City Media Dzielnicowy Portal Informacyjny Warszawy i okolicznych miast City Media
 
> Wydarzenia

Masz informację o aktualnościach i wydarzeniach niekomercyjnych w Warszawie i okolicach? Napisz do nas na adres reklamawarszawa@gmail.com a my je opublikujemy w naszym Portalu.

Wydarzenia niekomercyjne (kulturalne, charytatywne, wolne od opłat itd.) zamieszczane są bezpłatnie.

Wydarzenia komercyjne (imprezy zamknięte, imprezy okolicznościowe, płatne) mogą zamieszczać tylko firmy, które mają wykupiony w naszych Portalach jeden z wpisów płatnych.

Inicjator w Akcji - nowy program dla warszawskiej młodzieży
    06-12-2019   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana

Stowarzyszenie Youth Human Impact we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy organizuje projekt edukacyjny skierowany do uczniów klas 7 i 8 warszawskich szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Nieformalne grupy
młodzieży do 15 grudnia mogą zgłaszać pomysły na autorskie projekty edukacyjno-społeczne.

Najciekawsze inicjatywy zostaną nagrodzone grantami w wysokości 3 tysięcy złotych, zaproszone do udziału w cyklu warsztatów na temat zarządzania projektami oraz objęte stałym wsparciem naszych mentorów. Projekt rozpocznie się w styczniu, a zwieńczy go gala podsumowująca w czerwcu 2020 roku.

Celem przedsięwzięcia jest aktywizacja warszawskiej młodzieży w sferze edukacyjno-społecznej oraz promowanie postaw obywatelskich poprzez budowanie przedsiębiorczego miasta Warszawy.

Uczniowie będą mieli niesamowitą okazję do rozwoju kluczowych kompetencji przyszłości, niezbędnych na rynku pracy, takich jak przedsiębiorczość, kreatywność, myślenie projektowe, radzenie sobie ze stresem oraz szansę na poznanie
ciekawych i wartościowych ludzi.

Koncert Kameralny na Targówku
    28-11-2019   Targówek
    Źródło: Informacja nadesłana

Fundacja Art Connection zaprasza w sobotę 7 grudnia 2019 r. o godz.17.00 do Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek przy ul. Kondratowicza 20 w Warszawie  na koncert z cyklu “Spotkania z muzyką klasyczną”.

W programie koncertu znajdą się utwory, które swoim klimatem i tematyką nawiązują do świątecznej, grudniowej atmosfery. Będą to kompozycje A.Corellego, J.F.Haendla, J.S.Bacha oraz kolędy.

Z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego w składzie: Elżbieta Paliwoda-Bulicz - I skrzypce,  Klementyna Schweizer - II skrzypce, Marceli Szczerek - altówka, Tatiana Przybylska-Karaszewska - wiolonczela, wystąpi wybitnie utalentowana sopranistka młodego pokolenia - Lidia Kitlińska.

Projekt “Spotkania z muzyką klasyczną” finansuje Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

Wstęp wolny.

Witek Łukaszewski i Angelika Bobkowska - bezpłatne warsztaty i koncert w Wolskim Centrum Kultury.
    06-11-2019   Wola
    Źródło: Informacja nadesłana

Hiszpańska krew, polska dusza, czyli Mieszkańcy/-nki Warszawy zatańczą razem z wirtuozem gitary flamenco!

Stowarzyszenie "Okno na Kulturę" i Wolskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na zjawiskowy koncert prekursora flamenco & rock w Polsce, wirtuoza gitary i autora najnowszej płyty Maryli Rodowicz - Witka Łukaszewskiego, podczas którego mieszkańcy/-nki Warszawy wspólnie z artystami zatańczą jedną z hiszpańskich rumb!

Wydarzenie finansowane jest ze środków Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektu pt. "Hiszpańska krew, polska dusza - czyli wieczór flamenco i poetyckiej ballady".

12 grudnia 2019 roku, godzina 18:00.
Sala widowiskowa Wolskiego Centrum Kultury w Warszawie.

Rusza czwarta edycja akcji Wszyscy do wioseł
    23-10-2019   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana

Wystartowały zapisy do wielkiej akcji Fundacji Legii. W piątek 15 listopada odbędzie się czwarta edycja charytatywnych regat na ergometrach WszyscyDoWioseł.

W tym roku Fundacja Legii dołączyła do akcji „Dołóż się do łóżka!”, w ramach której prowadzona jest
zbiórka na zakup łóżek dla Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Wszyscy do Wioseł 2019 to impreza charytatywno - sportowa organizowana przez Fundację Legii. Łączy ze sobą sportową rywalizację z ideą pomocy. Uczestnicy, w czteroosobowych drużynach, startują w zawodach wioślarskich na ergometrach i walczą o pokonanie jak największego dystansu w dziesięć godzin.

Na liście startowej organizatorzy przewidzieli miejsca dla 100 załóg. Jednocześnie wiosłować będą dwie osady, każda na czterech ergometrach. Przewidywany czas wiosłowania dla każdej czwórki wynosi 12 minut.

Dobroczynne regaty rozpoczną się w piątek 15 listopada o godzinie 10:00 w strefie Silver na stadionie Legii.

Rok Wazowski 2019 - PUZZLE NA PLAC! Układamy Rolkę sztokholmską
    16-10-2019   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana

Rok Wazowski 2019 - PUZZLE NA PLAC! Układamy "Rolkę sztokholmską"

Wyjątkowe wydarzenie na placu Zamkowym w Warszawie odbędzie się już 19 października o 11:00.

Unikatowe dzieło "Rolka sztokholmska" zostanie odtworzone w formie układanki, a każda chętna osoba będzie mogła wziąć do ręki swój PÓŁMETROWY puzzel i stworzyć wspólnie imponując fryz.

Weź udział w zabawie i przekonaj się, że historia potrafi być fascynująca.

Wydarzenie ma na celu promocję Roku Wazowskiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

Dni Edukacji Międzynarodowej w Warszawie
    10-10-2019   Ochota
    Źródło: Informacja nadesłana

12 października Warszawie odbędą się specjalistyczne targi edukacji zagranicznej, podczas których swoje programy przedstawią zagraniczne placówki z Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwajcarii, Niemiec, Kanady, Stanów Zjednoczonych i innych krajów.

Odwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję, aby podczas jednego wydarzenia poznać międzynarodową ofertą kształcenia instytucji edukacyjnych takich jak uniwersytety, zagraniczne szkoły językowe, prywatne i publiczne szkoły z internatem, szkoły średnie i inne.

Dni Edukacji Międzynarodowej to wydarzenie poświęcone wszystkim aspektom edukacji zagranicznej.

Targi odbędą się 12 października, Warszawa, Radisson Blu Sobieski, Plac Zawiszy 1

Wstęp wolny od 10:00 do 17:00

innoSHARE UNIversity 2019 – Konferencja w Centrum Nauki Kopernik
    08-10-2019   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana

Już 10 października w Centrum Nauki Kopernik nauka stanie się biznesem.

Przedsiębiorczy naukowcy, innowatorzy, twórcy startupów i fascynujące osobowości zaprezentują najnowsze technologie, badania, firmy i doświadczenie zebrane w jednym miejscu i dostępne dla uczestników wydarzenia.

Udział w innoSHARE UNIversity to gwarancja pozyskania unikalnej wiedzy, doświadczeń i perspektyw ludzi, którzy na co dzień kreują nowoczesne rozwiązania naukowo-innowacyjno-biznesowe. To niepowtarzalna okazja, aby posłuchać inspirujących wystąpień, ciekawych prezentacji firm wysokotechnologicznych, a także wysłuchania ciekawych paneli dyskusyjnych czy też wzięcia udziału w wieczornym networkingu.

Budowanie relacji i wymiana doświadczeń odbywać się będzie w różnych obszarach tematycznych m.in. HumanTech, uczelnie przyszłości, healthcare, nowe materiały, fotonika, biotechnologia, energia i w wielu innych sferach.
Dodatkowo, w ramach wydarzenia odbędzie się Forum Internacjonalizacji Ekosystemu Innowacji, w obrębie którego przedstawiciele facylitatorów ekosystemu innowacji z całej Polski będą rozmawiać o jego umiędzynarodowieniu, współpracy z partnerami z zagranicy i budowaniu globalnych relacji. Ta część wydarzenia finansowana jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Wszystko to będzie miało miejsce podczas piątej edycji innoSHARE UNIversity „Tu nauka staje się biznesem”, której współorganizatorem jest Urząd Miasta Stołecznego Warszawa.

III Żoliborski Festiwal Muzyki Sakralnej - Koncert
    08-10-2019   Żoliborz
    Źródło: Informacja nadesłana

Fundacja Art Connection zaprasza 13 października 2019 r. do Kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Gdańskiej 6A w Warszawie na koncert kameralny, który odbędzie się w ramach III Żoliborskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej. Początek koncertu około godziny 18.45, po Mszy Świętej o godzinie 18.00.

Solistką koncertu będzie sopranistka Justyna Stępień. Wystąpi z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego w składzie: Elżbieta Paliwoda-Bulicz - I skrzypce, Klementyna Schweizer - II skrzypce, Marceli Szczerek - altówka, Tatiana Przybylska-Karaszewska - wiolonczela.

Artyści wykonają kompozycje religijne J.S.Bacha, W.A.Mozarta, A.Vivaldiego, M.Żebrowskiego.

Wstęp wolny.

Koncert współfinansuje Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Drzwi Otwarte w Ośrodku Dom i Praca w Wilczej Górze
    04-10-2019   Piaseczno
    Źródło: Informacja nadesłana

5 października 2019 roku , po raz kolejny otworzą się drzwi Ośrodka Dom i Praca w Wilczej Górze. Kadra, podopieczni i przedstawiciele Fundacji SYNAPSIS zapraszają wszystkich do poznania świata osób z autyzmem.

Ośrodek Dom i Praca to nietuzinkowe miejsce, z dala od miejskiego zgiełku. Fundacja SYNAPSIS zainicjowała działanie Ośrodka z potrzeby włączenia dorosłych osób z autyzmem do życia społecznego. To właśnie tam, od trzynastu lat znajdują swoje miejsce na ziemi. Tam uczą się samodzielności, otrzymują zatrudnienie i terapię. Drzwi Otwarte to coroczne święto pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej i ich rodzin. To wyjątkowa okazja, by pokazać światu czym się zajmują, jak żyją i co lubią.

W tym roku, Ośrodek Dom i Praca oferuje szeroką gamę atrakcji. Pracownicy i trenerzy zapraszają na wyjątkowe warsztaty artystyczne do pracowni ceramicznej, stolarskiej, papierniczej i rękodzieła.

Zaczynamy już od 10:30, przy ul. Jasnej 36A, w Wilczej Górze. Tu jest świat osób z autyzmem. Wejdź, poznaj, zrozum!

Organizatorzy zapewniają transport z i do Warszawy (godz. 10:00 przystanek Metro Wilanowska- Wilcza Góra; godz. 14:30 Wilcza Góra- przystanek Metro Wilanowska 02)

Kino Retro - Bezpłatny Cykl Pokazów Filmowych w Ursusie
    24-09-2019   Ursus
    Źródło: Informacja nadesłana

Kino Retro - Bezpłatny Cykl Pokazów Filmowych w Ursusie

W imieniu Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna serdecznie zapraszamy na "Kino Retro" - bezpłatny cykl pokazów filmowych dla seniorów w warszawskim Ursusie.

Zapraszamy na film „Gloria” 2.10 o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury Arsus, ul. Traktorzystów 14.

2 października (środa), godz. 17.00
Wstęp bezpłatny!

Targi Warsaw Home i Design Week 2019
    20-09-2019   Praga Południe
    Źródło: Informacja nadesłana

Największe targi designu na całym świecie odbywają się nie tylko w halach wystawienniczych – towarzyszą im liczne wydarzenia w galeriach, showroomach, muzeach, czyli w mieście.

Wzorując się na tych najlepszych, z wieloletnim dorobkiem i doświadczeniem, organizatorzy targów Warsaw Home zapraszają na Warsaw Design Week. Warszawa też jest gotowa na własny tydzień designu!

Targi wyposażenia wnętrz Warsaw Home na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń związanych z designem.

Już niebawem, w dniach 3-6 października, odbędzie się czwarta edycja tych największych i spektakularnie rozwijających się targów designu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Projekt - Czas na Młodzież 2019
    17-09-2019   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana

Caritas Polska i Stowarzyszenie Morena szukają uczestników projektu Czas na Młodzież 2019. Udział w projekcie jest bezpłatny. Projekt jest przeznaczony dla osób od 15 do 29 roku życia. Uczestnik w projekcie jest 10 miesięcy. Zapraszamy również osoby z niepełnosprawnością ruchową.

Szukasz pomysłu na siebie?

 • Masz ochotę wziąć udział w 46 godzinach szkoleń i warsztatów?
 • Chcesz zdobyć nowe kompetencje, które są cenione na rynku pracy?
 • Chcesz zdobyć doświadczenie w pracy dla organizacji pozarządowej?
 • Masz pomysł na projekt społeczny, ale brakuje ci środków?
 • Czy może po prostu chciałbyś nawiązać nowe znajomości i produktywnie wykorzystać swój czas?

Co będziesz robić jako uczestnik projektu?

 • wraz z naszym doradzą opracujesz indywidualną ścieżkę rozwoju swoich umiejętności
 • weźmiesz udział w szkoleniach z umiejętności społecznych, zarówno w Warszawie, jak i poza nią,
 • podniesiesz swoją wartość na rynku pracy, biorąc udział w szkoleniu kwalifikacyjnym, np. na instruktora turystyki kajakowej czy wychowawcy kolonijnego
 • otrzymasz grant w wysokości 1600zł na realizacje dowolnego grupowego projektu społecznego
 • zdobędziesz doświadczenie w pracy odbywając 50-godzinny staż wolontariacki w Caritas Polska

Zyskujesz:

 • cenny wpis w CV
 • szkolenia z umiejętności miękkich oraz certyfikat potwierdzający Twoje nowe kwalifikacje
 • szanse na realizacje projektu społecznego
 • nawiązanie interesujących znajomości
 • oraz okazję na wykonywanie odpowiedzialnych zadań w ramach stażu
Wystawa Dyplomów Studium Fotografii ZPAF
    17-09-2019   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana

Serdecznie zapraszamy na wystawę dyplomów Słuchaczy Studium Fotografii ZPAF.

Dyplomy Studium Fotografii ZPAF: są dziełem osób po trzyletnim intensywnym procesie nauki wyrażania się poprzez obraz fotograficzny oraz przedstawiają pasje i problemy, radości i lęki, postulaty bądź wątpliwości dyplomantów w sposób przemyślany, wnikliwy, skuteczny. Są świadomą odpowiedzią na otaczającą nas rzeczywistość. Zeszłoroczna wystawa bezwiednie zaczęła krążyć wokół pojęć takich jak konflikt, wojna, próba ucieczki w bezpieczny świat. Jak co roku, tematy dyplomów są niezależne i wypływają z potrzeby jej twórców. A jednak niosą pewną wspólną tonację przekazu."

Wystawa potrwa do 11.10.2019 roku

Stara Galeria ZPAF
Plac Zamkowy 8 Warszawa
Poniedziałek - Piątek: 12.00 - 18.00
Sobota - Niedziela: 14.00 - 18.00

III Żoliborski Festiwal Muzyki Sakralnej
    17-09-2019   Żoliborz
    Źródło: Informacja nadesłana

Fundacja Art Connection zaprasza 22 września 2019 r. do Kościoła pw. św. Jana Kantego przy ul.Krasińskiego 31 w Warszawie na koncert kameralny, który odbędzie się w ramach III Żoliborskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej.

Początek koncertu około godziny 15.00, po Mszy Świętej o godzinie 14.00.

Wystąpi zaspół kameralny w składzie: Marcin Kamiński - flet, Klementyna Schweizer - skrzypce, Tatiana Przybylska-Karaszewska - wiolonczela, Ewa Drygieniec-Wiszniewska - fortepian.

Artyści wykonają słynne kompozycje relgijne kompozytorów różnych epok, między innymi J.S.Bacha, M.A.Charpentiera, W.A.Mozarta, G.Faure.

Koncert współfinansuje Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Wstęp wolny.

Projekt Aktywny Senior w ramach Warszawskiego Tygodnia Seniora
    01-08-2019   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana

Projekt Aktywny Senior w ramach Warszawskiego Tygodnia Seniora

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy wraz z Fundacją Rozwoju Kinematografii organizuje już trzecią edycję projektu „Aktywny Senior” w ramach Warszawskiego Tygodnia Seniora. Cykl obejmuje pokazy kina plenerowego, spacery varsavianistyczne, spotkanie z kombatantem oraz potańcówkę międzypokoleniową.

Wydarzenia zorganizowane w ramach projektu łączą w sobie walory edukacyjne, kulturalne i rozrywkowe. Mimo, iż cykl skierowany jest bezpośrednio do seniorów, zainteresuje on osoby w każdym wieku. Jest to wyjątkowa okazja do przekroczenia barier międzypokoleniowych, lepszego poznania się i spędzenia miło czasu. Wśród naszych wydarzeń każdy znajdzie coś dla siebie.

Seanse kina plenerowego będą miały miejsce w kilku lokalizacjach Warszawy, w podanych terminach:

02.08.2019 (piątek) - Królikarnia godz. 21:00 - Filmy krótkometrażowe w ramach On Art. Festiwal Sztuki i Kina Sunset, From Arts Point of View, Eve Of.. Film pełnometrażowy Morderstwo w Orient Expressie.

07.08.2019 (środa) - Chono Lulu Bistro & Bar ul.Mińska 25 godz. 21:00 - Film krótkometrażowy w ramach On Art. Festiwal Sztuki i Kina Sound of Colour. Film pełnometrażowy Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie.

13.08.2019 (wtorek) - Łazienki Królewskie godz. 21:00 - Film krótkometrażowy w ramach On Art. Festiwal Sztuki i Kina Burden Halved. Film pełnometrażowy - Dziewczyna we mgle.

21.08.2019 (środa) - Zaczarowany ogród ul. Jazdów 3/17 godz. 21:00 Zezowate szczęście

III Żoliborski Festiwal Muzyki Sakralnej
    01-08-2019   Żoliborz
    Źródło: Informacja nadesłana

Fundacja Art Connection zaprasza 15 sierpnia 2019 r. do Kościoła pw. św. Jana Kantego przy ul.Krasińskiego 31 w Warszawie na koncert kameralny, który odbędzie się w ramach III Żoliborskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej.

Początek koncertu około godziny 19.15, po Mszy Świętej o godzinie 18.30.

Solistką koncertu będzie sopranistka Lidia Kitlińska. Wystąpi z towarzyszeniem tria smyczkowego w składzie: Anetta Baculewska-Owczynnikow - I skrzypce, Klementyna Schweizer - II skrzypce, Tatiana Przybylska-Karaszewska - wiolonczela.

Artystki wykonają kompozycje religijne G.B.Pergolesiego, Ch.Avisona, S.Moniuszki, F.Schuberta.

Wstęp wolny.

Koncert współfinansuje Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Mila Janusza Kusocińskiego w warszawskich Łazienkach
    10-07-2019   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana

W 1932 roku Janusz Kusociński zdobył pierwszy złoty medal olimpijski dla Polski w konkurencji męskiej. W rocznicę tego wydarzenia zapraszamy na absolutnie wyjątkowy bieg, który odbędzie się w symbolicznej lokalizacji. Łazienki Królewskie, w których mistrz był zatrudniony, mieszkał i trenował, ugoszczą biegaczy na atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, specjalnie wyświetlonej trasie. Dystans: MILA KUSOCIŃSKIEGO!

31 lipca zapraszamy miłośników biegania na ścieżki, które niejednokrotnie przemierzał najszybszy ogrodnik świata, prekursor nowoczesnych metod treningowych, mistrz olimpijski i wicemistrz Europy, dziesięciokrotny mistrz kraju –
Janusz „Kusy” Kusociński.

Na symbolicznym dystansie Mili Kusocińskiego (1932 metry) będziecie mieli szansę rywalizować, ścigać się o atrakcyjne nagrody lub po prostu, w przyjacielskiej atmosferze, podziwiać wieczorne krajobrazy najpiękniejszego warszawskiego parku.

Klasyfikacje wiekowe:
19 - rocznik: 2000 i młodsi
20-29 - rocznik: 1999 – 1990
30-39 - rocznik: 1989 – 1980
40-49 - rocznik: 1979 – 1970
50-59 - rocznik: 1969 – 1960
60+ - rocznik: 1959 i starsi

Uczestnicy pobiegną w trzech seriach:
ZŁOTA MILA KUSOCIŃSKIEGO - dla chcących pobiec szybciej niż w 8 minut
SREBRNA MILA KUSOCIŃSKIEGO - dla chcących pobiec szybciej niż w 12 minut
BRĄZOWA MILA KUSOCIŃSKIEGO - liczy się udział w biegu

Każdy uczestnik biegu otrzyma nowy minialbum Wydawnictwa BOSZ z serii Medaliści, poświęcony osobie Janusza Kusocińskiego. Jego krótką i tragiczną, ale jakże bogatą historię przedstawia dziennikarz sportowy Stefan Szczepłek.

31 lipca (środa), godz. 22.00, Łazienki Królewskie (wejście od ul. Gagarina), Dystans: 1932 metry (Mila Kusocińskiego)

Wieczna młodość - letni tematyczny festiwal filmowy na Pradze-Południe!
    10-07-2019   Praga Południe
    Źródło: Informacja nadesłana

W Parku Polińskiego w każdy czwartek w okresie od 11 lipca do 22 sierpnia odbywać się będą pokazy kina plenerowego o godzinie 21:00.

Festiwal filmowy na Pradze-Południe to okazja na spędzenie wieczoru przy filmie w przyjemnym otoczeniu natury. „Nasza propozycja siedmiu projekcji to niezwykła okazja zobaczenia, zarówno polskich klasyków, jak i zagranicznych perełek kinematografii, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie” - mówi Marcin Dumieński z FRK.

Cykl kina plenerowego rozpocznie czarno-biały film nakręcony przez Andrzeja Wajdę w 1960 roku zatytułowany „Niewinni czarodzieje”. Możliwość obejrzenia tej produkcji na dużym ekranie nie zdarza się często, dlatego to wyjątkowa okazja. Kolejno pojawią się nie mniej wyjątkowe tytuły.

Tydzień później „Przypadek” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego z 1981 roku, a następnie „Zezowate szczęście” Andrzeja Munka z 1960 roku. Podczas drugiej części cyklu zaprezentowane zostaną filmy produkcji zagranicznej, takie jak legendarny „Fight Club”, czy poruszająca biografia zepłu Queen „Bohemian Rhapsody”.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.

Targówek na leżakach. Kino plenerowe.
    04-07-2019   Targówek
    Źródło: Informacja nadesłana

To już kolejna edycja cyklu „Targówek na leżakach”. Na terenie parku Stefana Wiecheckiego-Wiecha (obok teatru Rampa) w każdy lipcowy czwartek o godz. 21:00 odbędzie się niezwykła projekcja filmowa.

W okresie wakacyjnym mieszkańcy Targówka będą mieli możliwość skorzystania z oferty kina plenerowego zawierającej cztery filmy: Zjawiskowy musical „Król rozrywki” z Hugh Jackmanem w roli głównej, przepełniony tajemnicą i trzymający w napięciu thriller „Dziewczyna we mgle”, niesztampowa komedia „Baby driver” o młodym chłopaku, skrywającym sekret, a na koniec dawka francuskiego humoru w filmie „Czym chata bogata”.

Wszystkie projekcje poprzedzają prelekcje, podczas których poruszane będą kwestie związane z filmami. Umożliwią one dogłębniejsze zrozumienie problematyki prezentowanych produkcji.

Repertuar i terminy pokazów
„Król rozrywki” - 04.07.2019, godz. 21:00
„Dziewczyna we mgle” - 11.07.2019, godz. 21:00
„Baby driver” - 18.07.2019, godz 21:00
„Czym chata bogata” - 25.07.2019, godz 21:00

Organizatorom zależy na umożliwieniu bezpłatnego uczestnictwa w pokazach filmowych mieszkańcom stolicy, w tym osobom niepełnosprawnym. „Realizowane przez nas projekcje skierowane będą do wszystkich, dlatego podczas każdego
pokazu udostępniamy słuchawki zapewniające lepszy odbiór dźwięku. Ma to na celu zwrócenie uwagi na osoby niepełnosprawne oraz seniorów w przestrzeni publicznej, a także umożliwienie integracji ponad podziałami wiekowymi i społecznymi.” - mówi Marcin Dumieński z Fundacji Rozwoju Kinematografii.

Cykl pokazów plenerowych organizowany jest przez Urząd Dzielnicy Targówek oraz Fundację Rozwoju Kinematografii.

Wstęp wolny na wszystkie pokazy.

Wakacyjne kino plenerowe na Sielcach.
    04-07-2019   Mokotów
    Źródło: Informacja nadesłana

Na terenie parku Sieleckiego (teren zielony parku Sieleckiego pomiędzy murem parafii św.Kazimierza a kanałem wodnym) odbędą się pokazy docenianych i nagradzanych filmów oscarowych. W każdą lipcową i sierpniową sobotę o godzinie 21:00 prezentowana będzie jedna z wybranych produkcji.

Repertuar i terminy pokazów
„American beauty” - 06.07.2019, godz. 21:00
„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” - 13.07.2019, godz. 21:00
„Służące” - 20.07.2019, godz. 21:00
„Kobiety z 6. piętra” - 27.07.2019, godz. 21:00
„Wielki Gatsby” - 03.08.2019, godz. 21:00
„Moonlight” - 10.08.2019, godz. 21:00
„Slumdog. Milioner z ulicy” - 17.08.2019, godz. 21:00
„Bękarty wojny” - 24.08.2019, godz. 21:00
„Król rozrywki” - 31.08.2019, godz. 21:00

Organizatorzy wydarzenia to Urząd dzielnicy Mokotów oraz Fundacja Rozwoju Kinematografii.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

 
budowadomowjednorodzinnych
KANCELARIA PRAWNA Radca Prawny Sławomir Momot Adwokat Anna Wypych Knieć
Centrum Medycyny Sportowej
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin