City Media Dzielnicowy Portal Informacyjny Warszawy i okolicznych miast City Media
 
> Wydarzenia

Masz informację o aktualnościach i wydarzeniach niekomercyjnych w Warszawie i okolicach? Napisz do nas na adres reklamawarszawa@gmail.com a my je opublikujemy w naszym Portalu.

Wydarzenia niekomercyjne (kulturalne, charytatywne, wolne od opłat itd.) zamieszczane są bezpłatnie.

Wydarzenia komercyjne (imprezy zamknięte, imprezy okolicznościowe, płatne) mogą zamieszczać tylko firmy, które mają wykupiony w naszych Portalach jeden z wpisów płatnych.

Mila Janusza Kusocińskiego w warszawskich Łazienkach
    10-07-2019   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana

W 1932 roku Janusz Kusociński zdobył pierwszy złoty medal olimpijski dla Polski w konkurencji męskiej. W rocznicę tego wydarzenia zapraszamy na absolutnie wyjątkowy bieg, który odbędzie się w symbolicznej lokalizacji. Łazienki Królewskie, w których mistrz był zatrudniony, mieszkał i trenował, ugoszczą biegaczy na atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, specjalnie wyświetlonej trasie. Dystans: MILA KUSOCIŃSKIEGO!

31 lipca zapraszamy miłośników biegania na ścieżki, które niejednokrotnie przemierzał najszybszy ogrodnik świata, prekursor nowoczesnych metod treningowych, mistrz olimpijski i wicemistrz Europy, dziesięciokrotny mistrz kraju –
Janusz „Kusy” Kusociński.

Na symbolicznym dystansie Mili Kusocińskiego (1932 metry) będziecie mieli szansę rywalizować, ścigać się o atrakcyjne nagrody lub po prostu, w przyjacielskiej atmosferze, podziwiać wieczorne krajobrazy najpiękniejszego warszawskiego parku.

Klasyfikacje wiekowe:
19 - rocznik: 2000 i młodsi
20-29 - rocznik: 1999 – 1990
30-39 - rocznik: 1989 – 1980
40-49 - rocznik: 1979 – 1970
50-59 - rocznik: 1969 – 1960
60+ - rocznik: 1959 i starsi

Uczestnicy pobiegną w trzech seriach:
ZŁOTA MILA KUSOCIŃSKIEGO - dla chcących pobiec szybciej niż w 8 minut
SREBRNA MILA KUSOCIŃSKIEGO - dla chcących pobiec szybciej niż w 12 minut
BRĄZOWA MILA KUSOCIŃSKIEGO - liczy się udział w biegu

Każdy uczestnik biegu otrzyma nowy minialbum Wydawnictwa BOSZ z serii Medaliści, poświęcony osobie Janusza Kusocińskiego. Jego krótką i tragiczną, ale jakże bogatą historię przedstawia dziennikarz sportowy Stefan Szczepłek.

31 lipca (środa), godz. 22.00, Łazienki Królewskie (wejście od ul. Gagarina), Dystans: 1932 metry (Mila Kusocińskiego)

Wieczna młodość - letni tematyczny festiwal filmowy na Pradze-Południe!
    10-07-2019   Praga Południe
    Źródło: Informacja nadesłana

W Parku Polińskiego w każdy czwartek w okresie od 11 lipca do 22 sierpnia odbywać się będą pokazy kina plenerowego o godzinie 21:00.

Festiwal filmowy na Pradze-Południe to okazja na spędzenie wieczoru przy filmie w przyjemnym otoczeniu natury. „Nasza propozycja siedmiu projekcji to niezwykła okazja zobaczenia, zarówno polskich klasyków, jak i zagranicznych perełek kinematografii, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie” - mówi Marcin Dumieński z FRK.

Cykl kina plenerowego rozpocznie czarno-biały film nakręcony przez Andrzeja Wajdę w 1960 roku zatytułowany „Niewinni czarodzieje”. Możliwość obejrzenia tej produkcji na dużym ekranie nie zdarza się często, dlatego to wyjątkowa okazja. Kolejno pojawią się nie mniej wyjątkowe tytuły.

Tydzień później „Przypadek” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego z 1981 roku, a następnie „Zezowate szczęście” Andrzeja Munka z 1960 roku. Podczas drugiej części cyklu zaprezentowane zostaną filmy produkcji zagranicznej, takie jak legendarny „Fight Club”, czy poruszająca biografia zepłu Queen „Bohemian Rhapsody”.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.

Targówek na leżakach. Kino plenerowe.
    04-07-2019   Targówek
    Źródło: Informacja nadesłana

To już kolejna edycja cyklu „Targówek na leżakach”. Na terenie parku Stefana Wiecheckiego-Wiecha (obok teatru Rampa) w każdy lipcowy czwartek o godz. 21:00 odbędzie się niezwykła projekcja filmowa.

W okresie wakacyjnym mieszkańcy Targówka będą mieli możliwość skorzystania z oferty kina plenerowego zawierającej cztery filmy: Zjawiskowy musical „Król rozrywki” z Hugh Jackmanem w roli głównej, przepełniony tajemnicą i trzymający w napięciu thriller „Dziewczyna we mgle”, niesztampowa komedia „Baby driver” o młodym chłopaku, skrywającym sekret, a na koniec dawka francuskiego humoru w filmie „Czym chata bogata”.

Wszystkie projekcje poprzedzają prelekcje, podczas których poruszane będą kwestie związane z filmami. Umożliwią one dogłębniejsze zrozumienie problematyki prezentowanych produkcji.

Repertuar i terminy pokazów
„Król rozrywki” - 04.07.2019, godz. 21:00
„Dziewczyna we mgle” - 11.07.2019, godz. 21:00
„Baby driver” - 18.07.2019, godz 21:00
„Czym chata bogata” - 25.07.2019, godz 21:00

Organizatorom zależy na umożliwieniu bezpłatnego uczestnictwa w pokazach filmowych mieszkańcom stolicy, w tym osobom niepełnosprawnym. „Realizowane przez nas projekcje skierowane będą do wszystkich, dlatego podczas każdego
pokazu udostępniamy słuchawki zapewniające lepszy odbiór dźwięku. Ma to na celu zwrócenie uwagi na osoby niepełnosprawne oraz seniorów w przestrzeni publicznej, a także umożliwienie integracji ponad podziałami wiekowymi i społecznymi.” - mówi Marcin Dumieński z Fundacji Rozwoju Kinematografii.

Cykl pokazów plenerowych organizowany jest przez Urząd Dzielnicy Targówek oraz Fundację Rozwoju Kinematografii.

Wstęp wolny na wszystkie pokazy.

Wakacyjne kino plenerowe na Sielcach.
    04-07-2019   Mokotów
    Źródło: Informacja nadesłana

Na terenie parku Sieleckiego (teren zielony parku Sieleckiego pomiędzy murem parafii św.Kazimierza a kanałem wodnym) odbędą się pokazy docenianych i nagradzanych filmów oscarowych. W każdą lipcową i sierpniową sobotę o godzinie 21:00 prezentowana będzie jedna z wybranych produkcji.

Repertuar i terminy pokazów
„American beauty” - 06.07.2019, godz. 21:00
„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” - 13.07.2019, godz. 21:00
„Służące” - 20.07.2019, godz. 21:00
„Kobiety z 6. piętra” - 27.07.2019, godz. 21:00
„Wielki Gatsby” - 03.08.2019, godz. 21:00
„Moonlight” - 10.08.2019, godz. 21:00
„Slumdog. Milioner z ulicy” - 17.08.2019, godz. 21:00
„Bękarty wojny” - 24.08.2019, godz. 21:00
„Król rozrywki” - 31.08.2019, godz. 21:00

Organizatorzy wydarzenia to Urząd dzielnicy Mokotów oraz Fundacja Rozwoju Kinematografii.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Eko-Rowery NFOŚiGW. Nowa stacja na jubileusz 30-lecia
    02-07-2019   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana przez - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

Dokładnie 30 lat po formalnym rozpoczęciu działalności, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 1 lipca br. włączył swoją stację „Eko-Rowery NFOŚiGW” do systemu rowerów miejskich w Warszawie.

Cel: stworzenie pracownikom możliwości ekologicznych, bezemisyjnych dojazdów do i z biura przy ul. Konstruktorskiej. Rowery miejskie to element systemu transportu niskoemisyjnego, który NFOŚiGW finansuje od wielu lat w całej Polsce.

Specjalnie oznakowana stacja „Eko-Rowery NFOŚiGW” jest przeznaczona do ogólnego użytku, ale zaprojektowano i umiejscowiono ją w taki sposób, aby przede wszystkim ułatwić pracownikom NFOŚiGW dojazd do i z pracy bezemisyjnym transportem.

Nowa stacja, a ściślej elektroniczny system wypożyczenia i terminal, korzysta z panelu fotowoltaicznego, co czyni ją samowystarczalną energetycznie i ekologiczną z uwagi na pobór zasilania z odnawialnego źródła energii (OZE). Na rowerzystów zmierzających do NFOŚiGW oraz innych firm i instytucji zlokalizowanych w warszawskim „zagłębiu biurowym”, nazywanym potocznie Mordorem, czeka 15 stojaków i rowery klasyczne, z opcją wykorzystywania także działających w systemie Veturilo rowerów elektrycznych, jednośladów dla dzieci w wieku 4+ i 6+ oraz tandemów. W Warszawie będzie można również spotkać rowery oznakowane logo NFOŚiGW. W ten sposób Narodowy Fundusz nie tylko promuje swoją proekologiczną działalność, ale – w roku jubileuszu 30-lecia – w praktyczny sposób pragnie zachęcić własne kadry, pracowników okolicznych biur i wszystkich warszawiaków do zmniejszania emisji z transportu i zarazem dbałości o zdrowie poprzez ruch na świeżym powietrzu.

Bezemisyjny transport to bowiem nie tylko ekologiczna moda, lecz wielkie wyzwanie współczesności i przyszłość inteligentnych miast.

XVIII Doroczna Wystawa Studium Fotografii ZPAF
    25-06-2019   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana

Serdecznie zapraszamy do Starej Galerii ZPAF na wernisaż XVIII Dorocznej Wystawy Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików, który odbędzie się w poniedziałek, 24 czerwca 2018 roku o godzinie 20:00.

Jak co roku Studium Fotografii ZPAF zaprezentuje prace swoich słuchaczy. XVIII Doroczna Wystawa SF ZPAF będzie skupiać zdjęcia uczestników roku podstawowego i warsztatowego.

Po licznych ćwiczeniach i wykładach prowadzonych przez doświadczoną kadrę autorzy wystawy przygotowali materiał, którego poziom i szeroka gama tematyczna z pewnością przykują uwagę każdego widza.

Organizator: Studium Fotografii ZPAF, Okręg Warszawski ZPAF, Wystawa potrwa do 19 lipca
Stara Galeria ZPAF, Plac Zamkowy 8, Warszawa


Wstęp wolny!

Kino plenerowe we Włochach
    19-06-2019   Włochy
    Źródło: Informacja nadesłana

Urząd dzielnicy Włochy oraz Fundacja Rozwoju Kinematografii organizują cykl projekcji filmowych w ramach Kina plenerowego na Włochach.

W każdą sobotę przez całe wakacje odbywać się będą pokazy kina plenerowego we Włochach. Projekcje prezentowane będą w dwóch lokalizacjach. W okresie od 29 czerwca do 27 lipca na boisku szkoły podstawowej nr 94 (przy ul. Cietrzewia 22a) o godzinie 21.45, oraz w na stadionie RKS Okęcie (przy ul.Radarowej 1) o godzinie 21.15.

W repertuarze kina znalazły się różnorodne tematycznie i gatunkowo filmy. Od bawiących do łez komedii, przez poruszające dramaty, do cenionych muzycznych produkcji. To cykl, podczas którego, każdy znajdzie coś dla siebie. Kino plenerowe idealnie wpasuje się w wakacyjny, letni klimat.

Wstęp wolny.

Turniej METRO CUP 2019
    19-06-2019   Ursynów
    Źródło: Informacja nadesłana

Po roku przerwy wraca do Warszawy WHEELCHAIR RUGBY METRO CUP. Największy międzynarodowy, sankcjonowany Turniej Rugby na Wózkach w Polsce.

To już siódmy raz, kiedy drużyny z Europy i Świata pojawią się na parkietach ARENA URSYNÓW. W tej edycji zmierzą się reprezentacje 8 krajów: Polski, Danii, Szwecji, Niemiec, Francji, Holandii, Rosji oraz Brazylii.

Turniej organizowany jest w dn.: 4-6.07.2019r przez Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych SSON.

Rugby na Wózkach to paraolimpijska dyscyplina sportowa dla osób po urazie rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym oraz osób ze schorzeniami dotyczącymi czterech kończyn. Jest to sport dynamiczny, emocjonujący i widowiskowy.

Zapraszamy wszystkich 4-6.07 do kibicowania na Arenie Ursynów, wstęp wolny.

IMAGINARIUM - Wystawa Akademii Sztuk Pięknych
    04-06-2019   Wola
    Źródło: Informacja nadesłana

Warszawska Akademia Sztuk Pięknych zaprasza na wystawę IMAGINARIUM stworzoną przez studentów Pracowni nr 5, Wydziału Grafiki. Prace wykonane pod kierownictwem  prof. Agnieszki Cieślińskiej-Kaweckiej zaprezentowane zostaną w przestronnym patio kompleksu Wola Center. Uroczysty wernisaż wystawy odbędzie się  12 czerwca, o godzinie 16:00.

Wystawa „IMAGINARIUM” to odpowiedź grupy studentów na zadanie opisane słowem: „Hybryda”. To podróż po tajemniczych obszarach świata wyobraźni, odkrywanych i opisanych na nowo monstrów i mirabiliów (potworów i cudowności), które zachwycają także dzisiaj. Od niepamiętnych czasów ludzie za pomocą różnych form wyrazu przedstawiali dziwne, fantastyczne zwierzęta. Syreny, smoki czy właśnie hybrydy pojawiają się w mitach i legendach wszystkich kultur i cywilizacji.

Młodzi artyści w swoich pracach prezentowanych na wystawie, często sięgali do obrazów z przeszłości, na które nakładało się ich wyobrażenie i wiedza o świecie współczesnym.

Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla publiczności.

Rodzinne zakończenie sezonu artystycznego w Dorożkarni
    04-06-2019   Mokotów
    Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Na zakończenie sezonu artystycznego 2018/19 na scenie plenerowej Dorożkarni zaprezentują się artyści z grup wokalnych, tanecznych i teatralnych. Nie zabraknie też przedszkolaków. Naszych gości zaprosimy także do galerii na wystawy prac przygotowane przez pracownie plastyczne. Studio Filmowe Parasol zapowiada na ten dzień premierę swojego najnowszego filmu.

Tego dnia będą prowadzone również zapisy na zajęcia w nowym sezonie. Chętni nowi uczestnicy będą więc mieli okazję aby przyjrzeć się temu co robimy na co dzień w Dorożkarni, spotkać się i porozmawiać z instruktorami.

Wstęp bezpłatny

Tydzień Dziecka w Dorożkarni: Wiślana opowieść
    04-06-2019   Mokotów
    Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

W cyklu TeatRanek na Siekierkach Teatr Igraszka zaprasza do Dorożkarni na autorską bajkę z pięknymi lalkami, wartką akcją, mądrym przesłaniem i pięknymi piosenkami.

Jest to opowieść o tym, jak od pewnego czasu nad Wisłą zaczęły dziać się niepokojące rzeczy. Rzeka coraz wolniej płynie, a z jej nurtów słychać tajemnicze dźwięki.

Zaniepokojeni tym Sum i Czapla, postanawiają zgłębić tajemnicę. Podczas wyprawy Sum, poznaje chłopca Antka, który także chce rozwikłać wiślaną zagadkę. Okazuje się, że w Wiśle zamieszkał Potwór Śmieciej.

09/06/2019 12:30-13:30

Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

Bródno zagra w rytmie etno
    30-05-2019   Targówek
    Źródło: Informacja nadesłana przez Dom Kultury „ŚWIT” w Dzielnicy Targówek m.st.Warszawy

8 czerwca w parku przy Domu Kultury Świt odbędzie się V Festiwal Muzyki Etnicznej Korzenie Europy. Zagrają na nim zarówno światowe gwiazdy – Paddy and the Rats, jak i lokalni muzycy.

Festiwal rozpocznie się o 15:00 koncertem lokalnej formacji Nowy Teren. To aż trzynastoosobowy, improwizujący zespół, poruszający się między transem, psychodelią, visions i etno. Po nich wystąpi gość z Węgier – singer-songwriter Andras Upor. Następnie zaprezentuje się łączące ludowe brzmienie z nowoczesną aranżacją WoWaKin Trio. O 17:00 sceną zawładną Pablopavo i Ludziki, których muzykę trudno zaklasyfikować. O 18:15 koncert koncert rozpoczną Wadada Etno, którzy tworzą muzykę inspirowaną tradycyjnymi rytmami Afryki, Kuby i Brazylii ze sporą domieszką rodzimych melodii. Zastąpią ich cięższe brzmienia, czyli grająca heavy reggae Paprika Korps. Na sam koniec, o 20:30, wystąpią legendarni już w środowisku celtic rockowym Paddy and the Rats – połączenie The Dubliners z The Clash.

Korzenie Europy to jednak nie tylko koncerty – najmłodsi mogą wziąć udział w warsztatach muzycznych, które odbędą się o 12:00. Poprowadzi je Paula Kinaszewska z WoWaKin Trio. Zapisy w Domu Kultury Świt.

8 czerwca 2019
Park przy Domu Kultury Świt
Ul. Wysockiego 11

Bieg SGGW - Prolog XIII Biegu Ursynowa
    09-05-2019   Ursynów
    Źródło: Informacja nadesłana

Już w tą niedzielę, 12 maja, wystartuje 5 edycja Biegu SGGW, który jest Prologiem XIII Biegu Ursynowa. Podczas wydarzenia odbędą się Biegi Dzieci, Bieg Główny na 5 km oraz Marsz Nordic Walking na 5 km.

Bieg będzie miał charakter biegu przełajowego, na którego trasie będzie czekało kilka niespodzianek, które będą wymagały sprawności i reagowania na zmienne warunki. Podczas Biegu Głównego będą klasyfikacje wiekowe oraz specjalne klasyfikacje dla studentów. Organizatorzy nagrodzą też najliczniejszą drużynę, która wystartuje w biegu.

Marsz Nordic Walking będzie koordynowany przez profesjonalnych sędziów, więc jest to świetny sposób na sprawdzenie swoich możliwości i rozpoczęcie przygody z tym sportem.

Organizatorami Biegu są KU AZS SGGW, Samorząd Studentów SGGW oraz Fundacja Action-Life.

Harmonogram wydarzenia:

  • 12:15 – 12:30 - Start biegu dla dzieci - wiek 0-6 lat, dystans ok. 200 m
  • 12:30 – 12:45 - Start biegu dla dzieci - wiek 7-11 lat, dystans ok. 400 m
  • 12:45 – 13:00 - Start biegu dzieci - wiek 12-15 lat, dystans ok. 1 km
  • 13:00 – 14:00 - Start biegu na 5 km
  • 14:00 – 15:00 - Start marszu Nordic Walking na dystansie 5 km
  • 15:15 - Dekoracja zwycięzców
Debata oksfordzka: tutaj, na Siekierkach
    06-05-2019   Mokotów
    Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Nasze majowe spotkanie dotyczyć będzie osiedla Siekierki. Otwarte spotkanie dotknie lokalnych ważnych spraw z uwzględnieniem problemu grodzenia osiedli oraz raptownych zmian, okolicy, które wynikają z budowy licznych nowych domów.

Spotkanie w ramach MAL Siekierki z udziałem Warszawskiej Ligi Debatanckiej.

Planszówki z grupą CzeSiek i Zgrana Szafa
    06-05-2019   Mokotów
    Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

CzeSiek i Zgrana Szafa – to nieformalna grupa z Siekierek. Po raz pierwszy zapraszają do MIEJSCA AKTYWNOŚCI LOKALNEJ w Dorożkarni na wydarzenie przez nich zorganizowane.

Przyjść może każdy – i ten, kto pasjami gra w planszówki i ten, dla kogo będzie to pierwszy kontakt z tego typu wydarzeniem.

Wstęp wolny!

Siekierkowska majówka
    06-05-2019   Mokotów
    Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Osiedle Siekierki wciąż się rozrasta. Dlatego doskonałym sposobem na wzajemne poznanie mieszkańców jest wspólna zabawa na Siekierkowskiej Majówce. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

W programie m. in.: finał konkursu plastycznego dla przedszkolaków i otwarcie wystawy „Moja mama”, strefa klockologii, Siekierkowska Akcja Badawcza, animacje plastyczne, warsztaty rowerowe, plenerowa gliniarnia, Kulturalna wyprzedaż garażowa.

Na zakończenie zapraszamy wszystkich na potańcówkę z Warszawiakami – Trupą Teatralną.

19/05/2019 godz.15:00-18:00

Projekt realizowany przez Dorożkarnię, Fundację BO WARTO i Szkołę Podstawową nr 3.

Noc muzeów - ogórkiem po Siekierkach
    06-05-2019   Mokotów
    Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Zapraszamy na wycieczkę z przewodnikiem po ważnych dla historii osiedla miejscach, które są rodzajem „otwartego muzeum” i tworzą wyjątkową Siekierkowską Galerię Miejsc Zapomnianych.

Wszystkich miejsc jest 13, wskazują punkty najbardziej znaczące dla całej historycznej przestrzeni Siekierek. Stoją tam betonowe słupy, oznaczają przestrzeń osiedla, wskazując jego przeszłość, materializują wspomnienia mieszkańców. Tworzą spójną sieć. Gdy trafi się na jeden, bez trudu można odnaleźć kolejne i samodzielnie odkrywać historię tego osiedla.

Folwark, kuźnia, dwór – tych miejsc już nie ma, ale teraz przypominają o nich betonowe słupy zaprojektowane przez Zofię Strumiłło, Jana Strumiłło i Jana Sukiennika z grupy 137kilo.

Udając się w podróż „Ogórkiem po Siekierkach” uczestnicy usłyszą wiele ciekawych historii o ludziach, życiu, zwyczajach. Jak choćby tej o stawie łyżwiarskim:

“Przed wojną w miejscu dzisiejszego kościoła i trasy siekierkowskiej na Wilanówce był staw łyżwiarski. Dzieci razem z rodzicami przychodziły tutaj pojeździć na łyżwach. Do drewnianych butów, które robił szewc Kaleta przykręcali łyżwę i powstawały tzw. „śniegórki”. Trudno było nimi manewrować. Najlepiej jeździło się do przodu i do tyłu”.

18/05/2019 - 18/05/2019 16:00-18:00

Start sprzed Dorożkarni.

Potańcówka siekierkowska na Mokotowie
    06-05-2019   Mokotów
    Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

„Atrakcją na Siekierkach były prawdziwe potańcówki. Ale jakie to były bale! Oko by państwu zbielało. W jednym domu robiło się rybę, w innym flaki, indyka, gęś. To były bale z zaproszeniami, biletami i obowiązkowymi wieczorowymi strojami. Kiedyś Teatr Narodowy umożliwił nam wypożyczenie strojów – wspomina mieszkająca na Siekierkach pani Halina. – Przyjechał po nas autobus i  pojechaliśmy, mogliśmy sobie wybrać. Miałam suknię na fiszbinach, z aksamitu, złotą z zielonym i bordo, średniowieczną. Przyniosłam do domu, ale dekolt tiulem ozdobiłam. A na włosy tata mi kupił mimozę…”.

W Dorożkarni wracamy do tej tradycji i raz na kwartał zapraszamy na Siekierkowskie potańcówki, które  zawsze odbywają się z towarzyszeniem wspaniałych muzyków lub didżejów. Majowa potańcówka to rytmy letnich przebojów, wiosennych hitów i utworów z piękną pogodą w tle.

Za oprawę muzyczną zadba DJ Stefan, wprawiając przybyłych w dobry nastrój nie tylko repertuarem muzycznym ale również swoimi wodzirejskimi umiejętnościami.

Zapraszamy gości w każdym wieku.

11.05.2019 godz. 18:00-21:00 - Wstęp wolny!

Impresja – wystawa prac Yulii Dzhumaievej
    06-05-2019   Mokotów
    Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Yuliia Dzhumaieva ma 20 lat, urodziła się na Ukrainie w Odessie. Tam zgłębiała sztuki plastyczne w dziecięcej szkole artystycznej “Kostandi”. W 2016 przyjechała do Polski studiować grafikę.

Interesuje się designem. Uwielbia rysować cienkopisem w stylu secesji i trochę op-artu. Jak sama przyznaje – kocha rysować każdą linię wyraźnie.

Wystawę można obejrzeć w galerii Dorożkarni do 15 maja 2019 r.

XIII Warszawskie Dni Rodzinne
    09-04-2019   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana

Już 14 kwietnia na stadionie Syrenka w Warszawie podczas Warszawskich Dni Rodzinnych na wszystkich odwiedzających czekać będzie moc słodyczy, gier, zabaw, interaktywnych aplikacji i… dużo, dużo więcej! Marka Wawel przygotowała dla swoich fanów wyjątkową atrakcję – pierwszą tego typu interaktywną ciężarówkę, która właśnie wyruszyła w swoją premierową trasę po całej Polsce.

Wszystkim eventom z Wawel Truckiem towarzyszyć będzie moc atrakcji, niezapomniana zabawa i oczywiście słodycze dla każdego!

Zapraszamy w najbliższą niedzielę w godzinach 12.00-17.00

 
budowadomowjednorodzinnych
KANCELARIA PRAWNA Radca Prawny Sławomir Momot Adwokat Anna Wypych Knieć
Centrum Medycyny Sportowej
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin