City Media Dzielnicowy Portal Informacyjny Warszawy i okolicznych miast City Media
 

Masz informację o aktualnościach i wydarzeniach niekomercyjnych w Warszawie i okolicach? Napisz do nas na adres reklamawarszawa@gmail.com a my je opublikujemy w naszym Portalu.

Wydarzenia niekomercyjne (kulturalne, charytatywne, wolne od opłat itd.) zamieszczane są bezpłatnie.

Wydarzenia komercyjne (imprezy zamknięte, imprezy okolicznościowe, płatne) mogą zamieszczać tylko firmy, które mają wykupiony w naszych Portalach jeden z wpisów płatnych.

Dzień Śniadanie Daje Moc! W województwie mazowieckim
Śródmieście

06-11-2018

Źródło: Informacja nadesłana

8 listopada to coroczne święto uczniów, rodziców i nauczycieli klas 1-3 szkół podstawowych, którzy od 8 lat obchodzą je w ramach bezpłatnego programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc.

Szkoły mogą zorganizować w klasach wspólny posiłek oraz przeprowadzić zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania. W programie przewidziany jest również konkurs na śniadaniowy reportaż!

8. listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i  Gotowania. Z tej okazji organizatorzy programu, już po raz ósmy, zachęcają szkoły w województwie mazowieckim do obchodzenia Dnia Śniadanie Daje Moc. To wspólne przygotowywanie w szkole zdrowego śniadania oraz edukacji prozdrowotnej, opartej na 12 zasadach zdrowego odżywiania dla uczniów.

Zasady zostały stworzone przez Instytut Matki i Dziecka specjalnie na potrzeby programu.

Szkoły podstawowe wciąż mogą dołączać do obchodów tegorocznego święta.

Wystawa Arktyczny Pył w Starej Galerii ZPAF
Śródmieście

05-11-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Stara Galeria Związku Polskich Artystów Fotografików zaprasza na wernisaż wystawy Cato Leina „Arktyczny pył”. Prace powstały w przestrzeni Szwecji, Finlandii, Rosji i Norwegii. Wernisaż odbędzie się w środę, 7 listopada o godzinie 19:30.

Wystawa „Arctic Grit”, zabiera nas daleko od utartych ścieżek − w arktyczne i najbardziej wysunięte na Północ rejony Norwegii, Szwecji, Finlandii i Rosji. To tam z zaciekawieniem szukałem ludzi i tego co skrywają wnętrza cichych domów i ludzkich dusz, kiedy zbliżamy się do odległej i surowej Arktyki. Ten projekt jest również moim spotkaniem z samym sobą, jest spojrzeniem wstecz i podróżą w przeszłość do czasów własnego dzieciństwa i z
powrotem aż do teraz. Siłą napędową tych podróży była chęć uchwycenia chwili, w której każde spotkanie staje się niepowtarzalne i zbliżenia się do niej. To ludzie byli ważni.

Stara Galeria ZPAF
Plac Zamkowy 8 w Warszawie
Wernisaż wystawy 07.11.2018 godz. 19:30
Wystawa czynna do 30 listopada 2018 r.

Poniedziałek-Piątek: 12:00-18:00
Sobota-Niedziela: 14:0-18:00

Koncert WALCE ŚWIATA na Targówku
Targówek

05-11-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Fundacja Art Connection zaprasza w sobotę 17 listopada 2018 r. o godz.16.00 do Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek przy ul. Kondratowicza 20 w Warszawie na koncert z cyklu “Spotkania z muzyką klasyczną”.

W programie koncertu znajdą się piękne, najbardziej znane walce takich kompozytorów jak Piotr Czajkowski, Ilia Szatrow, Johann Strauss, Jacques Offenbach.

Wystąpi trio fortepianowe w składzie: Klementyna Schweizer - skrzypce, Tatiana Przybylska-Karaszewska - wiolonczela, Ewa Drygieniec-Wiszniewska - fortepian.

Projekt “Spotkania z muzyką klasyczną” współfinansuje Urząd Dzielnicy Targówek.

Wstęp wolny.

II żoliborski Festiwal Muzyki Sakralnej - Koncert z okazji 11 Listopada
Żoliborz

05-11-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Fundacja Art Connection zaprasza 11 listopada 2018 r. o godz. 19.30 do Kościoła pw. św. Jana Kantego przy ul.Krasińskiego 31 w Warszawie na kameralny koncert muzyki i poezji z okazji Święta Niepodległości, który odbędzie się w ramach  II Żoliborskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej.

Wystąpi trio fortepianowe w składzie: Klementyna Schweizer - skrzypce, Tatiana Przybylska-Karaszewska - wiolonczela i Ewa Drygieniec-Wiszniewska - fortepian oraz Filip Krupa - recytacje.

W programie koncertu znajdą się kompozycje Stanisława Moniuszki, Ignacego Jana Paderewskiego, Fryderyka Chopina oraz polska poezja religijna.

Koncert współfinansuje Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Wstęp wolny.

Wine Expo Poland & Warsaw Oil Festival
Praga Południe

23-10-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Już za kilka dni, 26 października Centrum Konferencyjno-Targowe przy ul. Marsa 56C w Warszawie otworzy drzwi przed różnorodnym światem wina, oliwy i ich gośćmi.

Po raz 4. profesjonaliści i miłośnicy wina spotkają się w stolicy podczas najważniejszego dla branży wydarzenia – Wine Expo Poland & Warsaw Oil Festival.

Dlaczego trzeba tam być? Podczas debaty eksperckiej odpowiemy na pytanie - WINO. Czy w tej branży się przelewa? Po raz pierwszy targi otworzy debata, podczas której specjaliści reprezentujący różne sektory branży winiarskiej będą rozmawiać na temat sytuacji polskiego rynku wina, jego problemach, szansach na rozwój dostrzeganych z perspektywy polskich producentów, importerów, czy konsumentów, proponujemy degustacje i seminaria prowadzone przez profesjonalistów, to możliwość poznania europejskiej czołówki win nagrodzonych w konkursie Wine Expo Poland Awards przez jury profesjonalne oraz konsumenckie.

Bezpłatny wstęp na targi i poszczególne wydarzenia po wcześniejszej rejestracji.

Bezpłatne Konsultacje w CMP
Żoliborz

22-10-2018

Źródło: Informacja od firmy

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje i badania w oddziale Warszawa, Żoliborz ul. Elbląska 14  już 27 października 2018r!

W ramach akcji w oddziale CMP Żoliborz będzie można skorzystać z następujących konsultacji i badań:

 • konsultacji neurologicznej
 • konsultacji internistycznej
 • konsultacji dermatologicznej
 • konsultacji okulistycznej
 • konsultacja ginekologicznej
 • konsultacji laryngologicznej
 • konsultacji dietetycznej
 • analizy składu masy ciała
 • badań diagnostycznych (m.in. USG jamy brzusznej, tarczycy, prostaty, układu moczowego, tkanki podskórnej, ślinianek oraz węzłów chłonnych ponadto testy HCV i badanie poziomu cukru z palca).

Akcja skierowana do mieszkańców Warszawskiego Żoliborza. Liczba miejsc ograniczona. W dniu w akcji Pacjent otrzyma voucher o wartości 30 zł na dowolną konsultację dostępną w oddziale Warszawa, Żoliborz.

Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem telefonu 22 737 50 50.

II Żoliborski Festiwal Muzyki Sakralnej
Żoliborz

04-10-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Fundacja Art Connection zaprasza 14 października 2018 r. o godz. 19.30 do Kościoła pw. św. Jana Kantego przy ul.Krasińskiego 31 w Warszawie na kameralny koncert muzyki i poezji z okazji Dnia Papieskiego, który odbędzie się w ramach II Żoliborskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej. 

Wystąpią:

 • Łukasz Skrobek - baryton i recytacje oraz trio smyczkowe w składzie,
 • Olga Owczynnikow - I skrzypce
 • Klementyna Schweizer - II skrzypce, 
 • Tatiana Przybylska-Karaszewska - wiolonczela.

W programie koncertu znajdą się kompozycje J.S.Bacha, G.F.Haendla, J.Pachelbela, C.Saint-Saensa oraz poezja Jana Pawła II.

Koncert współfinansuje Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Wstęp wolny.

VIII Giełda Mocy - wydarzenie promujące zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami
Praga Południe

04-10-2018

Źródło: Informacja nadesłana

24 października 2018 na PGE Narodowym odbędzie się VIII edycja Giełdy Mocy-wydarzenia promującego zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami w modelu zatrudnienia wspomaganego.

Idea zatrudnienia wspomaganego pozwala osobie z niepełnosprawnością korzystać ze wsparcia specjalistów do spraw zatrudnienia, (w szczególności trenerów pracy), pracować na otwartym rynku pracy i otrzymywać wynagrodzenie, nie mniejsze niż w przypadku pracownika bez niepełnosprawności pracującego na tym samym stanowisku.

Podczas wydarzenia goście ze świata nauki, biznesu i środowisk osób niepełnosprawnych podzielą się wiedzą i doświadczeniem. Pracodawcy mogą również zyskać lojalnego pracownika.

Wydarzenie adresowane jest do przedstawicieli środowisk biznesowych, organizacji pozarządowych, działów HR i CSR oraz wszystkich zainteresowanych tematem.

Zależy nam, by zmieniać postrzeganie osób z niepełnosprawnościami, przełamując stereotypy i zwiększając świadomość społeczną dotyczącą ich umiejętności, zaangażowania i kompetencji.

Nagrody dla Współczesnych WAWA BOHATERÓW
Śródmieście

01-10-2018

Źródło: Informacja nadesłana

WAWA BOHATEROM to cykl audycji telewizyjnych poświęcony historii oraz współczesnym losom Powstańców Warszawskich. Przez cały rok na antenie TVP 3 Warszawa prezentowaliśmy sylwetki Bohaterów, apelowaliśmy o udział w działaniach na rzecz godnego upamiętniania historii oraz o aktywne włączanie w akcje pomocowe na rzecz Kombatantów.

Najskuteczniejsze inicjatywy zostały nominowane do Nagród Współczesnych WAWA BOHATERÓW. Honorowy patronat nad projektem objął marszałek senatu Stanisław Karczewski. Partnerem medialnym jest Radio dla Ciebie.

Podczas uroczystej gali w Teatrze Stanisławowskim ogłosimy werdykt Kapituły. W uroczystości wezmą udział Powstańcy Warszawscy i przedstawiciele wszystkich nominowanych inicjatyw. Swój udział zapowiedzieli także między innymi: Marszałek Senatu, Minister Obrony Narodowej, Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Uroczystość galowa w Teatrze Stanisławowskim - 1.10. 2018, godz. 17.00.

Projekt Szyjemy Sport na Miarę dotarł do Warszawy!
Wilanów

28-09-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Ponad 60 rodzin, 3 gwiazdy polskiego sportu, 3 różne dyscypliny i to wszystko w jednym miejscu w Polsce!

Już 7 października stolica będzie gospodarzem niezwykłego projektu, treningu łączącego elementy siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej!

Dzieci w wieku 9-13 lat wraz z rodzicami będą miały okazje poznać tajniki tych dyscyplin bezpośrednio od reprezentantów kraju: Marcina Lijewskiego, Krzysztofa Ignaczaka i Cezarego Trybańskiego. To pierwszy w Polsce projekt zachęcający dzieci i ich rodziców do wspólnej aktywności fizycznej.

„Szyjemy Sport na Miarę – Sportowa rodzina” to projekt trzech wybitnych reprezentantów Polski, którzy reprezentują 3 dyscypliny (siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę) i na sportowej emeryturze chcą być inspiracją dla młodych ludzi.

Już 7 października w Centrum Sportu Wilanów w Warszawie odbędzie się 2 edycja tego bezpłatnego wydarzenia.

DYPLOMY 2018 – wystawa absolwentów Studium Fotografii ZPAF na Placu Zamkowym w Warszawie
Śródmieście

28-09-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Okręg Warszawski ZPAF zaprasza do Starej Galerii ZPAF (plac Zamkowy 8) na wystawę DYPLOMY 2018, prezentującą projekty kończące trzyletnią edukację w Studium Fotografii ZPAF. Ekspozycja to mieszanka różnych, autorskich spojrzeń, które pomimo swej odmienności tworzą spójną wystawę.

Autorzy prezentowanych na wystawie prac:


Absolwenci Studium 2017

 • Maciej Baranowski — „Gry wojenne” - promotor Wojciech Grzędziński
 • Grzegorz Mikowski — „Historia procesu” - promotor Tomasz Sikora
 • Ewa Modestowicz — „Tożsamość” - promotor Magdalena Wdowicz-Wierzbowska
 • Wojciech Zieliński — „Z Ernstem Abbe przez Jenę” - promotor Wojciech Wilczyk
 • Marcin Jankowski — „Hipnagogi” - promotor Andrzej Dragan

Absolwenci Studium 2018

 • Bartosz Falkowski — „A więc wojna!” - promotor Andrzej Zygmuntowicz
 • Katarzyna Kędziora — „Metanoia” - promotor Wojciech Sternak
 • Anna Kuszyk — „Incognito” - promotor Jolanta Rycerska
 • Adrian Kuśmierek — „Wojny wyobrażone” - promotor Andrzej Zygmuntowicz
 • Piotr Łapiński — „Arahja” - promotor Wojciech Grzędziński
 • Dmitrii Molev — „Stan ukryty” - promotor Paweł Żak
 • Izabela Możdrzeń — „Każdy inny, wszystkie równe” - promotor Wojciech Sternak
 • Natalia Rakowska — „Portrety” - promotor Paweł Żak
 • Dorota Sobczak — „Osiedle Przyjaźń” - promotor Wojciech Sternak
 • Magdalena Węglarz — „Aerial” - promotor Wojciech Grzędziński

Wystawę można odwiedzać do 12 października 2018 roku w Starej Galerii ZPAF, przy ul. Plac Zamkowy 8 w Warszawie.

Wstęp wolny.

Targówek Zbliża Kultury
Targówek

26-09-2018

Źródło: Informacja nadesłana przez Dom Kultury ŚWIT w Dzielnicy Targówek m.st.Warszawy

W ten weekend mieszkańców Targówka czekać będzie prawdziwy miszmasz kulturalny.

Odpowiedzialny za to będzie VIII Międzynarodowy Festiwal Zbliżenia Kultur. Odbędzie się on w dniach 29-30 września na dziedzińcu Domu Kultury Świt i 28 września w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury przy ulicy Belwederskiej.

28-09-2018 (piątek) - (Sala kinowo-koncertowa RONiK przy ul. Belwederska 25 w Warszawie)

 • 18:30 – Uroczyste otwarcie VIII edycji Festiwalu, oraz koncert z udziałem Buriackiego Etno-Rock zespołu SHONO (Irkuck, Rosja). Uroczystemu otwarciu Festiwalu będzie towarzyszyć foto-wystawa-performance „Złoty Pierścień Rosji…zatrzymany w czasie”. Autorka Larissa Baldovin, wystawę przedstawi projektantka Jekaterina Borisowa.

29-09-2018 (sobota) - (Dziedziniec i park Domu Kultury ŚWIT, ul. Wysockiego 11, Warszawa)

 • 14:00 Święto Poezji Śpiewanej
 • 17:00 Święto Zbliżenia Kultur

30-09-2018 (niedziela) - (Dziedziniec i park Domu Kultury ŚWIT, ul. Wysockiego 11, Warszawa), Dzień Czeburaszki:

 • 12:00 Dzień Czeburaszki - zabawy, warsztaty zdrowa żywność dla dzieci, tańce ze świata, lepienie pierogów polskich i pielmieni rosyjskich, malowanie, prezentacje rękodzieł i prac artystycznych dzieci z Polski i ze Świata, bieg dla dzieci na 50 metrów, i inne atrakcje. Prezentacja unikalnego instrumentu dla terapii i rozwoju muzycznego u dzieci Wielofunkcyjny edukacyjno-kreatywny instrument, opatentowany i cieszący się dużym uznaniem w ośrodkach terapeutyczno-edukacyjnych dla dzieci na całym świecie, zostanie zaprezentowany przez wynalazców, projektantów i twórców tego unikalnego instrumentu. Jakub Kozik (Polska).
 • 15:00 Dzieci dla zbliżenia kultur - Międzynarodowy koncert z udziałem solistów i zespołów dziecięcych

W ramach Festiwalu odbędzie się także JARMARK ZBLIŻENIA KULTUR, podczas którego będą mogli zaprezentować swoje wyroby, żywność, twórczość i pasje artystyczne przedstawiciele różnych kultur z Polski i z zagranicy, w dziedzinach krawiectwa, rękodzieł, pszczelarstwa, wielokulturowej kuchni, smakołyków, słodyczy, zdrowej żywności, kosmetyków naturalnych i z wielu innych dziedzin…

Jako atrakcje specjalne w czasie Festiwalu także będą do zwiedzania:

 • Wioska Żywej Archeologii – tu zanurzysz się w świat Słowian, Wikingów i innych ludów dawnej Polski, Europy. Dotkniesz i posmakujesz swoich korzeni, poznasz życie przodków, ich obrzędów, obyczajów, rzemiosł, zapomnianych zawodów. Wszystko to dzięki Fundacji Grodu na Bródnie poprowadzi Robert Sigmundsson.
Wystawa Fotograficzna Wojciecha Plewińskiego na Placu Bankowym
Śródmieście

20-09-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Odwiedź wystawę w Warszawie na Placu Bankowym 1 w dniach 23 września – 7 października 2018 roku i przenieś się na włoską promenadę!

Wystawa to efekt wyjazdu fotografa do Włoch w 1957 roku. Ten cykl fantastycznych zdjęć z Wenecji, Rzymu, Florencji, Capri i wielu innych pięknych miejsc w bezpośredni sposób nawiązuje do prania.

Zdjęcia wydrukowane są na płótnach i zawieszone na sznurkach, można je więc dotykać jak również przechadzać się między nimi.

„Wystawa „Włoskie Pranie” w oryginalny sposób celebruje sztukę fotografii, prezentując zdjęcia przedstawiające prawdziwe Włochy sprzed lat. Wystawa przyczynia się do promocji włoskiej kultury i promuje włoski styl życia z lat 50 tych” przyznaje Ambasada Włoch w Polsce, jednocześnie obejmując wystawę swoim Patronatem.

Wystawa końcowa Dni Fotografii Alternatywnej
Praga Południe

17-09-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Orkiestra Sinfonia Varsovia, zapraszają w poniedziałek, 17 września do siedziby Orkiestry (ul. Grochowska 272) na wernisaż wystawy końcowej festiwalu Dni Fotografii Alternatywnej. Początek spotkania o godzinie 19.

Dni Fotografii Alternatywnej były okazją do przypomnienia piękna oraz walorów, jakie towarzyszą fotografiom wykonywanym w technikach alternatywnych. W ramach festiwalu odbyła się wystawa mistrzów fotografii – „Piętno techniki” - 4 spotkania autorskie oraz 5 warsztatów mistrzowskich, w trakcie których uczestnicy mogli poznać techniki o wyjątkowych walorach artystycznych i plastycznych: gumę chromianową, cyjanotypię, gumolej, mokry kolodion oraz brąz vandyke.

Wystawa końcowa składa się z prac uczestników warsztatów, którzy mieli okazję pracować w relacji mistrz - uczeń. Każdej z technik uczyli wybitni twórcy - Konrad K. Pollesch, Andrzej Wiktor, Roman Krawczenko, Marcin Sudziński, Łukasz Gietka i Greg Ostrowski.

Rolą artysty jest nie tylko praca twórcza, ale także dbanie o tradycje i dziedzictwo, jakie zostało mu przekazane. Warsztaty mistrzowskie pozwalają na nawiązanie bliższej relacji i przekazanie sekretów technik znanych nielicznym. Dzięki temu powstało 70 zróżnicowanych prac, które zachwycają swoją niedoskonałością. Są świadectwem pasji oraz chęci poszerzania artystycznych horyzontów twórców. - mówi Jolanta Rycerska, prezes ZPAF oraz kurator festiwalu.

Wystawę można będzie oglądać przez tydzień, w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ul. Grochowska 272 (aula, II piętro).

W wyborze prac do wystawy końcowej udział wzięli: Janusz Marynowski– dyrektor Orkiestry Sinfonia Varsovia, Jolanta Rycerska- prezes ZPAF, Magdalena Wdowicz-Wierzbowska– przezs Okregu Warszawskiego ZPAF,Łukasz Gietka– fotograf, Greg Ostrowski – fotograf, Maciej Sadowski– koordynator festiwalu.

Wystawę można oglądać od 17 do 24 września w godzinach 15-19

Wernisaż odbędzie się 17 września o godzinie 19:00

VI Piknik Wcześniaka na Karowej
Śródmieście

14-09-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Już w najbliższą niedzielę, 16 września 2018 r. odbędzie się VI Piknik Wcześniaka na Karowej. Do wspólnej zabawy zapraszamy byłych pacjentów Oddziałów Intensywnej Terapii Noworodka, Oddziałów Patologii Noworodka oraz wszystkich chętnych wraz z rodzinami.

Główną ideą Pikniku jest pogłębienie wiedzy na temat przedwczesnych narodzin, a także profilaktyka wcześniactwa. Wspólnie z Koalicją dla Wcześniaka działamy na rzecz poprawy kompleksowej opieki nad wcześniakami – opieki nie tylko w oddziałach Intensywnej Terapii i Patologii noworodka, ale też opieki poszpitalnej.

Co nas czeka w tym roku? Jak zwykle mnóstwo atrakcji, quizów, pokazów, konkursów oraz nauki przez zabawę. Będzie można również pochwalić się swoimi umiejętnościami, wiedzą i sprytem oraz zdobyć wiele wspaniałych nagród.

II Żoliborski Festiwal Muzyki Sakralnej
Żoliborz

13-09-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Fundacja Art Connection zaprasza w niedzielę 23 września o godzinie 19.00 do Kościoła Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Gdańskiej 6A w Warszawie na koncert w ramach II Żoliborskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej.

Z towarzyszeniem tria smyczkowego w składzie: Anetta Baculewska-Owczynnikow  I skrzypce, Klementyna Schweizer II skrzypce, Tatiana Przybylska-Karaszewska wiolonczela, wystąpią soliści: sopranistka Bogumiła Dziel-Wawrowska i trębacz Krzysztof Tomaszewski.

Artyści wykonają solo i w duecie słynne kompozycje sakralne J.S.Bacha, W.A.Mozarta, G.Donizettiego, G.Fauré.

Wstęp wolny.

POTAŃCÓWKA na SIEKIERKACH
Mokotów

07-09-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Tradycja potańcówek na Siekierkach sięga dawnych, jeszcze przedwojennych czasów. Najpiękniejsze wspomnienia o nich mają mieszkańcy, którzy na naszym osiedlu mieszkają od pokoleń: „Atrakcją na Siekierkach były prawdziwe potańcówki.

Ale jakie to były bale! Oko by państwu zbielało. W jednym domu robiło się rybę, w innym flaki, indyka, gęś. To były bale z zaproszeniami, biletami i obowiązkowymi wieczorowymi strojami. Kiedyś Teatr Narodowy umożliwił nam wypożyczenie strojów – wspomina pani Halina. – Przyjechał po nas autobus i  pojechaliśmy, mogliśmy sobie wybrać. Miałam suknię na fiszbinach, z aksamitu, złotą z zielonym i bordo, średniowieczną. Przyniosłam do domu, ale dekolt tiulem ozdobiłam. A na włosy tata mi kupił mimozę…”.

W Dorożkarni wracamy do tej tradycji i raz na kwartał zapraszamy na Siekierkowskie potańcówki, które  zawsze odbywają się z towarzyszeniem  wspaniałych muzyków, dzięki czemu udaje się odtworzyć klimat starej Warszawy.

I znów jak za dawnych lat, sąsiedzi i  znajomi z nieznajomymi wskrzeszają klimat międzywojennej Warszawy.

16 września, 18:00 - 20:00, wstęp wolny

ŚWIĘTO SIEKIEREK
Mokotów

07-09-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

ŚWIĘTO SIEKIEREK organizowane jest po raz siódmy przez Dom Kultury Dorożkarnia, Fundację BO WARTO i Szkołę Podstawową nr 3.

Będzie to znakomita okazja do spotkania „starych” mieszkańców żyjących na Siekierkach nawet od kilku pokoleń i tych „nowych”, którzy osiedlili się tutaj kilka lat lub kilka miesięcy temu.

W programie: działania i konkurencje sportowe, animacje artystyczne i wiele niespodzianek.

Na zakończenie, o godz. 18.00 – zapraszamy na potańcówkę, zakręci DJ Myszon.

16 września, 15:00 - 20:00, wstęp wolny

ŚNIADANIE w KWIATACH w Domu Kultury Dorożkarnia
Mokotów

07-09-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Stół i spotkanie zawsze jest dobrym pretekstem do „zrobienia pierwszego kroku” w nawiązywaniu relacji z sąsiadami. Wspólne przygotowanie posiłku integruje i pozwala poznać kogoś lepiej. Porozmawiać w niezobowiązującej atmosferze.
Dlatego raz w kwartale zapraszamy do Dorożkarni na śniadania sąsiedzkie. Wystarczy przynieść ze sobą na przykład chleb własnego wyrobu, ulubioną sałatkę, twarożek przygotowany według własnego przepisu, albo ciasto upieczone dzień wcześniej. Posiłek zjemy w miłym towarzystwie, rozmawiając o ciekawych wydarzeniach i ulubionych książkach.
Na nasze śniadania będziemy też zapraszać znakomitych artystów – w czerwcu gościliśmy aktorkę Maję Komorowską, pisarkę Joannę Rudniańską oraz autorkę wielu projektów czytelniczych Marię Dąbrowską.

Najbliższe spotkanie już 15 września, przy okazji nauczymy się też robić bukiety z jesiennych kwiatów.

Program:

 • 11.00 – śniadanie
 • 13.00 – warsztaty kwiatowe – poprowadzi Remigiusz Dorawa ogrodnik.


15 września - 11:00 - 14:00, wstęp wolny

TeatRanek na Siekierkach: CZERWONY KAPTUREK – Teatr Bajlandia
Mokotów

07-09-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Kto nie zna opowieści o małej dziewczynce, która wędrując przez las do chorej babci spotyka na swojej drodze groźnego wilka? Chyba nie ma takiej osoby!

CZERWONY KAPTUREK to klasyczna bajka w całkowicie nowej wersji – opowiedziana lekko, barwnie
i z humorem. Dzięki pięknym kostiumom, radosnej muzyce i fantazyjnej leśnej scenografii, Dzieciom nie jest straszny nawet groźny acz uroczy Wilk! Szalona Babcia, rycerski Gajowy i opiekuńcza Mateczka przeprowadzą Najmłodszą Widownię przez pełną zabawnych zwrotów akcji bajkę.

Występują:
Czerwony Kapturek, Babcia – Katarzyna SŁOMSKA
Gajowy, Mateczka – Klaudia BUDZIŁEK
Wilk – Paweł WIŚNIEWSKI

Reżyseria i scenografia:
Katarzyna SŁOMSKA

Muzyka i aranżacja:
Tomasz FRĄCZEK

Obowiązują bezpłatne wejściówki. Prosimy o zarejestrowanie się i pobranie bezpłatnej wejściówki.

9 września - 12:30 - 13:30, koszt darmowy

Dzień otwarty w Domu Kultury Dorożkarnia na Mokotowie.
Mokotów

07-09-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Choć zajęcia w Dorożkarni startują już 3 września, to w niedzielę 9 września, wczesnym popołudniem zapraszamy wszystkich jeszcze niezdecydowanych.

Nasi pedagodzy poprowadzą warsztaty dla najmłodszych: taneczne i plastyczne, a dla starszych dzieci: teatralne, taneczne, plastyczne, filmowe, ceramiczne oraz grafiki komputerowej.

Dzieci będą mogły wziąć udział w przesłuchaniu do Zespołu Dom oraz Pracowni Wokalnej.

Tego dnia czynny będzie również Punkt Biblioteczny – Skład Książek.

 • 13.30 – 14.15 – warsztaty taneczne dla przedszkolaków Puchatki i Paszczaki
 • 14.20 – 15.05 – warsztaty teatralne: Teatr ZACZAROWANE KOŁO (9-14 lat) i Teatr ZAKAZ (15-19 lat)
 • 15:00 – 15.45 – warsztaty taneczne – Studio JAZZ (12 – 16 lat)
 • 15.50 – 16.35 – warsztaty taneczne – breakdance (6-18 lat)
 • 14.00 – 15.00 – przesłuchania do zespołu DOM i Pracowni Wokalnej
 • 13.30 - 14.15 – warsztaty plastyczne – Fabryka Wyobraźni i Struktury (7-14 lat)
 • 14.20 – 15.05 – warsztaty plastyczne dla przedszkolaków PUCHATKI i PASZCZAKI
 • 15.45 – 16.30 – warsztaty ceramiczne – od lat 7
 • 13.30 – 14.15 – spotkanie z Pracownią Parasol
 • 13.30 - 14.15 i 15.05 - 16.30 – punkt biblioteczny SKŁAD KSIĄŻEK – dla WSZYSTKICH

9 września, w godzinach 13:30 - 16:30, wstęp wolny.

Warszawski Festiwal Kulinarny w Wilanowie
Wilanów

07-09-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Zbliża się II edycja Warszawskiego Festiwalu Kulinarnego, która odbędzie się w weekend 15-16 września, tym razem pod hasłem „Królewski Stół”. Ten tytuł nie jest przypadkowy – po kulinarne wrażenia i porządną dawkę wiedzy udamy się do królewskiej dzielnicy, a bogactwo programu Was zaskoczy.

Ponad 40 wykładów i paneli dyskusyjnych, 60 warsztatów i pokazów kulinarnych, 100 wystawców, liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, spacery, projekcje filmów.

W tym roku, poza poruszanymi tradycyjnie tematami sezonowości, lokalności, zrównoważonego rozwoju, bioróżnorodności, odpowiedniej i odpowiedzialnej diety, trendów i designu, podejmiemy wątki naszego kulinarnego dziedzictwa i edukacji kulinarnej.

W programie nie zabraknie zagadnień związanych z dawnymi smakami przedwojennej Warszawy i tymi z najstarszych polskich książek kucharskich. Na miłośników sztuki czeka blok dyskusyjny o jedzeniu w literaturze i sztukach wizualnych m.in. z Bogusławem Deptułą, a zespół Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie pokaże, jak przez warsztaty uczyć historii kulinarnej.

Wszystko to będzie odbywać się jednocześnie w trzech lokalizacjach: terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Urzędu Dzielnicy Wilanów oraz na Plaży Wilanów przed Urzędem Dzielnicy Wilanów.

Wstęp bezpłatny

Koncert - Arcydzieła Kameralistyki na Bielanach
Bielany

30-08-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Fundacja Art Connection zaprasza do Kościoła św. Zygmunta przy pl. Konfederacji 55 w Warszawie na kolejny koncert z cyklu “Arcydzieła Kameralistyki”, który odbędzie się w niedzielę 16 września o godz.20.00.

Wystąpi zespół kameralny w składzie: Agnieszka Prosowska-Iwicka flet, Klementyna Schweizer skrzypce, Tatiana Przybylska-Karaszewska wiolonczela, Monika Polaczek-Przestrzelska fortepian.

W programie koncertu znajdą się utwory kobiet kompozytorek tworzących w XVIII i XIX wieku. Ich dzieła,nieznane lub zapomniane zaczynają coraz częściej pojawiajać się w salach koncertowych. Podczas koncertu będzie można usłyszeć kompozycje Elisabeth Jaquet de la Guerre, Marii Theresii von Paradis, Melanie Bonis, Clary Schumann, Fanny Hensel, Cécile Chaminade.

Koncert współfinansuje Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

Wstęp wolny.

Warszawskie Targi Wine Expo Poland
Białołęka

21-08-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Koneserzy i amatorzy prosecco czy pinot noir odnajdą te smaki podczas tegorocznej 4. edycji międzynarodowych targów Wine Expo Poland. Przedstawiciele branży wina z Polski i ze świata spotkają się w Warszawie, tradycyjnie w ostatni weekend października (26-27 października).

Każdy zainteresowany najnowszymi trendami, nawiązaniem nowych relacji biznesowych, czy rozwijaniem wiedzy powinien tu być, bo nauka, spełnianie pasji, sukces w biznesie to przecież sztuka. I wino jest temu winne.

Przekraczając próg nowej warszawskiej hali Global Expo uczestnikom z pewnością z wrażenia zakręci się w głowach. Przez dwa dni odkrywać będą winną sztukę podczas warsztatów i seminariów, podczas degustacji – delektując się winnymi smakami dotychczas niedostępnymi w Polsce i prowadząc owocne rozmowy z producentami-pasjonatami m.in. z
Włoch, Portugalii czy Hiszpanii. Dodając do tego eksperckie spotkania i merytoryczną debatę o rynku wina w Polsce namalujemy inspirujący obraz, który każdy z uczestników może zinterpretować na własny sposób, jak to ze sztuką bywa.

Międzynarodowe targi Wine Expo Poland odbywają się od 4 lat w Warszawie. Do tej pory odwiedziło je ponad 2 tysiące importerów, dystrybutorów, sieci handlowych, super i hipermarketów, restauracji, winiarni, sommelierów, nabywców korporacyjnych i regularnych konsumentów, którzy uczestniczyli w kilkunastu wydarzeniach edukacyjnych i biznesowych
z udziałem profesjonalistów.

Targi, poprzez prestiżowy konkurs win Wine Expo Poland AWARDS wyłaniają czołówkę w rankingu branżowym i wśród konsumentów, dając branży jednocześnie najbardziej aktualną wiedzę na temat preferencji konsumentów.

Dni Fotografi Alternatywnej na Pradze
Praga Południe

17-08-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Związek Polskich Artystów Fotografików oraz Orkiestra Sinfonia Varsovia zapraszają na festiwal Dni Fotografii Alternatywnej.

Festiwal otworzy wystawa "Piętno techniki" której wernisaż odbędzie się 20 sierpnia o godzinie 19:00 w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ulicy Grochowskiej 272 (Budynek główny - II piętro).

Wystawa "Piętno techniki" jest okazją do obejrzenia kilkunastu cykli fotografii wykonanych przez autorów pracujących w technikach zwanych archaicznymi, bądź alternatywnymi. Tytułowe "piętno" to plastyczna właściwość obrazu wynikająca z użycia określonej metody wytworzenia poszczególnych prac. Każdorazowo właściwość ta jest na tyle silna, że wizualnie charakteryzuje obraz, stanowi swoisty raster - nieprzezroczysty przewodnik pomiędzy światem widzianym przez fotografa, a tym przedstawionym.

Prezentowane prace są kontrapunktem dla idei poszukiwania przez fotografów wizualnego obiektywizmu i jak największego realizmu w przedstawianiu rzeczywistości. Twórcy prezentowanych prac poszukiwali sposobu na ukazanie z założenia subiektywnej, czasem wręcz osobistej interpretacji rzeczywistości. W zastosowaniu określonych środków i metod znaleźli służąca temu celowi szansę na wytworzenie obrazu naznaczonego cechami wybranej techniki, z jej charakterystycznym uposażeniem wizualnym. Wśród zaprezentowanych fotografii znajdują się wyłącznie prace współczesne, należące do różnych gatunków fotografii - zarówno nawiązujące do kanonu piktorializmu poszukującego ideału formalnego piękna i harmonii w obrazie, jak i realizacje dużo bardziej współczesne w sposobie obrazowania, korzystające z tradycyjnych technik dla uzyskania podporządkowanego treści efektu wizualnego, pogłębienia wymowy przekazu, czy wręcz zbudowania opozycji pomiędzy pięknem świata, a nie zawsze łatwą prawdą o nim. Wszystkie zaprezentowane fotografie wykonane zostały w technikach alternatywnych w stosunku do powszechnej dziś fotografii cyfrowej, takich jak: mokry kolodion (tzw. ambrotypia), guma dwuchromianowa, cyjanotypia, brąz Vandyke, kalotypia, cyjanotypia tonowana, heliograwiura, emulsja fotograficzna na papierze, technika olejowa, papier solny czy fotografia litowa. Każda praca jest unikatowym i niepowtarzalnym dziełem wytworzonym osobiście przez autora.

W ramach festiwalu Dni Fotografii Alternatywnej odbędzie się wiele wydarzeń towarzyszących - między innymi spotkania autorskie oraz otwarte warsztaty fotograficzne.

Zakończenie festiwalu nastąpi 17 września otwarciem wystawy złożonej z prac wykonanych na warsztatach.

Koncert Kameralny na Żoliborzu
Żoliborz

30-07-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Fundacja Art Connection zaprasza 15 sierpnia 2018 r. o godz. 19.30 do Kościoła pw. św. Jana Kantego przy ul.Krasińskiego 31 w Warszawie na kameralny koncert arii i pieśni, który odbędzie się w ramach II Żoliborskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej.

Solistką koncertu będzie znakomita, warszawska sopranistka Justyna Stępień. Z towarzyszeniem tria smyczkowego w składzie:

 • Stanisław Tomanek - I skrzypce
 • Klementyna Schweizer - II skrzypce
 • Tatiana Przybylska-Karaszewska - wiolonczela

Wykona słynne kompozycje religijne m.in. utwory G.B.Pergolesiego, A.Vivaldiego, C.Francka, Ch.Gounoda.

Wstęp wolny.

Koncert współfinansuje Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Stara Galeria ZPAF zaprasza na wystawę Marcina Zaborowskiego Newcomers.
Śródmieście

25-07-2018

Źródło: Informacja nadesłana

„Newcomers” to kolejna odsłona projektu dokumentalnego „Rohingyas”, który autor rozpoczął w 2013 roku. Projekt jest zapisem historii bohaterów i losów prześladowanej społeczności Rohingja, w okrutny sposób wykluczonych ze społeczeństwa.

Stara Galeria ZPAF - Warszawa, Plac Zamkowy 8

Wernisaż wystawy:

 • 25.07.2018 godz. 19:30

Spotkanie autorskie:

 • 25.07.2018 godz. 20:00
 • Spotkanie poprowadzi Andrzej Zygmuntowicz

 Wystawa czynna :

 • do 17 sierpnia 2018
 • poniedziałek-piątek w godz. 12-18
 • sobota-niedziela w godz. 14-18
Opowieści z cygańskiego taboru: Baśnie cygańskie - W Domu Kultury Zacisze na Targówku
Targówek

09-07-2018

Źródło: Informacja nadesłana przez Dom Kultury ZACISZE w Dzielnicy Targówek M.St.Warszawy

Łacio giwes! Cyganie to wolne duchy. Dla nich największym skarbem jest wolność, największą radością wędrówka, największa mądrością baŚnie, przekazywane z pokolenia na pokolenie. A roi się w nich od niezwykłych postaci, takich jak Urmy, czyli złe i dobre czarownice, Bengi – cygańskie diabły, czy ptaki Czarana, zjadające gwiazdy w ciemne noce. Baśnie cygańskie niosą też ze sobą mądre przesłania, tkliwe momenty, w których łza się w oku kręci, a także opowieści do śmiechu. Są tak różne od znanych nam baśni, jak Cyganie różnią się od innych narodów. I na pewno każdy – i dzieci, i dorośli – znajdzie w nich coś dla siebie.

Jeśli więc chcecie uszczknąć trochę z cygańskiej mądrości ludowej, zapraszamy Was na wyprawę leśnymi bezdrożami wraz z cygańskim taborem, na poszukiwanie bajek i baśni cygańskich, od których w lasach aż się roi.

Po spektaklu zapraszamy na 20-minutowe warsztaty, podczas których zapoznacie się z instrumentami wykorzystanymi podczas spektaklu, z cygańskimi pieśniami i zabawami oraz ciekawymi tradycjami, które warto poznać.

Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Dojazd: ZTM 190, 140, 340, 512, 738 przystanek Tużycka, 527 przystanek Młodzieńcza.

31 sierpnia, piątek, godz. 17.00. Wstęp Wolny!

Baśnie arabskie: Kraina tysiąca i jednej baśni - W Domu Kultury Zacisze na Targówku
Targówek

09-07-2018

Źródło: Informacja nadesłana przez Dom Kultury ZACISZE w Dzielnicy Targówek M.St.Warszawy

Witajcie, śmiałkowie, którzy wraz z nami chcecie wybrać się w podróż po Krainie Tysiąca i Jednej Baśni, w której niezwykłych historii pełno jest niby ziarenek piasku na pustyni. Przed Wami stanie otworem świat sułtanów, wezyrów i prostych rzemieślników, świat dżinnów, mądrych zwierząt, karawan, beduinów, rozbójników oraz nieprzebranych
bogactw skrywanych zazdrośnie przez wybudowane przez dżinny skarbce.

Waszymi przewodniczkami po tej tajemniczej krainie będą trzy bajarki, które, niczym Szeherezada, oczarują Was zarówno baśniami arabskimi, jak i muzyką wykonywaną na żywo i sprawią, że godzina spędzona wraz z nimi minie niepostrzeżenie, a niezwykła baśniowa atmosfera  oczaruje każdego – zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Po spektaklu natomiast zapraszamy na 20-minutowe warsztaty, podczas których zapoznacie się z instrumentami wykorzystanymi podczas spektaklu, z elementami kultury arabskiej obecnej w naszym codziennym życiu oraz z arabskimi tradycjami.

Spektakl dla dzieci 5+ w ramach projekt Wielokulturowe spotkanie z baśnią współfinansowany przez M. ST. Warszawę.

Dojazd: ZTM 190, 140, 340, 512, 738 przystanek Tużycka, 527 przystanek Młodzieńcza.

23 sierpnia, czwartek, godz. 17.00. Wstęp wolny!

XVII Doroczna Wystawa Studium Fotografii ZPAF
Śródmieście

25-06-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Stara Galeria ZPAF zaprasza do Warszawy na wernisaż XVII Dorocznej Wystawy Studium Fotografii ZPAF. 

Wernisaż odbędzie się w poniedziałek, 25 czerwca 2018 roku o godzinie 20:00

Jak co roku Studium Fotografii ZPAF zaprezentuje prace swoich słuchaczy. XVII Doroczna Wystawa SF ZPAF będzie skupiać zdjęcia uczestników roku podstawowego i warsztatowego. Po licznych ćwiczeniach i wykładach prowadzonych przez doświadczoną kadrę autorzy wystawy przygotowali materiał, którego poziom i szeroka gama tematyczna z pewnością przykują uwagę każdego widza.

Wyboru prac na XVII Doroczną Wystawę SF ZPAF dokonali: Jolanta Rycerska, Andrzej Zygmuntowicz i Wojciech Sternak.
Autorzy, których prace zobaczymy na wystawie to: Alicja Bordon, Tomasz Bugajny, Mariusz Dmowski, Magdalena Huszcza, Robert Natenadze, Dorota Nowotny, Izabela Pajdała-Kusińska, Małgorzata Sarzalska, Agnieszka Smulko-Okupna, Marcin
Tomczyk, Renata Umińska, Piotr Wideryński.

Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek, 25 czerwca 2018 roku w Starej Galerii ZPAF, przy
ul. Plac Zamkowy 8 w Warszawie.

Zdjęcia będzie można ogadać do 20 lipca 2018. Wstęp wolny.

starsze >>
 
budowadomowjednorodzinnych
KANCELARIA PRAWNA Radca Prawny Sławomir Momot Adwokat Anna Wypych Knieć
Centrum Medycyny Sportowej
CITY MEDIA - wszystkie prawa zastzeżone - polityka prywatności
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin