Masz informację o aktualnościach i wydarzeniach niekomercyjnych w Warszawie i okolicach? Napisz do nas na adres reklamawarszawa@gmail.com a my je opublikujemy w naszym Portalu.

Wydarzenia niekomercyjne (kulturalne, charytatywne, wolne od opłat itd.) zamieszczane są bezpłatnie.

Wydarzenia komercyjne (imprezy zamknięte, imprezy okolicznościowe, płatne) mogą zamieszczać tylko firmy, które mają wykupiony w naszych Portalach jeden z wpisów płatnych.

Koncert Bluesowy na Targówku - Czemu nie?
Targówek

14-11-2017

Źródło: Informacja nadesłana od - Dom Kultury „ŚWIT” w Dzielnicy Targówek m.st.Warszawy
Zapraszamy na dużą dawkę autorskiego bluesa przeplatanego światową klasyką.

W składzie: Janusz Gołębiewski - gitara, Mariusz Kaleta - gitara, Sławomir Kozłowski - bębny, Marek Ławacz - gitara basowa, Grzegorz Piasecki - wokal, harmonijka.

Koncert odbędzie się 18.11.2017 o godzinie 18:00 - Wstęp wolny.

Spotkania z Muzyką Klasyczną - Targówek
Targówek

27-10-2017

Źródło: Informacja nadesłana
Fundacja Art Connection zaprasza w sobotę 28 października o godz.17.00 do sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek przy ul. Kondratowicza 20 w Warszawie na koncert z cyklu “Spotkania z muzyką klasyczną”.

W programie koncertu znajdą się fragmenty oper i operetek m.in. Cavatina Hrabiny z opery “Wesele Figara” W.A.Mozarta, Intermezzo z opery “Cavaleria Rusticana” P.Mascagniego, walc “Zigeunerliebe” F.Lehara, “Annen-Polka” J.Straussa, “Kankan” J.Offenbacha.

Solistką koncertu będzie sopranistka Bogumiła Dziel-Wawrowska, która wystąpi z towarzyszeniem zespołu kameralnego w składzie: Elżbieta Paliwoda-Bulicz - I skrzypce, Klementyna Schweizer - II skrzypce, Marceli Szczerek - altówka, Tatiana Przybylska-Karaszewska - wiolonczela, Ewa Drygieniec-Wiszniewska - fortepian.

Projekt “Spotkania z muzyką klasyczną” współfinansuje Urząd Dzielnicy Targówek.

Wstęp wolny.
Koncert The Engineers Band w Śródmieściu
Śródmieście

24-10-2017

Źródło: Informacja nadesłana
Zapraszamy na 9. Koncert Galowy Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej The Engineers Band zatytułowany „Filmowe Inspiracje”, który odbędzie się 24 października br. o godz. 19.00 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

W Małej Auli Politechniki Warszawskiej rozbrzmiewać będą słynne tematy muzyczne autorstwa Michaela Lloyda, Willa Jenninga, Briana Tylera, Alana Menken'a, Stephena Schwartz'a i Davida Zippela w oryginalny sposób zaaranżowane na orkiestrę rozrywkową. Dyryguje Dariusz Łapiński.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Żoliborski Festiwal Muzyki Sakralnej
Żoliborz

13-10-2017

Źródło: Informacja nadesłana
Fundacja Art Connection zaprasza w niedzielę 15 października 2017 r. do Kościoła Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Gdańskiej 6A w Warszawie na koncert kameralny w ramach “Żoliborskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej”.

Wystąpi trębacz Tomasz Kirszling z towarzyszeniem tria smyczkowego w składzie: Elżbieta Paliwoda-Bulicz I skrzypce, Klementyna Schweizer II skrzypce, Tatiana Przybylska-Karaszewska wiolonczela.

W programie utwory M.A.Charpentiera, A.Vivaldiego, G.F.Haendla, W.A.Mozarta.

Projekt współfinansuje Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Początek koncertu po mszy świętej o godz.13.00. Wstęp wolny.

Pierwszy Indyjski Festiwal Filmowy w Polsce - Warszawa Śródmieście
Śródmieście

13-10-2017

Źródło: Informacja nadesłana
Od 8 do 11 października br. będziemy gościli w Warszawie w Kinie Kinoteka pierwszy Indyjski Festiwal Filmowy (IFF) w Polsce; sympatykom kina indyjskiego zostaną zaprezentowane najlepsze indyjskie filmy z różnych regionów Indii.

Publiczność będzie miała okazję zobaczyć znakomite i przełomowe dzieła indyjskich twórców. Będzie to pierwsza w naszym kraju okazja do poznania tak wielu odmian tego kina, a równocześnie do spotkań z jego twórcami – indyjskimi reżyserami i aktorami, m.in. ze znaną i cenioną aktorką Manishą Koiralą.

Pierwszy Indyjski Festiwal Filmowy w Polsce jest doskonałą okazją do uczczenia 70-lecia niepodległości Indii.

W ramach 4-dniowego festiwalu wejście jest bezpłatne, wystarczy się zarejestrować na stronie Kinoteki.

Arcydzieła Kameralistyki - Koncert na Bielanach
Bielany

13-10-2017

Źródło: Informacja nadesłana
Fundacja Art Connection zaprasza w niedzielę 8 października o godz. 20.00 do Kościoła św.Zygmunta przy pl.Konfederacji 55 w Warszawie na koncert z cyklu “Arcydzieła Kameralistyki”.

Wystąpi trio smyczkowe w składzie: Stanisław Tomanek - I skrzypce, Klementyna Schweizer - II skrzypce, Tatiana Przybylska-Karaszewska - wiolonczela, a w partiach solowych klarnecistka Katarzyna Skrzypczak, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, kameralistka i pedagog, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Warszawie.

Artyści wykonają między innymi utwory Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Clauda Debussego oraz słynny koncert klarnetowy polskiego kompozytora przełomu XVIII i XIX wieku - Karola Kurpińskiego.

Koncert współfinansuje Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

Wstęp wolny.

Gra Planszowa Korzenie Siekierek - Historia Warszawskich Siekierek
Mokotów

03-10-2017

Źródło: Informacja nadesłana przez Dom Kultury Dorozkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
Witajcie, Podróżnicy. Przed Wami gra planszowa, która przybliży Wam historię warszawskich Siekierek. Sięgniecie do czasów dawnych i poznacie zapomniane już wydarzenia i postaci związane z historią tego miejsca. Celem gry będzie wzięcie udziału w jak największej ich liczbie. Różnią się one między sobą poziomem trudności. Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy ukończy trzy zadania z puli najtrudniejszych.

Gra planszowa “Korzenie Siekierek” jest grą przygodową, przeznaczoną dla grupy od dwóch do sześciu graczy w wieku od ośmiu lat wzwyż. Czas rozgrywki to około 120 minut. Ideą gry jest rywalizacja, gra rodzinna, nauka historii i rozbudzanie ciekawości.

Gra planszowa została stworzona przez doświadczony zespół projektantów gier z firmy Games Development i Domu Kultury “Dorożkarnia”, finansowany jest przez Muzeum Historii Polski w ramach programu “Patriotyzm jutra”.

Ilustracje do gry przygotowały znane malarki Anna Emelianowa i Aleksandra Iwanowa. Wykorzystane zostały również wcześniejsze prace artystek, które możemy znaleźć na stronie Korzenie Siekierek. Oprawę graficzną stworzył Jakub Różycki, a autorem gry jest Wacław Leśniewski.

21 października, 17:00 - 18:30, wstęp darmowy

Happy Relax - Dobry Ruch
Mokotów

03-10-2017

Źródło: Informacja nadesłana przez Dom Kultury Dorozkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
Izabella Borkowska zaprasza dzieci (od lat 8) z rodzicami, krewnymi i przyjaciółmi na półtorej godziny dobrej zabawy w ruchu. Warsztaty są dla każdego bez względu na stan zdrowia czy wiek. To będzie czas relaksu, odpoczynku i nabierania sił. Popracujemy nad „głębokim gorsetem mięśniowym”, poznamy własne możliwości i nauczymy się przy tym współpracować.

Ważne jest zabranie wygodnych rzeczy do przebrania, które nie będą krępować ciała i pozwolą na wykonanie różnych pozycji.

Warsztaty w ramach Warszawskich Dni Rodziny.

7 października - 15:00 - 16:30, wstęp darmowy
Wspieraj swoje dziecko - warsztaty dla rodziców
Mokotów

03-10-2017

Źródło: Informacja nadesłana przez Dom Kultury Dorozkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
Warsztaty realizuje Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach budżetu partycypacyjnego.

Wspieraj swoje dziecko! Ocenianie kształtujące dla rodziców! to projekt finansowany z Budżetu Partycypacyjnego m. st. Warszawy na rok 2017, który przybliża rodzicom ideę oceniania kształtującego. W ramach projektu zapraszamy rodziców, nauczycieli i wszystkie zainteresowane osoby z Mokotowa i Wilanowa (a także innych dzielnic Warszawy) na bezpłatne wydarzenia: konferencje, warsztaty i kurs internetowy. Zapisy online od 5 września!

Projekt Wspieraj swoje dziecko! Ocenianie kształtujące dla rodziców przybliża rodzicom ideę oceniania kształtującego, pozwala zaplanować pomoc dziecku w uczeniu się oraz pokazuje, jak budować współpracę rodziców z nauczycielami i szkołą.

7 października - 10:00 - 15:30, wstęp darmowy

Koncert w hołdzie Powstańcom Warszawskim
Mokotów

03-10-2017

Źródło: Informacja nadesłana przez Dom Kultury Dorozkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
UMIERA PIĘKNO – koncert AGI ZARYAN - na unikalny koncert w hołdzie POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM zapraszają Rada i Zarząd Dzielnica Mokotów oraz Dorożkarnia.

Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, a zarazem kontynuacja tradycji legendarnych dokonań Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell. Światowe uznanie Artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi, smakowi i podejściu do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu.

Aga Zaryan jest laureatką najważniejszych nagród i wyróżnień w świecie muzycznym (w tym prestiżowej nagrody Fryderyka, oraz wielokrotnie przyznawanego jej tytułu Wokalistki Roku w rankingu magazynu Jazz Forum. Płyty Zaryan sprzedają się w rekordowych nakładach, udowadniając, że ambicja i wysublimowany styl pozwalają dotrzeć do szerokiego grona publiczności.

Koncert jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc

2 października, 18:00 - 19:00

Kobiety Siekierkowskie - Premiera Słuchowiska
Mokotów

03-10-2017

Źródło: Informacja nadesłana przez Dom Kultury Dorozkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
Projekt ogniskuje się wokół słuchowiska pt. Kobiety siekierkowskie nagranego razem z mieszkankami warszawskich Siekierek.

W ich opowieściach heroiczne historie mam i babć z czasów II wojny światowej przeplatają się z nostalgicznymi i osobistymi wspomnieniami na ich temat. Wydobywamy zapomniane i niewypowiedziane, splecione z tragicznymi losami Siekierek historie, które giną w oficjalnej narracji na temat tamtych czasów.

Nośnikami tych opowieści są kobiety, których rodziny od pokoleń mieszkają na Siekierkach. Ich spotkanie z dwudziestokilkuletnią animatorką i artystką – przedstawicielką pokolenia, które wojnę zna tylko z filmów, książek i opowieści – zaowocowało wydobyciem na światło dzienne siekierkowskich herstorii, czyli historii opowiedzianych z perspektywy kobiet, cichych bohaterek tamtych czasów.

Historie mam i babć opowiedziały: Joanna Grzelec, Irena Januszko-Rocka, Regina Madej-Janiszek, Mieczysława Michoń, Danuta Drewnik. Historie zebrała: Katarzyna Pągowska. Nagranie zrealizował i zmontował: Jerzy Frączek.

1 października - 17:00 - 19:00. Wstęp wolny
Targi oliwy i win w Warszawie
Wola

26-09-2017

Źródło: Informacja nadesłana
W dniach 27-28 października odbędą się targi Wine Expo Poland i Warsaw Oil Festival. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń branży winiarskiej w Polsce i niemała gratka dla miłośników oliwy.

Udział w targach, które będą miały miejsce w warszawskim Expo XXI, zapowiedzieli jak dotąd przedstawiciele 16 krajów.

Tegoroczna, trzecia edycja wydarzenia, zapowiada się więc niemniej interesująco, jak poprzednie.

W 2016 r. osiemdziesięciu wystawców zaprezentowało 1400 rodzajów win, z których większość była dostępna na polskim rynku po raz pierwszy.

Spotkania z muzyką klasyczną na Targówku
Targówek

24-09-2017

Źródło: Informacja nadesłana
Fundacja Art Connection zaprasza w sobotę 30 września o godz.17.00 do sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek przy ul. Kondratowicza 20 w Warszawie na pierwszy koncert z cyklu “Spotkania z muzyką klasyczną”.

W programie koncertu znajdą się barokowe koncerty fletowe Antonio Vivaldiego i Carla Philippa Emanuela Bacha oraz fragmenty suit Georga Philippa Telemanna i Jana Sebastiana Bacha.

Solistką koncertu będzie flecistka Natalia Karaszewska, która wystapi z towarzyszeniem zespołu kameralnego w składzie: Elżbieta Paliwoda-Bulicz - I skrzypce, Klementyna Schweizer - II skrzypce, Tatiana Przybylska Karaszewska - wiolonczela, Piotr Wilczyński - klawesyn.

Projekt “Spotkania z muzyką klasyczną” współfinansuje Urząd Dzielnicy Targówek.

Wstęp wolny.

Żoliborski Festiwal Muzyki Sakralnej
Żoliborz

24-09-2017

Źródło: Informacja nadesłana
W niedzielę 24 września 2017 zapraszamy do Kościoła Matki Bożej Królowej Polski na pierwszy koncert w ramach "Żoliborskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej". Początek koncertu po zakończeniu mszy świętej o godz. 13.00.

Wystąpią: Justyna Stępień - sopran, Anetta Baculewska-Owczynnikow - I skrzypce , Klementyna Schweizer - II skrzypce, Marceli Szczerek - altówka, Tatiana Przybylska - Karaszewska - wiolonczela.

W programie kompozycje religijne słynnych kompozytorów m.in. J.S.Bacha, G.Cacciniego, F.Schuberta.

Koncert współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany, Organizator: Fundacja Art Connection

Wstęp wolny

Występ Lwowskiego Tria Fortepianowego na Targówku
Targówek

15-09-2017

Źródło: Informacja nadesłana od Domu Kultury „ŚWIT” w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy
Lwowskie Trio Fortepianowe działa od 1999 roku. Inicjatorem jego powstania i organizatorem jego działalności jest Natalia Rewakowicz, pochodząca ze Lwowa pianistka od początku lat 90-tych mieszkająca w Warszawie.

Trio Fortepianowe ma na swoim koncie szereg koncertów w Polsce i na Ukrainie. Oprócz światowej klasyki z upodobaniem prezentuje muzykę ukraińską, w tym zwłaszcza twórczość lwowskiego kompozytora Wasyla Barwińskiego.

Występują: Natalia Rewakowicz – fortepian, Kateryna Poteriajewa – skrzypce, Olga Szutko – wiolonczela

Partnerzy wydarzenia: Fundacja Pro Musica Viva oraz Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

24 września, godz.16:00. Wstęp wolny - Zaproszenia w kasie.

Impresaryjny Teatr Gwiazd w Domu Kultury Świt na Targówku
Targówek

15-09-2017

Źródło: Informacja nadesłana od Domu Kultury „ŚWIT” w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy
„Basia sama w domu, czyli moje najgorsze święta”. To zimowa, świąteczna opowieść o dziewczynie, która prowadzi pensjonat w górach. Nowa autostrada niestety minęła pensjonat i nikt już do niego nie zagląda, pensjonat bankrutuje. W dodatku Basia jest w ciąży.

Spodziewane dziecko jest owocem jednej upojnej nocy, a ojciec dziecka nieznany. Śnieżyca, zasypane drogi, Basi kończą się zapasy żywności. Jest wieczór wigilijny wieczór. I właśnie w ten wieczór, do pensjonatu, nieoczekiwanie trafia trzech podejrzanych mężczyzn…

Reżyseria: Marek Rębacz, Obsada: Mikołaj Roznerski, Krzysztof Kiersznowski, Lech Dyblik, Sławomir Pacek, Klaudia Kuchtyk

25.09.2017 roku, godz.18:00. Wstęp wolny
Festiwal Biegowy Warszawa - Wilanów
Wilanów

05-09-2017

Źródło: Informacja nadesłana
10 września 2017 roku odbędzie się Królewski Festiwal Biegowy na Wilanowie w ramach Dni Wilanowa.

Składa się z dwóch biegów: na 5 i 10 km, Obie trasy będą posiadały atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Bieg na 5 km wystartuje o 9:00 i potrwa do godz. 10:00, a bieg na 10 km odbędzie się w godz. 11:00 -12:30.

Miasteczko Biegacza zlokalizowane będzie na terenie Royal Wilanów.

Święto Siekierek
Mokotów

05-09-2017

Źródło: Informacja od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
ŚWIĘTO SIEKIEREK organizowane jest po raz szósty przez Dorożkarnię, Fundację BO WARTO, PKS Falconia i Szkołę Podstawową nr 3.

Będzie to znakomita okazja do spotkania „starych” mieszkańców żyjących na Siekierkach nawet od kilku pokoleń i tych „nowych”, którzy osiedlili się tutaj kilka lat lub kilka miesięcy temu.

Na zakończenie, o godz. 18.00 – zapraszamy na potańcówkę z Teatrem Pijana Sypialnia.

17 września, 15:00 - 19:00, wstęp wolny

Plenerowe Kino na Siekierkach
Mokotów

05-09-2017

Źródło: Informacja od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
9 Września o godzinie 20.00, pokażemy bezpłatny seans filmowy w kinie na Siekierkach.

Kryptonim U.N.C.L.E to amerykańsko-brytyjski film akcji z 2015 roku, nakręcony na podstawie serialu telewizyjnego z 1964 roku, wytwórni MGM, o tym samym tytule. Wyreżyserowany przez Guya Ritchiego, w którym główne role zagrali: Henry Cavill, Armie Hammer, Alicia Vikander, Elizabeth Debicki.

Prasa okrzyknęła ten film najdowcipniejszym filmem szpiegowskim ostatnich czasów.

Dzień otwarty w Dorożkarni
Mokotów

05-09-2017

Źródło: Informacja od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
Będą warsztaty, animacje, filmy naszej produkcji, zajrzymy też do Zakątka Siekierkowskiego – naszego mikromuzeum, a tym którzy u nas jeszcze nigdy nie byli pokażemy Dorożkarnię od kulis.

Na zakończenie sobotniego popołudnia wyruszymy w niezwykłą podróż z Alicją z Krainy Czarów. Widowisko plenerowe „Podróże Alicji” duetu Borkowska&Sikorski po raz pierwszy prezentowane było w czerwcu tego roku w Łazienkach Królewskich i zostało przyjęte owacjami, a na widowni doskonale bawili się przedstawiciele wszystkich kategorii wiekowych.

Tak więc rezerwujcie Państwo czas, nie może Was zabraknąć na premierze na Siekierkach.

Data - 3 września, 16:00 - 19:00, wstęp darmowy

Spektakl Teatru Tańca JAZZ w Dorożkarni na Mokotowie
Mokotów

05-09-2017

Źródło: Informacja od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
Jaka jest KOBIETA? Jak ją najtrafniej określić? Czy piosenka i taniec może spełnić to zadanie?

Kobieta/ Dziewczyna/Osoba/Człowiek - to nasze pytania. A czy widzowie znajdą na to odpowiedź? W POCZEKALNI na życie… miłość… przyszłość… wszystko może się zdarzyć. Czekanie jest pretekstem do pokazania siebie i swoich emocji. Łatwiej jest czasem uzewnętrznić się przed nieznajomymi, bo tak bardzo boimy się oceny.

Zapraszamy do konfrontacji z kobiecym poglądem na świat.

Piosenki: Martyna Jakubowicz/Goya, Kasia Kowalska, Ania Dąbrowska, Maria Peszek, Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz, Edyta Bartosiewicz, O.N.A, Hanna Rani, Stanisława Celińska, Kayah, Marika.

Występują: Monika Kropidłowska, Joanna Lach, Eliza Szewczyk, Anna Tułodziecka, Joanna Rybacka, Aleksandra Wojciechowska

Choreografia: Izabella Borkowska, Reżyseria: Dariusz Sikorski

Data - 2 września , Czas - 17:00 - 18:00, wstęp darmowy

Warszawski Festiwal Kulinarny
Śródmieście

29-08-2017

Źródło: Informacja nadesłana
8-10 września w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się I Warszawski Festiwal Kulinarny "Rośliny, Owady i Miód".

Festiwal będzie połączeniem konferencji, targów, warsztatów i pokazów z dobrym jedzeniem w roli głównej.

Arcydzieła Kameralistyki - Koncert
Bielany

23-08-2017

Źródło: Informacja nadesłana
Fundacja Art Connection zaprasza w niedzielę 10 września o godz. 20.00 do Kościoła św.Zygmunta przy pl.Konfederacji 55 w Warszawie na kolejny koncert z cyklu “Arcydzieła Kameralistyki”.

Tym razem wystąpi znakomity fagocista Grzegorz Dąbrowski, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Yale University, kameralista, pedagog, profesor w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Soliście towarzyszyć będzie trio smyczkowe w składzie: Klementyna Schweizer - skrzypce, Elżbieta Paliwoda-Bulicz - altówka i Tatiana Przybylska Karaszewska - wiolonczela.

Artyści wykonają utwory Jana Sebastiana Bacha, Antonio Vivaldiego, Józefa Haydna i Francoisa Devienne.

Koncert współfinansuje Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

Wstęp wolny.

Święto Francji i Bal Francuski ponownie w Warszawie!
Praga Południe

04-07-2017

Źródło: Informacja nadesłana
Święto Francji – rodzinny piknik mający na celu promocję Francji w Polsce, już po raz szósty odbędzie się w Parku Skaryszewskim. W niedzielę 9 lipca, od godziny 12:00 do 20:00, na odwiedzających czekać będą: strefa gastronomiczna przygotowana przez Targ Śniadaniowy, trzecia parada francuskich buldogów, konkurs piosenki francuskiej, defilada mażoretek, finał konkursu Modetyka, gra miejska i wiele innych atrakcji.

Goście tegorocznych obchodów Święta będą mogli poznać Francję w różnych jej odsłonach, poprzez szereg stoisk i animacji przygotowanych przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą i wystawców reprezentujących francuskie firmy i organizacje.

Z pewnością nie zabraknie stałych już elementów Święta Francji, które od kilku edycji ściągają do parku tłumy warszawiaków. O 13:30 na scenie głównej odbędzie się piąty finał konkursu piosenki francuskiej. Raz jeszcze francuskie dźwięki zabrzmią na scenie głównej o 18:45, kiedy to wystąpią laureaci i finaliści dotychczasowych edycji konkursu. Z pewnością nie zabraknie dobrze znanych szlagierów takich artystów jak Edith Piaf, czy Gilbert Becaud, ale będzie można usłyszeć również współczesne brzmienia z repertuaru ZAZ, Louane, czy Céline Dion.

O 17:00 alejkami parku przejdzie trzecia parada francuskich buldogów. Spodziewamy się ponad 100 czworonogów, spośród których publiczność wybierze najładniejszego uczestnika defilady. Nie będzie to jedyna parada, która urozmaici francuskie święto. Na scenie, ale także pomiędzy stoiskami, maszerować będą mażoretki - czyli jeden z najlepszych w Polsce zespołów prezentujących taneczne układy defiladowe, w typowo francuskiej stylistyce.

Targ śniadaniowy zorganizuje strefę kulinarną, w której każdy będzie mógł sprawdzić, dlaczego francuska kuchnia została uznana za światowe dziedzictwo ludzkości UNESCO. Nie zabraknie francuskich win, świeżych wypieków, croissantów, pain au chocolat, rozmaitych tart, a nawet ślimaków i owoców morza. Te ostatnie staną się również głównym składnikiem pokazu kulinarnego prowadzonego na scenie przez Charlesa Daigneaulta, sympatycznego kucharza znanego z programu MasterChef.

Na Święcie Francji nie zabraknie licznych animacji sportowych, tym bardziej, że Paryż stara się o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku. Goście będą mogli spróbować swoich sił w tradycyjnych dyscyplinach, jak piłka nożna, czy golf, oraz w typowo francuskich rozrywkach, jak rugby, czy bule. Animatorzy opowiedzą o zasadach, a także zaprezentują podstawowe techniki gry. Chętni będą mogli też zmierzyć się w mniej oficjalnej dyscyplinie, czyli rzucie beretem na odległość.

Nowością będzie finał konkursu MODETYKA, w którym nagrodzone zostaną projekty ubrań wykorzystujących ekologiczne rozwiązania i materiały. O 13:00 odbędzie się pokaz mody, prezentujący finałowe kreacje, a zaraz po nim zostanie wybrany zwycięzca. Nie będzie to jedyny modowy akcent w trakcie Święta. Po południu, o 16:00 i 17:45 odbędą się również pokazy mody dziecięcej.

O 15.00 wystartuje gra miejska, której uczestnicy będą musieli wykonać szereg zadań rozlokowanych w różnych punktach parku. Scenariusz tegorocznej gry oparty będzie na przygodach Mikołajka – bohatera popularnej serii książek dla dzieci. Na stoisku Instytutu Francuskiego spotkać będzie można natomiast postacie z kultowego animowanego serialu „Było sobie życie”, który w tym roku obchodzi 30-lecie swojego powstania.

Ponadto w różnych częściach parku powstaną stoiska promujące francuskie regiony. Odwiedzający będą mogli poznać historię i tradycję danego regionu, odpocząć na plaży z Lazurowego Wybrzeża, czy poczuć artystyczny klimat dzielnicy Montmartre. Nie zabraknie również stoisk francuskich firm, które od wielu lat obecne są w Polsce i poprzez swoją działalność chcą przybliżać Francję Polakom. Tradycyjnie już pojawią się najnowsze modele samochodów, w tym samochód elektryczny, którym odbywać się będą przejażdżki po Saskiej Kępie, a także odbędą się liczne konkursy z nagrodami, czy warsztaty z ogrodnictwa dla dzieci.

Women’s Run ponownie w Dzielnicy Włochy
Włochy

04-07-2017

Źródło: Informacja nadesłana
Już od 5 lipca wszystkie mieszkanki Dzielnicy Włochy i okolic, które nie były do tej pory przekonane do aktywności fizycznej bądź pragną wrócić do niej po dłuższej przerwie, będą mogły uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach w ramach programu Women's Run & More.

Chcesz zadbać o swoją kondycję fizyczną, sylwetkę i dobre samopoczucie? Chciałabyś biegać, ale brakuje Ci motywacji, towarzystwa albo profesjonalnych porad? Dołącz do nas! Już w środę 5 lipca pierwszy trening Women’s Run Włochy!

Kolejne bezpłatne treningi pod okiem wykwalfikowanego instruktora będą odbywały się do końca września, w każdy wtorek od godzinny 18:00. Program przeznaczony jest głównie dla osób początkujących, które chcą zyskać odpowiednią wiedzę, jak rozpocząć swoją przygodę z rekreacją i bieganiem.

Women's Run & More realizowany jest nieprzerwanie od 7 lat w wybranych dzielnicach Warszawy. Treningi w bieżącej edycji realizowane są również w dzielnicach Ursynów, Bielany i Wola. Zapraszamy do udziału.

Pierwszy trening – środa, 5 lipca godzina 18:00, kolejne treningi w każdy wtorek o godz. 18:00 od 11 lipca do 26 września. Trasa: Park Cietrzewia, Zbiórka: siłownia plenerowa w parku od strony ul.Cietrzewia, Czas trwania treningu: ok. 60 minut

Festiwal budownictwa naturalnego
Śródmieście

23-06-2017

Źródło: Informacja nadesłana
Festiwal Naturalnego Budowania, odbędzie się w dniach 24-25 czerwca w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

Chcieliśmy Warszawiaków serdecznie zaprosić na to wydarzenie oraz zachęcić do odwiedzenia nas.

Festiwal to długo wyczekiwane tego typu wydarzenie w Polsce. Będzie to przestrzeń do poznania jak budować i kreować zdrowszy świat za pomocą zdrowych, naturalnych i odnawialnych materiałów oraz systemów zrównoważonego projektowania i myślenia. Będzie o budynkach, wnętrzach, permakulturze, szerszym kontekście i społecznych działaniach.

Wydarzenie jest dwudniowe. Pierwszy dzień konferencji skierowany jest do tych, dla których zagadnienia te są mniej znane. To szeroki przegląd możliwości. Drugi dzień - dla osób znających nieco temat i z chęcią pogłębienia wiedzy. Część konferencyjna (wykłady) jest biletowana. Wstęp do strefy warsztatowej oraz spotkanie z mieszkańcami naturalnych domów - są otwarte za darmo. Festiwal też będzie transmitowany na żywo w internecie.

Dzień różowej wstążki - Bulwary Wiślane
Śródmieście

12-06-2017

Źródło: Informacja nadesłana
10 czerwca warszawskie Bulwary Wiślane Jana Karskiego znów będą różowe! Już po raz 20. odbędzie się finał kampanii AVON kontra Rak Piersi, której celem jest uświadamianie Polek, że rak to nie wyrok, a jego wczesne wykrycie pozwala na pełne wyleczenie. Dzień Różowej Wstążki to pełen atrakcji piknik rodzinny łączący edukację z relaksem.

W tym roku podczas pikniku uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich i zdobyć wiedzę na temat profilaktyki raka piersi, a także porozmawiać z trenerami personalnymi i dietetykami na temat zdrowego stylu życia. Ponadto będzie też wiele innych atrakcji.

Wydarzenie poprowadzą Dorota Wellman, Marcin Prokop i Filip Chajzer, a wśród gości pojawią się ambasadorki AVON: Małgorzata Kożuchowska i Patricia Kazadi, a także Red Lipstick Monster. W specjalnie przygotowanej Strefie Gwiazd będzie można zdobyć autografy gwiazd i zrobić sobie z nimi zdjęcia.

Dzień Różowej Wstążki odbędzie się w sobotę, 10 czerwca 2017 w godz. 14:00 – 18:00, na Bulwarach Wiślanych Jana Karskiego w Warszawie.

W Warszawie dzieci pobiegną z gwiazdami
Bielany

12-06-2017

Źródło: Informacja nadesłana
Już w czwartek 8 czerwca na stadionie AWF-u przy ul. Marymonckiej 34 w Warszawie odbędzie się Kubuś Waterrr Run, wyjątkowa impreza sportowa dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI. Aktywnym dzieciom będą towarzyszyć gwiazdy sportu, m.in.: Sebastian Chmara, Paweł Januszewski, Paweł Korzeniowski oraz Krzysztof Kosedowski.

Każdy Waterrr Run rozpoczyna się od biegu integracyjnego, w którym biorą udział wszyscy uczestnicy wydarzenia - uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. To rozgrywane na dystansie około kilometra zawody, w których nie mierzy się czasu, każdy jest zwycięzcą, a na czele stawki biegną i dyktują tempo zaproszone gwiazdy sportu. W Warszawie będą to m.in. Paweł Januszewski (biegi na 400 metrów przez płotki) i Sebastian Chmara (siedmiobój), którzy zdobywali dla Polski medale najważniejszych imprez lekkoatletycznych. Razem z nimi pobiegną też były mistrz świata i Europy w pływaniu Paweł Korzeniowski oraz Krzysztof Kosedowski, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w 1980 roku w Moskwie. Wszystkim przyświecać będzie jeden cel - promocja ruchu i aktywnego spędzania czasu wśród najmłodszych.

W sportowych zmaganiach na stadionie przy ul. Marymonckiej weźmie udział blisko tysiąc uczniów i uczennic ze stołecznych podstawówek. Po biegu integracyjnym zostaną rozegrane kolejne konkurencje: wyścigi na 33 m (sprinty i przez płotki) oraz 200 m (indywidualne i sztafety). Przerwy pomiędzy poszczególnymi konkurencjami umilą zawodnikom oraz kibicom występy artystyczne na specjalnie zaaranżowanej scenie.

Dzień Otwarty w Centrum Medycznym MAVIT w Warszawie!
Bielany

12-06-2017

Źródło: Informacja nadesłana
Centrum Medyczne MAVIT zaprasza wszystkie osoby, które mają wykształcenie wyższe pielęgniarskie i aktualne prawo wykonywania zawodu na Dzień Otwarty w nowoczesnym Centrum okulistycznym na warszawskich Bielanach (ul. Podleśna 61, wejście B) dnia 9 czerwca 2017 r. (piątek) od godziny 16.00.

Podczas Dnia Otwartego będzie okazja poznać:
- specyfikę pracy z Pacjentami z problemami okulistycznymi
- zasady działania Poradni okulistycznej i opieki nad Pacjentem w trybie ambulatoryjnym oraz na Oddziale szpitalnym w trybie jednodniowym
- innowacyjny sprzęt i możliwości diagnostyczne, jakie CM MAVIT w Warszawie oferuje Pacjentom
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rejestrację.

Podczas Dnia Otwartego będzie możliwość pozostawienia swojego CV. Praca w CM MAVIT to stabilne warunki zatrudnienia oraz dodatki do wynagrodzenia, a także duże możliwości rozwoju, wsparcie przełożonego i przyjazna atmosfera pracy.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej firmy Mavit.

Wystawa Młodość
Żoliborz

06-06-2017

Źródło: Informacja nadesłana
Młodość to dla każdego inny etap w życiu, jest bardzo znaczący ponieważ oddziela dwa skrajne okresy - dzieciństwa i dojrzałości. Ciało jest wtedy w najlepszej formie, siły witalne są nieograniczone, a umysł otwarty na świat. To czas eksperymentów, przekraczania granic, odkrywania płci przeciwnej, poznawania wciąż nowych ludzi, tworzenia nowych relacji i kształtowania się samoświadomości.

Szczególną rolę odgrywa w tym zmysł dotyku, który odbiera każde zetknięcie ciała. W swoich fotografiach artystka pokazuje gesty i momenty styku ciał oraz stan ułudy przepleciony z beztroską. Zatrzymuje czas kiedy dominuje zabawa, radość, miłość, szaleństwo, jędrność i siła ciała, łącząc je niekiedy z sielankowym pejzażem. W cyklu Oswajanie przedstawia również lęk młodości, którym jest przemijanie. Krótkofalowe myślenie młodych ludzi, nie liczących dni, żyjących chwilą, napotyka często obawę przed zmianami w fizjonomii.

Monika Płusa także konfrontuje się z tym problemem tworząc nierzeczywiste i wyolbrzymione kompilacje ciał, które pomagają się oswoić z niepokojem związanym z przemijającym czasem. Zaznacza jak silne jest wśród młodych ludzi poczucie, że młodość mogłaby trwać zawsze. Aktualne wciąż marzenie o nieśmiertelności piękna i świeżości ciała pozostaje niespełnione.

Praca pt. „ŚP. MŁODOŚĆ” to porcelanowe medaliony upamiętniające młodość. Artystka przywołuje wspomnienia z tego okresu by zachęcić widza do refleksji i westchnienia nad jego młodością.

Wystawa prezentuje fotografie dyplomowe zrealizowane pod okiem profesora Wojciecha Prażmowskiego i Zuzanny Szarek oraz emulsje srebrowe wykonane u profesora Mariusza Wideryńskiego na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wystawa będzie prezentowana w przestrzeni użytkowej przy ul. Rydygiera 15a w Warszawie, wernisaż odbędzie się 21 czerwca 2017 roku o godzinie 19:00.

Termin: 21.06-25.06.2017 (od 22.05 otwarte w godz. 15-18)
Wernisaż: 21.06.2017 godz. 19:00
Miejsce: ul. Rydygiera 15a, Warszawa (wejście od strony torów)
starsze >>
 
budowadomowjednorodzinnych
KANCELARIA PRAWNA Radca Prawny Sławomir Momot Adwokat Anna Wypych Knieć
Centrum Medycyny Sportowej
CITY MEDIA - wszystkie prawa zastzeżone - polityka prywatności
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin