od: 11-02-2026 18:00 do: 11-02-2026 19:30 Wilanów
Źródło: Informacja nadesłana z Biblioteki Publicznej w Wilanowie
Miłośników dobrej literatury i wnikliwych dyskusji Wilanowska Biblioteka Publiczna zaprasza na lutowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem przewodnim będzie twórczość Jane Austen, a punktem wyjścia do rozmowy – pytanie o jej aktualność we współczesnym świecie.
Czy dzisiaj powieści Jane Austen wciąż nas poruszają, czy może stały się jedynie sentymentalnym wstępem do współczesnych romansów? O tym, w gronie pasjonatów literatury, porozmawiają uczestnicy lutowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Wilanowie.
Spotkanie, organizowane we współpracy z Instytutem Książki, będzie okazją do zgłębienia fenomenu autorki, która – zaręczona tylko na jedną noc i nigdy niezamężna – stworzyła niezapomniane historie miłosne. Jej postacie, jak ukochana przez nią sama Elizabeth Bennet z „Dumy i uprzedzenia”, do dziś rozpalają wyobraźnię czytelników na całym świecie, w tym niegdyś samego Winstona Churchilla.
To idealna propozycja dla tych, którzy lubią czytać, ale jeszcze bardziej – dzielić się przemyśleniami i odkrywać nowe znaczenia w znanych tekstach w towarzystwie innych miłośników słowa.
Informacje praktyczne:
Uwaga: Dla chętnych do udziału w dyskusji dostępne są książki do wcześniejszego odbioru po zgłoszeniu.