> Wydarzenia

Masz informację o aktualnościach i wydarzeniach niekomercyjnych w Warszawie i okolicach? Napisz do nas na adres reklamawarszawa@gmail.com a my je opublikujemy w naszym Portalu.

Wydarzenia niekomercyjne (kulturalne, charytatywne, wolne od opłat itd.) zamieszczane są bezpłatnie.

Wydarzenia komercyjne (imprezy zamknięte, imprezy okolicznościowe, płatne) mogą zamieszczać tylko firmy, które mają wykupiony w naszych Portalach jeden z wpisów płatnych.

Noc Bibliotek 2022 na Mokotowie
    30-09-2022   Mokotów
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Mokotów

Zapraszamy 1 października 2022 roku od 16:00 do Bibliotek na Mokotowie, na Noc Bibliotek 2022.

Ogólnopolska Noc Bibliotek to wyjątkowe dla bibliotek i czytelników wydarzenie, w tym roku realizowana jest pod hasłem „To się musi powieść”. Biblioteka Mokotów pragnie zaprosić Was do swoich trzech filii.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 125 – ul. Czerniakowska 38a - w godzinach 16:00 – 21:00:

 • 16:00–18:00  Stoliki eksperckie – porady w zakresie obsługi urządzeń cyfrowych i porady prawne.
 • 16:00–16:30  „Czytanie pod Drzewem Bibliotecznym” – „Alicja w krainie czarów” dla dzieci.
 • 16:30–18:00  Biblioteczna gra rodzinna.
 • 18:10–18:30  „Smakowite powieści”.
 • 18:30–19:00  Podwieczorek.
 • 19:00–20:00  Przedstawienie – fragment „Małego Księcia” w wykonaniu uczniów z CLVI LO Integracyjnego „Przy Łazienkach Królewskich”.
 • 20:00–21:00  Spotkanie z ciekawym człowiekiem – Jakub Kulecki opowie o „Orient Ekspresie” + prezentacja gier i książek o pociągach.

Wypożyczalnia dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci nr 140 – ul. Mozarta 1 - w godzinach 16:00 – 20:00:

 • 16:00–20:00  Kiermasz książek – na którym będzie można pozyskać wiele ciekawych tytułów do domowej biblioteczki.
 • 16:00–20:00  Bibliobudka – w której nasi czytelnicy będą mogli samodzielnie wykonać swoimi telefonami niezapomniane zdjęcia.
 • 17:00–19:00  Gry rodzinne – podczas których uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę o bohaterach oraz autorach ulubionych książek.
 • 16:00–19:00  Warsztat tworzenia zakładek.
 • Wspólną zabawę uatrakcyjnią przygotowane nagrody dla uczestników oraz słodkie przekąski.

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI – Tyniecka 40a - w godzinach 16:00 – 21:30:

 • 16:15–17:30  Seans filmowy „PAMIĘTNIKI TATUSIA MUMINKA” dla dzieci w wieku 5+
 • wstęp: bezpłatne wejściówki do odbioru w bibliotece od 23 września.
 • 18:00–19:00  „TYGRYS” – PRZEDPREMIEROWE SPOTKANIE AUTORSKIE Z CEZARYM HARASIMOWICZEM I MARTĄ KURCZEWSKĄ dla rodziców z dziećmi w wieku 8+
 • wstęp: zapisy on-line www.mbddim.pl
 • 20:30–21:30  „ARCHIWUM SŁÓW PORZUCONYCH” – recital Patrycji Zywert-Szypki dla dorosłych
 • Wstęp wolny.
 • 17:00–19:00  DRUK 3D, LEGO WEDO2.0, LEGO MINDSTORMS – otwarcie sezonu i zapisy (stacjonarne) na zajęcia. Przyjdź i poznaj prowadzących, zobacz jak działają drukarki 3D, steruj robotami z klocków LEGO.
 • 17:00–20:30  KLUB CZYTELNIKÓW MANGI – przyjdź i wymień się książkami, złóż z nami żurawie, rozwiązuj quizy, zostań czytelnikiem mangi!
 • 17:00–20:30  POPOŁUDNIE Z MUMINKAMI – Przyjdź i twórz z nami galerię leśnych postaci z serii książek o Muminkach. W programie: malowanie, wycinanie, przyklejanie...
 • 17:00–20:30  ELEKTROTEKA OTWARTY WARSZTAT NAPRAWCZY – przyjdź i napraw swój sprzęt elektroniczny i drobne AGD.
 • 16:00–20:30  NOCNE WYPOŻYCZANIE KSIĄŻEK.
Noc Bibliotek 2022 na Bielanach
    30-09-2022   Bielany
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bielany

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy serdecznie zaprasza 1 października 2022 na Noc Bibliotek 2022.

W programie:

 • 17:00-21:00 warsztaty plastyczne / malowanie buziek / kiermasz książek (Hol Główny - parter)
 • 17:00-21:00 Bielańska Fototeka: quiz wiedzy o Bielanach / możliwość przyniesienia i zeskanowania starych zdjęć Bielan w celu wzbogacenia archiwum Fototeki (Hol Główny - piętro)
 • 17:00-18:00 "Śmieciaki ratują świat" - przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów z Teatru TAK (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 26)
 • Spektakl ekologiczny. Ważny temat dotyczący aktualnej sytuacji naszej planety poruszony w sposób przystępny dla wyobraźni dziecka. Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości, w której na świecie żyją już tylko tytułowe Śmieciaki. Od nich dzieci dowiadują się jak świat wyglądał kiedyś, dlaczego wszystko się zepsuło i co zrobić, żeby no naprawić.
 • 17:00-18:30 "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica" - pokaz filmu (Sala Konferencyjna Biblioteki Bielany)
 • Tuż przed rozpoczęciem konkursu w szkole w Valleby znika główna nagroda: starożytna księga Hammarabi - cenna z powodu spisanych w niej zasad rozwiązywania sporów. W tych wyjątkowych okolicznościach poznaje się dwójka bohaterów: przebojowa Maja i nieśmiały Lasse. Daje to początek serii zaskakujących wydarzeń. Czy tej dwójce odmiennych osobowości uda się dogadać i rozwiązać zagadkę zniknięcia księgi?
 • 18:00-19:30 Spotkanie autorskie z Lilianą Fabisińską (Czytelnia Naukowa II)
 • Liliana Fabisińska to polska pisarka i dziennikarka znana głównie z powieści dla dzieci i młodzieży. Tę część jej twórczości reprezentują przede wszystkim dwie popularne książkowe serie: "Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą" kierowana do nastolatek oraz "Klinika pod Boliłapką" pisana z myślą o najmłodszych czytelnikach. W ostatnich latach tworzy również powieści obyczajowe z wątkiem kryminalnym w tle. Należy do nich książka "Sanatorium pod Zegarem" i jej kontynuacje. Liliana Fabisińska to polska pisarka i dziennikarka znana głównie z powieści dla dzieci i młodzieży. Tę część jej twórczości reprezentują przede wszystkim dwie popularne książkowe serie: "Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą" kierowana do nastolatek oraz "Klinika pod Boliłapką" pisana z myślą o najmłodszych czytelnikach. W ostatnich latach tworzy również powieści obyczajowe z wątkiem kryminalnym w tle. Należy do nich książka "Sanatorium pod Zegarem" i jej kontynuacje.
 • 18:45-20:30 "Mały Książę" - pokaz filmu (Sala Konferencyjna Biblioteki Bielany)
 • Mała dziewczynka jest korpocóreczką korpomamy, która ma już dla niej gotowy plan na życie. Jest w tym planie całe mnóstwo spraw: zdrowy sen, zdrowe jedzenie, ćwiczenia fizyczne, a nade wszystko nauka i praca, praca i nauka - i dobra posada w przyszłości, i dobry dom, i dobry samochód.
 • W planie tym nie ma miejsca na jedno - na dzieciństwo: beztroską zabawę, wspinanie się na drzewa, patrzenie w gwiazdy, a przede wszystkim na przyjaźnie. Dziewczynka ściśle wykonuje zalecenia mamy - do dnia, w którym pozna dziwacznego staruszka z sąsiedniego domu, byłego pilota, który opowiada jej historię swojego spotkania z Małym Księciem.
 • Inspirowana "Małym Księciem" Antoinea de Saint Exuperyego baśniowa opowieść o świecie dzieci i dorosłych, z których na szczęście nie wszyscy zapomnieli, jak to jest być dzieckiem.

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny.

Lokalizacja - siedziba Biblioteki Bielany, ul. Romaszewskiego 19.

Podczas wydarzenia istnieje możliwość skorzystania z pętli indukcyjnej przez osoby niedosłyszące. Placówka jest dostępna architektonicznie dla osób na wózkach lub z wózkami.

Warsztaty teatralne na Białołęce
    29-09-2022   Białołęka
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka

Mali artyści przybywajcie do Biblioteki Zielonej w Dzielnicy Białołęka i poznajcie marionetki! Nauczymy się, jak nimi sterować i sami stworzymy marionetkowy teatrzyk.

Na warsztatach teatralnych 6 października o godzinie 17.30 dzieci poznają te niezwykłe, trochę zapomniane teatralne lalki, sami będą je wykonywać i ćwiczyć swoje teatralne umiejętności.

Będzie dużo teatralnych i twórczych zadań.

Na zajęcia obowiązują zapisy.

Serce Dębu - konkurs na Bemowie
    29-09-2022   Bemowo
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo

Narysuj wybrane przez siebie leśne zwierzątko i wygraj wspaniałe nagrody oraz bilety do kina. Zapraszamy dzieci do twórczej aktywności!

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo wspólnie z firmą Best Film, dystrybutorem filmu „Serce dębu”, zaprasza dzieci w wieku 6-14 lat do udziału w konkursie plastycznym. Zadanie konkursowe polega na narysowaniu, dowolną techniką, dowolnego zwierzątka leśnego. Prace (wraz ze stosownymi dokumentami, zgodnie z Regulaminem konkursu) można składać w dowolnej placówce bemowskiej biblioteki w terminie 26 września – 5 października br.

Trzy najlepsze prace nagrodzimy atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi oraz biletami do kina.

Serce dębu - od ponad dwustu dziesięciu lat w środku lasu rośnie majestatyczny dąb, który daje schronienie jego licznym mieszkańcom. Poczujcie, jak bije jego serce. Ten widowiskowy film ma niezwykłą, godną wszystkich filmowych nagród obsadę: wiewiórki, ryjkowce, sójki, mrówki, myszy polne… Cały ten mały, tętniący życiem, brzęczący i cudowny wszechświat zależy od owego dostojnego drzewa, czerpiąc od niego pożywienie i schronienie, od korzeni aż po gałęzie. Poznajcie wpadających z wizytą przyjaciół, zbłąkanych wędrowców, czułych kochanków, złych sąsiadów oraz bezwzględne drapieżniki. Zanurzcie się wszystkimi zmysłami w ten cudowny mikrokosmos.

Wspólne sadzenie drzew w Ząbkach
    28-09-2022   Ząbki
    Źródło: Informacja z Urzędu Miasta Ząbki

Nadleśnictwo Drewnica zaprasza mieszkańców Ząbek do udziału w akcji #sadziMY. W dniach 29.09 i 30.09 w godzinach od 9.00 do 15.00 (lub do wyczerpania zapasów) przed siedzibą Nadleśnictwa Drewnica (ul. Kolejowa 31, 05-091 Ząbki) będą rozdawane sadzonki drzew.

Osoby zgłaszające się po drzewka będą mogły posadzić je na gruntach poza zarządem LP (najlepiej na gruntach będących ich własnością). Podobne działania będą odbywały się we wszystkich siedzibach nadleśnictw w Polsce.

Zapraszamy do udziału w akcji.

Noc Bibliotek 2022 w Wołominie
    28-09-2022   Wołomin
    Źródło: Informacja z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wołominie

„To się musi powieść” hasło tegorocznej ogólnopolskiej Noc Bibliotek, jak je zinterpretujemy? O tym przekonacie się odwiedzając Miejską Bibliotekę Publiczną w Wołominie 1 października w godzinach 19:00-23:00.

Spójrzcie co dla Was przygotowaliśmy:

 • spotkanie autorskie i gra kryminalna z Agnieszką Pruską (obowiązują wejściówki)
 • biblioteczna ekipa na tropie – gra miejska, film – Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica (obowiązują zapisy)
 • noc z planszówkami
 • amnestia dla zapominalskich (30 września w naszych filiach)
 • rozgrzewająca kawa i herbata

Biblioteka czynna w godz. 19:00-23:00

Zapraszamy. Z Wami to się musi powieść.

Dziecko w kryzysie psychicznym - konferencja w Piasecznie
    27-09-2022   Piaseczno
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Piasecznie

Auxilium stowarzyszenie na rzecz osób z niepełnosprawnościami zaprasza na bezpłatną konferencję pt.: „Dziecko w kryzysie psychicznym - formy wsparcia i rozwiązania systemowe", która odbędzie się 10 października 2022 roku, w godzinach 9.00-16.00. Miejsce konferencji - Biblioteka Publiczna w Piasecznie, sala widowiskowa, ul. Jana Pawła II 55, Piaseczno. Biblioteka jest partnerem wydarzenia.

Temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Polsce jest tematem niezmiernie trudnym a przez to ważnym. Z roku na rok wzrasta ilość młodych osób doświadczających kryzysu psychicznego. Od kilku lat mówi o tym środowisko specjalistów, jak też rodziców. Celem konferencji jest omówienie perspektyw rozwoju systemu środowiskowego wsparcia dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym w Polsce, oraz prezentacja działania reformy psychiatrii na przykładzie Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego w powiecie piaseczyńskim. Podczas konferencji przedstawimy również wpływ działania bliskiego środowiska dziecka – rodziny i szkoły.

Adresaci konferencji:

 • specjaliści pracujący z dziećmi i młodzieżą (terapeuci, psychologowie, psychoterapeuci, nauczyciele, pedagodzy, lekarze),
 • rodzice i opiekunowie dzieci,
 • wszystkie osoby zainteresowane tematyką wsparcia dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym.

Zapisy zostaną uruchomione przez Stowarzyszenie Auxilium do 20 września, ilość miejsc jest ograniczona.

Wyczarowane z drewna - wystawa w Otwocku
    27-09-2022   Otwock
    Źródło: Informacja z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku

W piątek 23 września 2022 roku w Galerii Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku odbył się wernisaż prac uczniów Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku.

Podczas wernisażu bardzo ciekawie o szkole opowiedział jej dyrektor Mirosław Dziedzicki, gościliśmy również Krzysztofa Giedyk - nauczyciela przedmiotów zawodowych leśnych, oraz sygnalistów – 3 uczniów technikum.

Wystawę można zobaczyć w PMDK do 5 pażdziernika. Wstęp wolny

Zioła na okrągło - warsztaty w Markach
    26-09-2022   Marki
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Markach

We wtorek 27 września 2022 roku, o godzinie 18:00, Biblioteka Publiczna Miasta Marki zaprasza na bezpłatne warsztaty dla dorosłych pod nazwą "Zioła na okrągło".

Warsztaty odbywają się w ramach cyklu Kreatywne wtorki z Akademią Sztuk Różnych. Tym razem skupimy się na ziołach. Porozmawiamy o ziołach wokół nas i wykonamy ozdobne koła z ziołami i kwiatami.

Zachęcamy do udziału i zapraszamy do zapisów na warsztaty pod nr tel. 22 781 11 44.

Liczba miejsc ograniczona.

Wernisaż wystawy Karoliny Goławskiej w Józefowie
    26-09-2022   Józefów
    Źródło: Informacja z Miejskiego Domu Kultury w Józefowie

1 października 2022 roku, Miejski Ośrodek Kultury Józefów, zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Karoliny Goławskiej.

Z Józefowem autorka obrazów jest związana od 40 lat. Przez ten czas zmieniało się miasto i życie artystki. Malarstwo początkowo było dla niej terapią na depresję. Obecnie jest jej pasją. Maluje głównie akrylami, ale eksperymentuje również z innymi farbami i technikami. Sztuka pani Karoliny wykracza poza schematy, dlatego jej obrazy często kłócą się z podstawowymi zasadami sztuki.

Kolor, harmonia i dusza ludzka  – to wizytówka jej malarstwa. Jak sama mówi: Kolory, których używam, służą do wyrażania podstawowych ludzkich emocji, radości czy smutku. Chciałabym, aby moje obrazy intrygowały, aby wzbudzały w oglądających pozytywne lub negatywne emocje.

Pani Karolina jest również autorką książki pt. „Osaczeni”, wydanej w 2021 r., której egzemplarze będzie można kupić podczas spotkania.

Wstęp wolny.

Spacer po Żoliborzu Oficerskim
    23-09-2022   Żoliborz
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Żoliborz

Zapraszamy na bezpłatny spacer po Żoliborzu oficerskim! Spotykamy się we wtorek 27 września przy wejściu do Parku im. Żeromskiego o godzinie 18.00. Spacer poprowadzi Marcin Strachota – licencjonowany przewodnik po Warszawie, współtwórca Skarbów Warszawy.

Żoliborz Oficerski to jeden z najpiękniejszych zakątków Warszawy. Miasto-ogród stworzone w okresie dwudziestolecia międzywojennego dla oficerów Wojska Polskiego stało się też domem dla wielu artystów i przedstawicieli wolnych zawodów. Nic dziwnego! Pełne uroku dworkowe wille położone przy zacisznych uliczkach zachęcają, by wśród nich spacerować. Dodatkowej tajemniczości nabierają wieczorową porą, a sprawdzimy to podczas naszej wycieczki z przewodnikiem.

Czy wiesz:

 • Dlaczego ta część dzielnicy ma „wojskową” nazwę?
 • Gdzie miał znajdować się najbardziej nietypowy z warszawskich zegarów?
 • W którym miejscu stoi willa przypominająca stację kolejki na Kasprowy Wierch?
 • Co się buduje na terenie Cytadeli?
 • Z jakiego powodu Aleja Wojska Polskiego jest tak szeroka?
 • Przy którym pomniku pod swoimi nogami znajdziemy mapę Europy?
 • Gdzie mieszkali Lutosławski, Komeda, Wajda, Sosabowski czy Alina Janowska?…a gdzie nie zamieszkał Piłsudski?
 • Co zbudowano z rozbieranych carskich fortów?
 • Gdzie „zaparkowała” Łódź Podwodna?

Przyjdź i dowiedz się jeszcze więcej!

Spotkanie z Idą Żmiejewską na Woli
    23-09-2022   Wola
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola zaprasza na wrześniowe spotkanie z cyklu Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem gościem będzie Ida Żmiejewska.

Ida Żmijewska jest pisarką, trenerką i doradczynią zawodową. Pasjonatka historii XIX wieku. Autorka kryminałów retro oraz powieści historyczno-obyczajowych, których akcja rozgrywa się w Warszawie. Spod jej pióra wyszedł nagradzany cykl „Warszawianka” oraz cykl „Zawierucha”.

Środa, 28 września 2022 roku, w godzinach 17:30-18:30 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 14, Młynarska 35a na Woli.

Biblioteka we Włochach z Nagrodą im. Kierbedziów 2022
    22-09-2022   Włochy
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy została uhonorowana Nagrodą im. Kierbedziów 2022 w kategorii "Pielęgnowanie tożsamości regionalnej". Nagrodę przyznano za projekt MAMOW - Multimedialne Archiwum Miasta Ogrodu Włochy.

Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim mieszkańcom Włoch, którzy przyczynili się do powstania MAMOW, udostępniając bezcenne, bo będące częścią ich osobistej historii - pamiątki rodzinne. Dzięki Państwa zaangażowaniu mamy szansę odkrywać Włochy z całym bogactwem i ich różnorodnością tej niezwykłej dzielnicy.

Spotkanie z Marcinem Wichą na Wilanowie
    22-09-2022   Wilanów
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wilanów

W sobotę 1 pażdziernika 2022 roku, o godzinie 18:30 zapraszamy do Biblioteki Publicznej Dzielnicy Wilanów, przy ulicy Kolegiackiej 3 na spotaknie autorskie z Marcinem Wichą.

Porządkowanie rzeczy po zmarłej i sprzątanie wspomnień. Zwiedzanie wystawy, która nie istnieje, choć mogłaby. Pochylanie się nad słowami i urywkami zdań, wyśnionymi projektami, współczesnością, żółwiami, emotikonami, dorastaniem czy segregowaniem śmieci.

Nietuzinkowe spotkanie z laureatem Literackiej Nagrody „Nike” 2018, Marcinem Wichą zapewni Państwu moc tematów do refleksji i nie pozwoli o sobie zapomnieć.

Czerwone pachnidła - wernisaż wystawy w Wesołej
    21-09-2022   Wesoła
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wesoła

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii uczestników letniego spaceru śladami Mirona Białoszewskiego po wesołowskich łąkach.

Czerwcowe pachnidła można będzie oglądać do 31 października 2022 roku w Bibliotece Głównej Dzielnicy Wesoła, przy ulicy 1 Praskiego Pułku 31.

Wernisaż odbędzie się 30 września 2022 o godzinie 18:30

Muzyka gór - Konkurs plastyczny w Wawrze
    21-09-2022   Wawer
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer

Biblioteka Publiczna Dzielnicy Wawer, oddział dziecięcy przy ulicy Trawiastej 10 serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat.

Dostarcz nam swoją pracę artystyczną w dowolnej technice plastycznej, w formacie A4 do 30 września 2022 roku do Oddziału Dziecięcego w Aninie.

Witaj Młody Czytelniku! Przedstawiamy Ci piękną książkę „Dookoła świata w 80 baśni” Saviour Pirotta. Dzięki niej, czytając 80 baśni z różnych kontynentów, możesz odbyć fascynujące podróże i przeżyć fantastyczne przygody razem z niezwykłymi bohaterami.

Opowieść ze Szwajcarii pn. „Muzyka gór” opisuje nam piękno gór oraz trudne życie mieszkańców. Pokaż nam swoje pomysły i stwórz „magiczny świat” tej baśni w dowolnej technice plastycznej!

Dyskusyjny Klub Książki na Ursynowie - wrzesień 2022
    20-09-2022   Ursynów
    Źródło: Informacja z Ursynoteki - Biblioteki Publicznej Dzielnicy Ursynów

Powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Ursynotece - Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Ursynów rozpoczniemy książką Iwony Golonko pt. „Teściowa kontra synowa, czyli o trudnych relacjach między kobietami”, poradnika ukazującego relacje teściowej i synowej oraz zachowanie mężczyzn, którzy są w samym środku konfliktu pomiędzy dwoma ukochanymi kobietami.

Przedstawione są opisy najbardziej charakterystycznych typów synowych i teściowych, pokazane są te najtrudniejsze ale i te typowe zachowania, które są uciążliwe w ich relacjach. Książka, której przesłaniem jest pomoc w ułożeniu pozytywnych relacji między kobietami; jak wpłynąć na obecny i przyszły konflikt, by go zakończyć, lub chociażby pozytywnie zakończyć.

Zapraszamy do wyjątkowej, ciekawej dyskusji nad książką z autorką, która będzie gościem naszego spotkania.

Iwona Golonko – Psycholożka Biznesu i Terapeutka Relacji, Konsultantka HR Coach i Mentorka (EMCC), wykładowczyni m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Collegium Humanum.

Warsztaty migane dla dzieci w Ursusie
    20-09-2022   Ursus
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ursus

Zapraszamy na cykl 4 warsztatów miganych dla dzieci w wieku od 9 do 12 lat. Terminy: 21.09; 28.09; 5.10; 12.10 (środy), godz. 17.30-19.00 w Filii Biblioteki Publicznej Skorosze w dzielnicy Ursus. Warsztaty poprowadzą znakomici aktorzy i animatorzy – Adam Stoyanov i Marta Abramczyk.

Podczas zajęć będziemy łączyć zabawę z nauką i uczyć się rozumienia, interpretowania oraz wyrażania wierszy także za pomocą mimiki i gestów. Do warsztatów zapraszamy dzieci głuche i niedosłyszące, aby wspólnie mogły przeżyć integracyjną przygodę wokół wierszy miganych. Bawiąc się językowo, literacko i teatralnie dzieci wspólnie opracują wiersz „Stefek Burczymucha” autorstwa Patronki Roku 2022 Marii Konopnickiej, który na zwieńczenie zajęć zaprezentują na scenie przed szeroką publicznością podczas Wieczoru Poezji Miganej w Domu Kultury „Miś”.

Zapisy: promocja@bpursus.waw.pl

Projekt dofinansowany jest ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Noc Bibliotek 2022 na Targówku
    19-09-2022   Targówek
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek

„To się musi powieść” – to hasło tegorocznej Nocy Bibliotek, która odbędzie się 1 października 2022 r. (sobota). Placówki Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek (oprócz wymienionych poniżej) będą otwarte w godz. 18.00–22.00.

Tradycyjnie organizujemy wiele różnorodnych wydarzeń. Romantyczny wieczór wśród książek, zabawa w „Mrocznej Jamie Czarownicy” (tylko dla odważnych dzieci!), zwiedzanie biblioteki „od kuchni”, warsztaty kulinarne, spotkania autorskie, kreatywne warsztaty ekologiczne, zabawy literackie, czytanie z latarkami fragmentów książek grozy, nauka podstaw żonglowania…

Zachęcamy do udziału w wydarzeniach! Ponadto podczas Nocy Bibliotek będzie można wypożyczać/zwracać zbiory biblioteczne, a także skorzystać z internetu, komputera, drukarki.

Czytelnia Naukowa nr I (ul. św. Wincentego 85):

 • 18.00–22.00 Kreatywna Noc Bibliotek w Czytelni - Czytelnia zaprasza na familijne warsztaty decoupage. Uczestnicy Nocy Bibliotek będą również mogli pograć w planszówki.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 2 (ul. Bazyliańska 6):

 • 18.00–22.00 Romantyczny wieczór w bibliotece - Wypożyczalnia zaprasza w romantyczną podróż do świata romansów. W programie: głośne czytanie romantycznych fragmentów, rozmowy o ulubionych tytułach, wybieranie najlepszego romansu.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 29 (ul. Rembielińska 6a):

 • 18.00–22.00 Co to za książka? - Zabawa dla młodszych uczestników Nocy Bibliotek, polegająca na odgadnięciu, z jaką książką kojarzy się dziecku postać lub rzecz znajdująca się na obrazku. Uczestnicy quizu otrzymają nagrody w postaci odblasków i baloników.
 • 18.00 – Kino w bibliotece - Oglądanie filmu familijnego przygotowanego na Noc Bibliotek: „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica” (w wersji z polskim dubbingiem oraz z ukraińskim lektorem)
 • Ponadto w godz. 20.00–22.00: możliwość skorzystania z internetu, komputera, drukarki

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 (ul. Smoleńska 94):

 • 18:00 Spotkanie autorskie z Panią Marią Ulatowską i Panem Jackiem Skowrońskim - Spotkanie z pisarzami powieści dla dorosłych poświęcone promocji powieści jako gatunku literackiego.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 60 (ul. Krasnobrodzka 11):

 • 18.00–19.00 Kreatywne warsztaty ekologiczne - Warsztaty plastyczne dla wszystkich grup wiekowych, na których pokażemy, jak w kreatywny sposób można wykorzystać ogólnodostępne materiały, surowce, np. plastik, szkło, papier.
 • 19.00–20.00 Decoupage dla początkujących - Warsztaty rękodzieła z wykorzystaniem techniki decoupage (dla dzieci, młodzieży i dorosłych)
 • 20.00-21.00 Planszowisko - Zespołowe i rodzinne gry planszowe.
 • 18.00–20.00 W kręgu poezji lingwistycznej Mirona Białoszewskiego - Zabawa literacka z nagrodami, głośne czytanie.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 64 (ul. Radzymińska 121):

 • 18.00–21.00 Noc z planszówkami - Pasjonujące gry planszowe dla całej rodziny.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 72 (ul. Suwalska 11):

 • 18.00-22.00 Bibliotekarze proponują – To się musi POWIEŚĆ - W kilku miejscach placówki zostaną wyeksponowane polecane POWIEŚCI różnych gatunków – fantastyka, kryminał, obyczaj, romans itp. Każde miejsce będzie zawierało jeden gatunek powieści oraz opatrzone zostanie plakatem akcji i hasłem: „BIBLIOTEKARZE POLECAJĄ”.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 (ul. Kondratowicza 23):

 • 18.00–22.00 Wykonanie tego zadania musi się powieść - Quiz dla dzieci. Zadaniem uczestników będzie wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej bohatera książkowego. Nagrodami będą książki.
 • 18.00–22.00 Rozwiązanie tego quizu musi się powieść - Quiz dla młodzieży i dorosłych. Zadaniem uczestników będzie dopasowanie bohatera powieści do tytułu książki. Nagrodami będą powieści.
 • 19.00 Kurt Wallander – krzyżówka online - Krzyżówka dla dorosłych przygotowana w oparciu o cykl książek, których bohaterem jest szwedzki komisarz policji – Kurt Wallander (publikacja krzyżówki w Bibliotece Online i na Facebooku).

Wypożyczalnia nr 130 o profilu pedagogicznym (ul. św. Wincentego 85):

 • 18.00–22.00 Biblioteka „od kuchni” - Zaprezentowanie miejsc w bibliotece niedostępnych dla czytelników na co dzień – magazynu książek i czasopism.
 • 18.00–22.00 Żonglowanie - Podstawy nauki żonglowania.
 • 18.00–22.00 Potyczki słowne - Rozwiązywanie zagadek i kalamburów językowych.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 12 (ul. Radzymińska 121):

 • 18.00–20.00 Warsztaty kulinarne - Warsztaty kulinarne z wykładem o zdrowym żywieniu dla dzieci i dorosłych prowadzone przez Panią Edytę Kościeszę – dietetyk. Kulminacyjnym punktem spotkania będzie poczęstunek.
 • 20.00-21.00 Spotkanie autorskie z Panią Alicją Stokłosą – pedagog i terapeutą - Spotkanie autorskie z pomysłodawcą książki „Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania dla dzieci”. Przytoczone historie otwierają przestrzeń do rozmowy dziecka z rodzicem o uczuciach i nie tylko.
 • 21.15- 22.00 Słuchanki leżanki na dobranoc - Głośne czytanie bajek dla dzieci z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. W drugiej połowie spotkania uczestnicy będą mogli – leżąc na matach i poduszkach – wsłuchać się w „Opowiastki familijne” Beaty Andrzejczuk w wykonaniu Jacka Lenczara.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 52 (ul. Rembielińska 6a):

 • 18.00 Warsztaty plastyczne - Ozdabianie gipsowych odlewów świeczników.
 • 19.00 Czytanie z latarkami fragmentów książek grozy
 • 20.00 Oglądanie filmu familijnego przygotowanego na Noc Bibliotek: „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica” (w wersji z polskim dubbingiem oraz z ukraińskim lektorem)

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 53 (ul. Bazyliańska 6):

 • 18.30–19.30 Ukochane książki dzieciństwa - Prezentacja i omówienie książek, które towarzyszą nam przez całe życie, są w nas, wpłynęły na nas i są z nami. W każdej chwili możemy je czytać i nigdy się nam nie nudzą. Polecamy je innym. W kontekście tegorocznego hasła „powieść” traktujemy jako coś, co się uda i jako utwór literacki. Słowo „powieść” będzie motywem naszej tegorocznej akcji Nocy Bibliotek. Postaramy się ukazać uzdrawiającą moc książek. Pokażemy, że czytanie wzmacnia, daje nadzieję na poprawę naszej nie zawsze łatwej sytuacji. Sprawia, że coś się uda, powiedzie, jeśli nie od razu, to na pewno za jakiś czas.
 • 19.30-20.30 Mini quiz literacki. - Quiz związany z dopasowaniem autora lub bohatera do tytułu książki. Nagrody dla uczestników.
 • 21.00 Nocny kącik plastyczny - Wykonanie pająka.
 • 18.00-22.00 Poczęstunek.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 (ul. Krasnobrodzka 11):

 • 18.00–22.00 „To się musi powieść” – wystawka książek edukacyjnych dotyczących emocji - Książki pomagają, ułatwiają życie. Oglądając wystawkę i przeglądając lektury, czytelnik będzie mógł porozmawiać o wystawionych pozycjach i je wypożyczyć.
 • 18.00–22.00 „Nowe życie książek” - Czytelnicy, którzy przyniosą swoje przeczytane książki, będą mogli skorzystać z bookcrossingu, czyli wymiany książek.
 • 18.00–22.00 „Mroczna Jama Czarownicy” – loteria książkowa - Odważni czytelnicy, którzy wejdą do Mrocznej Jamy Czarownicy, wezmą udział w loterii – zabawie z zagadkami. Zagadki będą dotyczyły ulubionych bohaterów z książek oraz znanych bajek. Prawidłowe odpowiedzi będą nagrodzone książkami i słodyczami.

Multimedialna Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 123 (ul. św. Wincentego 64):

 • 18.00–22.00 Podróż do świata powieści kryminalnych - Głośne odsłuchiwanie fragmentów utworów kryminalnych, odgadywanie tytułu, z jakiego pochodzi odtwarzany fragment, rozmowy o ulubionych tytułach.
  18.00–22.00 Zabawa polegająca na odczytywaniu tytułów książek i filmów przedstawionych w lustrzanym odbiciu.
 • 18.00–22.00 Zabawa polegająca na układaniu z rozsypanki wyrazów jak największej liczby tytułów książek/filmów.

Podczas Nocy Bibliotek zamknięte będą:

 • Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 40 (ul. Suwalska 11)
 • Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 49 (ul. Księcia Ziemowita 16)
 • Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 85 (ul. Jórskiego 41).
Podróż do świata Majów - spotkanie w Śródmieściu
    19-09-2022   Śródmieście
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Śródmieście

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zaprasza na spotkanie z Elżbietą Wichrowską-Janikowską, połączone z promocją książki "Meksyk. Gwatemala. Podróż do świata Majów".

Zapraszamy 19 września o godzinie 18:00 do Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy ulicy Czerniakowskiej 178A w dzielnicy Śródmieście.

Wstęp wolny!

następne >
 
budowadomowjednorodzinnych
KANCELARIA PRAWNA Radca Prawny Sławomir Momot Adwokat Anna Wypych Knieć
Centrum Medycyny Sportowej
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin