City Media Dzielnicowy Portal Informacyjny Warszawy i okolicznych miast City Media
 

Masz informację o aktualnościach i wydarzeniach niekomercyjnych w Warszawie i okolicach? Napisz do nas na adres reklamawarszawa@gmail.com a my je opublikujemy w naszym Portalu.

Wydarzenia niekomercyjne (kulturalne, charytatywne, wolne od opłat itd.) zamieszczane są bezpłatnie.

Wydarzenia komercyjne (imprezy zamknięte, imprezy okolicznościowe, płatne) mogą zamieszczać tylko firmy, które mają wykupiony w naszych Portalach jeden z wpisów płatnych.

Wystawa Fotograficzna Wojciecha Plewińskiego na Placu Bankowym
Śródmieście

20-09-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Odwiedź wystawę w Warszawie na Placu Bankowym 1 w dniach 23 września – 7 października 2018 roku i przenieś się na włoską promenadę!

Wystawa to efekt wyjazdu fotografa do Włoch w 1957 roku. Ten cykl fantastycznych zdjęć z Wenecji, Rzymu, Florencji, Capri i wielu innych pięknych miejsc w bezpośredni sposób nawiązuje do prania.

Zdjęcia wydrukowane są na płótnach i zawieszone na sznurkach, można je więc dotykać jak również przechadzać się między nimi.

„Wystawa „Włoskie Pranie” w oryginalny sposób celebruje sztukę fotografii, prezentując zdjęcia przedstawiające prawdziwe Włochy sprzed lat. Wystawa przyczynia się do promocji włoskiej kultury i promuje włoski styl życia z lat 50 tych” przyznaje Ambasada Włoch w Polsce, jednocześnie obejmując wystawę swoim Patronatem.

Wystawa końcowa Dni Fotografii Alternatywnej
Praga Południe

17-09-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Orkiestra Sinfonia Varsovia, zapraszają w poniedziałek, 17 września do siedziby Orkiestry (ul. Grochowska 272) na wernisaż wystawy końcowej festiwalu Dni Fotografii Alternatywnej. Początek spotkania o godzinie 19.

Dni Fotografii Alternatywnej były okazją do przypomnienia piękna oraz walorów, jakie towarzyszą fotografiom wykonywanym w technikach alternatywnych. W ramach festiwalu odbyła się wystawa mistrzów fotografii – „Piętno techniki” - 4 spotkania autorskie oraz 5 warsztatów mistrzowskich, w trakcie których uczestnicy mogli poznać techniki o wyjątkowych walorach artystycznych i plastycznych: gumę chromianową, cyjanotypię, gumolej, mokry kolodion oraz brąz vandyke.

Wystawa końcowa składa się z prac uczestników warsztatów, którzy mieli okazję pracować w relacji mistrz - uczeń. Każdej z technik uczyli wybitni twórcy - Konrad K. Pollesch, Andrzej Wiktor, Roman Krawczenko, Marcin Sudziński, Łukasz Gietka i Greg Ostrowski.

Rolą artysty jest nie tylko praca twórcza, ale także dbanie o tradycje i dziedzictwo, jakie zostało mu przekazane. Warsztaty mistrzowskie pozwalają na nawiązanie bliższej relacji i przekazanie sekretów technik znanych nielicznym. Dzięki temu powstało 70 zróżnicowanych prac, które zachwycają swoją niedoskonałością. Są świadectwem pasji oraz chęci poszerzania artystycznych horyzontów twórców. - mówi Jolanta Rycerska, prezes ZPAF oraz kurator festiwalu.

Wystawę można będzie oglądać przez tydzień, w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ul. Grochowska 272 (aula, II piętro).

W wyborze prac do wystawy końcowej udział wzięli: Janusz Marynowski– dyrektor Orkiestry Sinfonia Varsovia, Jolanta Rycerska- prezes ZPAF, Magdalena Wdowicz-Wierzbowska– przezs Okregu Warszawskiego ZPAF,Łukasz Gietka– fotograf, Greg Ostrowski – fotograf, Maciej Sadowski– koordynator festiwalu.

Wystawę można oglądać od 17 do 24 września w godzinach 15-19

Wernisaż odbędzie się 17 września o godzinie 19:00

VI Piknik Wcześniaka na Karowej
Śródmieście

14-09-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Już w najbliższą niedzielę, 16 września 2018 r. odbędzie się VI Piknik Wcześniaka na Karowej. Do wspólnej zabawy zapraszamy byłych pacjentów Oddziałów Intensywnej Terapii Noworodka, Oddziałów Patologii Noworodka oraz wszystkich chętnych wraz z rodzinami.

Główną ideą Pikniku jest pogłębienie wiedzy na temat przedwczesnych narodzin, a także profilaktyka wcześniactwa. Wspólnie z Koalicją dla Wcześniaka działamy na rzecz poprawy kompleksowej opieki nad wcześniakami – opieki nie tylko w oddziałach Intensywnej Terapii i Patologii noworodka, ale też opieki poszpitalnej.

Co nas czeka w tym roku? Jak zwykle mnóstwo atrakcji, quizów, pokazów, konkursów oraz nauki przez zabawę. Będzie można również pochwalić się swoimi umiejętnościami, wiedzą i sprytem oraz zdobyć wiele wspaniałych nagród.

II Żoliborski Festiwal Muzyki Sakralnej
Żoliborz

13-09-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Fundacja Art Connection zaprasza w niedzielę 23 września o godzinie 19.00 do Kościoła Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Gdańskiej 6A w Warszawie na koncert w ramach II Żoliborskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej.

Z towarzyszeniem tria smyczkowego w składzie: Anetta Baculewska-Owczynnikow  I skrzypce, Klementyna Schweizer II skrzypce, Tatiana Przybylska-Karaszewska wiolonczela, wystąpią soliści: sopranistka Bogumiła Dziel-Wawrowska i trębacz Krzysztof Tomaszewski.

Artyści wykonają solo i w duecie słynne kompozycje sakralne J.S.Bacha, W.A.Mozarta, G.Donizettiego, G.Fauré.

Wstęp wolny.

POTAŃCÓWKA na SIEKIERKACH
Mokotów

07-09-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Tradycja potańcówek na Siekierkach sięga dawnych, jeszcze przedwojennych czasów. Najpiękniejsze wspomnienia o nich mają mieszkańcy, którzy na naszym osiedlu mieszkają od pokoleń: „Atrakcją na Siekierkach były prawdziwe potańcówki.

Ale jakie to były bale! Oko by państwu zbielało. W jednym domu robiło się rybę, w innym flaki, indyka, gęś. To były bale z zaproszeniami, biletami i obowiązkowymi wieczorowymi strojami. Kiedyś Teatr Narodowy umożliwił nam wypożyczenie strojów – wspomina pani Halina. – Przyjechał po nas autobus i  pojechaliśmy, mogliśmy sobie wybrać. Miałam suknię na fiszbinach, z aksamitu, złotą z zielonym i bordo, średniowieczną. Przyniosłam do domu, ale dekolt tiulem ozdobiłam. A na włosy tata mi kupił mimozę…”.

W Dorożkarni wracamy do tej tradycji i raz na kwartał zapraszamy na Siekierkowskie potańcówki, które  zawsze odbywają się z towarzyszeniem  wspaniałych muzyków, dzięki czemu udaje się odtworzyć klimat starej Warszawy.

I znów jak za dawnych lat, sąsiedzi i  znajomi z nieznajomymi wskrzeszają klimat międzywojennej Warszawy.

16 września, 18:00 - 20:00, wstęp wolny

ŚWIĘTO SIEKIEREK
Mokotów

07-09-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

ŚWIĘTO SIEKIEREK organizowane jest po raz siódmy przez Dom Kultury Dorożkarnia, Fundację BO WARTO i Szkołę Podstawową nr 3.

Będzie to znakomita okazja do spotkania „starych” mieszkańców żyjących na Siekierkach nawet od kilku pokoleń i tych „nowych”, którzy osiedlili się tutaj kilka lat lub kilka miesięcy temu.

W programie: działania i konkurencje sportowe, animacje artystyczne i wiele niespodzianek.

Na zakończenie, o godz. 18.00 – zapraszamy na potańcówkę, zakręci DJ Myszon.

16 września, 15:00 - 20:00, wstęp wolny

ŚNIADANIE w KWIATACH w Domu Kultury Dorożkarnia
Mokotów

07-09-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Stół i spotkanie zawsze jest dobrym pretekstem do „zrobienia pierwszego kroku” w nawiązywaniu relacji z sąsiadami. Wspólne przygotowanie posiłku integruje i pozwala poznać kogoś lepiej. Porozmawiać w niezobowiązującej atmosferze.
Dlatego raz w kwartale zapraszamy do Dorożkarni na śniadania sąsiedzkie. Wystarczy przynieść ze sobą na przykład chleb własnego wyrobu, ulubioną sałatkę, twarożek przygotowany według własnego przepisu, albo ciasto upieczone dzień wcześniej. Posiłek zjemy w miłym towarzystwie, rozmawiając o ciekawych wydarzeniach i ulubionych książkach.
Na nasze śniadania będziemy też zapraszać znakomitych artystów – w czerwcu gościliśmy aktorkę Maję Komorowską, pisarkę Joannę Rudniańską oraz autorkę wielu projektów czytelniczych Marię Dąbrowską.

Najbliższe spotkanie już 15 września, przy okazji nauczymy się też robić bukiety z jesiennych kwiatów.

Program:

 • 11.00 – śniadanie
 • 13.00 – warsztaty kwiatowe – poprowadzi Remigiusz Dorawa ogrodnik.


15 września - 11:00 - 14:00, wstęp wolny

TeatRanek na Siekierkach: CZERWONY KAPTUREK – Teatr Bajlandia
Mokotów

07-09-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Kto nie zna opowieści o małej dziewczynce, która wędrując przez las do chorej babci spotyka na swojej drodze groźnego wilka? Chyba nie ma takiej osoby!

CZERWONY KAPTUREK to klasyczna bajka w całkowicie nowej wersji – opowiedziana lekko, barwnie
i z humorem. Dzięki pięknym kostiumom, radosnej muzyce i fantazyjnej leśnej scenografii, Dzieciom nie jest straszny nawet groźny acz uroczy Wilk! Szalona Babcia, rycerski Gajowy i opiekuńcza Mateczka przeprowadzą Najmłodszą Widownię przez pełną zabawnych zwrotów akcji bajkę.

Występują:
Czerwony Kapturek, Babcia – Katarzyna SŁOMSKA
Gajowy, Mateczka – Klaudia BUDZIŁEK
Wilk – Paweł WIŚNIEWSKI

Reżyseria i scenografia:
Katarzyna SŁOMSKA

Muzyka i aranżacja:
Tomasz FRĄCZEK

Obowiązują bezpłatne wejściówki. Prosimy o zarejestrowanie się i pobranie bezpłatnej wejściówki.

9 września - 12:30 - 13:30, koszt darmowy

Dzień otwarty w Domu Kultury Dorożkarnia na Mokotowie.
Mokotów

07-09-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Choć zajęcia w Dorożkarni startują już 3 września, to w niedzielę 9 września, wczesnym popołudniem zapraszamy wszystkich jeszcze niezdecydowanych.

Nasi pedagodzy poprowadzą warsztaty dla najmłodszych: taneczne i plastyczne, a dla starszych dzieci: teatralne, taneczne, plastyczne, filmowe, ceramiczne oraz grafiki komputerowej.

Dzieci będą mogły wziąć udział w przesłuchaniu do Zespołu Dom oraz Pracowni Wokalnej.

Tego dnia czynny będzie również Punkt Biblioteczny – Skład Książek.

 • 13.30 – 14.15 – warsztaty taneczne dla przedszkolaków Puchatki i Paszczaki
 • 14.20 – 15.05 – warsztaty teatralne: Teatr ZACZAROWANE KOŁO (9-14 lat) i Teatr ZAKAZ (15-19 lat)
 • 15:00 – 15.45 – warsztaty taneczne – Studio JAZZ (12 – 16 lat)
 • 15.50 – 16.35 – warsztaty taneczne – breakdance (6-18 lat)
 • 14.00 – 15.00 – przesłuchania do zespołu DOM i Pracowni Wokalnej
 • 13.30 - 14.15 – warsztaty plastyczne – Fabryka Wyobraźni i Struktury (7-14 lat)
 • 14.20 – 15.05 – warsztaty plastyczne dla przedszkolaków PUCHATKI i PASZCZAKI
 • 15.45 – 16.30 – warsztaty ceramiczne – od lat 7
 • 13.30 – 14.15 – spotkanie z Pracownią Parasol
 • 13.30 - 14.15 i 15.05 - 16.30 – punkt biblioteczny SKŁAD KSIĄŻEK – dla WSZYSTKICH

9 września, w godzinach 13:30 - 16:30, wstęp wolny.

Warszawski Festiwal Kulinarny w Wilanowie
Wilanów

07-09-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Zbliża się II edycja Warszawskiego Festiwalu Kulinarnego, która odbędzie się w weekend 15-16 września, tym razem pod hasłem „Królewski Stół”. Ten tytuł nie jest przypadkowy – po kulinarne wrażenia i porządną dawkę wiedzy udamy się do królewskiej dzielnicy, a bogactwo programu Was zaskoczy.

Ponad 40 wykładów i paneli dyskusyjnych, 60 warsztatów i pokazów kulinarnych, 100 wystawców, liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, spacery, projekcje filmów.

W tym roku, poza poruszanymi tradycyjnie tematami sezonowości, lokalności, zrównoważonego rozwoju, bioróżnorodności, odpowiedniej i odpowiedzialnej diety, trendów i designu, podejmiemy wątki naszego kulinarnego dziedzictwa i edukacji kulinarnej.

W programie nie zabraknie zagadnień związanych z dawnymi smakami przedwojennej Warszawy i tymi z najstarszych polskich książek kucharskich. Na miłośników sztuki czeka blok dyskusyjny o jedzeniu w literaturze i sztukach wizualnych m.in. z Bogusławem Deptułą, a zespół Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie pokaże, jak przez warsztaty uczyć historii kulinarnej.

Wszystko to będzie odbywać się jednocześnie w trzech lokalizacjach: terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Urzędu Dzielnicy Wilanów oraz na Plaży Wilanów przed Urzędem Dzielnicy Wilanów.

Wstęp bezpłatny

Koncert - Arcydzieła Kameralistyki na Bielanach
Bielany

30-08-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Fundacja Art Connection zaprasza do Kościoła św. Zygmunta przy pl. Konfederacji 55 w Warszawie na kolejny koncert z cyklu “Arcydzieła Kameralistyki”, który odbędzie się w niedzielę 16 września o godz.20.00.

Wystąpi zespół kameralny w składzie: Agnieszka Prosowska-Iwicka flet, Klementyna Schweizer skrzypce, Tatiana Przybylska-Karaszewska wiolonczela, Monika Polaczek-Przestrzelska fortepian.

W programie koncertu znajdą się utwory kobiet kompozytorek tworzących w XVIII i XIX wieku. Ich dzieła,nieznane lub zapomniane zaczynają coraz częściej pojawiajać się w salach koncertowych. Podczas koncertu będzie można usłyszeć kompozycje Elisabeth Jaquet de la Guerre, Marii Theresii von Paradis, Melanie Bonis, Clary Schumann, Fanny Hensel, Cécile Chaminade.

Koncert współfinansuje Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

Wstęp wolny.

Warszawskie Targi Wine Expo Poland
Białołęka

21-08-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Koneserzy i amatorzy prosecco czy pinot noir odnajdą te smaki podczas tegorocznej 4. edycji międzynarodowych targów Wine Expo Poland. Przedstawiciele branży wina z Polski i ze świata spotkają się w Warszawie, tradycyjnie w ostatni weekend października (26-27 października).

Każdy zainteresowany najnowszymi trendami, nawiązaniem nowych relacji biznesowych, czy rozwijaniem wiedzy powinien tu być, bo nauka, spełnianie pasji, sukces w biznesie to przecież sztuka. I wino jest temu winne.

Przekraczając próg nowej warszawskiej hali Global Expo uczestnikom z pewnością z wrażenia zakręci się w głowach. Przez dwa dni odkrywać będą winną sztukę podczas warsztatów i seminariów, podczas degustacji – delektując się winnymi smakami dotychczas niedostępnymi w Polsce i prowadząc owocne rozmowy z producentami-pasjonatami m.in. z
Włoch, Portugalii czy Hiszpanii. Dodając do tego eksperckie spotkania i merytoryczną debatę o rynku wina w Polsce namalujemy inspirujący obraz, który każdy z uczestników może zinterpretować na własny sposób, jak to ze sztuką bywa.

Międzynarodowe targi Wine Expo Poland odbywają się od 4 lat w Warszawie. Do tej pory odwiedziło je ponad 2 tysiące importerów, dystrybutorów, sieci handlowych, super i hipermarketów, restauracji, winiarni, sommelierów, nabywców korporacyjnych i regularnych konsumentów, którzy uczestniczyli w kilkunastu wydarzeniach edukacyjnych i biznesowych
z udziałem profesjonalistów.

Targi, poprzez prestiżowy konkurs win Wine Expo Poland AWARDS wyłaniają czołówkę w rankingu branżowym i wśród konsumentów, dając branży jednocześnie najbardziej aktualną wiedzę na temat preferencji konsumentów.

Dni Fotografi Alternatywnej na Pradze
Praga Południe

17-08-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Związek Polskich Artystów Fotografików oraz Orkiestra Sinfonia Varsovia zapraszają na festiwal Dni Fotografii Alternatywnej.

Festiwal otworzy wystawa "Piętno techniki" której wernisaż odbędzie się 20 sierpnia o godzinie 19:00 w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ulicy Grochowskiej 272 (Budynek główny - II piętro).

Wystawa "Piętno techniki" jest okazją do obejrzenia kilkunastu cykli fotografii wykonanych przez autorów pracujących w technikach zwanych archaicznymi, bądź alternatywnymi. Tytułowe "piętno" to plastyczna właściwość obrazu wynikająca z użycia określonej metody wytworzenia poszczególnych prac. Każdorazowo właściwość ta jest na tyle silna, że wizualnie charakteryzuje obraz, stanowi swoisty raster - nieprzezroczysty przewodnik pomiędzy światem widzianym przez fotografa, a tym przedstawionym.

Prezentowane prace są kontrapunktem dla idei poszukiwania przez fotografów wizualnego obiektywizmu i jak największego realizmu w przedstawianiu rzeczywistości. Twórcy prezentowanych prac poszukiwali sposobu na ukazanie z założenia subiektywnej, czasem wręcz osobistej interpretacji rzeczywistości. W zastosowaniu określonych środków i metod znaleźli służąca temu celowi szansę na wytworzenie obrazu naznaczonego cechami wybranej techniki, z jej charakterystycznym uposażeniem wizualnym. Wśród zaprezentowanych fotografii znajdują się wyłącznie prace współczesne, należące do różnych gatunków fotografii - zarówno nawiązujące do kanonu piktorializmu poszukującego ideału formalnego piękna i harmonii w obrazie, jak i realizacje dużo bardziej współczesne w sposobie obrazowania, korzystające z tradycyjnych technik dla uzyskania podporządkowanego treści efektu wizualnego, pogłębienia wymowy przekazu, czy wręcz zbudowania opozycji pomiędzy pięknem świata, a nie zawsze łatwą prawdą o nim. Wszystkie zaprezentowane fotografie wykonane zostały w technikach alternatywnych w stosunku do powszechnej dziś fotografii cyfrowej, takich jak: mokry kolodion (tzw. ambrotypia), guma dwuchromianowa, cyjanotypia, brąz Vandyke, kalotypia, cyjanotypia tonowana, heliograwiura, emulsja fotograficzna na papierze, technika olejowa, papier solny czy fotografia litowa. Każda praca jest unikatowym i niepowtarzalnym dziełem wytworzonym osobiście przez autora.

W ramach festiwalu Dni Fotografii Alternatywnej odbędzie się wiele wydarzeń towarzyszących - między innymi spotkania autorskie oraz otwarte warsztaty fotograficzne.

Zakończenie festiwalu nastąpi 17 września otwarciem wystawy złożonej z prac wykonanych na warsztatach.

Koncert Kameralny na Żoliborzu
Żoliborz

30-07-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Fundacja Art Connection zaprasza 15 sierpnia 2018 r. o godz. 19.30 do Kościoła pw. św. Jana Kantego przy ul.Krasińskiego 31 w Warszawie na kameralny koncert arii i pieśni, który odbędzie się w ramach II Żoliborskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej.

Solistką koncertu będzie znakomita, warszawska sopranistka Justyna Stępień. Z towarzyszeniem tria smyczkowego w składzie:

 • Stanisław Tomanek - I skrzypce
 • Klementyna Schweizer - II skrzypce
 • Tatiana Przybylska-Karaszewska - wiolonczela

Wykona słynne kompozycje religijne m.in. utwory G.B.Pergolesiego, A.Vivaldiego, C.Francka, Ch.Gounoda.

Wstęp wolny.

Koncert współfinansuje Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Stara Galeria ZPAF zaprasza na wystawę Marcina Zaborowskiego Newcomers.
Śródmieście

25-07-2018

Źródło: Informacja nadesłana

„Newcomers” to kolejna odsłona projektu dokumentalnego „Rohingyas”, który autor rozpoczął w 2013 roku. Projekt jest zapisem historii bohaterów i losów prześladowanej społeczności Rohingja, w okrutny sposób wykluczonych ze społeczeństwa.

Stara Galeria ZPAF - Warszawa, Plac Zamkowy 8

Wernisaż wystawy:

 • 25.07.2018 godz. 19:30

Spotkanie autorskie:

 • 25.07.2018 godz. 20:00
 • Spotkanie poprowadzi Andrzej Zygmuntowicz

 Wystawa czynna :

 • do 17 sierpnia 2018
 • poniedziałek-piątek w godz. 12-18
 • sobota-niedziela w godz. 14-18
Opowieści z cygańskiego taboru: Baśnie cygańskie - W Domu Kultury Zacisze na Targówku
Targówek

09-07-2018

Źródło: Informacja nadesłana przez Dom Kultury ZACISZE w Dzielnicy Targówek M.St.Warszawy

Łacio giwes! Cyganie to wolne duchy. Dla nich największym skarbem jest wolność, największą radością wędrówka, największa mądrością baŚnie, przekazywane z pokolenia na pokolenie. A roi się w nich od niezwykłych postaci, takich jak Urmy, czyli złe i dobre czarownice, Bengi – cygańskie diabły, czy ptaki Czarana, zjadające gwiazdy w ciemne noce. Baśnie cygańskie niosą też ze sobą mądre przesłania, tkliwe momenty, w których łza się w oku kręci, a także opowieści do śmiechu. Są tak różne od znanych nam baśni, jak Cyganie różnią się od innych narodów. I na pewno każdy – i dzieci, i dorośli – znajdzie w nich coś dla siebie.

Jeśli więc chcecie uszczknąć trochę z cygańskiej mądrości ludowej, zapraszamy Was na wyprawę leśnymi bezdrożami wraz z cygańskim taborem, na poszukiwanie bajek i baśni cygańskich, od których w lasach aż się roi.

Po spektaklu zapraszamy na 20-minutowe warsztaty, podczas których zapoznacie się z instrumentami wykorzystanymi podczas spektaklu, z cygańskimi pieśniami i zabawami oraz ciekawymi tradycjami, które warto poznać.

Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Dojazd: ZTM 190, 140, 340, 512, 738 przystanek Tużycka, 527 przystanek Młodzieńcza.

31 sierpnia, piątek, godz. 17.00. Wstęp Wolny!

Baśnie arabskie: Kraina tysiąca i jednej baśni - W Domu Kultury Zacisze na Targówku
Targówek

09-07-2018

Źródło: Informacja nadesłana przez Dom Kultury ZACISZE w Dzielnicy Targówek M.St.Warszawy

Witajcie, śmiałkowie, którzy wraz z nami chcecie wybrać się w podróż po Krainie Tysiąca i Jednej Baśni, w której niezwykłych historii pełno jest niby ziarenek piasku na pustyni. Przed Wami stanie otworem świat sułtanów, wezyrów i prostych rzemieślników, świat dżinnów, mądrych zwierząt, karawan, beduinów, rozbójników oraz nieprzebranych
bogactw skrywanych zazdrośnie przez wybudowane przez dżinny skarbce.

Waszymi przewodniczkami po tej tajemniczej krainie będą trzy bajarki, które, niczym Szeherezada, oczarują Was zarówno baśniami arabskimi, jak i muzyką wykonywaną na żywo i sprawią, że godzina spędzona wraz z nimi minie niepostrzeżenie, a niezwykła baśniowa atmosfera  oczaruje każdego – zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Po spektaklu natomiast zapraszamy na 20-minutowe warsztaty, podczas których zapoznacie się z instrumentami wykorzystanymi podczas spektaklu, z elementami kultury arabskiej obecnej w naszym codziennym życiu oraz z arabskimi tradycjami.

Spektakl dla dzieci 5+ w ramach projekt Wielokulturowe spotkanie z baśnią współfinansowany przez M. ST. Warszawę.

Dojazd: ZTM 190, 140, 340, 512, 738 przystanek Tużycka, 527 przystanek Młodzieńcza.

23 sierpnia, czwartek, godz. 17.00. Wstęp wolny!

XVII Doroczna Wystawa Studium Fotografii ZPAF
Śródmieście

25-06-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Stara Galeria ZPAF zaprasza do Warszawy na wernisaż XVII Dorocznej Wystawy Studium Fotografii ZPAF. 

Wernisaż odbędzie się w poniedziałek, 25 czerwca 2018 roku o godzinie 20:00

Jak co roku Studium Fotografii ZPAF zaprezentuje prace swoich słuchaczy. XVII Doroczna Wystawa SF ZPAF będzie skupiać zdjęcia uczestników roku podstawowego i warsztatowego. Po licznych ćwiczeniach i wykładach prowadzonych przez doświadczoną kadrę autorzy wystawy przygotowali materiał, którego poziom i szeroka gama tematyczna z pewnością przykują uwagę każdego widza.

Wyboru prac na XVII Doroczną Wystawę SF ZPAF dokonali: Jolanta Rycerska, Andrzej Zygmuntowicz i Wojciech Sternak.
Autorzy, których prace zobaczymy na wystawie to: Alicja Bordon, Tomasz Bugajny, Mariusz Dmowski, Magdalena Huszcza, Robert Natenadze, Dorota Nowotny, Izabela Pajdała-Kusińska, Małgorzata Sarzalska, Agnieszka Smulko-Okupna, Marcin
Tomczyk, Renata Umińska, Piotr Wideryński.

Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek, 25 czerwca 2018 roku w Starej Galerii ZPAF, przy
ul. Plac Zamkowy 8 w Warszawie.

Zdjęcia będzie można ogadać do 20 lipca 2018. Wstęp wolny.

Warsaw Charity Cup - Amatorzy sportu dzieciom
Włochy

15-06-2018

Źródło: Informacja nadesłana

17 czerwca na warszawskim Okęciu rusza charytatywny turniej – Warsaw Charity Cup. Na kortach Okęcie Tennis Club zmierzą się amatorzy tenisa i squasha. Przyjdź na piknik i pomóż dzieciom spełnić sportowe marzenia!

Już po raz drugi Fundacja Akademia Sportu PRO-AM organizuje Warsaw Charity Cup czyli charytatywny turniej tenisa ziemnego i squasha dla amatorów. Zawody, którym towarzyszyć będzie piknik rodzinny rozegrane zostaną na kortach warszawskiego Okęcie Tennis Club.

Dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na wsparcie programu „Mamo! Idę na boisko”. Program ten umożliwia
dzieciom w trudnej sytuacji finansowej lub rodzinnej dostęp do całorocznych zajęć sportowych. W czasach kiedy dzieci spędzają co raz więcej czasu w domu przed komputerem, smartfonem czy telewizorem cel ten wydaje się być niezwykle szczytny. Zwłaszcza, że większość obiektów sportowych ma charakter komercyjny, przez co dla wielu jest niedostępny.

Dzięki programowi Fundacji Akademii Sportu PRO-AM dzieci będą mogły uczestniczyć w treningach piłki nożnej, kung-fu, koszykówki, piłki ręcznej, tańca i tenisa ziemnego.

Podczas imprezy będzie można nabyć specjalne cegiełki, które następnie wezmą udział w losowaniu nagród przekazanych przez sportowców. Wyjątkowa gratka czeka również na zawodników biorących udział w tegorocznym turnieju. Spośród nich zostanie bowiem wylosowana osoba, która weźmie udział w indywidualnym treningu z Anną Lewandowską.

LEPIENIE SIEKIEREK
Mokotów

11-06-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Rok 2018 to czas szczególny dla historii naszego kraju – świętujemy 100 lat niepodległości. W samej Warszawie znajdziemy mnóstwo interesujących wydarzeń, koncertów, spektakli, konkursów, w których warto wziąć udział. Dorożkarnia też ma propozycję, szczególnie dla mieszkańców naszego osiedla. Wszystkich, niezależnie od wieku, zapraszamy do udziału w projekcie „Ulica Polska, Siekierki”. Jego autorem jest Marek Sztark – menadżer kultury i animator społeczny. Kulturą zajmuje się od wielu lat i nie sposób wymienić wszystkich działań, które zrealizował. Nie można jednak nie wspomnieć, że był współzałożycielem i aktorem Teatru Kana. W roku 2016 był pełnomocnikiem prezydenta Wrocławia ds. Europejskiej Stolicy Kultury na Dolnym Śląsku.

Ale do rzeczy! W czasie wakacji, w konkretnych terminach na ulicach: Polskiej, Daktylowej, Rodzynkowej i Siekierkowskiej stanie nasza plenerowa pracownia ceramiczna. Będziemy w niej lepić domy i obiekty te,  które teraz stoją na Siekierkach. Każdy właściciel może ulepić swój dom, ale przecież pracownia w plenerze będzie otwarta, a obiektów jest dużo, więc pomoc siekierczan mieszkających w nowych blokach jest konieczna. Pieczę będzie trzymał Janusz Żabowski – instruktor ceramiki, a w pracę włączą się także uczestnicy międzynarodowych warsztatów ceramicznych z ASP ze Lwowa i Mińska Białoruskiego.

Drodzy Mieszkańcy, gliniane domy i mapa Siekierek nie powstaną bez Waszego udziału. Dlatego prosimy, w swoich wakacyjnych planach uwzględnijcie udział w projekcie.

Będziemy na Was czekać w terminach:

 • 29 czerwca – 1 lipca 2018 na ulicy Polskiej – ulepimy domy i obiekty z okolic ul. Polskiej, Gościniec, Kątnej i Ananasowej.
 • 06-08 lipca 2018 na ulicy Daktylowej – ulepimy domy i obiekty z ul. Daktylowej, Cytrynowej i Figowej.
 • 20-22 lipca 2018 na ulicy Rodzynkowej – ulepimy domy i  obiekty z ul. Rodzynkowej, Bartyckiej i Ku Wiśle.
 • 8-10 sierpnia 2018 na ulicy Siekierkowskiej – ulepimy domy i obiekty z okolic ul. Siekierkowskiej, Bartyckiej i Nadrzecznej.

A kiedy domy już powstaną, przyjdzie czas na ich wysuszenie i wypalenie w piecu oraz wielki finał odtworzenia mapy Siekierek (to już w październiku).

Musimy zaplanować wspólne lepienie, dlatego dajcie nam znać (osobiście lub mailem), na których ulicach będziecie. Będzie nam bardzo miło jeśli to Wy zostaniecie gospodarzami ulic. Listy chętnych już tworzymy.

29 czerwca - 1 lipca, wstęp wolny

RYSOWISKO – wernisaż na zakończenie semestru II
Mokotów

11-06-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace rysunkowe powstałe na zajęciach kursu rysunku w II semestrze sezonu 2017/2018. Będą to dzieła wszystkich osób, które wzięły udział w warsztatach. Zajęcia  były przeznaczone dla początkujących i średniozaawansowanych rysowników, dlatego prace na wystawie będą miały różny poziom wykonania, ale tematy realizowali wszyscy uczestnicy.

Podczas wernisażu uczestnicy dowiedzą się jakie ćwiczenia wykonywali kursanci i będą mogli wziąć udział w specjalnie dla niech przygotowanych zabawach rysunkowych.

16 czerwca - 09:45 - 12:00, wstęp wolny

WITAJ LATO – zakończenie sezonu w Dorożkarni
Mokotów

11-06-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Na zakończenie sezonu artystycznego 2017/18 na scenie plenerowej zaprezentują się grupy taneczne, wokalne, teatralne i plastyczne działające w Dorożkarni. Będą też wystawy prac i pokazy naszego filmowe Studia Parasol. Chętni nowi uczestnicy naszych zajęć będą mieli okazję aby przyjrzeć się temu co robimy na co dzień w Dorożkarni, spotkać się i porozmawiać z instruktorami.

14 czerwca, 18:00 - 19:00, wstęp wolny

STARTER PREZENTUJE – w ramach projektu Mokotowski Format Szkolny
Mokotów

11-06-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace sezonu artystycznego 2017/18, które wykonali uczniowie SP nr 3. Tematyka prac jest różnorodna, wykonane zostały technikami: rysunek pastelą suchą i olejną, kredkami ołówkowymi, świecowymi, akwarelą, wydzieranki, kolaże.

Tematy i techniki dostosowane zostały do możliwości uczestników, dzieci poznały nowe narzędzia, zgłębiły nowe techniki a także poznały wartość swojej pracy poprzez systematyczność i etapowość działań.

Prace zostaną wystawione na terenie szkoły tak, żeby efekty pracy mogli podziwiać rodzice i wychowawcy dzieci, a one same przeżywać swoją wyjątkowość.

12-15 czerwca, wstęp wolny

Tydzień Dziecka: TeatRanek na Siekierkach
Mokotów

11-06-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Spektakl O DOBREJ ANUSI I MĄDRYM KRASNOLUDKU w wykonaniu Teatru ODSKOCZNIA.

To piękna opowieść o tym, że z każdej trudnej sytuacji jest wyjście, zaś dobro, które okazujemy innym, wraca do nas podwójnie.

Anusia, spacerując po lesie usłyszała krzyk. Okazało się, że to krasnal, któremu noga utknęła we wnykach. Dziewczynka pomogła krasnalowi i odprowadziła go do domu. Jednak wkrótce sama wpadła w pułapkę, którą zastawiła na nią zła czarownica…

Jak zakończy się nasza bajka? Dla wszystkich będzie to duża niespodzianka.

10 czerwca, 12:30 - 13:30, wstęp wolny

ŚNIADANIE SĄSIEDZKIE – projekt Bunt Czytaczy - Integracja na Mokotowie
Mokotów

11-06-2018

Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Stół i spotkanie zawsze jest dobrym pretekstem do „zrobienia pierwszego kroku” w nawiązywaniu relacji zsąsiadami.
Wspólne przygotowanie posiłku integruje i pozwala poznać kogoś lepiej. Porozmawiać w niezobowiązującej atmosferze.
Dlatego zapraszamy na pierwsze na Siekierkach ŚNIADANIE SĄSIEDZKIE.

Wystarczy przynieść ze sobą dwa składniki (na przykład chleb własnego wyrobu, warzywa do sałaty, twaróg, czy ciasto upieczone dzień wcześniej).

Posiłek wspólnie przygotujemy i zjemy w miłym towarzystwie.  Będzie to też okazja do spotkania i rozmowy z Marią Dąbrowską z Fundacji Zmiana,  koordynującej projekt BUNT CZYTACZY – cykl wydarzeń o książkach dla zwykłego człowieka. Nie ma tu pisarzy, nie ma wydawców, krytyków, są czytelnicy.

Chodzi o to, by nawzajem polecać sobie książki. Czytelnicy czytelnikom. Z dala od strategii wydawnictw i kampanii promocyjnych.

Będziemy też mogli posłuchać fragmentów książki Joanny Rudniańskiej pt. „Kotka Brygida”, które przeczyta Maja Komorowska.

Program:

 • 11.00 – śniadanie (przygotowanie oraz wspólne jedzenie)
 • 13.00 – czytanie fragmentów książki Joanny Rudniańskiej w wykonaniu Mai Komorowskiej.

Koordynator Śniadania Sąsiedzkiego: Damian Kalita i Siekierki 55+.

9 czerwca, 11:00 - 14:00, wstęp wolny

MUZYCZNA PODRÓŻ PO EUROPIE - Koncert na Bielanach
Bielany

01-06-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Fundacja Art Connection zaprasza do Kościoła św. Zygmunta przy pl. Konfederacji 55 w Warszawie na ostatni przed wakacjami koncert z cyklu “Arcydzieła Kameralistyki”, który odbędzie się w niedzielę 10 czerwca o godz.18.30.

Tym razem wystąpi kwartet smyczkowy w składzie: Elżbieta Paliwoda-Bulicz I skrzypce, Klementyna Schweizer II skrzypce, Marceli Szczerek altówka i Tatiana Przybylska-Karaszewska wiolonczela.

W programie koncertu muzyka francuska, niemiecka, rosyjska, hiszpańska i skandynawska XVIII, XIX i XX wieku, utwory znane i lubiane przez melomanów.

Między innymi można będzie wysłuchać kompozycji: Maurice’a Ravela, Felixa Mendelssohna, Piotra Czajkowskiego, Edvarda Griega.

Koncert współfinansuje Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

Wstęp wolny.

Strefa Rodzica w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej w Warszawie
Praga Południe

30-05-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Szpital Dziecięcy im. prof. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej na Saskiej Kępie w Warszawie został objęty ogólnopolskim programem "Strefa  Rodzica. Budimex Dzieciom".

To już 25. lokalizacja w której zostanie stworzone niepowtarzalne miejsce dla najmłodszych i ich opiekunów.

„Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”, to ogólnopolski program społeczny, którego celem jest tworzenie na oddziałach dziecięcych polskich szpitali miejsc przyjaznych rodzicom chorych dzieci.

Główna idea, jaka przyświeca realizatorom projektu, to zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest dla chorego dziecka obecność najbliższej osoby. Niezależnie od wieku – czy jest to niemowlę, kilkulatek czy kilkunastolatek – każde z nich, leczone w szpitalu musi mieć poczucie bezpieczeństwa i  pewność, że nie zostanie samo. Budimex przez tworzenie miejsc dla rodziców chorych dzieci na oddziałach szpitali w całej Polsce realnie zaspokaja tę potrzebę. 

Uroczysty finał "Strefy Rodzica" w Warszawie odbędzie się w połowie czerwca.

Najstarsza warszawska impreza historyczna na Bródnie
Targówek

23-05-2018

Źródło: Informacja od Domu Kultury ŚWIT w Dzielnicy Targówek m.st.Warszawy

Znamy plan całego XXII Turnieju Rycerskiego o Szablę Króla Zygmunta III Wazy „Polskie drogi ku niepodległości na przestrzeni wieków”. Będzie i rycersko, i powstańczo – i dla dorosłych, i dla dzieci.

Impreza odbędzie się 27 maja w godzinach 11:30-20:00 w Parku Bródnowskim.

Plan XXII Turnieju Rycerskiego o Szablę Króla Zygmunta III Wazy „Polskie drogi ku niepodległości na przestrzeni wieków”:

 • 11.30 - Orkiestra Dęta – marsze wojskowe.
 • 12.00 - Salut armatni na cześć mieszkańców Targówka, prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznych.
 • 12.30 -  „Sbandietratori dumą naszych serc” cz. I - Gwardia Gryfa (Wrocław) – żonglerka chorągwiami.
 • 12.30 - Turniej łuczniczy - Mazowiecka Rota Strzelcza (Warszawa).
 • 13.00 - „W obronie księstwa i wiary - pacyfikacja buntu Miecława i odparcie Brzetysława”  - Stowarzyszenie Pozytywni Historycznie i Drużyna Wojów Arkona (Ciechanów).
 • 13.30 - „Krzyżacy” - Chorągiew Zaciężna Trzy Miecze (Warszawa).
 • 14.00 - „Lisowczycy” - East Riders Stunt Team Kaskaderzy Filmowi, pokaz konny cz. I
 • 14.30 - Turniej Szabli Polskiej  - Pierwsze Polskie Stowarzyszenie Turniejowe Liga Baronów (Warszawa).
 • 15.30 - Blok Muzyka Źródeł - koncert kapeli Janusza Prusinowskiego i wiejska potańcówka (poleczki, kujawiaki, mazurki, oberki).
 • 16.30 – „Niepodległa- Ojczyzna nie jedno ma imię” cz. II - Gwardia Gryfa (Wrocław) – żonglerka chorągwiami.
 • 16.45 - „Sprawności kawaleryjskie”  - East Riders Stunt Team Kaskaderzy Filmowi, pokaz konny cz. II.
 • 17.15 - „Od Kościuszki do Traugutta - insurgenci i powstańcy” - GRH Chorągiew Zaciężna Ziemi Radziejowskiej.
 • 17.45 - „Powstanie Listopadowe 1831” - GRH Stowarzyszenie Artylerii Dawnej Arsenał (Warszawa).
 • 18.15 - „Orzeł biały vs gwiazda czerwona 1920” - GRH 79 Pułk Piechoty Strzelców Słonimskich im. Lwa Sapiehy (Ciechanów/Mława).
 • 18.45  - Uroczyste wręczenie nagród.
V Festiwal Rodzinny na Stadionie Miejskim Legii w Warszawie
Śródmieście

21-05-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Festiwal Rodziny to projekt organizowany w formie różnorodnych aktywności rodzinnych, gdzie przez wspólną zabawę
i edukację uczestnicy mogą doświadczyć jak ważne jest spędzanie czasu razem - rodzinnie.

Cel Festiwalu - Budowanie pozytywnego wzorca Rodziny – zdrowej, aktywnej, otwartej, w której wszyscy współpracują ze sobą jak w drużynie. Przekonanie Rodzin do aktywnego, kreatywnego, wspólnego spędzania wolnego czasu. Stworzenie mody na rodzinne spędzanie czasu. Edukacja mieszkańców w obszarze spędzania rodzinnie czasu wolnego, wzmacniania więzi rodzicielskich, funkcji rodziny, odnajdowania i realizowania wspólnych pasji.
Pokazanie optymistycznego oblicza Warszawiaków – ludzi rodzinnych i otwartych na wspólne działanie.

Miejsca na organizację wydarzeń wybierane są tak, aby stanowiły spójną całość z charakterem Festiwalu Rodziny. I edycja odbyła się w Centrum Olimpijskim, II edycja na Arenie Ursynów, III, IV edycja na Miejskim Stadionie Legii Warszawa, a Rodzinna Olimpiada Mikołajkowa w Centrum Olimpijskim.

27 maja 2018 r. - Wstęp dla Uczestników jest bezpłatny.

Źróło: Informacja nadesłana

Noc Muzeów na Placu Bankowym
Śródmieście

16-05-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Już 19 maja Noc Muzeów w Warszawie. Dla mieszkańców to wydarzenie niezwykłe i magiczne. W tym roku do wystawców dołączy także Plac Bankowy 1 oferując zwiedzającym moc atrakcji. Zabytkowe samochody strażackie, nostalgiczne opowieści stołecznego przewodnika, a także wystawa najlepszych zdjęć Warszawy z Instagrama - to wszystko na dziedzińcu Placu Bankowego 1.

Nie trzeba jechać na Plac Hiszpański w Barcelonie ani przepychać się pod fontanną Di Trevi, kiedy ma się pod ręką taką gwiazdę Instagrama! Także fotografie Warszawy mogą wywołać tzw. „cmoknięcie z zachwytu”.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

starsze >>
 
budowadomowjednorodzinnych
KANCELARIA PRAWNA Radca Prawny Sławomir Momot Adwokat Anna Wypych Knieć
Centrum Medycyny Sportowej
CITY MEDIA - wszystkie prawa zastzeżone - polityka prywatności
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin