City Media Dzielnicowy Portal Informacyjny Warszawy i okolicznych miast City Media
 
> Wydarzenia

Masz informację o aktualnościach i wydarzeniach niekomercyjnych w Warszawie i okolicach? Napisz do nas na adres reklamawarszawa@gmail.com a my je opublikujemy w naszym Portalu.

Wydarzenia niekomercyjne (kulturalne, charytatywne, wolne od opłat itd.) zamieszczane są bezpłatnie.

Wydarzenia komercyjne (imprezy zamknięte, imprezy okolicznościowe, płatne) mogą zamieszczać tylko firmy, które mają wykupiony w naszych Portalach jeden z wpisów płatnych.

Wystawa Fotografii Adama Tuchlińskiego w Starej Galerii ZPAF
    17-01-2019   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana

"I Love You All the Time" to wybór najciekawszych portretów, które Adam Tuchliński wykonał przez ostatnie sześć lat. Same twarze, bez tekstów, wypowiedzi. Widz-czytelnik ma przed sobą portrety - osoby. Większość patrzy prosto na nas. Są tacy, jak my.

Stara Galeria Związku Polskich Artystów Fotografików, Pl. Zamkowy 8, Warszawa
Wernisaż w piątek 18 stycznia o godz. 19:30, ekspozycja do 6 lutego 2019
Kuratorka wystawy: Joanna Kinowska

Bezpłatny seans filmowy w Ursusie
    15-01-2019   Ursus
    Źródło: Informacja nadesłana

Międzypokoleniowe bezpłatne pokazy filmowe w Ursusie to projekt skierowany przede wszystkim do seniorów, ale także do młodszych mieszkańców dzielnicy czy Warszawy. W międzypokoleniowej grupie oglądamy współczesne, dobre i nagradzane filmy. Po pokazach z udziałem gości specjalnych dyskutujemy na tematy, które oglądane filmy poruszają.

Najbliższy seans jest zaplanowany na 25.01.2019 o godz. 17:00.

Dziedziczki (2018), reż. Marcelo Martinessi - rewelacja 68. MFF w Berlinie, debiutancki film fabularny paragwajskiego reżysera Marcelo Martinessiego, refleksyjne kino o uniwersalnej potrzebie wolności i samospełnienia. Film jest paragwajskim kandydatem do OSCARÓW 2019 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Pokazy odbywają się w Kinie Ursus w Ośrodku Kultury Arsus (ul. Traktorzystów 14). Udział w pokazach jest bezpłatny.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz dofinansowany przez Ośrodek Kultury Arsus.

Pokaz specjalny filmu „Illokucja” w DK Świt na Targówku
    07-01-2019   Targówek
    Źródło: Informacja nadesłana przez Dom Kultury ŚWIT w Dzielnicy Targówek m.st.Warszawy

Wychowywany przez starszą siostrę i jej męża, Daniel właśnie kończy 15 lat. Tego samego dnia, na progu jego domu pojawia się tajemnicza nieznajoma, Sara. Piękna, pociągająca i niebezpieczna, zdaje się znać z siostrą Daniela, Heleną, z dawnych lat. Żadna z nich nie chce jednak wyjawić Danielowi żadnych szczegółów. A Helena wyraźnie nienawidzi i boi się Sary jednocześnie. Za to Daniel z miejsca traci dla niej głowę. Za wszelką cenę próbuje dowiedzieć się, jaka tajemnica łączy obie kobiety. Jeszcze nie wie, jak bardzo będzie tego żałował…

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Górtat-Rzepka
Występują: Tamara Arciuch, Dagmara Bąk, Aleksander Sosiński, Michał Wojciula, Roman Szczeblewski i in.

13.01.2019
godz. 18:00
Wstęp wolny

TURNIEJ FUTSAL MŁODEJ EKSTRAKLASY W HALI NA WILANOWIE
    03-01-2019   Wilanów
    Źródło: Informacja nadesłana

Zapraszamy do kibicowania młodym piłkarzom! W dniach 19-20 stycznia w hali CS Wilanów 12 drużyn młodzieżowych powalczy o tytuł Mistrza Polski Futsal Młodej Ekstraklasy U12. Stawka w tym turnieju jest naprawdę wysoka. Już 20 stycznia poznamy najlepszych młodych futsalowców do 12 lat. Najzdolniejsi zostaną powołani do kadry Polski FME w swojej kategorii wiekowej i wyjadą na profesjonalny treningowy camp.

Po raz pierwszy w Polsce zostaną rozegrane mistrzostwa futsalu (piłki halowej) w tej kategorii wiekowej. Dwanaście drużyn młodzieżowych, w szczególności Futsal Ekstraklasy, z całej Polski powalczy o Mistrzostwo Polski FME, a poszczególni piłkarze o powołanie do futsalowej kadry Polski FME U12. Zwieńczeniem turnieju będzie Futsal Camp pod szyldem reprezentacji FME, a po nim towarzyski mecz z rówieśnikami innego kraju. Młodzi piłkarze mają więc o co walczyć.

Ta dyscyplina jest też doskonałą rozrywką dla kibiców, bo dzięki dużej ilości bramek, zmiennych boiskowych, dynamice gry coraz częściej zasiadają na trybunach. Przekaz z meczów telewizyjny jak i internetowy, choć nie oddaje emocji na hali, z sezonu na sezon gromadzi coraz większą publikę.

Zapraszamy do kibicowania młodym zawodnikom podczas rozgrywek.

Wstęp wolny.

Moje formy zapisu - cykl wystaw Zygmunta Rytki w Warszawie
    17-12-2018   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana

Od 20 grudnia w trzech warszawskich galeriach oglądać będzie można fotografie i obiekty autorstwa wybitnego artysty, autora licznych projektów fotograficznych, prac video i instalacji - Zygmunta Rytki. W ramach wydarzenia w Starej Galerii zaprezentowane zostaną m. in. instalacje "Fotowizja" (1981) i "Na srebrnym globie" (2017), obiekt "Moje formy zapisu", film "Retransmisja" oraz fotografie z cyklu "Noe". W Galerii Obok do obejrzenia będą fotografie i film z cyklu "Fiat 126 P" 9 (1976) oraz pięć obiektów z serii "Moje formy zapisu" (2010). Galeria Nowe Miejsce wyeksponuje fotografie i film z trzech cykli: "Obiekty chwilowe projekt transformacji" (1989),  "Obiekt nietrwały" (1089/90), "Ciągłość nieskończoności" (1983) oraz składająca się z fotografii i kamieni instalację "Obiekty dynamiczne" (2001/2018).

Wszystkie prezentowane fotografie i instalacje są oryginalnymi pracami wystawowymi przygotowanymi przez artystę, pochodzą z archiwum rodziny oraz Fundacji In Situ w Sokołowsku. Wystawy powstaną we współpracy kuratorskiej zespołu: Bożenny Biskupskiej, Jolanty Rycerskiej i Magdaleny Wdowicz-Wierzbowskiej.

Wernisaże wystaw odbędą się 20 grudnia 2018 w dwóch miejscach - o godz. 19 w galerii Nowe Miejsce i o godz. 20 w Starej Galerii ZPAF, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie wystaw prezentowanych w przestrzeniach obu galerii ZPAF (Starej Galerii i Galerii Obok) oraz koncert jazzowy i poczęstunek. Wszystkie wystawy będą czynne do 16 stycznia 2019 roku.

Organizatorem wydarzenia jest Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Fotografików. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

V edycja WARSAW PHOTO DAYS 2018
    13-12-2018   Praga Południe
    Źródło: Informacja nadesłana

Już 14 grudnia w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia zostanie otwarty festiwal Warsaw Photo Days 2018 organizowany przez Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Fotografików. Piąta edycja festiwalu to szesnaście wystaw w warszawskich galeriach oraz spotkania i wydarzenia towarzyszące festiwalowi.

Tytuł tegorocznej edycji to MANIPULACJA. Temat został tak sformułowany, aby prezentowane projekty fotograficzne były autorskim odniesieniem się do myśli przewodniej festiwalu. Manipulacja jest zjawiskiem powszechnym i ponadlokalnym. Dotyczy życia społecznego, politycznego, mediów, a także samego medium fotografii. Podczas wernisażu otwierającego festiwal zostanie ogłoszony GRAND PRIX, który otrzyma nagrodę pieniężną.

Pokażemy projekty podejmujące próbę przyjrzenia się społecznemu zjawisku manipulacji, rozumianej jako forma wywierania wpływu na osobę lub grupę w taki sposób, by realizowała zarówno cele manipulatora, jak i te wpływające na odbiorcę za pomocą pozornie realnego, a w rzeczywistości znacznie przetworzonego lub wręcz przekłamanego obrazu rzeczywistości.– mówi Jola Rycerska, prezes ZPAF, dyrektor festiwalu WPD 2018.

Trasa koncertowa „Betlejem w Polsce”!
    11-12-2018   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana

14 grudnia (piątek), o godz. 13.00 w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej przy ul. Brackiej 6/8 w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa poświęcona największej w kraju trasie koncertowej Betlejem w Polsce.

Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata, która rusza w grudniu 2018!

W KONFERENCJI WEZMĄ UDZIAŁ ARTYŚCI:

 • Bovska
 • Dawid Kwiatkowski
 • Jan Smoczyński
 • Mate.O
 • Adam Krylik

Odbędzie się PREMIERA TELEDYSKU, który zapowiada koncerty, z udziałem m. in. Kamila Bednarka, Bovskiej, Dawida Kwiatkowskiego, Mietka Szcześniaka, Grażyny Łobaszewskiej, Kasi Moś, Yazeeda Sakhnini, Yarona Cherniaka, Atom String Quartet, Kapeli Maliszów.

Będzie miała miejsce także PREZENTACJA ALBUMU PŁYTOWEGO Jak w Betlejem. Live

Tytuł albumu „Jak w Betlejem”, to zarazem tytuł najczęściej granego w zeszłym roku polskiego utworu bożonarodzeniowego.

Na płycie występują m. in.: Natalia Kukulska, Kasia Moś, Daria Zawiałow, Mietek Szcześniaka, Dana Vynnytska, Igor Herbut.

Wokalistom towarzyszy słynna orkiestra kameralna AUKSO pod batutą Marka Mosia oraz międzynarodowy zespół muzyczny pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego.

Zostanie również zaprezentowana AKCJA SPOŁECZNA I Ty możesz zostać Ambasadorem Miłosierdzia!

Po części oficjalnej będzie można porozmawiać już indywidualnie z artystami przy dobrej kawie i ciastku.

Poprzednie edycje trasy koncertowe Betlejem obejrzało 126 000 widzów!

Premierowa edycja Betlejem w Polsce 2018/2019 zostanie zaprezentowana w 13 polskich miastach. Na scenie wystąpi ponad 30 artystów siedmiu różnych narodowości. Zagrają oni i zaśpiewają utwory Bożonarodzeniowe z Polski, Armenii, krajów arabskich, kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, baskijskie, cejlońskie, ukraiński, hebrajskie, a nawet etiopskie czy te stworzone przez kanadyjskich Indian. Zabrzmią one w pięknych tłumaczeniach na język polski, współczesnych aranżacjach oraz niepowtarzalnych interpretacjach.

Dochód z Betlejem w Polsce 2018/2019 oraz sprzedaży płyty Jak w Betlejem jest przeznaczony na pomoc dla osób potrzebujących.

Spotkania z Muzyką Klasyczną - Zaproszenie na koncert
    10-12-2018   Targówek
    Źródło: Informacja nadesłana

Fundacja Art Connection zaprasza w sobotę 15 grudnia 2018 r. o godz.16.00 do Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek przy ul. Kondratowicza 20 w Warszawie na koncert z cyklu “Spotkania z muzyką klasyczną”.

Tym razem zaprezentujemy utwory, które swoim klimatem i tematyką nawiązują do świątecznej, grudniowej atmosfery. W programie koncertu znajdą się fragmenty Concerto Grosso “Na Boże Narodzenie” A.Corellego, arie A.Vivaldiego, utwory J.S.Bacha oraz G.F.Haendla oraz kolędy i pieśni świąteczne z różnych stron świata.

Z towarzyszeniem tria smyczkowego w składzie:

 • Stanisław Tomanek - I skrzypce
 • Klementyna Schweizer - II skrzypce
 • Tatiana Przybylska-Karaszewska - wiolonczela, wystąpi znakomita śpiewaczka Justyna Stępień, solistka Polskiej Opery Królewskiej, wcześniej związana z Warszawską Operą Kameralną.

Projekt “Spotkania z muzyką klasyczną” współfinansuje Urząd Dzielnicy Targówek.

Wstęp wolny

Koncert "Nieśmy Panu chwałę" w Kościele pw. św. Jana z Dukli na Mokotowie.
    20-11-2018   Mokotów
    Źródło: Informacja nadesłana

Chór Cantores Sancti Bonifacii związany z warszawską Parafią Św. Bonifacego zaprasza na koncert przygotowany z okazji wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyków zatytułowany "Nieśmy Panu chwałę". Repertuar obejmuje utwory
sakralne a capella, a także pieśni patriotyczne, których wykonanie pozwoli uczcić obchodzoną w tym roku 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chórzyści zaprezentują utwory w języku polskim powstałe w epoce renesansu, niemieckiego baroku oraz opracowania kompozytorów XIX i XX-wiecznych.

Obok występu chóru będzie można usłyszeć dzieła instrumentalne dwóch wybitnych barokowych kompozytorów, G. F. Haendla oraz J. S. Bacha, które wykonają soliści: Joanna Okoń – skrzypce oraz Krzysztof Kuryłek – organy.
Do udziału w koncercie zaprasza prowadząca chór, Katarzyna Kuryłek: „Każdy koncert jest dla nas wyjątkowym wydarzeniem. "Nieśmy Panu chwałę" to tytuł nieprzypadkowy. Chcemy podzielić się efektami naszej muzycznej pracy,
a jednocześnie zaprosić słuchaczy do wspólnej modlitwy i refleksji. Śpiewanie w chórze traktujemy jako swego rodzaju misję. Pragniemy przybliżać muzykę

Koncert chóru Cantores Sancti Bonifacii "Nieśmy Panu chwałę",
22.11.2018, godz. 19.30,
Kościół pw. Św. Jana z Dukli, ul. Czerniakowska 2/4
wstęp wolny!

Akcja WszyscyDoWioseł czyli pomoc płynie do hospicjum na Ursynowie
    20-11-2018   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana

Wystartowały zapisy do wielkiej akcji Fundacji Legii. W czwartek 29 listopada odbędzie się trzecia edycja charytatywno-sportowego projektu pod szyldem #WszyscyDoWioseł, do którego w tym roku Fundacja Legii zaprosiła ursynowską Fundację Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.

Projekt ma na celu, poza promocją przyświecającej #WszyscyDoWioseł idei pomagania poprzez sport, zebranie środków na zakup niezbędnego sprzętu medycznego dla hospicjum.

Tegorocznym założeniem akcji jest przepłynięcie dystansu 1000 kilometrów, na jego pokonanie uczestnicy będą mieli 10 godzin. Na liście startowej organizatorzy przewidzieli miejsca dla 100 załóg.

Jednocześnie wiosłować będą dwie osady, każda na czterech ergometrach. Przewidywany czas wiosłowania dla każdej czwórki wynosi 12 minut.

Dobroczynne regaty rozpoczną się w piątek 29 listopada o godzinie 10. Pływanie na ergometrach odbędzie się w strefie Silver na stadionie Legii.

Dla wszystkich tych, którzy chcą zgłosić swoją czteroosobową drużynę i dołączyć do zbiórki pieniędzy na zakup sprzętu do hospicjum uruchomiony został specjalny adres mailowy.

O dostaniu się na listę startową decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Dzień Śniadanie Daje Moc! W województwie mazowieckim
    06-11-2018   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana

8 listopada to coroczne święto uczniów, rodziców i nauczycieli klas 1-3 szkół podstawowych, którzy od 8 lat obchodzą je w ramach bezpłatnego programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc.

Szkoły mogą zorganizować w klasach wspólny posiłek oraz przeprowadzić zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania. W programie przewidziany jest również konkurs na śniadaniowy reportaż!

8. listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i  Gotowania. Z tej okazji organizatorzy programu, już po raz ósmy, zachęcają szkoły w województwie mazowieckim do obchodzenia Dnia Śniadanie Daje Moc. To wspólne przygotowywanie w szkole zdrowego śniadania oraz edukacji prozdrowotnej, opartej na 12 zasadach zdrowego odżywiania dla uczniów.

Zasady zostały stworzone przez Instytut Matki i Dziecka specjalnie na potrzeby programu.

Szkoły podstawowe wciąż mogą dołączać do obchodów tegorocznego święta.

Wystawa Arktyczny Pył w Starej Galerii ZPAF
    05-11-2018   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana

Stara Galeria Związku Polskich Artystów Fotografików zaprasza na wernisaż wystawy Cato Leina „Arktyczny pył”. Prace powstały w przestrzeni Szwecji, Finlandii, Rosji i Norwegii. Wernisaż odbędzie się w środę, 7 listopada o godzinie 19:30.

Wystawa „Arctic Grit”, zabiera nas daleko od utartych ścieżek − w arktyczne i najbardziej wysunięte na Północ rejony Norwegii, Szwecji, Finlandii i Rosji. To tam z zaciekawieniem szukałem ludzi i tego co skrywają wnętrza cichych domów i ludzkich dusz, kiedy zbliżamy się do odległej i surowej Arktyki. Ten projekt jest również moim spotkaniem z samym sobą, jest spojrzeniem wstecz i podróżą w przeszłość do czasów własnego dzieciństwa i z
powrotem aż do teraz. Siłą napędową tych podróży była chęć uchwycenia chwili, w której każde spotkanie staje się niepowtarzalne i zbliżenia się do niej. To ludzie byli ważni.

Stara Galeria ZPAF
Plac Zamkowy 8 w Warszawie
Wernisaż wystawy 07.11.2018 godz. 19:30
Wystawa czynna do 30 listopada 2018 r.

Poniedziałek-Piątek: 12:00-18:00
Sobota-Niedziela: 14:0-18:00

Koncert WALCE ŚWIATA na Targówku
    05-11-2018   Targówek
    Źródło: Informacja nadesłana

Fundacja Art Connection zaprasza w sobotę 17 listopada 2018 r. o godz.16.00 do Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek przy ul. Kondratowicza 20 w Warszawie na koncert z cyklu “Spotkania z muzyką klasyczną”.

W programie koncertu znajdą się piękne, najbardziej znane walce takich kompozytorów jak Piotr Czajkowski, Ilia Szatrow, Johann Strauss, Jacques Offenbach.

Wystąpi trio fortepianowe w składzie: Klementyna Schweizer - skrzypce, Tatiana Przybylska-Karaszewska - wiolonczela, Ewa Drygieniec-Wiszniewska - fortepian.

Projekt “Spotkania z muzyką klasyczną” współfinansuje Urząd Dzielnicy Targówek.

Wstęp wolny.

II żoliborski Festiwal Muzyki Sakralnej - Koncert z okazji 11 Listopada
    05-11-2018   Żoliborz
    Źródło: Informacja nadesłana

Fundacja Art Connection zaprasza 11 listopada 2018 r. o godz. 19.30 do Kościoła pw. św. Jana Kantego przy ul.Krasińskiego 31 w Warszawie na kameralny koncert muzyki i poezji z okazji Święta Niepodległości, który odbędzie się w ramach  II Żoliborskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej.

Wystąpi trio fortepianowe w składzie: Klementyna Schweizer - skrzypce, Tatiana Przybylska-Karaszewska - wiolonczela i Ewa Drygieniec-Wiszniewska - fortepian oraz Filip Krupa - recytacje.

W programie koncertu znajdą się kompozycje Stanisława Moniuszki, Ignacego Jana Paderewskiego, Fryderyka Chopina oraz polska poezja religijna.

Koncert współfinansuje Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Wstęp wolny.

Wine Expo Poland & Warsaw Oil Festival
    23-10-2018   Praga Południe
    Źródło: Informacja nadesłana

Już za kilka dni, 26 października Centrum Konferencyjno-Targowe przy ul. Marsa 56C w Warszawie otworzy drzwi przed różnorodnym światem wina, oliwy i ich gośćmi.

Po raz 4. profesjonaliści i miłośnicy wina spotkają się w stolicy podczas najważniejszego dla branży wydarzenia – Wine Expo Poland & Warsaw Oil Festival.

Dlaczego trzeba tam być? Podczas debaty eksperckiej odpowiemy na pytanie - WINO. Czy w tej branży się przelewa? Po raz pierwszy targi otworzy debata, podczas której specjaliści reprezentujący różne sektory branży winiarskiej będą rozmawiać na temat sytuacji polskiego rynku wina, jego problemach, szansach na rozwój dostrzeganych z perspektywy polskich producentów, importerów, czy konsumentów, proponujemy degustacje i seminaria prowadzone przez profesjonalistów, to możliwość poznania europejskiej czołówki win nagrodzonych w konkursie Wine Expo Poland Awards przez jury profesjonalne oraz konsumenckie.

Bezpłatny wstęp na targi i poszczególne wydarzenia po wcześniejszej rejestracji.

Bezpłatne Konsultacje w CMP
    22-10-2018   Żoliborz
    Źródło: Informacja od firmy

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje i badania w oddziale Warszawa, Żoliborz ul. Elbląska 14  już 27 października 2018r!

W ramach akcji w oddziale CMP Żoliborz będzie można skorzystać z następujących konsultacji i badań:

 • konsultacji neurologicznej
 • konsultacji internistycznej
 • konsultacji dermatologicznej
 • konsultacji okulistycznej
 • konsultacja ginekologicznej
 • konsultacji laryngologicznej
 • konsultacji dietetycznej
 • analizy składu masy ciała
 • badań diagnostycznych (m.in. USG jamy brzusznej, tarczycy, prostaty, układu moczowego, tkanki podskórnej, ślinianek oraz węzłów chłonnych ponadto testy HCV i badanie poziomu cukru z palca).

Akcja skierowana do mieszkańców Warszawskiego Żoliborza. Liczba miejsc ograniczona. W dniu w akcji Pacjent otrzyma voucher o wartości 30 zł na dowolną konsultację dostępną w oddziale Warszawa, Żoliborz.

Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem telefonu 22 737 50 50.

II Żoliborski Festiwal Muzyki Sakralnej
    04-10-2018   Żoliborz
    Źródło: Informacja nadesłana

Fundacja Art Connection zaprasza 14 października 2018 r. o godz. 19.30 do Kościoła pw. św. Jana Kantego przy ul.Krasińskiego 31 w Warszawie na kameralny koncert muzyki i poezji z okazji Dnia Papieskiego, który odbędzie się w ramach II Żoliborskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej. 

Wystąpią:

 • Łukasz Skrobek - baryton i recytacje oraz trio smyczkowe w składzie,
 • Olga Owczynnikow - I skrzypce
 • Klementyna Schweizer - II skrzypce, 
 • Tatiana Przybylska-Karaszewska - wiolonczela.

W programie koncertu znajdą się kompozycje J.S.Bacha, G.F.Haendla, J.Pachelbela, C.Saint-Saensa oraz poezja Jana Pawła II.

Koncert współfinansuje Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Wstęp wolny.

VIII Giełda Mocy - wydarzenie promujące zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami
    04-10-2018   Praga Południe
    Źródło: Informacja nadesłana

24 października 2018 na PGE Narodowym odbędzie się VIII edycja Giełdy Mocy-wydarzenia promującego zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami w modelu zatrudnienia wspomaganego.

Idea zatrudnienia wspomaganego pozwala osobie z niepełnosprawnością korzystać ze wsparcia specjalistów do spraw zatrudnienia, (w szczególności trenerów pracy), pracować na otwartym rynku pracy i otrzymywać wynagrodzenie, nie mniejsze niż w przypadku pracownika bez niepełnosprawności pracującego na tym samym stanowisku.

Podczas wydarzenia goście ze świata nauki, biznesu i środowisk osób niepełnosprawnych podzielą się wiedzą i doświadczeniem. Pracodawcy mogą również zyskać lojalnego pracownika.

Wydarzenie adresowane jest do przedstawicieli środowisk biznesowych, organizacji pozarządowych, działów HR i CSR oraz wszystkich zainteresowanych tematem.

Zależy nam, by zmieniać postrzeganie osób z niepełnosprawnościami, przełamując stereotypy i zwiększając świadomość społeczną dotyczącą ich umiejętności, zaangażowania i kompetencji.

Nagrody dla Współczesnych WAWA BOHATERÓW
    01-10-2018   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana

WAWA BOHATEROM to cykl audycji telewizyjnych poświęcony historii oraz współczesnym losom Powstańców Warszawskich. Przez cały rok na antenie TVP 3 Warszawa prezentowaliśmy sylwetki Bohaterów, apelowaliśmy o udział w działaniach na rzecz godnego upamiętniania historii oraz o aktywne włączanie w akcje pomocowe na rzecz Kombatantów.

Najskuteczniejsze inicjatywy zostały nominowane do Nagród Współczesnych WAWA BOHATERÓW. Honorowy patronat nad projektem objął marszałek senatu Stanisław Karczewski. Partnerem medialnym jest Radio dla Ciebie.

Podczas uroczystej gali w Teatrze Stanisławowskim ogłosimy werdykt Kapituły. W uroczystości wezmą udział Powstańcy Warszawscy i przedstawiciele wszystkich nominowanych inicjatyw. Swój udział zapowiedzieli także między innymi: Marszałek Senatu, Minister Obrony Narodowej, Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Uroczystość galowa w Teatrze Stanisławowskim - 1.10. 2018, godz. 17.00.

Projekt Szyjemy Sport na Miarę dotarł do Warszawy!
    28-09-2018   Wilanów
    Źródło: Informacja nadesłana

Ponad 60 rodzin, 3 gwiazdy polskiego sportu, 3 różne dyscypliny i to wszystko w jednym miejscu w Polsce!

Już 7 października stolica będzie gospodarzem niezwykłego projektu, treningu łączącego elementy siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej!

Dzieci w wieku 9-13 lat wraz z rodzicami będą miały okazje poznać tajniki tych dyscyplin bezpośrednio od reprezentantów kraju: Marcina Lijewskiego, Krzysztofa Ignaczaka i Cezarego Trybańskiego. To pierwszy w Polsce projekt zachęcający dzieci i ich rodziców do wspólnej aktywności fizycznej.

„Szyjemy Sport na Miarę – Sportowa rodzina” to projekt trzech wybitnych reprezentantów Polski, którzy reprezentują 3 dyscypliny (siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę) i na sportowej emeryturze chcą być inspiracją dla młodych ludzi.

Już 7 października w Centrum Sportu Wilanów w Warszawie odbędzie się 2 edycja tego bezpłatnego wydarzenia.

 
budowadomowjednorodzinnych
KANCELARIA PRAWNA Radca Prawny Sławomir Momot Adwokat Anna Wypych Knieć
Centrum Medycyny Sportowej
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin