> Wydarzenia

Masz informację o aktualnościach i wydarzeniach niekomercyjnych w Warszawie i okolicach? Napisz do nas na adres reklamawarszawa@gmail.com a my je opublikujemy w naszym Portalu.

Wydarzenia niekomercyjne (kulturalne, charytatywne, wolne od opłat itd.) zamieszczane są bezpłatnie.

Wydarzenia komercyjne (imprezy zamknięte, imprezy okolicznościowe, płatne) mogą zamieszczać tylko firmy, które mają wykupiony w naszych Portalach jeden z wpisów płatnych.

(Nie)znane Chiny - zajęcia dla dzieci w Wołominie
    29-07-2022   Wołomin
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Wołominie

W czwartek 4 sierpnia 2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie, przy ulicy Wileńskiej 32 odbędą się zajęcia dla dzieci pod tytułem "(Nie)znane Chiny". Zajęcia poprowadzi Jacek Ambrożewski.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 8–12 lat.

Wydarzenie jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni w Piasecznie
    29-07-2022   Piaseczno
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Piasecznie

W sobotę 30 lipca 2022 roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przyjaźni. Z tej okazji zapraszamy w piątek 29 lipca do naszej biblioteki przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie po piękną literaturę.

Na Czytelników, którzy przyjdą w towarzystwie Przyjaciół, czekają niespodzianki.

Przyjaźń jest jednym z najszlachetniejszych uczuć, jakim możemy obdarować drugą osobę. Dlatego warto celebrować ten dzień.

Ambasadorem dnia Przyjaźni jest Kubuś Puchatek.

Zbiórka dla Ukraińskich Żołnierzy w Otwocku
    28-07-2022   Otwock
    Źródło: Informacja z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Mieście Otwock razem z panią Oksaną Kasprzak-Grubniak, organizuje zbiórkę dla obrońców Ukrainy. Potrzebne artykuły zostaną przekazane osobiście przez panią Oksanę do Eparchii Hotyńsko-Czerniowickiej Prawosławnej Cerkwii Ukrainy, która jest odpowiednikiem naszej diecezii. Na miejscu zostaną rozdysponowane wśród mieszkańców Czerniowiec - poborowych wyruszających na front. Najbardziej potrzebne rzeczy to żywność (konserwy) oraz męska bielizna osobista i skarpety.

Inicjatorka akcji, pani Oksana Kasprzak-Grubniak, związana jest z PMDK od lat, dwoje jej dzieci uczęszcza tutaj na zajęcia. Wspiera nas znajomością języka podczas wszystkich działań skierowanych do dzieci z Ukrainy, takich jak warsztaty, czy półkolonie. Jest również zaangażowana w pomoc rodzinom ukraińskim zamieszkałym w naszym powiecie. Dzięki współpracy z panią Oksaną mamy gwarancję, że wszystkie zebrane rzeczy trafią tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

W Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w holu głównym wystawiliśmy opisany pojemnik – tam należy wkładać przyniesione artykuły.

Egzotyczny koniec lata w Markach
    28-07-2022   Marki
    Źródło: Informacja z Mareckiego Ośrodka Kultury

W niedziele 28 Sierpnia 2022 roku, o godzinie 14:00 w Parku Miejskim w Markach, odbędzie się impreza pod nazwą "Egzotyczny koniec lata".

Na scenie zobaczymy:
14.30 - „Baśniowe Miasteczko Pana Andersena” – piosenki ze spektaklu dla dzieci
15.00 - spektakl dla dzieci w ramach „Magii na wesoło”
16.00 - „Klimat na Radość” – fragmenty muzycznego spektaklu Teatru Olala
16.30 - SUMANA
18.00 - MESAJAH

Dodatkowo będzie można zobaczyć wystawę "Różne oblicza piękna. Co robią kobiety, żeby się podobać?". Jest to plenerowa wystawa fotografii Elżbiety Dzikowskiej – 30 wielkoformatowych fotografii prezentujących portrety kobiet nieomal z całego świata.

Oraz będzie konkurs na najbardziej inspirującą stylizację mieszkanek Miasta Marki.

W kinie zobaczymy projekcję filmów z legendarnego programu "Pieprz i Wanilia" oraz filmowy wywiad z Elżbietą Dzikowską zrealizowany przez Marecki Ośrodek Filmowy.

Oraz dodatkowe atrakcje, jak:

 • warsztaty i eko-warsztaty
 • lampiony egzotyczne
 • etno-biżuteria
 • pokazy sztuczek i czarodziejskie warsztaty
 • zabawy plenerowe

Organizatorami są Marecki Ośrodek Kultury, Urząd Miasta Marki, Biblioteka m. Marki i Wodociąg Marecki.

Festiwal nad Świdrem w Józefowie
    27-07-2022   Józefów
    Źródło: Informacja z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie

Zapraszamy na piątą edycję Festiwalu nad Rzeką Świder.

Festiwal jak zawsze poświęcony jest wodzie. To właśnie tafla rzeki Świder jest najważniejszym medium, które niesie i odbija dźwięk, pełniąc funkcję naturalnego wzmacniacza, a ściana zapewnia nam naturalny pogłos nazywany echem. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem Membrana Rytmu i jest dedykowana perkusiście Michałowi Giercuszkiewiczowi. W programie koncerty, warsztaty, gry i zabawy wodne.

Organizatorem jest Membrana. Festiwal nad rzeką. W tym roku partnerami wydarzenia są Miejski Ośrodek Kultury Józefów oraz Urząd Miasta Józefów.

Sobota, 6 sierpnia, godzina 12:00. Plaża nad Świdrem "Czerwone Mury" w Józefowie (przy ulicy Telimeny).

Klub puzzlowy na Żoliborzu
    27-07-2022   Żoliborz
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej na Żoliborzu

Zapraszamy dzieci oraz dorosłych do Biblioteki przy ulicy Śmiałej 24 oraz do Biblioteki przy ulicy Mickiewicza 65 w dzielnicy Żoliborz na wspólne układanie puzzli.

Czekają na was puzzle o różnym stopniu trudności. Na wakacje przygotowaliśmy dla Was puzzle o tematyce podróżniczej:

 • w wypożyczalni nr 111 znajdziecie 1000 elementową układankę „Ulica Londynu”,
 • w Wypożyczalni nr 13 możecie ułożyć 500 elementowy obrazek „Zachód słońca nad Wenecją”.

Zapraszamy do samodzielnego lub rodzinnego układania. Ułóżcie cały obrazek lub tylko jego fragment. Każdy dołożony element się liczy.

Układanie puzzli to zabawa, która uczy koncentracji i skupienia, pozwala się odstresować i wyciszyć oraz ciekawie spędzić czas bez komputera.

Biblioteczny stworek - konkurs na Woli
    26-07-2022   Wola
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola zaprasza na konkurs w którym można zaprojekować bibliotecznego stworka. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 6 do 16 lat.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego i najbardziej oryginalnego projektu Stworka. Powinien on, powinna ona odwoływać się do uniwersalnych wartości moralnych (jak szacunek, równość i tolerancja) oraz być identyfikowana
z Biblioteką i/lub czytaniem. Powinna to być postać wywołująca ciepłe skojarzenia i pozytywne emocje wśród dzieci i młodzieży.

Prace konkursowe mogą być wykonane w dowolnej technice plastycznej lub w programie graficznym. Format prac A4. Opis prac powinien zawierać: Imię i nazwisko oraz wiek autora, telefon rodziców.

Pierwsza nagroda w każdej kategorii wiekowej: Bon do Empiku o wartości 250 zł. II i III nagroda – biblioteczne upominki.

Prace należy przesłać wraz z formularzem zgłoszeniowym na adres: promocja@bpwola.waw.pl lub dostarczyć osobiście do Biblioteki przy al. Solidarności 90 na Woli w terminie do 31 sierpnia 2022 roku.

Zachęcamy do udziału!

Kurs mazania dla dzieci we Włochach
    26-07-2022   Włochy
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy zapraszamy do Wypożyczalni nr 17 - aleje Jerozolimskie 200, we wtorek 2 sierpnia 2022 roku, o godzinie 11:00 oraz w czwartek 4 sierpnia 2022 roku, o godzinie 17:30 na kurs mazania dla dzieci.

Kurs mazania, to twórcze zadania rysunkowe dla dzieci w Wypożyczalni nr 17! Przyjdź do nas i:

 • wybierz nieskończony rysunek (albo dwa),
 • uruchom wyobraźnię,
 • dokończ i stwórz niepowtarzany obrazek!

A tematem przewodnim w pierwszym tygodniu sierpnia będą góry i morze. Zajęcia dla dzieci w wieku 5-7 lat. Podczas zajęć wykorzystujemy książki Piotra Karskiego „W góry” oraz „W morze” Wydawnictwa Dwie Siostry?

Zajęcia samodzielne, bez prowadzącego. Wstęp wolny.

Do zobaczenia w Bibliotece we Włochach

Teatralne lato w Wilanowie
    15-07-2022   Wilanów
    Źródło: Informacja z Centrum Kultury Wilanów

Zapraszamy dzieci i rodziców na teatralne lato z Centrum Kultury Wilanów.

W lipcowe niedziele na wilanowskich Zawadach, przy placu Vogla obejrzycie przedstawienia teatralne!

Najbliższe przedstawienie pod nazwą "Wyprawa na czystą planetę" - Teatru Baza, odbędzie się 17 lipca w niedzielę o godzinie 16:00. W przypadku złej pogody spektakl zostanie przeniesiony do filii Centrum Kultury w Wilanowie, przy placu Vogla.

Wstęp wolny!

Letnie Kino Plenerowe w Wesołej
    15-07-2022   Wesoła
    Źródło: Informacja z Ośrodka Kultury Wesoła

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, przy ulicy Stefana Starzyńskiego 21 zaprasza wszystkich miłośników kina na coroczne Letnie Kino Plenerowe na terenie Ośrodka Kultury Wesoła.

Tym razem zapraszamy w lipcowe piątki o godz. 21:30. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Repertuar:

 • 15 lipca 21:30 – „Pojedynek na głosy” - Amatorski kobiecy zespół wspiera się na co dzień i w trudnych chwilach, zgodnie z myślą, że "piosenka jest dobra na wszystko". Na jego czele stoją: zasadnicza i uzależniona od telezakupów Kate oraz zbuntowana i rozrywkowa Lisa. Obie mają zupełnie różne pomysły na repertuar i rywalizują o sympatię śpiewających koleżanek.
 • 22 lipca 21:30 – „Nadzwyczajni” - Bruno i Malik są najlepszymi kumplami, którzy od dwudziestu lat czynnie działają na rzecz autystycznych dzieci i młodzieży. W prowadzonych przez siebie ośrodkach szkolą młodych ludzi z trudnych dzielnic, aby ci fachowo zajmowali się trudnymi przypadkami.
 • 29 lipca 21:30 - „Też go kocham” - Annie nieprzychylnie ocenia recenzję swojego chłopaka mającego obsesję na punkcie gwiazdy rocka Tuckera. Doprowadza to do kłótni między nimi, a sam komentarz zauważa muzyk, który wysyła jej maila.

Wstęp wolny. Zapisy nie obowiązują. W przypadku złych warunków atmosferycznych seans odbędzie się w sali koncertowej Ośrodka Kultury.

Lato w bibliotece w Wawrze
    14-07-2022   Wawer
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer serdecznie zaprasza najmłodszych czytelników, przez całe wakacje na letnie spotkania w bibliotece.

W każdą środę o godzinie 11:00 w Falenicy będziemy głośno czytać, bawić się ozobotami, oglądać obrazkowy teatrzyk kamishibai i poznawać tajemnice biblioteki.

Serdecznie zapraszamy!

Narysuj swoje myśli - warsztaty na Ursynowie
    14-07-2022   Ursynów
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej na Ursynowie

W piątek, sobotę i niedzielę 15, 16 i 17 lipca 2022 roku w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Ursynów - Ursynotece, przy ulicy Barwnej 8, odbędą się trzy osobne warsztaty dla dorosłych (od lat 16), tworzące odrębną całość. Warsztaty odbędą się pod nazwą "Rozwiń skrzydła - Narysuj własne myśli" i są dedykowane dla zapalonych i początkujacych rysowników.

Każdy warsztat stanowi odrębną całość. Uczestnik, który weźmie udział we wszystkich trzech, połączy umiejętności zdobywane na kolejnych spotkaniach. Zapewniamy ciekawe materiały plastyczne!

Warsztat piątkowy - 15 lipca, godziny 14:00-19:00 (w tym 30 min. przerwy):

 • Warsztaty pt. „Naszkicuj swoje myśli – notowanie, organizowanie i komunikowanie pomysłów”. Zajęcia pokazujące, jak dzięki rysowaniu można zaoszczędzić czas i dotrzeć ze swoim przesłaniem do odbiorcy. Wstęp w formie krótkiego wykładu. Przedstawimy przykładowe style rysowania, np. za pomocą bardzo prostych geometrycznych elementów, dzięki którym każdy może sięgnąć po taką formę komunikacji. Uczestnicy dowiedzą się, jak można wykorzystywać proste rysunki w swojej codziennej pracy i nauce lub w komunikacji z uczniami, współpracownikami oraz klientami, a także, jak uczynić szkicowanie formą relaksu. Podczas warsztatów zajrzymy do szkicowników sławnych mistrzów, projektantów i ilustratorów oraz wykonamy różnorodne zadania.
 • Prowadzi Karolina Lijklema

Warsztat sobotni - 16 lipca, godziny 10:00-15:00 (w tym 30 min. przerwy):

 • Warsztaty pt. „Gdy brakuje słów – książka obrazkowa”. Rozmawiamy o tym, jak powstają pomysły do książek, jak wyglądają szkice i oryginały ilustracji, jaki jest proces i kolejność pracy pisarza i ilustratora – czyli kulisy pracy twórczej. Wstęp w formie krótkiego wykładu. Będziemy szkicować pomysły, aby dojść do najlepszego pomysłu na ilustrację. Uczestnicy dowiedzą się, jak można stworzyć ilustracje za pomocą różnych technik oraz, jak rozwijać swoją kreatywność. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają ilustrację w oryginalnej technice, w której pracuje ilustratorka, prowadząca warsztaty.
 • Prowadzi Karolina Lijklema

Warsztat niedzielny - 17 lipca, godziny 10:00-15:00 (w tym 30 min. przerwy):

 • Warsztaty pt. „Pisanie obrazkami – komiks i inne formy graficznej narracji”. Zajęcia składające się z wykładu i zadania na stworzenie krótkiej formy komiksowej. Uczestnicy poznają historię, mistrzów i współczesną kondycję komiksu. Porównamy komiksy z różnych krajów i kontynentów, aby zobaczyć, jak różne środowiska kulturowe wpływają na pracę. Uczestnicy odkryją elementy, które należy brać pod uwagę, tworząc sztukę sekwencyjną. Przyjrzymy się tradycyjnym i nowoczesnym technikom ilustracyjnym, pisaniu scenariuszy oraz liternictwie powieści graficznych i komiksów.
 • Prowadzi Hans Lijklema

O prowadzących warsztaty:

 • Karolina Lijklema –autorka i ilustratorka licznych książek dla dzieci i młodzieży, m.in. „Ninka. Patrzcie, morze!”, „Ninka. Dziadku, chodź!”  i serii pt. „Co się stało?”, pomysłodawczyni pionierskich publikacji m.in. o Sejmie, parlamentach UE i komunikacji miejskiej. Swoim doświadczeniem zawodowym dzieli się prowadząc zajęcia dla studentów uczelni artystycznych oraz dla dzieci i młodzieży na spotkaniach autorskich i warsztatach.
 • Hans Lijklema – autor, redaktor, projektant; pisze książki poświęcone tematyce typografii, projektowania graficznego, ilustracji i komiksu. Autor m.in. serii „Free Font Index ” oraz książek „Pictographic Index”, „Design for Music” i „Incubator”. Założyciel międzynarodowej platformy „Cartoons for Breakfast”, Jest wykładowcą m.in. Kursu Typografii Katedry Edytorstwa Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także prowadzi liczne spotkania autorskie o charakterze warsztatowym.

Ilość miejsc ograniczona, maksymalna ilosć - 20 uczestników. Informacje i zapisy pod numerem telefonu 22 649 07 25. Zwrotne wpisowe 150 zł za cykl 3 warsztatów lub 50 zł za 1 wybrany warsztat, płatne przy zapisie w Muzeum Ursynoteka.

Wakacyjny znaczek - konkurs plastyczny w Ursusie
    13-07-2022   Ursus
    Źródło: Informacja z Domu Kultury Portiernia

Do 15 września 2022 roku można składać prace w dzielnicowym konkursie plastycznym "Wakacyjny znaczek", dla uczniów klas I-VI uczęszczających do szkół podstawowych z Ursusa.

Konkurs jest przeznaczony dla mieszkańców dzielnicy Ursus.

Organizatorem konkursu jest Dom Kultury Portiernia Ośrodka Kultury Arsus w Ursusie.

Serdecznie zachęcamy do udziału.

Obój - koncert Cicho TU na Targówku
    13-07-2022   Targówek
    Źródło: Informacja z Domy Kultury Zacisze

W niedzielę 31 lipca 2022 roku, o godzinie 18:00 w sali teatralnej Domu Kultury Zacisze w dzielnicy Targówek odbędzie się koncert Cicho Tu - Obój

Dom Kultury Zacisze zaprasza na cykl koncertowo-laboratoryjny Dęte laboratorium w ramach CICHO TU. Bohaterem koncertu będzie OBÓJ! Laboratorium prowadzi Filip Woźniakowski, I oboista Orkiestry Symfonicznej Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

Flet, obój, fagot i klarnet w rękach i ustach najlepszych polskich maestrów!

Formuła koncertów stanowi niespodziankę dla wykonawców i słuchaczy. Będzie bardzo blisko!

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy z uwagi na ograniczoną ilość miejsc.

Spotkanie z poetą Mykołą Dżmelem w Śródmieściu
    12-07-2022   Śródmieście
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Śródmieście

W środę 20 lipca 2022 roku, o godzinie 17:30 w Bibliotece Publicznej Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 7 z Oddziałem dla Dzieci (Mediateka MDM) przy ulicy Marszałkowskiej 55/73 odbędzie się liryczno-historyczne, twórcze spotkanie z poetą Mykołą Dżmelem ze wschodniej Ukrainy oraz prezentacja jego książek "Attila" i "Koło".

Zapraszamy wszystkich, zarówno dorosłych, młodzież jak i dzieci.

Wstęp wolny!

Rembertów nagrywa – warsztaty muzyczne w Rembertowie
    12-07-2022   Rembertów
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Rembertów

Zapraszamy na cykl warsztatów muzycznych, które rozpoczną się 8 sierpnia o godzinie 15:00 w bibliotece przy ulicy Gawędziarzy 8 w Rembertowie. Na pierwsze spotkanie nie obowiązują zapisy. Następne warsztaty odbędą się w poniedziałki i środy sierpnia. O ich przebiegu i formie udziału poinformują prowadzący podczas pierwszych zajęć.

"Rembertów nagrywa" to nauka tworzenia muzyki przez praktykę! Uczestnicy cyklu zajęć poznają podstawy tworzenia muzyki, nagrywania i obróbki wokalu oraz miksu i masteringu. Warsztaty będą podzielone na dwie ścieżki tematyczne: produkcja muzyki oraz nagrywanie wokalu.

Początkowa część zajęć obejmuje instruktaż z zakresu typów, marek i zastosowania sprzętu, który w przyszłości uczestnicy będą mogli wykorzystać podczas swojej przygody z muzyką. Prowadzący zapewniają wszelki niezbędny, profesjonalny sprzęt – od nagłośnienia, przez mikrofony, po hardware i software do tworzenia muzyki – oraz fachową pomoc w realizacji pomysłów uczestników.

Każdy uczestnik będzie mógł podejść do stanowiska, które najbardziej go zainteresuje i osobiście skorzystać ze wszystkich dostępnych opcji. Jedną z proponowanych aktywności jest nagranie na żywo swojego wokalu z podłączonymi efektami, z możliwością późniejszego ulepszenia zapisanego projektu przez prowadzących w studio nagraniowym, aż do etapu gotowej piosenki.

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wieku i gustów muzycznych.

XV Przegląd Osieckowy 2022 na Pradze Południe
    11-07-2022   Praga Południe
    Źródło: Informacja z Centrum Promocji Kultury na Pradze-Południe

XCVI Liceum Ogólnokształcące im. Agnieszki Osieckiej i Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga-Południe zapraszają do udziału w Mazowieckim XV Przeglądzie Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej pod nazwą "Taką nas ścieżką poprowadź 2022".

Przegląd kierowany jest do uczniów szkół średnich, szkół policealnych i studentów z terenu województwa mazowieckiego oraz wszystkich uczniów szkół im. Agnieszki Osieckiej w całej Polsce.

Przegląd ma charakter konkursowy i odbywa się w dwóch kategoriach:

 • Konkurs wokalny - na wykonanie piosenek Agnieszki Osieckiej
 • Konkurs literacki - na wiersz inspirowany twórczością Agnieszki Osieckiej

Przegląd odbywa się pod honorowym patronatem Tomasza Kucharskiego, Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy i patronatem Fundacji „Okularnicy” im. Agnieszki Osieckiej. Przegląd finansowany jest przez Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy w ramach programu WIE.

Zajęcia nauki jazdy na rolkach na Ochocie
    11-07-2022   Ochota
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Ochota

W środę 13 lipca 2022 roku, od godziny 18:00 do godziny 20:00 w Parku Szczęśliwickim w dzielnicy Ochota odbędą się zajęcia nauki jazdy na rolkach!

W każdą środę od godziny 18:00 do godziny 20:00 w Parku Szczęśliwickim na Ochocie (boisko betonowe z trybunami), mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych zajęć nauki jazdy na rolkach. Zajęcia prowadzone będą przez instruktorów ze szkoły rolkarskiej Rollschool, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie zdobyte nie tylko na kursach, ale także podczas startów w licznych zawodach czy podczas setek godzin jazdy. Niemniej jednak są to też osoby, które po prostu kochają jeździć na rolkach i przekazywać swoją wiedzę innym. Są to wykwalifikowani instruktorzy z licencją Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich!

Podczas jednej godziny, od 18:00 do 19:00 będą trenować dwie grypy dzieci - poziom podstawy oraz poziom średnio-zaawansowany. Podczas drugiej godziny od 19:00 do 20:00 swoich sił będą mogli spróbować dorośli.

Grupa dla dzieci (wiek 6-11 lat), które samodzielnie utrzymują się na rolkach ale nie umieją jeszcze hamować i skręcać. Nauka prowadzona jest w formie ćwiczeń i zabaw, które mają pomoc w skutecznej nauce dzieci w tym wieku. Do grupy mogą dołączyć także młodsze dzieci, które pod względem umiejętności dadzą radę jeździć ze starszymi dziećmi. O kwalifikacji do danej grupy decyduje instruktor

Na zajęciach nauczymy jak:

 • bezpiecznie upadać i wstawać
 • utrzymywać prawidłową pozycję podczas jazdy na rolkach
 • płynnie jeździć do przodu
 • hamować (pługiem, przez obrót)
 • skręcać (sposobem A, paralelnie, przekładanką)
 • kontrolować prędkość jazdy
 • wykonywać proste podskoki na rolkach
 • obracać się z jazdy przodem do jazdy tyłem
 • poruszać się do tyłu

Grupa dzieci średnio-zaawansowana - zajęcia dla dzieci, które swobodnie już poruszają się do przodu, ale brakuje im dynamiki w jeździe. Potrafią utrzymywać równowagę, skręcać i hamować, ale przy większej prędkości sprawia im to jeszcze problemy. Wymagany poziom jazdy - zaliczone wszystkie elementy z kategorii "Podstawy". Nauka prowadzona jest w formie ćwiczeń i zabaw, które mają pomoc w skutecznej nauce dzieci w tym wieku.

Na zajęciach nauczymy jak:

 • hamować (przez obrót z najazdem z prawej i lewej strony; najazd przodem i tyłem; T-stopem, Powerslidem, Powerstopem)
 • skręcać jadąc przodem i tyłem (przekładanką, paralelnie)
 • jeździć tyłem na jednej nodze
 • płynnie przechodzić z jazdy przodem do jazdy tyłem
 • pokonywać proste przeszkody
 • wykonywać proste triki slalomowe (np. fish, cross, crazy, omega, snake, )
 • wykonywać skoki na rolkach przez proste przeszkody

Grupa początkująca dorośli - pierwsze kroki na rolkach już za Tobą, poruszasz się już do przodu ale jeszcze nie czujesz się zbyt pewnie na 8 kółkach? Ta grupa jest właśnie dla Ciebie. Do grupy zapraszamy osoby w wieku 14+ nierzadko jeżdżą osoby nawet po 60 roku życia, także każdy na rolkach da radę - liczą się chęci i motywacja do nauki.

Na zajęciach nauczysz się jak:

 • utrzymywać prawidłową pozycję podczas jazdy na rolkach
 • płynnie jeździć do przodu
 • hamować (pługiem, przez obrót)
 • skręcać (sposobem A, paralelnie)
 • kontrolować prędkość jazdy
 • wykonywać proste podskoki na rolkach
 • obracać się z jazdy przodem do jazdy tyłem
 • poruszać się do tyłu
 • jechać przeplatanką przodem i tyłem

Grupa dorośli: od zera do inline skatera - to grupa dla osób, które nigdy w życiu nie miały rolek na nogach ale chciałby spróbować tego sportu. Zajęcia skierowane są dla osób dorosłych i nastolatków 14+. Grupa startuje z początkiem każdego miesiąca i obejmuje 3-4 zajęcia dla totalnie początkujących osób, które nigdy nia miały rolek na nogach a jeszcze są za słabe na grupę początkującą, która już sprawnie porusza się na rolkach.

Tematy lekcji:

 • nauka bezpiecznego upadania do przodu i do tyłu
 • nauka prawidłowej postawy
 • pierwsze kroki na rolkach
 • przenoszenie ciężaru ciała
 • jazda na jednej nodze
 • skręcanie krokiem odstawno-dostawnym oraz w pozycji A
 • podstawy hamowania pługiem

Uczestnik zajęć musi posiadać:

 • komplet ochraniaczy (na kolana, łokcie i nadgarstki)
 • kask
 • rolki (prosimy odkręcić hamulec)
 • butelkę wody

Obowiązują zapisy.

Z natury wzięte - warsztaty dźwiękowe na Mokotowie
    08-07-2022   Mokotów
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Mokotów

W sobotę 9 lipca 2022 roku, w godzinach od 11:00 do 13:00 w Multimedialnej Bibliotece Publicznej Dzielnicy Mokotów, przy ulicy Tynieckiej 40a odbędą się warsztaty dźwiękowe z Piotrem Wójcikiem w ramach cyklu "Z natury wzięte".

Zapraszamy do udziału w kolejnym wydarzeniu w ramach projektu "Z natury wzięte". Tym razem pod kierunkiem Piotra Wójcika będziemy edytować, miksować i przetwarzać muzykę. Na warsztatach między innymi porozmawiamy o tym czym jest dźwięk, jak to się dzieje, że go rozpoznajemy, słyszymy i odczuwamy. Pogimnastykujemy naszą wyobraźnię dźwiękową, a następnie, w części praktycznej, poeksperymentujemy z przygotowanym materiałem w środowisku DAW (Digital Audio Workstation). Przy użyciu podstawowych narzędzi w programie Reaper poznamy podstawy obróbki dźwiękowej, oraz edycji tzw. „surówki”, czyli nieobrobionego materiału.

W bibliotecznym „studio nagrań” na Mokotowie zmiksujemy ze sobą utwory, poprawimy jakość ścieżek, dołożymy efekty, aby na koniec stworzyć własny utwór. Rezultatem będzie pocztówka dźwiękowa – set Djski będący wyrazem troski o klimat.

Prowadzącym jest Piotr Wójcik – realizator dźwięku, instrumentalista, animator kultury. Współpracował z różnymi instytucjami kultury, m.in., Teatr Wielki Opera Narodowa, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, a także Radio Kampus, Polskie Radio. Obecnie związany z radiem RDC.

Spotkanie przeznaczone jest dla dzieci od 10 lat i młodzieży.

Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 22 646 46 49 lub mailem - mbddim@bpmokotow.waw.pl

Warsztaty realizowane w ramach projektu "Z natury wzięte" finansowane z Funduszu Edukacji Kulturalnej 2022.

Muzyka na wodzie - VII letnie koncerty na Bielanach
    08-07-2022   Bielany
    Źródło: Informacja z Bielańskiego Ośrodka Kultury

W lipcu ponownie zapraszamy nad Stawy Brustmana w dzielnicy Bielany na Wawrzyszewie, na cykl koncertów pod nazwą "Muzyka na Wodzie. VII Letnie Koncerty na Wawrzyszewie".

Zapraszamy w kazdy piątek, o godzinie 18.00:

 • 8 lipca 2022 roku, godzina 18:00 - Zespół Fado Set – Muzyka Półwyspu Iberyjskiego,
 • 15 lipca 2022 roku, godzina 18:00 - Zespół Kazzma Brass – Tematy muzyki rozrywkowej, klasycznej i filmowej,
 • 22 lipca 2022 roku, godzina 18:00 - Zespół Trio Contento – Najpiękniejsze tanga świata,
 • 29 lipca 2022 roku, godzina 18:00 - Zespół Kapela zza Płota – Polska muzyka ludowa i biesiadna.

W razie deszczowej pogody spotykamy się w sali koncertowej Bielańskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Goldoniego 1.
Liczba miejsc ograniczona.

Wstęp bezpłatny

< wcześniejsze następne >
 
budowadomowjednorodzinnych
KANCELARIA PRAWNA Radca Prawny Sławomir Momot Adwokat Anna Wypych Knieć
Centrum Medycyny Sportowej
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin