City Media - Dzielnicowy Przewodnik Teleadresowy
City Media Dzielnicowy Portal Informacyjny Warszawy i okolicznych miast City Media
 

Masz informację o aktualnościach i wydarzeniach niekomercyjnych w Warszawie i okolicach? Napisz do nas na adres reklamawarszawa@gmail.com a my je opublikujemy w naszym Portalu.

Wydarzenia niekomercyjne (kulturalne, charytatywne, wolne od opłat itd.) zamieszczane są bezpłatnie.

Wydarzenia komercyjne (imprezy zamknięte, imprezy okolicznościowe, płatne) mogą zamieszczać tylko firmy, które mają wykupiony w naszych Portalach jeden z wpisów płatnych.

Unijne wsparcie na skanalizowanie Wołomina
Wołomin

05-02-2018

Źródło: Informacja od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska

Budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, modernizacja dwóch przepompowni ścieków oraz kupno agregatu kogeneracyjnego – to zakres wołomińskiego projektu, na który Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wyłoży 5,2 mln zł z unijnego budżetu. Wodno-ściekowe przedsięwzięcie będzie kosztowało prawie 12 mln zł.

Za budowę i modernizację urządzeń wodno-kanalizacyjnych w Wołominie będzie odpowiadało tamtejsze Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Prace rozpoczną się w marcu tego roku i potrwają do końca 2021 r. Inwestycja umożliwi między innymi podłączenie 252 nowych użytkowników sieci kanalizacyjnej i tyle samo dodatkowych osób skorzysta z ulepszonego systemu oczyszczania ścieków. Zanim to jednak nastąpi zaplanowano budowę 3,6 km kanalizacji oraz blisko 2 km sieci wodociągowej. Ponadto modernizacji zostanie poddana przepompownia ścieków P-2 (ul. Kobyłkowska), a na terenie przepompowni ścieków „Gryczana” planuje się budowę by pass’u komory dopływowo-rozdzielczej. Projekt obejmuje także zakup agregatu kogeneracyjnego dla oczyszczalni ścieków „Krym”.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udostępni na te cele 5,2 mln zł z działania 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach w ramach II osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, dla której – na podstawie porozumienia z Ministerstwem Środowiska – jest instytucją wdrażającą.

Festiwal Młodzi Artyści Mokotowa
Mokotów

31-01-2018

Źródło: Informacje przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
Warsztaty mają na celu przygotowanie uczestników do wzięcia udziału w konkursie filmowym, którego koordynatorem jest Dom Kultury DOROŻKARNIA. W programie warsztatów m.in.: posługiwanie się sprzętem do rejestracji filmowej (DSLR), nagranie prostej sceny filmowej, podstawy obróbki materiału video/audio, wykorzystanie naturalnego i sztucznego światła na planie, korzystanie z legalnych zasobów internetowych (muzyka, ujęcia video). Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Data: 9 lutego - 18:00 - 19:00 - wstęp wolny
Festiwal ART Mokotów
Mokotów

31-01-2018

Źródło: Informacje przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
Widowisko artystyczne przygotowane przez mokotowskie instytucje kultury: Dorożkarnię, Dom Kultury KADR, Służewski Dom Kultury, Centrum Łowicka i MDK MOKOTÓW.

W tym roku widowisko oparte jest na spektaklu PODRÓŻE ALICJI.

Reżyseria i adaptacja: Bartosz Figurski.

Obowiązują zaproszenia.

Data: 9 lutego - 18:00 - 19:00 - wstęp wolny
100 Koncert cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli
Śródmieście

16-01-2018

Źródło: Informacja nadesłana

Serdecznie zapraszamy na 100. Koncert cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. Jubileusz będzie swoistą retrospektywą, obrazującą niezwykle barwny i zróżnicowany repertuar pojawiający się na Politechnice na przestrzeni minionych 15 lat.

Usłyszą Państwo wybitnych przedstawicieli zarówno świata muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej. Przy akompaniamencie Polskiej Orkiestry Radiowej wystąpią: Małgorzata Pańko, Izabella Kłosińska, Hanna Banaszak, Vadim Brodski, Paweł Kowalski, Bartłomiej Misiuda, Klaudiusz Baran, Janusz Szrom, Anna Rusowicz, Talisman Jazz Trio.

Zaprezentują się także zespoły artystyczne Politechniki Warszawskiej: Orkiestra Rozrywkowa „The Engineers Band”, Chór Akademicki oraz Zespół Pieśni i Tańca. Orkiestry i chóry poprowadzą Łukasz Borowicz, Dariusz Łapiński i Dariusz Zimnicki.

Wydarzenie zainauguruje na Politechnice Warszawskiej obchody stulecia odzyskania niepodległości Polski.

13 stycznia 2018 r., godz. 18.00, Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, Warszawa

Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w Sekretariacie Prorektora ds. Studenckich (Gmach Główny, pok. 112), w siedzibie Samorządu Studentów (GG, pok. 165) oraz w NZSS "Solidarność" (GG, pok. 159) i ZNP (GG, pok. 145A)

Wydarzenie Społeczne! Niewidomi i widzący wspólnie rozdadzą 300 prezentów!
Śródmieście

19-12-2017

Źródło: Informacja nadesłana
Fundacja Szansa dla Niewidomych organizuje wyjątkową akcję świąteczną. Tym razem to osoby niewidome chcą pomóc innym i podarować potrzebującym 300 prezentów, które wcześniej własnoręcznie zapakują. Potrzebują oni jednak Twojej pomocy!

Możemy się od siebie wiele nauczyć! Większość ludzi nie zna osobiście żadnej osoby niewidomej. Nie wie także jak zachowywać się w sytuacji, w której musi z jedną nich nawiązać bezpośredni kontakt.

Wspólne pakowanie prezentów wraz z osobami niewidomymi jest wspaniałą lekcją empatii. Przekonaj się, że osoby niewidome są takimi samymi ludźmi jak my i można się z nimi świetnie bawić! Podczas spotkania nauczysz się także od osób niewidomych Braille'a i dowiesz się jak pisać i czytać w tym niezwykłym i tajemniczym alfabecie.

Nie bój się nowych wyzwań! Przyjdź 20 grudnia na ul. Gałczyńskiego 7 w Warszawie i przeżyj niepowtarzalną przygodę i zdobądź bezcenne doświadczenie! To niepowtarzalna okazja aby odkryć swoją szlachetną stronę oraz poznać osoby niewidome tak blisko jak nigdy dotąd!

Na Skrzydłach Historii Lokalnej - projekt historyczny dla młodzieży
Mokotów

04-12-2017

Źródło: Informacja nadesłana przez Dom Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Projekt realizowany w partnerstwie z Wawerskim Centrum Kultury. Warsztaty dziennikarskie – prowadzenie: Magda Mioduszewska - poznanie metod i technik zdobywania informacji, dokumentów, relacji i opowieści (w tym przedmiotów i pamiątek), które będą podstawą do dalszej pracy. Prezentacja zdobytych materiałów, wstępne prace nad interpretacją ich treści, próba stworzenia dokumentu, służącego dalszej pracy o charakterze artystycznym.

Warsztaty dramaturgiczne – prowadzenie: Justyna Ścibor - analiza zebranych materiałów. Zasady tworzenia dramatu i scenariusza sztuki teatralnej. Praktyczne umiejętności pisania scenariusza – stworzenie wspólnego scenariusza etiudy teatralnej opartej na zebranych materiałach. Podstawowe techniki teatralne. Realizacja wspólnej etiudy teatralnej wg przygotowanego scenariusza.

Warsztaty wokalne – prowadzenie: Łukasz Rynkowski - jak powstaje piosenka? Tworzenie piosenek, opartych na treściach zgromadzonych materiałów historycznych.

Warsztaty plastyczne – prowadzenie: Magdalena Penczonek i Dorota Kozieradzka - podstawowe techniki plastyczne. Impresje plastyczne nt zebranych materiałów historycznych. Wyrażenie własnych ekspresji inspirowanych historią własnych rodzin. Realizacja wspólnej wystawy (instalacji) z powstałych prac.

W projekcie uczestniczy młodzież z Wawerskiego Centrum Kultury i z Dorożkarni.

16 grudnia - 17 grudnia, wstęp wolny

Kredens - Na Skrzydłach Historii - Spektakl
Mokotów

04-12-2017

Źródło: Informacja nadesłana przez Dom Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Spektakl inspirowany historiami, fotografiami, dokumentami, jakie mieszkańcy Siekierek przekazali DOROŻKARNI w ramach projektu KORZENIE SIEKIEREK.

Centralnym elementem spektaklu jest duży, kuchenny kredens, pełen wspomnień i wydarzeń. Spektakl obejmuje okres dwudziestolecia międzywojennego i czasu drugiej wojny światowej i pokazuje najważniejsze postaci i wydarzenia z historii tej dzielnicy Warszawy.

Towarzysząca muzyka (Carter Burwell i Lao Che), nadaje tym obrazom nieco współczesnego rysu.

Występują: Magdalena Bauer, Izabella Borkowska, Joanna Radecka, Olaf Rojecki. Scenariusz, scenografia i reżyseria: Darek Sikorski.

Spektakl dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021, w ramach Programu Dotacyjnego”Niepodległa”.

Wstęp wolny

Zmory i Widziadła - wernisaż Marii Danielak
Mokotów

04-12-2017

Źródło: Informacja nadesłana przez Dom Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
Maria Danielak urodziła się w 1987 roku w Warszawie, gdzie mieszka do dziś. W 2010 roku obroniła licencjat z filozofii na Uniwesytecie Warszawskim. Miała też krótką przygodę ze studiowaniem matematyki.

W 2013 roku, po wielu różnych próbach i życiowych zawirowaniach uznała, że malarstwo jest tym, do czego się najlepiej nadaję i co chce w życiu robić. Teraz jest ono jej najważniejszym zajęciem.

Jest samoukiem i nie kończyła żadnych malarskich szkół, ma natomiast na swoim koncie różnorakie kursy. „Zawodowo” malarstwem zajmuje się od niespełna roku, jednak już zdążyła zachwycić miłośników sztuki swoimi obrazami i zdecydowaną większość sprzedać.

Na wystawie zaprezentowane zostaną obrazy autorki.

Wernisażowi towarzyszyć będzie mini recital Adama Bienia.

2 grudnia, godzina - 17:00 - 18:30, wstęp wolny

Tango na Targówku
Targówek

04-12-2017

Źródło: Informacja od Domu Kultury „ŚWIT” w Dzielnicy Targówek m.st.Warszawy
Fundacja Partytura oraz Formacja Tango Para Todos zapraszają na wydarzenie tangowe zatytułowane „Czy pamiętasz to tango…”, które odbędzie się 3 grudnia 2017 r. (niedziela) o godz. 17.00 w Domu Kultury Świt na Targówku, ul. Wysockiego 11.

To kolejna już okazja dla mieszkańców Targówka, aby zajrzeć do fascynującego świata tang polskich i argentyńskich. Świata, w którym każdy może zaśpiewać polskie tango razem z chórem Formacji Tango Para Todos oraz nauczyć się podstawowych kroków tanga pod okiem profesjonalnych nauczycieli.

W programie wydarzenia:
- godz. 17.00 – koncert najpiękniejszych tang polskich i argentyńskich w wykonaniu Formacji Tango Para Todos, ponad 35-osobowej grupy muzycznej składającej się z chóru i orkiestry
- godz. 18.00 – pokaz tanga oraz lekcja podstawowych kroków tanga poprowadzona przez profesjonalnych tancerzy tanga
- godz. 19.00 – milonga czyli potańcówka w rytmie tanga, która będzie dobrą okazją do wypróbowania w praktyce kroków poznanych na lekcji
3 grudnia 2017 r. (niedziela) o godz. 17.00. Wstęp wolny. Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa, Dzielnicę Targówek.
Spotkanie z muzyką klasyczną na Targówku
Targówek

28-11-2017

Źródło: Informacja nadesłana
Fundacja Art Connection zaprasza w sobotę 2 grudnia o godz.17.00 do Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek przy ul.Kondratowicza 20 w Warszawie na kolejny koncert z cyklu “Spotkania z muzyką klasyczną”.

Tym razem zaprezentujemy utwory, które swoim klimatem i tematyką nawiązują do świątecznej, grudniowej atmosfery. Będą też muzyczne prezenty - znane i lubiane przeboje muzyki klasycznej.

W programie koncertu znajdą się między innymi: “Kanon” J.Pachelbela, “Joy to the World” G.F.Haendla, “Trumpet Tune” J.Clarcka, “O Holy Night” A.Adama, Kantata “Schlage doch” J.S.Bacha, kolędy “Adeste Fideles” i “What Child Is This”. Solistami koncertu będą: mezzosopranistka Katarzyna Pawłowska i trębacz Krzysztof Tomaszewski, którzy wystąpią z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego w składzie: Elżbieta Paliwoda-Bulicz - I skrzypce, Klementyna Schweizer - II skrzypce, Marceli Szczerek - altówka, Tatiana Przybylska-Karaszewska - wiolonczela.

Koncert współfinansuje Dzielnica Targówek m.st. Warszawy.

Wstęp wolny

NFOŚiGW przekaże pieniądze na trzy parki o symbolice historycznej w Warszawie
Ursynów

28-11-2017

Źródło: Informacja nadesłana
Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK, Park Akcji „Burza” wokół Kopca Powstania Warszawskiego oraz Fort V Włochy – to trzy parki w Warszawie, które zostaną odnowione i rozbudowane dzięki wsparciu z Unii Europejskiej. NFOŚiGW udostępni 21,6 mln zł z działania 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego na przedsięwzięcie warte 28,8 mln zł.

Wsparciem będą objęte trzy obszary – na terenie dzielnic: Ursynów, Mokotów i Włochy – o symbolice związanej z historią Polski i Warszawy.

W dzielnicy Ursynów – w bezpośrednim sąsiedztwie ulic Belgradzkiej, Moczydłowskiej, Pileckiego i Rolnej – zagospodarowany zostanie Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK o powierzchni 10,5 ha. Obecnie jest to teren zieleni nieuporządkowanej, użytkowany głównie przez miłośników sportów ekstremalnych, a duża jego część pokryta jest odpadami. Unijne pieniądze pozwolą m.in. na oczyszczenie parku, budowę ciągów spacerowych i biegowych (o długościach łącznych ok. 3600 m), a także ścieżki rowerowej (o długości ok. 1000 m) i centralnej alei spacerowej (o długości ok. 1000 m wraz z oświetleniem parkowym). Przewidziany jest także montaż urządzeń i form małej architektury (place zabaw dla dzieci małych i dużych, kosze i ławki, stoły i urządzenia do gier) oraz wykonanie ścieżki edukacyjnej i założenie ok. 6 ha trawników. Ponadto nasadzonych zostanie ok. 300 drzew i ok. 5000 m2 krzewów.

W dzielnicy Mokotów – w pobliżu ul. Bartyckiej – planuje się zagospodarowanie terenu wokół Kopca Powstania Warszawskiego. Chodzi o Park Akcji „Burza” o powierzchni 8,1 ha. Ma to być miejsce szczególne ze względu na jego symbolikę – miejsce pamięci, pomnik ku czci ludzi walczących w Powstaniu Warszawskim. Jest on przecież usypany z gruzów zburzonej Warszawy zmieszanej z prochami poległych Powstańców. Rozwiązania projektowe związane z podniesieniem walorów przyrodniczo-krajobrazowych parku pod Kopcem to m.in.: uzupełnienie lub wymiana warstwy glebowej na ziemię urodzajną, zabezpieczenie ziemi urodzajnej i nasadzeń na skarpach przed osuwaniem i erozją, zakładanie trawników, muraw i runa leśnego (także na stokach) oraz krzewów (w tym o owocach jadalnych dla ptaków). Ponadto przewiduje się pozostawienie południowo-wschodniej części parku jako terenu ochronnego dla ptaków (bez ingerencji człowieka). Wykonane zostaną również prace zapewniające stabilność Kopca oraz wprowadzające obiekty i elementy związane z funkcją rekreacyjną.

W dzielnicy Włochy – w okolicy ul. Ryżowej i Dojazdowej – doczeka się utworzenia zorganizowanego, zielonego terenu rekreacyjno-wypoczynkowego na obszarze Fortu V Włochy o powierzchni 6,8 ha. Celem specyficznym zadania będzie promowanie postaw proekologicznych i zdrowego trybu życia poprzez stworzenie otwartego terenu rekreacyjnego.

Koncert Bluesowy na Targówku - Czemu nie?
Targówek

14-11-2017

Źródło: Informacja nadesłana od - Dom Kultury „ŚWIT” w Dzielnicy Targówek m.st.Warszawy
Zapraszamy na dużą dawkę autorskiego bluesa przeplatanego światową klasyką.

W składzie: Janusz Gołębiewski - gitara, Mariusz Kaleta - gitara, Sławomir Kozłowski - bębny, Marek Ławacz - gitara basowa, Grzegorz Piasecki - wokal, harmonijka.

Koncert odbędzie się 18.11.2017 o godzinie 18:00 - Wstęp wolny.

Spotkania z Muzyką Klasyczną - Targówek
Targówek

27-10-2017

Źródło: Informacja nadesłana
Fundacja Art Connection zaprasza w sobotę 28 października o godz.17.00 do sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek przy ul. Kondratowicza 20 w Warszawie na koncert z cyklu “Spotkania z muzyką klasyczną”.

W programie koncertu znajdą się fragmenty oper i operetek m.in. Cavatina Hrabiny z opery “Wesele Figara” W.A.Mozarta, Intermezzo z opery “Cavaleria Rusticana” P.Mascagniego, walc “Zigeunerliebe” F.Lehara, “Annen-Polka” J.Straussa, “Kankan” J.Offenbacha.

Solistką koncertu będzie sopranistka Bogumiła Dziel-Wawrowska, która wystąpi z towarzyszeniem zespołu kameralnego w składzie: Elżbieta Paliwoda-Bulicz - I skrzypce, Klementyna Schweizer - II skrzypce, Marceli Szczerek - altówka, Tatiana Przybylska-Karaszewska - wiolonczela, Ewa Drygieniec-Wiszniewska - fortepian.

Projekt “Spotkania z muzyką klasyczną” współfinansuje Urząd Dzielnicy Targówek.

Wstęp wolny.
Koncert The Engineers Band w Śródmieściu
Śródmieście

24-10-2017

Źródło: Informacja nadesłana
Zapraszamy na 9. Koncert Galowy Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej The Engineers Band zatytułowany „Filmowe Inspiracje”, który odbędzie się 24 października br. o godz. 19.00 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

W Małej Auli Politechniki Warszawskiej rozbrzmiewać będą słynne tematy muzyczne autorstwa Michaela Lloyda, Willa Jenninga, Briana Tylera, Alana Menken'a, Stephena Schwartz'a i Davida Zippela w oryginalny sposób zaaranżowane na orkiestrę rozrywkową. Dyryguje Dariusz Łapiński.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Żoliborski Festiwal Muzyki Sakralnej
Żoliborz

13-10-2017

Źródło: Informacja nadesłana
Fundacja Art Connection zaprasza w niedzielę 15 października 2017 r. do Kościoła Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Gdańskiej 6A w Warszawie na koncert kameralny w ramach “Żoliborskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej”.

Wystąpi trębacz Tomasz Kirszling z towarzyszeniem tria smyczkowego w składzie: Elżbieta Paliwoda-Bulicz I skrzypce, Klementyna Schweizer II skrzypce, Tatiana Przybylska-Karaszewska wiolonczela.

W programie utwory M.A.Charpentiera, A.Vivaldiego, G.F.Haendla, W.A.Mozarta.

Projekt współfinansuje Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Początek koncertu po mszy świętej o godz.13.00. Wstęp wolny.

Pierwszy Indyjski Festiwal Filmowy w Polsce - Warszawa Śródmieście
Śródmieście

13-10-2017

Źródło: Informacja nadesłana
Od 8 do 11 października br. będziemy gościli w Warszawie w Kinie Kinoteka pierwszy Indyjski Festiwal Filmowy (IFF) w Polsce; sympatykom kina indyjskiego zostaną zaprezentowane najlepsze indyjskie filmy z różnych regionów Indii.

Publiczność będzie miała okazję zobaczyć znakomite i przełomowe dzieła indyjskich twórców. Będzie to pierwsza w naszym kraju okazja do poznania tak wielu odmian tego kina, a równocześnie do spotkań z jego twórcami – indyjskimi reżyserami i aktorami, m.in. ze znaną i cenioną aktorką Manishą Koiralą.

Pierwszy Indyjski Festiwal Filmowy w Polsce jest doskonałą okazją do uczczenia 70-lecia niepodległości Indii.

W ramach 4-dniowego festiwalu wejście jest bezpłatne, wystarczy się zarejestrować na stronie Kinoteki.

Arcydzieła Kameralistyki - Koncert na Bielanach
Bielany

13-10-2017

Źródło: Informacja nadesłana
Fundacja Art Connection zaprasza w niedzielę 8 października o godz. 20.00 do Kościoła św.Zygmunta przy pl.Konfederacji 55 w Warszawie na koncert z cyklu “Arcydzieła Kameralistyki”.

Wystąpi trio smyczkowe w składzie: Stanisław Tomanek - I skrzypce, Klementyna Schweizer - II skrzypce, Tatiana Przybylska-Karaszewska - wiolonczela, a w partiach solowych klarnecistka Katarzyna Skrzypczak, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, kameralistka i pedagog, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Warszawie.

Artyści wykonają między innymi utwory Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Clauda Debussego oraz słynny koncert klarnetowy polskiego kompozytora przełomu XVIII i XIX wieku - Karola Kurpińskiego.

Koncert współfinansuje Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

Wstęp wolny.

Gra Planszowa Korzenie Siekierek - Historia Warszawskich Siekierek
Mokotów

03-10-2017

Źródło: Informacja nadesłana przez Dom Kultury Dorozkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
Witajcie, Podróżnicy. Przed Wami gra planszowa, która przybliży Wam historię warszawskich Siekierek. Sięgniecie do czasów dawnych i poznacie zapomniane już wydarzenia i postaci związane z historią tego miejsca. Celem gry będzie wzięcie udziału w jak największej ich liczbie. Różnią się one między sobą poziomem trudności. Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy ukończy trzy zadania z puli najtrudniejszych.

Gra planszowa “Korzenie Siekierek” jest grą przygodową, przeznaczoną dla grupy od dwóch do sześciu graczy w wieku od ośmiu lat wzwyż. Czas rozgrywki to około 120 minut. Ideą gry jest rywalizacja, gra rodzinna, nauka historii i rozbudzanie ciekawości.

Gra planszowa została stworzona przez doświadczony zespół projektantów gier z firmy Games Development i Domu Kultury “Dorożkarnia”, finansowany jest przez Muzeum Historii Polski w ramach programu “Patriotyzm jutra”.

Ilustracje do gry przygotowały znane malarki Anna Emelianowa i Aleksandra Iwanowa. Wykorzystane zostały również wcześniejsze prace artystek, które możemy znaleźć na stronie Korzenie Siekierek. Oprawę graficzną stworzył Jakub Różycki, a autorem gry jest Wacław Leśniewski.

21 października, 17:00 - 18:30, wstęp darmowy

Happy Relax - Dobry Ruch
Mokotów

03-10-2017

Źródło: Informacja nadesłana przez Dom Kultury Dorozkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
Izabella Borkowska zaprasza dzieci (od lat 8) z rodzicami, krewnymi i przyjaciółmi na półtorej godziny dobrej zabawy w ruchu. Warsztaty są dla każdego bez względu na stan zdrowia czy wiek. To będzie czas relaksu, odpoczynku i nabierania sił. Popracujemy nad „głębokim gorsetem mięśniowym”, poznamy własne możliwości i nauczymy się przy tym współpracować.

Ważne jest zabranie wygodnych rzeczy do przebrania, które nie będą krępować ciała i pozwolą na wykonanie różnych pozycji.

Warsztaty w ramach Warszawskich Dni Rodziny.

7 października - 15:00 - 16:30, wstęp darmowy
Wspieraj swoje dziecko - warsztaty dla rodziców
Mokotów

03-10-2017

Źródło: Informacja nadesłana przez Dom Kultury Dorozkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
Warsztaty realizuje Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach budżetu partycypacyjnego.

Wspieraj swoje dziecko! Ocenianie kształtujące dla rodziców! to projekt finansowany z Budżetu Partycypacyjnego m. st. Warszawy na rok 2017, który przybliża rodzicom ideę oceniania kształtującego. W ramach projektu zapraszamy rodziców, nauczycieli i wszystkie zainteresowane osoby z Mokotowa i Wilanowa (a także innych dzielnic Warszawy) na bezpłatne wydarzenia: konferencje, warsztaty i kurs internetowy. Zapisy online od 5 września!

Projekt Wspieraj swoje dziecko! Ocenianie kształtujące dla rodziców przybliża rodzicom ideę oceniania kształtującego, pozwala zaplanować pomoc dziecku w uczeniu się oraz pokazuje, jak budować współpracę rodziców z nauczycielami i szkołą.

7 października - 10:00 - 15:30, wstęp darmowy

Koncert w hołdzie Powstańcom Warszawskim
Mokotów

03-10-2017

Źródło: Informacja nadesłana przez Dom Kultury Dorozkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
UMIERA PIĘKNO – koncert AGI ZARYAN - na unikalny koncert w hołdzie POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM zapraszają Rada i Zarząd Dzielnica Mokotów oraz Dorożkarnia.

Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, a zarazem kontynuacja tradycji legendarnych dokonań Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell. Światowe uznanie Artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi, smakowi i podejściu do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu.

Aga Zaryan jest laureatką najważniejszych nagród i wyróżnień w świecie muzycznym (w tym prestiżowej nagrody Fryderyka, oraz wielokrotnie przyznawanego jej tytułu Wokalistki Roku w rankingu magazynu Jazz Forum. Płyty Zaryan sprzedają się w rekordowych nakładach, udowadniając, że ambicja i wysublimowany styl pozwalają dotrzeć do szerokiego grona publiczności.

Koncert jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc

2 października, 18:00 - 19:00

Kobiety Siekierkowskie - Premiera Słuchowiska
Mokotów

03-10-2017

Źródło: Informacja nadesłana przez Dom Kultury Dorozkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
Projekt ogniskuje się wokół słuchowiska pt. Kobiety siekierkowskie nagranego razem z mieszkankami warszawskich Siekierek.

W ich opowieściach heroiczne historie mam i babć z czasów II wojny światowej przeplatają się z nostalgicznymi i osobistymi wspomnieniami na ich temat. Wydobywamy zapomniane i niewypowiedziane, splecione z tragicznymi losami Siekierek historie, które giną w oficjalnej narracji na temat tamtych czasów.

Nośnikami tych opowieści są kobiety, których rodziny od pokoleń mieszkają na Siekierkach. Ich spotkanie z dwudziestokilkuletnią animatorką i artystką – przedstawicielką pokolenia, które wojnę zna tylko z filmów, książek i opowieści – zaowocowało wydobyciem na światło dzienne siekierkowskich herstorii, czyli historii opowiedzianych z perspektywy kobiet, cichych bohaterek tamtych czasów.

Historie mam i babć opowiedziały: Joanna Grzelec, Irena Januszko-Rocka, Regina Madej-Janiszek, Mieczysława Michoń, Danuta Drewnik. Historie zebrała: Katarzyna Pągowska. Nagranie zrealizował i zmontował: Jerzy Frączek.

1 października - 17:00 - 19:00. Wstęp wolny
Targi oliwy i win w Warszawie
Wola

26-09-2017

Źródło: Informacja nadesłana
W dniach 27-28 października odbędą się targi Wine Expo Poland i Warsaw Oil Festival. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń branży winiarskiej w Polsce i niemała gratka dla miłośników oliwy.

Udział w targach, które będą miały miejsce w warszawskim Expo XXI, zapowiedzieli jak dotąd przedstawiciele 16 krajów.

Tegoroczna, trzecia edycja wydarzenia, zapowiada się więc niemniej interesująco, jak poprzednie.

W 2016 r. osiemdziesięciu wystawców zaprezentowało 1400 rodzajów win, z których większość była dostępna na polskim rynku po raz pierwszy.

Spotkania z muzyką klasyczną na Targówku
Targówek

24-09-2017

Źródło: Informacja nadesłana
Fundacja Art Connection zaprasza w sobotę 30 września o godz.17.00 do sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek przy ul. Kondratowicza 20 w Warszawie na pierwszy koncert z cyklu “Spotkania z muzyką klasyczną”.

W programie koncertu znajdą się barokowe koncerty fletowe Antonio Vivaldiego i Carla Philippa Emanuela Bacha oraz fragmenty suit Georga Philippa Telemanna i Jana Sebastiana Bacha.

Solistką koncertu będzie flecistka Natalia Karaszewska, która wystapi z towarzyszeniem zespołu kameralnego w składzie: Elżbieta Paliwoda-Bulicz - I skrzypce, Klementyna Schweizer - II skrzypce, Tatiana Przybylska Karaszewska - wiolonczela, Piotr Wilczyński - klawesyn.

Projekt “Spotkania z muzyką klasyczną” współfinansuje Urząd Dzielnicy Targówek.

Wstęp wolny.

Żoliborski Festiwal Muzyki Sakralnej
Żoliborz

24-09-2017

Źródło: Informacja nadesłana
W niedzielę 24 września 2017 zapraszamy do Kościoła Matki Bożej Królowej Polski na pierwszy koncert w ramach "Żoliborskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej". Początek koncertu po zakończeniu mszy świętej o godz. 13.00.

Wystąpią: Justyna Stępień - sopran, Anetta Baculewska-Owczynnikow - I skrzypce , Klementyna Schweizer - II skrzypce, Marceli Szczerek - altówka, Tatiana Przybylska - Karaszewska - wiolonczela.

W programie kompozycje religijne słynnych kompozytorów m.in. J.S.Bacha, G.Cacciniego, F.Schuberta.

Koncert współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany, Organizator: Fundacja Art Connection

Wstęp wolny

Występ Lwowskiego Tria Fortepianowego na Targówku
Targówek

15-09-2017

Źródło: Informacja nadesłana od Domu Kultury „ŚWIT” w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy
Lwowskie Trio Fortepianowe działa od 1999 roku. Inicjatorem jego powstania i organizatorem jego działalności jest Natalia Rewakowicz, pochodząca ze Lwowa pianistka od początku lat 90-tych mieszkająca w Warszawie.

Trio Fortepianowe ma na swoim koncie szereg koncertów w Polsce i na Ukrainie. Oprócz światowej klasyki z upodobaniem prezentuje muzykę ukraińską, w tym zwłaszcza twórczość lwowskiego kompozytora Wasyla Barwińskiego.

Występują: Natalia Rewakowicz – fortepian, Kateryna Poteriajewa – skrzypce, Olga Szutko – wiolonczela

Partnerzy wydarzenia: Fundacja Pro Musica Viva oraz Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

24 września, godz.16:00. Wstęp wolny - Zaproszenia w kasie.

Impresaryjny Teatr Gwiazd w Domu Kultury Świt na Targówku
Targówek

15-09-2017

Źródło: Informacja nadesłana od Domu Kultury „ŚWIT” w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy
„Basia sama w domu, czyli moje najgorsze święta”. To zimowa, świąteczna opowieść o dziewczynie, która prowadzi pensjonat w górach. Nowa autostrada niestety minęła pensjonat i nikt już do niego nie zagląda, pensjonat bankrutuje. W dodatku Basia jest w ciąży.

Spodziewane dziecko jest owocem jednej upojnej nocy, a ojciec dziecka nieznany. Śnieżyca, zasypane drogi, Basi kończą się zapasy żywności. Jest wieczór wigilijny wieczór. I właśnie w ten wieczór, do pensjonatu, nieoczekiwanie trafia trzech podejrzanych mężczyzn…

Reżyseria: Marek Rębacz, Obsada: Mikołaj Roznerski, Krzysztof Kiersznowski, Lech Dyblik, Sławomir Pacek, Klaudia Kuchtyk

25.09.2017 roku, godz.18:00. Wstęp wolny
Festiwal Biegowy Warszawa - Wilanów
Wilanów

05-09-2017

Źródło: Informacja nadesłana
10 września 2017 roku odbędzie się Królewski Festiwal Biegowy na Wilanowie w ramach Dni Wilanowa.

Składa się z dwóch biegów: na 5 i 10 km, Obie trasy będą posiadały atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Bieg na 5 km wystartuje o 9:00 i potrwa do godz. 10:00, a bieg na 10 km odbędzie się w godz. 11:00 -12:30.

Miasteczko Biegacza zlokalizowane będzie na terenie Royal Wilanów.

Święto Siekierek
Mokotów

05-09-2017

Źródło: Informacja od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
ŚWIĘTO SIEKIEREK organizowane jest po raz szósty przez Dorożkarnię, Fundację BO WARTO, PKS Falconia i Szkołę Podstawową nr 3.

Będzie to znakomita okazja do spotkania „starych” mieszkańców żyjących na Siekierkach nawet od kilku pokoleń i tych „nowych”, którzy osiedlili się tutaj kilka lat lub kilka miesięcy temu.

Na zakończenie, o godz. 18.00 – zapraszamy na potańcówkę z Teatrem Pijana Sypialnia.

17 września, 15:00 - 19:00, wstęp wolny

Plenerowe Kino na Siekierkach
Mokotów

05-09-2017

Źródło: Informacja od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
9 Września o godzinie 20.00, pokażemy bezpłatny seans filmowy w kinie na Siekierkach.

Kryptonim U.N.C.L.E to amerykańsko-brytyjski film akcji z 2015 roku, nakręcony na podstawie serialu telewizyjnego z 1964 roku, wytwórni MGM, o tym samym tytule. Wyreżyserowany przez Guya Ritchiego, w którym główne role zagrali: Henry Cavill, Armie Hammer, Alicia Vikander, Elizabeth Debicki.

Prasa okrzyknęła ten film najdowcipniejszym filmem szpiegowskim ostatnich czasów.

<< nowszestarsze >>
 
budowadomowjednorodzinnych
KANCELARIA PRAWNA Radca Prawny Sławomir Momot Adwokat Anna Wypych Knieć
Centrum Medycyny Sportowej
CITY MEDIA - wszystkie prawa zastzeżone - polityka prywatności
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin