City Media Dzielnicowy Portal Informacyjny Warszawy i okolicznych miast City Media
 

Masz informację o aktualnościach i wydarzeniach niekomercyjnych w Warszawie i okolicach? Napisz do nas na adres reklamawarszawa@gmail.com a my je opublikujemy w naszym Portalu.

Wydarzenia niekomercyjne (kulturalne, charytatywne, wolne od opłat itd.) zamieszczane są bezpłatnie.

Wydarzenia komercyjne (imprezy zamknięte, imprezy okolicznościowe, płatne) mogą zamieszczać tylko firmy, które mają wykupiony w naszych Portalach jeden z wpisów płatnych.

Opowieści z cygańskiego taboru: Baśnie cygańskie - W Domu Kultury Zacisze na Targówku
Targówek

09-07-2018

Źródło: Informacja nadesłana przez Dom Kultury ZACISZE w Dzielnicy Targówek M.St.Warszawy

Łacio giwes! Cyganie to wolne duchy. Dla nich największym skarbem jest wolność, największą radością wędrówka, największa mądrością baŚnie, przekazywane z pokolenia na pokolenie. A roi się w nich od niezwykłych postaci, takich jak Urmy, czyli złe i dobre czarownice, Bengi – cygańskie diabły, czy ptaki Czarana, zjadające gwiazdy w ciemne noce. Baśnie cygańskie niosą też ze sobą mądre przesłania, tkliwe momenty, w których łza się w oku kręci, a także opowieści do śmiechu. Są tak różne od znanych nam baśni, jak Cyganie różnią się od innych narodów. I na pewno każdy – i dzieci, i dorośli – znajdzie w nich coś dla siebie.

Jeśli więc chcecie uszczknąć trochę z cygańskiej mądrości ludowej, zapraszamy Was na wyprawę leśnymi bezdrożami wraz z cygańskim taborem, na poszukiwanie bajek i baśni cygańskich, od których w lasach aż się roi.

Po spektaklu zapraszamy na 20-minutowe warsztaty, podczas których zapoznacie się z instrumentami wykorzystanymi podczas spektaklu, z cygańskimi pieśniami i zabawami oraz ciekawymi tradycjami, które warto poznać.

Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Dojazd: ZTM 190, 140, 340, 512, 738 przystanek Tużycka, 527 przystanek Młodzieńcza.

31 sierpnia, piątek, godz. 17.00. Wstęp Wolny!

Baśnie arabskie: Kraina tysiąca i jednej baśni - W Domu Kultury Zacisze na Targówku
Targówek

09-07-2018

Źródło: Informacja nadesłana przez Dom Kultury ZACISZE w Dzielnicy Targówek M.St.Warszawy

Witajcie, śmiałkowie, którzy wraz z nami chcecie wybrać się w podróż po Krainie Tysiąca i Jednej Baśni, w której niezwykłych historii pełno jest niby ziarenek piasku na pustyni. Przed Wami stanie otworem świat sułtanów, wezyrów i prostych rzemieślników, świat dżinnów, mądrych zwierząt, karawan, beduinów, rozbójników oraz nieprzebranych
bogactw skrywanych zazdrośnie przez wybudowane przez dżinny skarbce.

Waszymi przewodniczkami po tej tajemniczej krainie będą trzy bajarki, które, niczym Szeherezada, oczarują Was zarówno baśniami arabskimi, jak i muzyką wykonywaną na żywo i sprawią, że godzina spędzona wraz z nimi minie niepostrzeżenie, a niezwykła baśniowa atmosfera  oczaruje każdego – zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Po spektaklu natomiast zapraszamy na 20-minutowe warsztaty, podczas których zapoznacie się z instrumentami wykorzystanymi podczas spektaklu, z elementami kultury arabskiej obecnej w naszym codziennym życiu oraz z arabskimi tradycjami.

Spektakl dla dzieci 5+ w ramach projekt Wielokulturowe spotkanie z baśnią współfinansowany przez M. ST. Warszawę.

Dojazd: ZTM 190, 140, 340, 512, 738 przystanek Tużycka, 527 przystanek Młodzieńcza.

23 sierpnia, czwartek, godz. 17.00. Wstęp wolny!

XVII Doroczna Wystawa Studium Fotografii ZPAF
Śródmieście

25-06-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Stara Galeria ZPAF zaprasza do Warszawy na wernisaż XVII Dorocznej Wystawy Studium Fotografii ZPAF. 

Wernisaż odbędzie się w poniedziałek, 25 czerwca 2018 roku o godzinie 20:00

Jak co roku Studium Fotografii ZPAF zaprezentuje prace swoich słuchaczy. XVII Doroczna Wystawa SF ZPAF będzie skupiać zdjęcia uczestników roku podstawowego i warsztatowego. Po licznych ćwiczeniach i wykładach prowadzonych przez doświadczoną kadrę autorzy wystawy przygotowali materiał, którego poziom i szeroka gama tematyczna z pewnością przykują uwagę każdego widza.

Wyboru prac na XVII Doroczną Wystawę SF ZPAF dokonali: Jolanta Rycerska, Andrzej Zygmuntowicz i Wojciech Sternak.
Autorzy, których prace zobaczymy na wystawie to: Alicja Bordon, Tomasz Bugajny, Mariusz Dmowski, Magdalena Huszcza, Robert Natenadze, Dorota Nowotny, Izabela Pajdała-Kusińska, Małgorzata Sarzalska, Agnieszka Smulko-Okupna, Marcin
Tomczyk, Renata Umińska, Piotr Wideryński.

Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek, 25 czerwca 2018 roku w Starej Galerii ZPAF, przy
ul. Plac Zamkowy 8 w Warszawie.

Zdjęcia będzie można ogadać do 20 lipca 2018. Wstęp wolny.

Warsaw Charity Cup - Amatorzy sportu dzieciom
Włochy

15-06-2018

Źródło: Informacja nadesłana

17 czerwca na warszawskim Okęciu rusza charytatywny turniej – Warsaw Charity Cup. Na kortach Okęcie Tennis Club zmierzą się amatorzy tenisa i squasha. Przyjdź na piknik i pomóż dzieciom spełnić sportowe marzenia!

Już po raz drugi Fundacja Akademia Sportu PRO-AM organizuje Warsaw Charity Cup czyli charytatywny turniej tenisa ziemnego i squasha dla amatorów. Zawody, którym towarzyszyć będzie piknik rodzinny rozegrane zostaną na kortach warszawskiego Okęcie Tennis Club.

Dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na wsparcie programu „Mamo! Idę na boisko”. Program ten umożliwia
dzieciom w trudnej sytuacji finansowej lub rodzinnej dostęp do całorocznych zajęć sportowych. W czasach kiedy dzieci spędzają co raz więcej czasu w domu przed komputerem, smartfonem czy telewizorem cel ten wydaje się być niezwykle szczytny. Zwłaszcza, że większość obiektów sportowych ma charakter komercyjny, przez co dla wielu jest niedostępny.

Dzięki programowi Fundacji Akademii Sportu PRO-AM dzieci będą mogły uczestniczyć w treningach piłki nożnej, kung-fu, koszykówki, piłki ręcznej, tańca i tenisa ziemnego.

Podczas imprezy będzie można nabyć specjalne cegiełki, które następnie wezmą udział w losowaniu nagród przekazanych przez sportowców. Wyjątkowa gratka czeka również na zawodników biorących udział w tegorocznym turnieju. Spośród nich zostanie bowiem wylosowana osoba, która weźmie udział w indywidualnym treningu z Anną Lewandowską.

LEPIENIE SIEKIEREK
Mokotów

11-06-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Rok 2018 to czas szczególny dla historii naszego kraju – świętujemy 100 lat niepodległości. W samej Warszawie znajdziemy mnóstwo interesujących wydarzeń, koncertów, spektakli, konkursów, w których warto wziąć udział. Dorożkarnia też ma propozycję, szczególnie dla mieszkańców naszego osiedla. Wszystkich, niezależnie od wieku, zapraszamy do udziału w projekcie „Ulica Polska, Siekierki”. Jego autorem jest Marek Sztark – menadżer kultury i animator społeczny. Kulturą zajmuje się od wielu lat i nie sposób wymienić wszystkich działań, które zrealizował. Nie można jednak nie wspomnieć, że był współzałożycielem i aktorem Teatru Kana. W roku 2016 był pełnomocnikiem prezydenta Wrocławia ds. Europejskiej Stolicy Kultury na Dolnym Śląsku.

Ale do rzeczy! W czasie wakacji, w konkretnych terminach na ulicach: Polskiej, Daktylowej, Rodzynkowej i Siekierkowskiej stanie nasza plenerowa pracownia ceramiczna. Będziemy w niej lepić domy i obiekty te,  które teraz stoją na Siekierkach. Każdy właściciel może ulepić swój dom, ale przecież pracownia w plenerze będzie otwarta, a obiektów jest dużo, więc pomoc siekierczan mieszkających w nowych blokach jest konieczna. Pieczę będzie trzymał Janusz Żabowski – instruktor ceramiki, a w pracę włączą się także uczestnicy międzynarodowych warsztatów ceramicznych z ASP ze Lwowa i Mińska Białoruskiego.

Drodzy Mieszkańcy, gliniane domy i mapa Siekierek nie powstaną bez Waszego udziału. Dlatego prosimy, w swoich wakacyjnych planach uwzględnijcie udział w projekcie.

Będziemy na Was czekać w terminach:

 • 29 czerwca – 1 lipca 2018 na ulicy Polskiej – ulepimy domy i obiekty z okolic ul. Polskiej, Gościniec, Kątnej i Ananasowej.
 • 06-08 lipca 2018 na ulicy Daktylowej – ulepimy domy i obiekty z ul. Daktylowej, Cytrynowej i Figowej.
 • 20-22 lipca 2018 na ulicy Rodzynkowej – ulepimy domy i  obiekty z ul. Rodzynkowej, Bartyckiej i Ku Wiśle.
 • 8-10 sierpnia 2018 na ulicy Siekierkowskiej – ulepimy domy i obiekty z okolic ul. Siekierkowskiej, Bartyckiej i Nadrzecznej.

A kiedy domy już powstaną, przyjdzie czas na ich wysuszenie i wypalenie w piecu oraz wielki finał odtworzenia mapy Siekierek (to już w październiku).

Musimy zaplanować wspólne lepienie, dlatego dajcie nam znać (osobiście lub mailem), na których ulicach będziecie. Będzie nam bardzo miło jeśli to Wy zostaniecie gospodarzami ulic. Listy chętnych już tworzymy.

29 czerwca - 1 lipca, wstęp wolny

RYSOWISKO – wernisaż na zakończenie semestru II
Mokotów

11-06-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace rysunkowe powstałe na zajęciach kursu rysunku w II semestrze sezonu 2017/2018. Będą to dzieła wszystkich osób, które wzięły udział w warsztatach. Zajęcia  były przeznaczone dla początkujących i średniozaawansowanych rysowników, dlatego prace na wystawie będą miały różny poziom wykonania, ale tematy realizowali wszyscy uczestnicy.

Podczas wernisażu uczestnicy dowiedzą się jakie ćwiczenia wykonywali kursanci i będą mogli wziąć udział w specjalnie dla niech przygotowanych zabawach rysunkowych.

16 czerwca - 09:45 - 12:00, wstęp wolny

WITAJ LATO – zakończenie sezonu w Dorożkarni
Mokotów

11-06-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Na zakończenie sezonu artystycznego 2017/18 na scenie plenerowej zaprezentują się grupy taneczne, wokalne, teatralne i plastyczne działające w Dorożkarni. Będą też wystawy prac i pokazy naszego filmowe Studia Parasol. Chętni nowi uczestnicy naszych zajęć będą mieli okazję aby przyjrzeć się temu co robimy na co dzień w Dorożkarni, spotkać się i porozmawiać z instruktorami.

14 czerwca, 18:00 - 19:00, wstęp wolny

STARTER PREZENTUJE – w ramach projektu Mokotowski Format Szkolny
Mokotów

11-06-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace sezonu artystycznego 2017/18, które wykonali uczniowie SP nr 3. Tematyka prac jest różnorodna, wykonane zostały technikami: rysunek pastelą suchą i olejną, kredkami ołówkowymi, świecowymi, akwarelą, wydzieranki, kolaże.

Tematy i techniki dostosowane zostały do możliwości uczestników, dzieci poznały nowe narzędzia, zgłębiły nowe techniki a także poznały wartość swojej pracy poprzez systematyczność i etapowość działań.

Prace zostaną wystawione na terenie szkoły tak, żeby efekty pracy mogli podziwiać rodzice i wychowawcy dzieci, a one same przeżywać swoją wyjątkowość.

12-15 czerwca, wstęp wolny

Tydzień Dziecka: TeatRanek na Siekierkach
Mokotów

11-06-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Spektakl O DOBREJ ANUSI I MĄDRYM KRASNOLUDKU w wykonaniu Teatru ODSKOCZNIA.

To piękna opowieść o tym, że z każdej trudnej sytuacji jest wyjście, zaś dobro, które okazujemy innym, wraca do nas podwójnie.

Anusia, spacerując po lesie usłyszała krzyk. Okazało się, że to krasnal, któremu noga utknęła we wnykach. Dziewczynka pomogła krasnalowi i odprowadziła go do domu. Jednak wkrótce sama wpadła w pułapkę, którą zastawiła na nią zła czarownica…

Jak zakończy się nasza bajka? Dla wszystkich będzie to duża niespodzianka.

10 czerwca, 12:30 - 13:30, wstęp wolny

ŚNIADANIE SĄSIEDZKIE – projekt Bunt Czytaczy - Integracja na Mokotowie
Mokotów

11-06-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Stół i spotkanie zawsze jest dobrym pretekstem do „zrobienia pierwszego kroku” w nawiązywaniu relacji zsąsiadami.
Wspólne przygotowanie posiłku integruje i pozwala poznać kogoś lepiej. Porozmawiać w niezobowiązującej atmosferze.
Dlatego zapraszamy na pierwsze na Siekierkach ŚNIADANIE SĄSIEDZKIE.

Wystarczy przynieść ze sobą dwa składniki (na przykład chleb własnego wyrobu, warzywa do sałaty, twaróg, czy ciasto upieczone dzień wcześniej).

Posiłek wspólnie przygotujemy i zjemy w miłym towarzystwie.  Będzie to też okazja do spotkania i rozmowy z Marią Dąbrowską z Fundacji Zmiana,  koordynującej projekt BUNT CZYTACZY – cykl wydarzeń o książkach dla zwykłego człowieka. Nie ma tu pisarzy, nie ma wydawców, krytyków, są czytelnicy.

Chodzi o to, by nawzajem polecać sobie książki. Czytelnicy czytelnikom. Z dala od strategii wydawnictw i kampanii promocyjnych.

Będziemy też mogli posłuchać fragmentów książki Joanny Rudniańskiej pt. „Kotka Brygida”, które przeczyta Maja Komorowska.

Program:

 • 11.00 – śniadanie (przygotowanie oraz wspólne jedzenie)
 • 13.00 – czytanie fragmentów książki Joanny Rudniańskiej w wykonaniu Mai Komorowskiej.

Koordynator Śniadania Sąsiedzkiego: Damian Kalita i Siekierki 55+.

9 czerwca, 11:00 - 14:00, wstęp wolny

MUZYCZNA PODRÓŻ PO EUROPIE - Koncert na Bielanach
Bielany

01-06-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Fundacja Art Connection zaprasza do Kościoła św. Zygmunta przy pl. Konfederacji 55 w Warszawie na ostatni przed wakacjami koncert z cyklu “Arcydzieła Kameralistyki”, który odbędzie się w niedzielę 10 czerwca o godz.18.30.

Tym razem wystąpi kwartet smyczkowy w składzie: Elżbieta Paliwoda-Bulicz I skrzypce, Klementyna Schweizer II skrzypce, Marceli Szczerek altówka i Tatiana Przybylska-Karaszewska wiolonczela.

W programie koncertu muzyka francuska, niemiecka, rosyjska, hiszpańska i skandynawska XVIII, XIX i XX wieku, utwory znane i lubiane przez melomanów.

Między innymi można będzie wysłuchać kompozycji: Maurice’a Ravela, Felixa Mendelssohna, Piotra Czajkowskiego, Edvarda Griega.

Koncert współfinansuje Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

Wstęp wolny.

Strefa Rodzica w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej w Warszawie
Praga Południe

30-05-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Szpital Dziecięcy im. prof. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej na Saskiej Kępie w Warszawie został objęty ogólnopolskim programem "Strefa  Rodzica. Budimex Dzieciom".

To już 25. lokalizacja w której zostanie stworzone niepowtarzalne miejsce dla najmłodszych i ich opiekunów.

„Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”, to ogólnopolski program społeczny, którego celem jest tworzenie na oddziałach dziecięcych polskich szpitali miejsc przyjaznych rodzicom chorych dzieci.

Główna idea, jaka przyświeca realizatorom projektu, to zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest dla chorego dziecka obecność najbliższej osoby. Niezależnie od wieku – czy jest to niemowlę, kilkulatek czy kilkunastolatek – każde z nich, leczone w szpitalu musi mieć poczucie bezpieczeństwa i  pewność, że nie zostanie samo. Budimex przez tworzenie miejsc dla rodziców chorych dzieci na oddziałach szpitali w całej Polsce realnie zaspokaja tę potrzebę. 

Uroczysty finał "Strefy Rodzica" w Warszawie odbędzie się w połowie czerwca.

Najstarsza warszawska impreza historyczna na Bródnie
Targówek

23-05-2018

Źródło: Informacja od Domu Kultury ŚWIT w Dzielnicy Targówek m.st.Warszawy

Znamy plan całego XXII Turnieju Rycerskiego o Szablę Króla Zygmunta III Wazy „Polskie drogi ku niepodległości na przestrzeni wieków”. Będzie i rycersko, i powstańczo – i dla dorosłych, i dla dzieci.

Impreza odbędzie się 27 maja w godzinach 11:30-20:00 w Parku Bródnowskim.

Plan XXII Turnieju Rycerskiego o Szablę Króla Zygmunta III Wazy „Polskie drogi ku niepodległości na przestrzeni wieków”:

 • 11.30 - Orkiestra Dęta – marsze wojskowe.
 • 12.00 - Salut armatni na cześć mieszkańców Targówka, prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznych.
 • 12.30 -  „Sbandietratori dumą naszych serc” cz. I - Gwardia Gryfa (Wrocław) – żonglerka chorągwiami.
 • 12.30 - Turniej łuczniczy - Mazowiecka Rota Strzelcza (Warszawa).
 • 13.00 - „W obronie księstwa i wiary - pacyfikacja buntu Miecława i odparcie Brzetysława”  - Stowarzyszenie Pozytywni Historycznie i Drużyna Wojów Arkona (Ciechanów).
 • 13.30 - „Krzyżacy” - Chorągiew Zaciężna Trzy Miecze (Warszawa).
 • 14.00 - „Lisowczycy” - East Riders Stunt Team Kaskaderzy Filmowi, pokaz konny cz. I
 • 14.30 - Turniej Szabli Polskiej  - Pierwsze Polskie Stowarzyszenie Turniejowe Liga Baronów (Warszawa).
 • 15.30 - Blok Muzyka Źródeł - koncert kapeli Janusza Prusinowskiego i wiejska potańcówka (poleczki, kujawiaki, mazurki, oberki).
 • 16.30 – „Niepodległa- Ojczyzna nie jedno ma imię” cz. II - Gwardia Gryfa (Wrocław) – żonglerka chorągwiami.
 • 16.45 - „Sprawności kawaleryjskie”  - East Riders Stunt Team Kaskaderzy Filmowi, pokaz konny cz. II.
 • 17.15 - „Od Kościuszki do Traugutta - insurgenci i powstańcy” - GRH Chorągiew Zaciężna Ziemi Radziejowskiej.
 • 17.45 - „Powstanie Listopadowe 1831” - GRH Stowarzyszenie Artylerii Dawnej Arsenał (Warszawa).
 • 18.15 - „Orzeł biały vs gwiazda czerwona 1920” - GRH 79 Pułk Piechoty Strzelców Słonimskich im. Lwa Sapiehy (Ciechanów/Mława).
 • 18.45  - Uroczyste wręczenie nagród.
V Festiwal Rodzinny na Stadionie Miejskim Legii w Warszawie
Śródmieście

21-05-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Festiwal Rodziny to projekt organizowany w formie różnorodnych aktywności rodzinnych, gdzie przez wspólną zabawę
i edukację uczestnicy mogą doświadczyć jak ważne jest spędzanie czasu razem - rodzinnie.

Cel Festiwalu - Budowanie pozytywnego wzorca Rodziny – zdrowej, aktywnej, otwartej, w której wszyscy współpracują ze sobą jak w drużynie. Przekonanie Rodzin do aktywnego, kreatywnego, wspólnego spędzania wolnego czasu. Stworzenie mody na rodzinne spędzanie czasu. Edukacja mieszkańców w obszarze spędzania rodzinnie czasu wolnego, wzmacniania więzi rodzicielskich, funkcji rodziny, odnajdowania i realizowania wspólnych pasji.
Pokazanie optymistycznego oblicza Warszawiaków – ludzi rodzinnych i otwartych na wspólne działanie.

Miejsca na organizację wydarzeń wybierane są tak, aby stanowiły spójną całość z charakterem Festiwalu Rodziny. I edycja odbyła się w Centrum Olimpijskim, II edycja na Arenie Ursynów, III, IV edycja na Miejskim Stadionie Legii Warszawa, a Rodzinna Olimpiada Mikołajkowa w Centrum Olimpijskim.

27 maja 2018 r. - Wstęp dla Uczestników jest bezpłatny.

Źróło: Informacja nadesłana

Noc Muzeów na Placu Bankowym
Śródmieście

16-05-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Już 19 maja Noc Muzeów w Warszawie. Dla mieszkańców to wydarzenie niezwykłe i magiczne. W tym roku do wystawców dołączy także Plac Bankowy 1 oferując zwiedzającym moc atrakcji. Zabytkowe samochody strażackie, nostalgiczne opowieści stołecznego przewodnika, a także wystawa najlepszych zdjęć Warszawy z Instagrama - to wszystko na dziedzińcu Placu Bankowego 1.

Nie trzeba jechać na Plac Hiszpański w Barcelonie ani przepychać się pod fontanną Di Trevi, kiedy ma się pod ręką taką gwiazdę Instagrama! Także fotografie Warszawy mogą wywołać tzw. „cmoknięcie z zachwytu”.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Koncert Kameralny
Bielany

14-05-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Fundacja Art Connection serdecznie zaprasza na koncert kameralny, który odbędzie się w niedzielę 27 maja o godzinie 18.30, w Kościele św.Zygmunta przy pl. Konfederacji 55.

Solistką koncertu będzie znakomita sopranistka młodego pokolenia - Bogumiła Dziel-Wawrowska, która wystąpi z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego w składzie: Elżbieta Paliwoda-Bulicz I skrzypce,  Klementyna Schweizer II skrzypce, Marceli Szczerek altówka i Tatiana Przybylska Karaszewska wiolonczela.

W programie koncertu znajdą się utwory kompozytorów polskich: Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza,Karola Szymanowskiego.

Koncert współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa Urząd Dzielnicy Bielany.

Wstęp na koncert wolny.

Widelcem po sztuce
Mokotów

09-05-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Mokotowski Festiwal Edukacji Kulturalnej przygotowany przez mokotowskie instytucje kultury.

27 maja, 12:00 - 17:00, wstęp wolny

Potańcówka Siekierkowska z Warszawiakami - Trupą Teatralną
Mokotów

09-05-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Gościem i jednocześnie gwiazdą kolejnej Potańcówki Siekierkowskiej która zwieńczy w tym roku Majówkę Siekierkowską będą Warszawiaki – Trupa Teatralna. Łączy ich miłość do folkloru Warszawskiego dwudziestolecia  międzywojennego. Za cel stawiają sobie przypomnienie starszym i przybliżenie młodszym pokoleniom sznytu i klimatu dawnej stolicy, by jak sami mówią „to co czas wojny i czas powojenny skutecznie niszczył, dziś nie uległo zatraceniu, aby to co w nas żyje nie zniknęło w tłumie.”

Warszawiaki zaprezentują repertuar szemrany – szlagiery i mniej znane utwory przedwojennej Warszawy w aranżacji pełnej gwary warszawskiej i cwaniackiego humoru. Nie zabraknie też melodii do tańca. Kapela zagra pod nóżkie i z biglem!

20 maja, 18:30 - 20:00. WSTĘP WOLNY!

Siekierkowska Majówka
Mokotów

09-05-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Osiedle Siekierki wciąż się rozrasta. Dlatego doskonałym sposobem na wzajemne poznanie mieszkańców jest wspólna zabawa na Siekierkowskiej Majówce. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

W programie m. in.:

 • – finał konkursu plastycznego dla przedszkolaków i otwarcie wystawy „Moja mama”, strefa klockologii, akcja „Pozdrowienia z majówki”, animacje plastyczne, plenerowa gliniarnia, etiuda teatralna „Zielony Kapturek” w wykonaniu Teatru FIAKIER, Kulturalna wyprzedaż garażowa. Na zakończenie zapraszamy wszystkich na potańcówkę z Warszawiakami – Trupą Teatralną


Projekt realizowany przez Dorożkarnię, Fundację BO WARTO i Szkołę Podstawową nr 3.

20 maja, 15.00 - 20:00. WSTĘP WOLNY!

TeatRanek na Siekierkach - Zielony Kopciuszek
Mokotów

09-05-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Okrutny los skazał Kopciuszka na mieszkanie z macochą i dwójką brzydkich sióstr. Dobra bohaterka nie rezygnuje jednak z marzeń. Zawsze przecież może liczyć na wsparcie zabawnych przyjaciół – Motylka Emilki i Szczurka Burka.
Staną oni na wysokości zadania, by wszystko potoczyło się jak w bajce – magiczna przemiana w księżniczkę pozwoli Kopciuszkowi dotrzeć na bal, na którym spotka wymarzonego księcia. Zgodnie jednak z treścią bajki o Kopciuszku, czar pryska o północy.

Dlaczego? Bo królewicz okazuje się Księciem von Bałaganem, który nie dba o przyrodę. Kopciuszek nie chce żyć w królestwie, nad którym unosi się smog, a ludzie nie segregują śmieci. Jak odnaleźć drogę do serca Kopciuszka, rozkochanego w czystej naturze? Wraz z dziećmi Książę będzie poszukiwał odpowiedzi na to pytanie.

13 maja, 12:30 - 13:30, Wstęp wolny

Strachy na Lachy w Muzeum Warszawskiej Pragi
Praga Południe

07-05-2018

Źródło: Informacja nadesłana

W czwartek, 10 maja 2018 rozpocznie się wernisażem o godz. 18:00 w Muzeum Warszawskiej Pragi, wystawa prac plastycznych dzieci z Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 "Jordanek".

Zatytułowana jest "Strachy na Lachy" bo punktem wyjścia projektu była słowiańska mitologia. Projekt ewoluował, a plon zajęć jest tak bogaty, że pozwolił nam stworzyć w Muzeum Pragi instalację. Zajęcia zaś, dotknęły także współcześnie przeżywanych i odczuwanych przez dzieci lęków.

Nazywanie ich i tworzenie kukieł było w dawnych czasach i jest teraz panaceum na irracjonalne nierzadko lęki, dobrą zabawą i kreatywnym, twórczym sposobem spędzania czasu. Zapraszamy!

Edyta Trębicka (dyr OPP1 "Jordanek"), Paweł Wroński i Małgorzata Bockenheim - plastyczka i scenografka, która prowadzi zajęcia teatralne i plastyczne z dziećmi, i pod której kierunkiem powstały wystawione w muzeum prace.

Instalację "Strachy na Lachy" będzie można oglądać od 10 maja do 23 czerwca 2018, w Muzeum Warszawskiej Pragi (praski penthouse), Targowa 50/52.

Przegląd Anime Isao Takahaty w Kinie Świt na Targówku
Targówek

24-04-2018

Źródło: Informacja nadesłana przez - Dom Kultury „ŚWIT” w Dzielnicy Targówek m.st.Warszawy

Isao Takahata to jeden ze współtwórców legendarnego studia Ghibli. Pierwszym filmem Studia w reżyserii i według scenariusza Isao Takahaty był wojenny dramat „Grobowiec świetlików” z 1988, określony mianem jednego z najlepszych filmów tego gatunku.

Na filmy obowiązują wejściówki ważne na konkretny film. Wejściówki będą wydawane 27-29.04.2018:

 • w dniu seansu w kasie kina od godziny 11.00 (jedna osoba może wziąć jedną wejściówkę) - pula 100 wejściówek.
 • w dniu seansu na godzinę przez filmem (jedna osoba może wziąć dwie wejściówki)- pula 200 wejściówek.
Arcydzieła Kameralistyki - Koncert na Bielanach
Bielany

16-04-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Fundacja Art Connection zaprasza 22 kwietnia 2018 r. o godzinie 20.00 do Kościoła św. Zygmunta przy pl.Konfederacji 55 na warszawskich Bielanach na koncert kameralny z cyklu Arcydzieła Kameralistyki.

W programie koncertu znajdą się utwory kompozytorów barokowych m.in. Antonio Vivaldiego, Jana Sebastiana Bacha,

Jerzego Fryderyka Haendla oraz polskiego, XVII - wiecznego twórcy Damiana Stachowicza. Będą to utwory z solowymi partiami sopranu oraz trąbki.

Wystąpią:

 • Aleksandra Okrasa- Wachowska sopran
 • Tomasz Kirszling trąbka
 • Stanisław Tomanek I skrzypce
 • Klementyna Schweizer II skrzypce
 • Tatiana Przybylska-Karaszewska wiolonczela

Wstęp wolny.

Koncert współfinansuje Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

Gala Festiwalu Młodzi Artyści Mokotowa MAM to!
Mokotów

04-04-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Gala kończy tegoroczny Festiwal MAM to!, w którym wystąpią laureaci pierwszych miejsc.

Festiwal dla młodych artystów z wszystkich typów szkół i przedszkoli to wyjątkowa szansa na pochwalenie się artystycznymi talentami, pasjami i kreatywnością na profesjonalnych scenach dzielnicowych domów kultury.

W ramach festiwalu odbyły się następujące konkursy:

Mam to! Słowo:

 • Konkurs literacki „Z ulubioną książką do roku 1918” – Biblioteka Publiczna Dzielnicy Mokotów
 • Konkurs Małych Form Teatralnych – Dom Kultury „Kadr”
 • Konkurs recytatorski – Centrum „Łowicka”
 • Konkurs literacki „List o Mokotowie” – Młodzieżowy Dom Kultury „Mokotów”
 • Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski – Młodzieżowy Dom Kultury, Centrum „Łowicka”

Mam to! Obraz:

 • Konkurs sztuk wizualnych– Centrum „Łowicka”
 • Konkurs filmowy – Dom Kultury „Dorożkarnia”
 • Konkurs fotograficzny – Młodzieżowy Dom Kultury „Mokotów”
 • Konkurs plastyczny dla przedszkoli – Młodzieżowy Dom Kultury „Mokotów”

Mam to! Dźwięk:

 • Konkurs wokalny solistów – Służewski Dom Kultury
 • Konkurs gitarowy – Młodzieżowy Dom Kultury „Mokotów”
 • Konkurs chórów – Młodzieżowy Dom Kultury „Mokotów”
 • XVIII Przegląd Muzyczny Przedszkolaków Mokotów 2018 – Młodzieżowy Dom Kultury

Mam to! Ruch:

 • Konkurs taneczny – Dom Kultury „Dorożkarnia”


12 kwietnia , Godziny: 11:00 - 12:30. Wstęp wolny

Teatr Ranek na Siekierkach - Spektakl Plastusiowy Pamiętnik
Mokotów

04-04-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Spektakl w wykonaniu grypy teatralnej PRYM ART dla dzieci od lat 3,  oparty na motywach utworu Marii Kownackiej Plastusiowy pamiętnik.

Bohaterowie spektaklu Plastuś i Tosia zabiorą widzów w podróż do piórnikowego świata przyborów szkolnych, gdzie spokojnie toczy się życie od lekcji do lekcji.

Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy pojawiają się atramentowe plamy. Kto to zrobił? Podróżując szlakiem atramentowych kleksów, przybory szkolne wspólnie z Plastusiem i Tosią spróbują uratować swój piórnikowy dom. Czy to im się uda?

8.Kwietnia - 12.30-13.15 Wstęp wolny. Obowiązują zapisy

Na skrzydłach Historii Lokalnej
Mokotów

05-03-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Projekt interdyscyplinarny dla młodzieży oparty na historiach lokalnych Siekierek i Wawra. Realizowany w partnerstwie Dorożkarni i Wawerskiego Centrum Kultury.

Dofinansowanie: Fundusz Animacji Kultury w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej 2015-2012.

WSTĘP WOLNY!

25.03.2018 od 10.00 do 16.30

MAM TO! Festiwal Młodzi Artyści Mokotowa
Mokotów

05-03-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
Festiwal jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na Mokotowie. Podzielony został na dwa etapy. W etapie pierwszym Dom Kultury DOROŻKARNIA zorganizował bezpłatne warsztaty dla chcących wziąć udział w konkursie. Warsztaty t dotyczyły scenopisarstwa, operatorki, nagrania dźwięku, montażu i obsługi sprzętu.

Przegląd nadesłanych filmów i wyłonienie zwycięzców przez jury – to etap drugi.

Jacek Różański – artysta (intermedia), realizator materiałów filmowych w Dorożkarni i Wojciech Jeżowski – reżyser, filmowiec.

WSTĘP WOLNY!

21.03.2018 od 11.00 do 13.00

Unijne wsparcie na skanalizowanie Wołomina
Wołomin

05-02-2018

Źródło: Informacja od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska

Budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, modernizacja dwóch przepompowni ścieków oraz kupno agregatu kogeneracyjnego – to zakres wołomińskiego projektu, na który Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wyłoży 5,2 mln zł z unijnego budżetu. Wodno-ściekowe przedsięwzięcie będzie kosztowało prawie 12 mln zł.

Za budowę i modernizację urządzeń wodno-kanalizacyjnych w Wołominie będzie odpowiadało tamtejsze Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Prace rozpoczną się w marcu tego roku i potrwają do końca 2021 r. Inwestycja umożliwi między innymi podłączenie 252 nowych użytkowników sieci kanalizacyjnej i tyle samo dodatkowych osób skorzysta z ulepszonego systemu oczyszczania ścieków. Zanim to jednak nastąpi zaplanowano budowę 3,6 km kanalizacji oraz blisko 2 km sieci wodociągowej. Ponadto modernizacji zostanie poddana przepompownia ścieków P-2 (ul. Kobyłkowska), a na terenie przepompowni ścieków „Gryczana” planuje się budowę by pass’u komory dopływowo-rozdzielczej. Projekt obejmuje także zakup agregatu kogeneracyjnego dla oczyszczalni ścieków „Krym”.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udostępni na te cele 5,2 mln zł z działania 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach w ramach II osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, dla której – na podstawie porozumienia z Ministerstwem Środowiska – jest instytucją wdrażającą.

Festiwal Młodzi Artyści Mokotowa
Mokotów

31-01-2018

Źródło: Informacje przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
Warsztaty mają na celu przygotowanie uczestników do wzięcia udziału w konkursie filmowym, którego koordynatorem jest Dom Kultury DOROŻKARNIA. W programie warsztatów m.in.: posługiwanie się sprzętem do rejestracji filmowej (DSLR), nagranie prostej sceny filmowej, podstawy obróbki materiału video/audio, wykorzystanie naturalnego i sztucznego światła na planie, korzystanie z legalnych zasobów internetowych (muzyka, ujęcia video). Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Data: 9 lutego - 18:00 - 19:00 - wstęp wolny
Festiwal ART Mokotów
Mokotów

31-01-2018

Źródło: Informacje przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
Widowisko artystyczne przygotowane przez mokotowskie instytucje kultury: Dorożkarnię, Dom Kultury KADR, Służewski Dom Kultury, Centrum Łowicka i MDK MOKOTÓW.

W tym roku widowisko oparte jest na spektaklu PODRÓŻE ALICJI.

Reżyseria i adaptacja: Bartosz Figurski.

Obowiązują zaproszenia.

Data: 9 lutego - 18:00 - 19:00 - wstęp wolny
starsze >>
 
budowadomowjednorodzinnych
KANCELARIA PRAWNA Radca Prawny Sławomir Momot Adwokat Anna Wypych Knieć
Centrum Medycyny Sportowej
CITY MEDIA - wszystkie prawa zastzeżone - polityka prywatności
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin