w SDK Śródmieście
    29-09-2021   Śródmieście
    Źródło: Informacja ze Staromiejskiego Domu Kultury

Od czwartku 7 października 2021 roku do czwartku 16 grudnia 2021 roku potrwa cykl spotkań warsztatowych dla dorosłych i młodzieży organizowany przez Staromiejski Dom Kultury, znajdujący się na Rynku Starego Miasta 2 w Śródmieściu.

Głównym celem warsztatów, jest pozyskanie podstawowej wiedzy o historii ikony i jej symbolice oraz o dawnej technologii malowania temperą jajową. Podczas warsztatów uczestnicy poznają pracę średniowiecznych malarzy ikon, poznają technikę tempery jajowej i sami nauczą się wykonywać ikony.

Cykl będzie się składał z dziesięciu spotkań, które będą odbywać się w czwartki od godziny 17:00 do godziny 19:00. Jedno spotkanie będzie trwało 2 godziny.

Podczas warsztatów:

 • poszukamy estetyki w tej sztuce
 • zastanowimy się nad duchowością zawartą w ikonie
 • wypróbujemy jeszcze jeden sposób twórczej relaksacji
 • poznany symbolikę kolorów w ikonie
 • zyskamy wiedzę i umiejętności do samodzielnego wykorzystania warsztatu malarskiego w technice tempery jajowej, do napisania kolejnej wybranej przez siebie ikony
 • nauczymy się stosować narzędzia i materiały z warsztatu „pisania” ikony
 • dowiemy się, czym jest „pisanie” ikony

Spotkania odbędą się w czwartki o godzinie 17:00:

 • 7, 14, 21 i 28 października
 • 4, 18 i 25 listopada
 • 2, 9 i 16 grudnia

Warsztaty poprowadzi Jolanta Kolary, która jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, podyplomowego kursu arteterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi, kursu Arteterapii i Bajkoterapii w SDK w Warszawie. Jest Nauczycielką Plastyki w szkole, instruktorem warsztatów plastyczno-arteterapeutycznych Etno-Eko i Wokół Ikony w Domach Kultury. Tworzy również książki artystyczne, maluje i wystawia obrazy.

Od 07 października do 16 grudnia (czwartki)
Godzina 17:00
Grupa będzie liczyła minimum 12 osób
Koszt warsztatów wynosi 234 złote
Obowiązują zapisy

Krzywe Koło - spacer performatywny w Śródmieściu
    29-09-2021   Śródmieście
    Źródło: Informacja ze Staromiejskiego Domu Kultury

W czwartek 7 października 2021 roku, Staromiejski Dom Kultury w dzielnicy Śródmieście zaprasza na spacer performatywny po Starówce. Spotykamy się przed budynkiem Staromiejskiego Dom Kultury o godzinie 18:00.

A gdyby potraktować obrazy Mariana Bogusza, współtwórcy galerii Krzywego Koła jak mapę? Gdzie mogłyby nas zaprowadzić? Podczas warsztatów uruchomimy wyobraźnię odkryjemy Stare Miasto przez pryzmat twórczości artysty.

Linie, faktury, kolory i kształty z obrazów staną się wskazówkami do przemieszczania się i do patrzenia na ulice i zakamarki Starówki. Warsztaty są bezpłatne i potrwają dwie godziny.

Warsztaty poprowadzi Karolina Pluta, która jest trenerką, performerką, pedagożką teatru, producentką, certyfikowaną tutorką Szkoły Liderów, prezeską zarządu Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Ukończyła Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych, oraz roczny kurs terapii tańcem i ruchem. Absolwentka Laboratorium Nowych Praktyk na Uniwersytecie SWPS oraz International Summer School on Theatre in Social Context w Archa Theatre w Pradze. Członkini kolektywu Laboratorium Teatralno-Społeczne, z którym od 2016 roku realizuje spektakle i akcje performatywne. Lubi chodzić po lesie i pisać wiersze.

7.10.21 (czwartek)
Godzina 18:00
Spotkanie przed budynkiem SDK
Rynek Starego Miasta 2
Obowiązuje limit i zapisy
Wstęp bezpłatny

Konkurs plastyczny Mój Rembertów
    28-09-2021   Rembertów
    Źródło: Informacja z Domu Kultury Rembertów

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na ilustrację inspirowaną warszawską dzielnicą Rembertów.

Do niedzieli 31 października 2021 roku można zgłaszać swoje prace do konkursu plastycznego pod nazwą "Mój Rembertów".

Konkurs plastyczny "Mój Rembertów" jest organizowany przez Dom Kultury Rembertów dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 19 lat. Konkurs jest również organizowany pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy.

Do wygrania atrakcyjne nagrody - hulajnogi i przybory plastyczne!

Więcej informacji i regulamin konkursu dostępny na stronie Domu Kultury Rembertów i Urzędu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy.

Nabór na wolontariuszy w Bibliotece Publicznej w Rembertowie
    28-09-2021   Rembertów
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Rembertów

Biblioteka Publiczna imieniem Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów oraz Liceum Ogólnokształcące imieniem Tadeusza Kościuszki serdecznie zaprasza do udziału we wspólnym projekcie pod tytułem „Biblioteka słowa”.

Masz skończone 13 lat i lubisz poznawać nowe umiętności oraz podejmować intrygujące wyzwania? W takim razie możesz zostać wolontariuszem!

Wolontariusze będą nagrywać nagrają audiobooki, takie jak baśnie, bajki, opowiadania oraz wezmą udział w szkoleniach. Inicjatywa „Biblioteka słowa” powoże zwiększyć dostępność cyfrową literatury dziecięcej.

Dzięki kursom z obsługi programów i urządzeń nagraniowych uczestnicy programu otrzymają fachową wiedzę, którą w perspektywie czasu będą mogli zastosować do realizowania indywidualnych nagrań dźwiękowych.

Udział w szkoleniu „Prawo autorskie w internecie ”, pokaże możliwości korzystania z twórczości innych osób oraz zasobów na otwartych licencjach Creative Commons. Na tych, którzy pragnąmówić wyraźnie i głośno mówić głośno, czekają lekcje dykcji ze specjalistami.

Zgłoszenia przyjmowane są w Bibliotece przy ulicy Gawędziarzy 8 lub mailowo. Konieczne jest podpisanie „Porozumienia o współpracy wolontariackiej”.  Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego imieniem Tadeusza Kościuszki zgłaszają się do szkolnego koordynatora wolontariatu.

Akcja przygotowana jest jako projekt partnerski w ramach programu rozwoju miejskiego wolontariatu „Ochotnicy Warszawscy” . Realizacja nastąpi już jesienią 2021 roku.

Biblioteka literacko i plastycznie - Rodzinne Warsztaty w Rembertowie
    28-09-2021   Rembertów
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Rembertów

29 września 2021 roku, w środę o godzinie 17:00, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Rembertów, przy ulicy Gawędziarzy 8 serdecznie zaprasza na kolejne rodzinne warsztaty z cyklu „Biblioteka literacko i plastycznie”, które odbywają się we wrześniu.

Tym razem motywem przewodnim będzie Bajka o Czasie (Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania).

Zajęcia rozpoczynają się od przeczytania interesującej książki, która następnie staje się zachętą do różnych działań kreatywnych. Spotkania pozwolą nie tylko przyjemnie i ciekawie spędzić czas, ale również włączyć kreatywność i zdolności manualne dzieci.

Podczas wydarzeń obowiązują obostrzenia sanitarne wynikające z przepisów prawa.

29.09.21 (środa)
Godzina 17:00
Biblioteka Publiczna
Ulica Gawędziarzy 8
Na wydarzenie obowiązują zapisy

Klasyczna Fantazja - duet na harfę i puzon - Koncert w Domu Kultury Wygoda w Rembertowie
    28-09-2021   Rembertów
    Źródło: Informacja z Domu Kultury Wygoda w Rembertowie

W sobotę 2 października 2021 roku, o godzinie 16:00 Dom Kultury Wygoda w Rembertowie serdecznie zaprasza na koncert w plenerze pod nazwą "Klasyczna Fantazja - duet na harfę i puzon".

Podczas koncertu muzycznego, który odbędzie się na scenie plenerowej Domu Kultury Wygoda, usłyszymy unikalne połączenia eterycznych dźwięków harfy z dostojnym brzmieniem puzonu.

Na koncert zapraszają Ola i Jarek – czyli bardzo zgrany zarówno na scenie jak i poza nią zespół - Meisner Duo.

Program koncertu:

 • David Stout – „Al Circo”
 • Adam Wesołowski – „Kołysanka”
 • John Stanley – Sonata
 • Astor Piazzola – „Oblivion”
 • Sy Brandon – „Negotiations”
 • Jules Massenet – „Meditations from Thais”
 • Mack LaMont – „Endless”
 • Peter Machajidk – „As long as the grass breathe”
 • Nicola Ferro – „Airka”

Koncert jest zrealizowany w ramach akcji “Weekend Seniora z Kulturą”.

02.10.2021 (sobota)
Godzina 16:00
Scena plenerowa Domu Kultury Wygoda
Ulica Koniecpolska 14
Obowiązuje reżim sanitarny
Wstęp wolny

Akcja "Co czyta Senior" z okazji Dni Seniora na Pradze Południe
    27-09-2021   Praga Południe
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Praga-Południe

Do połowy października 2021 roku, we wtorki i czwartki, przez okres trwania Warszawskich Dni Seniora zapraszamy wszystkich do wzięcia udziały w akcji "Co czyta Senior".

Akcja „Co czyta Senior – Twój głos ma znaczenie” realizowana jest w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży numer 62 przy ulicy Egipskiej 7 w dzielnicy Praga-Południe i polega na wypożyczaniu seniorom książek w określonych pakietach (zapakowane w szary papier i podpisane zastanawiającym nagłówkiem). W pakiecie będą trzy książki: dwie z wypożyczalni (do zwrotu) i jedna w prezencie.

Zadaniem uczestnika będzie przeczytanie książek i podzielenie się z bibliotekarzem uwagą na ich temat (rozmowa/ankieta). W pakiecie znajdziemy również pytania dotyczące preferencji czytelniczych seniora, posłużą one do określenia pytania „Co czyta senior?”. Opinie Czytelników zostaną zamieszczone na Facebooku na zakończenie i podsumowanie akcji.

Opublikujemy też listę książek, które szczeóglnie przypadły naszym Seniorom do gustu.

"Od Saurera do Ikarusa. Historia autobusów miejskich w Warszawie" - Spotkanie na Pradze Południe
    27-09-2021   Praga Południe
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Praga-Południe

W czwartek 30 września 2021 roku, o godzinie 17:00 serdecznie zapraszmy do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży numer 40 przy ulicy Paca 46 na Pradze-Południe, na wydarzenie z okazji Warszawskich Dni Seniora, pod nazwą "Od Saurera do Ikarusa. Historia autobusów miejskich w Warszawie".

Prelekcję poprowadzi przewodnik miejski Mariusz Prządak.

30.09.2021 (czwartek)
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Dzieci nr 40
Ulica Paca 46
Obowiązują zapisy

Koncert Marianny Wróblewskiej „Zakochane piosenki z kroplą jazzu” w CPK Praga Południe
    27-09-2021   Praga Południe
    Źródło: Informacja z Centrum Promocji Kultury Praga Południe

Już 2 października 2021 roku, o godzinie 19:00 w Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe odbędzie się koncert Marianny Wróblewskiej pod nazwą „Zakochane piosenki z kroplą jazzu”.

W koncercie wezmą udział:

 • Marianna Wróblewska - wokal
 • Wojciech Kamiński - fortepian
 • Gościem specjalnym będzie Tomek Bielecki - harmonijka ustna

Zapraszamy na muzyczną zabawę z udziałem Marianny Wróblewskiej, znakomitej śpiewaczki o której wyjątkowy Duke Ellington dotknięty jej śpiewem powiedział, że ma Ona „Czarną Duszę”. Artystka odniosła sukces wiosną 1968 roku, otrzymując na Festiwalu „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu I nagrodę i została wybrana największą nadzieją polskiego jazzu.

W roku 1972 w serii „Polish Jazz” ukazała się płyta „Sound of Marianna Wróblewska”. Występowała z Mieczysławem Koszem, Zbigniewem Namysłowskim, Włodzimierzem Nahornym, Wojciechem Kamińskim, Sławomirem Piwowarem. Współpracowała z zespołami Bizony, SBB, Old Timers, Rama 111. Grała w ZSRR, NRD, RFN, USA, Finlandii, Szwecji, Szwajcarii, Syrii, Bułgarii i na Węgrzech.

Brała udział w licznych koncertach i festiwalach, w Polsce i na Świecie m. in. kilkakrotnie na Jazz Jamboree i Sopot Molo Jazz Festiwal. W listopadzie 2009 roku, podczas Festiwalu Jazz Jamboree miał premierę projekt „Śpiewając jazz” z udziałem Artystki.

Marianna Wróblewska do tej pory nagrała siedem albumów świadczących o jej zachwycających umiejętnościach interpretacyjnych w obrębie różnorodnych stylów muzycznych i do dziś oczarowuję publiczność siłą i pięknem swego głosu oraz charyzmą sceniczną.

02.10.2021 (sobota)
Centrum Promocji Kultury
Ulica Podskarbińska 2
Bilety w cenie 30 złotych

Zbiorowa wystawa malarstwa i rzeźby w Centrum Promocji Kultury na Pradze Południe
    27-09-2021   Praga Południe
    Źródło: Informacja z Centrum Promocji Kultury Praga Południe

Od soboty 25 września 2021 roku, do wtorku 12 października 2021 roku w Centrum Promocji Kultury na Pradze Południe można oglądać zbiorową wystawę malarstwa i rzeżby przedstawioną przez siedemnastu artystów z klubu malarzy przy towarzystwie historycznym imieniem Szembeków.

Prace prezentować będą:

 • Dominique Albinski
 • Tomasz Awdziejczyk
 • Ireneusz Bieliński
 • Anna Bogusz-Gazda
 • Jarosław Drążek
 • Anna Dybowska
 • Marcin Dybowski
 • Ewelina Dziewońska-Chudy
 • Paweł Cabanowski
 • Magdalena Kmiecik
 • Elżbieta Murawska
 • Małgorzata Omelańczuk-Pawluk
 • Anna Forycka-Putiatycka
 • Ewa Maria Powroźnik
 • Małgorzata Suchecka
 • Agnieszka Wróblewska
 • Dorota Zych-Charaziak

Serdecznie zapraszamy!

Wystawa malarska "Podróż w czasie" w Bibliotece na Ochocie
    26-09-2021   Ochota
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy

Do 15 Listopada 2021 roku, w Bibliotece "Przystanek Książka", przy ulicy Grójeckiej 42 w dzielnicy Ochota można oglądać wystawę malarską "Podróż w czasie".

Na wystawę zaprasza otwarta grupa malarska "Paletta" oraz grupa twórcza "Jak w korcu maku".

Ekspozycję można oglądać w godzinach pracy Biblioteki na Ochocie.

Koreańska kultura jedzenia i picia - Spotkanie na Ochocie
    26-09-2021   Ochota
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy

4 października 2021 roku, w poniedziałek, o godzinie 18:00 Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota "Przy Zawiszy", przy Alejach Jerozolimskich 121/123 wspólnie z Koreanistycznym Kołem Naukowym zapraszają na spotkanie pod nazwą "Koreańska kultura jedzenia i picia".

Edyta Słotwińska, prezes Koła, opowie o koreańskiej kulturze jedzenia i picia. Co i jak jedzą oraz piją Koreańczycy? Czego należy unikać, jedząc w ich towarzystwie? Czy koreański alkohol faktycznie jest tak słaby, jak by się mogło wydawać?

O tym, ale nie tylko, będzie można się dowiedzieć na spotkaniu na żywo.

Serdecznie zapraszamy!

04.10.2021 (poniedziałek)
Godzina 18:00
Biblioteka "Przy Zawiszy"
Aleje Jerozolimskie 121/123

< wcześniejsze następne >
 
budowadomowjednorodzinnych
KANCELARIA PRAWNA Radca Prawny Sławomir Momot Adwokat Anna Wypych Knieć
Centrum Medycyny Sportowej
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin