> Wydarzenia

Masz informację o aktualnościach i wydarzeniach niekomercyjnych w Warszawie i okolicach? Napisz do nas na adres reklamawarszawa@gmail.com a my je opublikujemy w naszym Portalu.

Wydarzenia niekomercyjne (kulturalne, charytatywne, wolne od opłat itd.) zamieszczane są bezpłatnie.

Wydarzenia komercyjne (imprezy zamknięte, imprezy okolicznościowe, płatne) mogą zamieszczać tylko firmy, które mają wykupiony w naszych Portalach jeden z wpisów płatnych.

Sprawiedliwe Zakonnice z Marek
    09-10-2020   Marki
    Źródło: Informacja z Urzędu Miasta Marki

Zapraszamy na koncert solistów scen operowych oraz Chóru Kameralnego

Z okazji 150-lecia urodzin siostry Matyldy Getter, uhonorowanej odznaczeniem "Sprawiedliwa wśród narodów świata" z inicjatywy Fundacji AVE oraz Matki Generalnej Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi Janiny Kierstan powstało oratorium „Sprawiedliwe” na solistów, chór mieszany i orkiestrę, dedykowane bohaterskim zakonnicom.

Autorką tekstu jest poetka Aldona Kraus, muzykę skomponował laureat "Grammy", związany z Filharmonią Narodową Jerzy Cembrzyński.

11 października 2020, godz. 19:00
kościoł Matki Bożej Królowej Polski w Pustelniku
Wstęp wolny, rezerwacja miejsc siedzących

Marecki Tydzień Seniora
    09-10-2020   Marki
    Źródło: Informacja z Urzędu Miasta Marki

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego przygotował coś specjalnego dla starszego pokolenia mieszkańców miasta. Pod patronatem burmistrza Jacka Orycha od 12 do 18 października odbywać się będzie Marecki Tydzień Seniora.
W jego programie znajdują się m.in.:

  • warsztaty plastyczne, taneczne, rękodzieła artystycznego
  • wykłady na temat wizerunku
  • porady komputerowe i kosmetyczne
  • pokaz mody
  • karaoke
  • przegląd zespołów wokalnych
  • spotkania z przedstawicielami mareckich firm – partnerami Mareckiej Karty Mieszkańca

Projekt zamknie koncert  „Cudowne Piosenki w stylu retro” w wykonaniu zespołu „Trójkąt”. Wszystkie działania realizowane będą w Mareckim Ośrodku Kultury. Więcej informacji na plakacie.

Współorganizatorami projektu są: Marecka Rada Seniorów, Fundacja ZACZYN oraz Zarząd Klubu Seniora MOK.

Na wszystkie działania obowiązują bezpłatne wejściówki

Obchody 78. rocznicy niemieckiej zbrodni w Markach
    09-10-2020   Marki
    Źródło: Informacja z Urzędu Miasta Marki

Tradycyjnie już, 16 października, o 12:00 pod pomnikiem X powieszonych na skwerze Pamięci Narodowej odbędzie się uroczytość upamiętniająca kolejną, 78. rocnicę mordu na więźniach Pawiaka.

W październiku 1942 r. doszło tu do potwornej zbrodni. W odwecie za akcję Wieniec zrealizowaną przez Armię Krajową niemiecki okupant stracił 10 więźniów Pawiaka.

Do podobnych egzekucji doszło na Bródnie, Szczęśliwicach, Woli i w Rembertowie. Od 1953 r. w przy Paderewskiego znajduje się Pomnik Dziesięciu Powieszonych.

Skwer Pamięci Narodowej, Pomnik X Powieszonych
16 października 2020, godz. 12:00

Dlaczego naleśniki spadały z sufitu? - Spektakl narracyjny dla dzieci w Józefowie
    09-10-2020   Józefów
    Źródło: Informacja z Urzędu Miasta Józefów

Posłuchajcie, posłuchajcie!

Zapraszamy na spektakl narracyjny dla rodzin z dziećmi od lat 6. Na spotkaniu usłyszycie cztery historie, które łączy temat poczucia własnej wartości. Wszystko to przy dźwiękach harfy celtyckiej i pianina. Opowiadają: Małgorzata Ładzińska, Anna Owerczuk, Anna Szufa, Jerzy Szufa; Kompozycja, keyboard: Krzysztof Ratajski, harfa: Oktawia Bylicka.

24 października 2020 godz. 11:00
Miejski Ośrodek Kultury Józefów
Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MOK Józefów

Wpadki i Przypadki Wieku dojrzałego - spektakl słowno-muzyczny MOK Józefów
    09-10-2020   Józefów
    Źródło: Informacja z Urzędu Miasta Józefów

W mini turnieju poetyckim, damsko-męskim, swoje poezje przedstawią Ewa Fałkowska Rękawek i Wiesław Grochala.

Oprawę muzyczną zaprezentuje zespół - Aplauz Band - Grażyna Górka i Wiktor Sosnowski. Na program artystyczny zaprasza Klub artystyczny VENA.

23 października 2020 godz. 18:00
Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie
Wstęp wolny.

Plener Fotograficzny w Józefowie - Jesienny, rodzinny spacer Doliną Mieni
    09-10-2020   Józefów
    Źródło: Informacja z Urzędu Miasta Józefów

Czy słyszeliście o Mazowieckim Bartku? Okazuję się, że rośnie on zaledwie kilka kilometrów od Józefowa w Dolinie Mieni.

To pomnikowy dąb szypułkowy, rosnący na lewym brzegu Mieni w Rezerwacie Świder.

Tym razem powędrujemy wzdłuż rzeki Mieni aby dotrzeć do tego ciekawego drzewa i utrwalić go na zdjęciach.

Zbiórka pod MOK Józefów, transport samochodami we własnym zakresie. Prowadzenie: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.

17 października 2020 godz. 10:00. Udział w plenerze jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

Cykl Pasje Józefowian w Miejskim Ośrodku Kultury
    09-10-2020   Józefów
    Źródło: Informacja z Urzędu Miasta Józefów

Nowy cykl, w którym prezentować będziemy mieszkańców miasta i ich niezwykłe pasje.

Na pierwsze spotkanie zaprasza Zofia Nowaczyk – józefowianka, z wykształcenia magister inżynier a z zamiłowania fotograf, mentor oraz podróżnik zafascynowany dżunglą – nie tylko amazońską.

Na półwyspie Ptasiej Głowy na Papui Zachodniej w Indonezji cały czas żyje pewnie jeszcze kilkadziesiąt tysięcy osób z plemienia Mariasi. Jednak tylko bardzo niewielu nie zmieniło ciągle swojego trybu życia i nadal mieszkają w malutkich wioskach w dolinach między szczytami gór. Rzadko spotykają ludzi spoza swojej doliny a białego człowieka nie widzieli jeszcze nigdy. I właśnie taką wioskę miała okazję Pani Zofia odwiedzić z niewielką grupą śmiałków. Była jedną z kobiet w ich grupie.

Chcecie dowiedzieć się jak udało im się tam dotrzeć , jak wygląda tam życie, czy dzieci chodzą do szkoły, co jest ważne dla ludzi, którzy tam mieszkają?

Miejski Ośrodek Kultury
16 października 2020 godz. 18:00
Wstęp wolny.

Wyprzedaż Garażowa na Żoliborzu
    29-09-2020   Żoliborz
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Żoliborz

Rada i Zarząd dzielnicy zapraszają na Garażówki na Żoliborzu.

10. Października Skwer przy ulicy Matysiakówny

W godzinach 12.00-16.00

Udział bezpłatny

Na Żoliborzu przybędzie 240 nowych drzew
    29-09-2020   Żoliborz
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Żoliborz

240 nowych drzew planuje posadzić do końca roku Wydział Ochrony Środowiska na terenach administrowanych przez Urząd Dzielnicy Żoliborz. Nowe drzewa znajdą się głównie w okolicy ciągów komunikacyjnych, ulicznych parkingów, chodników oraz ścieżek rowerowych.

Najwięcej drzew zasadzonych zostanie przy ul. Anny German 12. Zaplanowano tam 25 grabów pospolitych „Fastigiata”. 15 lip srebrzystych „Silver Globe” pojawi się przy ulicy Braci Załuskich na odcinku od ul. Włościańskiej do ul. Tołwińskiego. Ulica Niegolewskiego na odcinku od pl. Henkla do ul. Brodzińskiego obsadzona zostanie brzozą brodawkowatą „Jolep1” w liczbie 10 sztuk. Natomiast na ulicy Potockiej posadzona zostanie Robinia Małgorzaty „Pink Cascade”.

Inne ulice przy których znajdą się nowe drzewa to m.in.: ul. Krasińskiego, Przasnyska, gen. Zajączka, Szajnowych, Rydygiera, Promyka, Powązkowska, pl. Lelewela, Kniaźnina czy ul. Urzędnicza. Wśród nowosadzonych drzew poza wyżej wymienionymi znajdą się takie gatunki jak: klon zwyczajny „Drummondii”, wiśnia piłkowana „Amanogawa”, dąb szypułkowy „Fastigiata”, wierzba płacząca „Chrysocoma”, głóg jednoszyjkowy „Stricta”, lipa szerokolistna, platan klonolistny „Pyramidalis” czy kasztanowiec czerwony „Briotti”.

W 2019 Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy posadził łącznie 170 nowych drzew. W zeszłym roku przy żoliborskich ulicach nasadziliśmy m.in. topole, klony, jesiony, lipy, głóg, robinie akacjowe, brzozy, platany, a także dąb szypułkowy. W Parku Kaskada znalazły się takie drzewa jak jarząb szwedzki, lipa srebrzysta, grab, głóg oraz platan. Natomiast Park Kępa Potocka wzbogacił się o wierzbę płaczącą, śliwę wiśniową, olsze, a także platany, lipy oraz topole. Na żoliborskich skwerach (Wołyński, Kompanii AK Żniwiarz, Brukalskich oraz Newerlego) zasadziliśmy głóg dwuszyjkowy, kasztanowiec czerwony, klon srebrzysty i jawor, wiśnie piłkowane, jarząb szwedzki, klon polny.

I Włochowska Gala Sportów Walki
    29-09-2020   Włochy
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Włochy

Zapraszamy na I Włochowską Galę Sportów Walki

Brazylijskie Jiu-Jitsu to sport walki bazujący na chwytach. W walce sportowej zabronione jest zadawanie ciosów. Zawodnicy skupiają się na sprowadzeniu walki na ziemię i tam walczą o dogodną pozycje do założenia duszenia lub dźwigni kończącej walkę.

Na I Włochowskiej Gali Sportów Walki odbędzie się turniej w formule NoGi co oznacza, że zawodnicy walczyć będą w spodenkach i rashguardach - czyli obcislych koszulkach, które w żaden sposób nie ograniczają ruchów. Specyfiką walki w formule NoGi jest bardzo duża dynamika więc możemy spodziewać się widowiskowych pojedynków.
Walki będą toczyły się według zasad ADCC co znaczy, że dozwolone będą wszelkiego rodzaju duszenia oraz dźwignie, łącznie z bardzo widowiskowymi dźwigniami skrętnymi na staw kolanowy.

Zawodnicy będą mogli zwyciężyć walkę na punkty (przyznawane za wykonanie konkretnych akcji) lub przez poddanie się przeciwnika (na skutek założenia techniki kończącej). Jeśli w regulaminowym czasie walka pozostanie nierozstrzygnięta, o wyniku pojedynku zadecyduje dogrywką, w której zawodnicy będą zaczynać walkę w pozycji dominującej a o wyniku zadecyduje najszybsze poddanie lub najszybszą ucieczka z pozycji.
Impreza będzie miała charakter 8-osobowego turnieju, w którym zwycięzca przechodzi do następnej rundy.

2 października br. o godz. 19.00 w OSiR, ul. Gładka 18.

Konkurs Fotograficzny - wędruj przez Wawer
    29-09-2020   Wawer
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Wawer

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym.

Tematem konkursu jest architektura modernizmu zarówno powstała przed II wojną jak i po wojnie tj. w latach 1918 – 1975.

Wszystkich fanów fotografii zapraszamy do zgłaszania swoich prac. Konkurs jest częścią projektu Wędrówka przez Wawer w poszukiwaniu ostańców modernizmu.

Modernizm w architekturze to zjawisko XX wieku, ale jego podwalinami są osiągnięcia techniki i przemysłu połowy XIX wieku, powiązania architektury z budownictwem przemysłowym, a także wykorzystanie nowych materiałów: metalu, szkła i betonu. Architekci stwierdzili, że o pięknie budynku stanowi głównie jego funkcjonalizm. Louis H. Sullivan, amerykański architekt, nazwany ojcem modernizmu,  określił  "…forma wynika z funkcji" a sentencja Miesa van der Rohe "mniej znaczy więcej" najlepiej opisuje charakter tej nowoczesnej architektury. Modernizm, to odwrócenie się od dotychczasowych znanych stylów m.in. minimalizm w zakresie zdobień, stosowanie płaskiego dachu i nowych technologii budowlanych. Te nowe prądy w architekturze pojawiły się także w Polsce. Najlepszym przykładem jest Gdynia. W Warszawie też powstało wiele obiektów modernistycznych, zarówno przed  II wojną jak i po niej. Są również w naszej dzielnicy, Wawrze. To obiekty kolejowe, wille i domy jednorodzinne. Wartościowe ostańce warszawskiego modernizmu.

Autor projektu Andrzej Rukowicz, laureat stypendium kulturalnego zwraca się także z prośbą do mieszkańców Wawra:

Zwracam się serdecznie do obecnych i byłych mieszkańców naszej dzielnicy o udostępnienie archiwalnych zdjęć, rysunków, projektów, dokumentów dot. budynków murowanych, o cechach modernizmu, które powstały na terenie dzielnicy Wawer w latach 1918 -1975.

Termin przesyłania kończy się 5 października 2020 roku

Niedzielny Targ Zdrowej Żywności
    29-09-2020   Ursynów
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Ursynów

W niedzielę 4 października zapraszamy na kolejny Targ Zdrowej Żywności. Świeże warzywa i owoce, dobrej jakości wędliny, pieczywo, sery i wiele innych ekologicznych produktów będzie można kupić podczas targu w niedziele, w godzinach od 9.00 do 15.00 na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów (metro Imielin).

Ubiegłoroczne targi pokazały, że to doskonała okazja, aby bezpośrednio u producentów zakupić, a także dokonać degustacji wartościowej żywności wyprodukowanej według tradycyjnych receptur, bez sztucznych dodatków i konserwantów, czyli naturalnych soków, miodów, serów, ryb i wielu innych produktów.

04.10.2020
Parking przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów

Inicjatywa lokalna na Zielonym Ursynowie – URSYNÓW OKAZUJE SERCE
    29-09-2020   Ursynów
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Ursynów

3 października o godz. 11.00 zapraszamy na sąsiedzkie wydarzenie, podczas którego odsłonimy metalowe serce na plastikowe nakrętki przed Miejscem Aktywności Lokalnej, przy ul. Kajakowej 12b. Zebrane w sercu nakrętki zostaną przekazane na cele charytatywne.

Podczas wydarzenia odbędzie się także wykład naszej ursynowianki Doroty Zdziarskiej, która pokaże jak nadmierna produkcja plastiku wpływa na cały świat, a także na naszą najbliższą okolicę. Zapraszamy także na warsztaty, które poprowadzi Małgorzata Bielecka. Wspólnie wykonamy ekologiczną ozdobę ścienną.

W takcie warsztatów nauczymy się jak z prostych, naturalnych materiałów wykonać piękną, ekologiczną ozdobę na drzwi lub ściany w naszym domu. Uczestnicy nauczą się wyplatania sznurkowych mandal w skali makro, kreatywnego wykorzystywania gałązek i patyków, robienia sznurkowych liści, pomponów i chwostów. Na koniec połączymy nasze piękne, ekologiczne dekoracje w jedno, wielkie, wspólne dzieło.

Wydarzenie odbędzie się w ramach INICJATYWY LOKALNEJ i będzie współfinansowane ze środków m.st Warszawy.

Zawody Lekkoatletyczne na stadionie Szkoły Podstawowej 303
    29-09-2020   Ursynów
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Ursynów

Zawody Lekkoatletyczne na Ursynowie odbędą się 2 Października 2020 roku.

Będzie można sprawdzić się w skoku w dal, biegu na 60 metrów, biegu na 600 metrów i w rzucie piłeczką palantową.

Szkoła Podstawowa nr.303, Koncertowa 8, godzina 17.30

Spotkanie z dr Kamilem Kopanią „Malarstwo ścienne i książkowe”
    29-09-2020   Ursynów
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Ursynów

Czytelnia Naukowa XIV Biblioteki Publicznej im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy zaprasza 29 września 2020 r. o godz. 19:00 na spotkanie z dr Kamilem Kopanią zatytułowane „Malarstwo ścienne i książkowe” z cyklu wykładów pt. „Sztuka romańska w Polsce”.

Spotkanie odbędzie się w Czytelni Naukowej przy ul. Lachmana 5. Wykłady ilustrowane są zdjęciami.

Wstęp wolny!

Zajęcia stacjonarne Klubu Dzieci Puszczy
    29-09-2020   Ursynów
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Ursynów

Klub Dzieci Puszczy to inicjatywa Fundacji skierowana do dzieci w wieku 9-17 lat, wspierająca w dwóch obszarach: dostrzegania środowiska naturalnego i jego eksplorację oraz zdobywania umiejętności społecznych. Podczas zajęć stacjonarnych dzieci są zapraszane do zabaw i treningów z Trenerami Umiejętności Społecznych i pedagogami. Podczas wypraw dzieci prowadzone przez trenera biorą udział w rajdach ratunkowych, zabawach w podchody, a także lekcjach edukacyjno-przyrodniczych.

Klub współpracuje z Ligą Ochrony Przyrody oddział warszawski oraz posiada Honorowy Patronat Burmistrza Ursynowa Roberta Kempy.

Udział w zajęciach klubu jest całkowicie bezpłatny, wymaga zapisu. Osoba która zapisze się i nie stawi się na zajęcia, zostaje zablokowana i nie może ponownie zapisać się na inny termin.

Terminy zajęć terenowych to każda ostatnia sobota miesiąca z wyjątkiem sobót świątecznych. Zbiórka w umówionym miejscu o godzinie 10:00.

Zajęcia stacjonarne odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca z wyjątkiem świąt i przerw szkolnych, w Ośrodku Kultury Dom Sztuki na ul. Wiolinowej 14 w sali tanecznej w godzinach 15:30-17:00.

Wielka Garażówka Warszawska na Ursynowie
    29-09-2020   Ursynów
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Ursynów

4 października na Ursynowie odbędzie się kolejna, ostatnia już, Wielka Garażówka Warszawska.

Garażówki skierowane są do tych, którzy chcą sprzedać nieużywane już przedmioty oraz do tych, którzy chcą wybrać się na zakupy i zapolować na okazje. A znaleźć można na prawdę wszytko: zabawki, przedmioty gospodarstwa domowego, książki, buty, ubrania, elektronikę, biżuterię, dodatki i wiele innych dóbr.

Niezwykłość garażówek polega na tym, że jednym pozwalają pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, innym dają możliwość nabycia niezbędnych przedmiotów. Trend obecny od jakiegoś czasu w stolicy ciągle się rozwija. Wspiera ideę życia w duchu eko i zero waste, ale to nie wszystko. Wyprzedaże garażowe są również okazją do spotkań sąsiedzkich. Uczestnicy mogą miło spędzić czas oraz poznać swoich sąsiadów. W garażówkach biorą udział całe rodziny! Wszystkie wydarzenia są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Przez cały czas trwania, w wyznaczonym i oznakowanym miejscu dostępny będzie tłumacz języka migowego oraz asystent osoby niepełnosprawnej.

Garażówka odbędzie się na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. Komisji Edukacji Narodowej 61), w godzinach 12.00 – 16.00. Nowy termin wyprzedaży został przesunięty z 25 października.

Udział dla wystawców oraz odwiedzających jest bezpłatny. Projekt realizowany jest w ramach budżetu obywatelskiego.

Konkurs na nazwę nowego domu Kultury na Ursynowie
    29-09-2020   Ursynów
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Ursynów

Urząd Dzielnicy Ursynów ogłosił konkurs „Nazwij nowy dom kultury na Ursynowie”. Mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje na nazwę instytucji kultury, której siedziba powstała przy ul. I. Gandhi.

Pomysły można zgłaszać do 27 września.
Głosowanie w czasie którego mieszkańcy zdecydują o tym, która z propozycji jest najlepsza, odbędzie się w dniach 1 – 11 października 2020 r.

Przy realizacji dużych i małych przedsięwzięć przyświeca nam motto: z mieszkańcami i dla mieszkańców. Otwarcie tak długo oczekiwanej instytucji kultury zbliża się wielkimi krokami. Jak powinniśmy ją nazwać? Chcemy aby zdecydowali o tym mieszkańcy. Dlatego postanowiliśmy ogłosić konkurs. Wierzę w kreatywność ursynowian – mówi Burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Warsztaty dla wokalistów w DK Zacisze na Targówku
    17-09-2020   Targówek
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Targówek

Zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty z Adamem Czaplą, trenerem z The Voice Kids.

Adam Czapla - wokalista, muzyk, trener wokalny. Kształcił się w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Od wielu lat studiuje i zgłębia działanie ludzkiego głosu. Po kilku latach pracy techniką Mix, obecnie studiuje metodę Physiological Vocal Training (Flow Phonation). Trener wokalny w programach The Voice Kids TVP oraz The Voice Senior. Współpracuje również m.in z Universal Music Polska. Udziela się w charakterze background vocals oraz solo. Na co dzień pracuje i śpiewa z warszawskim chórem Sienna Gospel Choir oraz formacją Sienna Singers, z którą dotarł m.in do półfinału 9-tej edycji programu Mam Talent.

10 października 2020, sobota
godz. 10.00-13.00, I grupa (10-13 lat)
godz. 13.45-16.45, II grupa (14-18 lat)

Udział bezpłatny. Zapisy online od 2 października. Liczba miejsc ograniczona.

Koncert Lwowskiego Tria Fortepianowego w Domu Kultury Zacisze na Targówku
    17-09-2020   Targówek
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Targówek

Lwowskie Trio Fortepianowe działa od 1999 roku. Inicjatorem jego powstania i organizatorem jego działalności jest Natalia Rewakowicz, pochodząca ze Lwowa pianistka od początku lat 90-tych mieszkająca w Warszawie. Trio Fortepianowe ma na swoim koncie szereg koncertów w Polsce i na Ukrainie. Oprócz światowej klasyki z upodobaniem prezentuje muzykę ukraińską, w tym zwłaszcza twórczość lwowskiego kompozytora Wasyla Barwińskiego. Na repertuar zespołu składają się także utwory Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina, Franza Schuberta, Feliksa Mendelssohna, Antonina Dworzaka, Michaiła Glinki czy ukraińskiego kompozytora Myrosława Skoryka.

Program koncertu:
Ludwig van Beethoven - Trio Fortepianowe B-dur, op.11
Robert Schumann – Fantasiestucke op. 88 na skrzypce, wiolonczelę i fortepian
Wasyl Barwiński – Trio fortepianowe a-moll (1910)

Dom Kultury "Zacisze" (ul. Blokowa 1)
27 września (niedziela), godz. 17.00

Wstęp wolny!

 
budowadomowjednorodzinnych
KANCELARIA PRAWNA Radca Prawny Sławomir Momot Adwokat Anna Wypych Knieć
Centrum Medycyny Sportowej
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin